[HUN] Mi-24 korszerűsítés

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

emel

Well-Known Member
2013. február 11.
9 085
15 027
113
Az ukrán és román eszközök rendelkezésre állnak. Szóval, hagyd a fasságot, vagy nálad a képzelet birodalmába tartozik a román Gepard meg az ukrán Tunguszka?
Pancirról volt szó, te írtad ezt nem én találtam ki. Csak azért voltam (túl?) bátor kérdezni, mert a viki nem ismeri se a román, se az ukrán Pancirt, gondoltam neked van róluk fotó valahonnan. De ha nálad még kérdezni is fasság ...?!!
 
  • Tetszik
Reactions: vilmoci

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 413
44 018
113
Az ukrán és román eszközök rendelkezésre állnak. Szóval, hagyd a fasságot, vagy nálad a képzelet birodalmába tartozik a román Gepard meg az ukrán Tunguszka?
Ukrajna reálisan nem a mi ligánk, sosem volt az. A Gepard vs harci helikopter meg azért nem ugyan az a scenario, mint mondjuk egy Pancir/de még akár Tunguszka vs harci helikopter sem!
 

Sivatagiróka

Well-Known Member
2017. február 7.
276
603
93
Blogen én nem tudom te ezt hogyan képzeled , de képzeld a Magyar hadvezetés is ezzel tisztában van, nem előre fogja küldeni mi-24 ket,
Továbbá az is cél volt hogy fent tartsanak egy képességet és azok a piloták akik most beültek és repülnek, ne az ALDI-ba legyenek pénztárosok.
Szóval kérlek a 0 harc értékü dumádat a spanjaidnak tartogasd akik istenként csodálják a haditechnikai szakértelmed.
Pont az alezredes mondja JTAC rávilágítással milyen könnyü volt este célre löni, de már hangoztatad véleményed mindenki ismeri és köszi elég volt.
 

blogen

Well-Known Member
2010. április 20.
15 993
26 477
113
Pancirról volt szó, te írtad ezt nem én találtam ki. Csak azért voltam (túl?) bátor kérdezni, mert a viki nem ismeri se a román, se az ukrán Pancirt, gondoltam neked van róluk fotó valahonnan. De ha nálad még kérdezni is fasság ...?!!
Igen, szerb Pancirról. A funkcionális analfabétizmus a magyar lakosság többségét érinti valamilyen mértékben.

tonyo: "Kinek van a környéken Tunguskája? Meg bármilyen modernebb csapatlégvédelme?"

blogen: "Románoknak, ukránoknak és a szerbeknek meg jön a Pancir. Tehát mindenkinek."

Itt van két tényállítás: "románoknak, ukránoknak" [van modern csapatlégvédelmük] és egy megjegyzés, hogy: "a szerbeknek meg jön a Pancir" tehát egy harmadik játékosnál meg folyamatban van a beszerzése. Sok olvasással tudod gyakorolni a számodra bonyolultabb szövegek megértését!
 

blogen

Well-Known Member
2010. április 20.
15 993
26 477
113
Blogen én nem tudom te ezt hogyan képzeled , de képzeld a Magyar hadvezetés is ezzel tisztában van, nem előre fogja küldeni mi-24 ket,
Továbbá az is cél volt hogy fent tartsanak egy képességet és azok a piloták akik most beültek és repülnek, ne az ALDI-ba legyenek pénztárosok.
Szóval kérlek a 0 harc értékü dumádat a spanjaidnak tartogasd akik istenként csodálják a haditechnikai szakértelmed.
Pont az alezredes mondja JTAC rávilágítással milyen könnyü volt este célre löni, de már hangoztatad véleményed mindenki ismeri és köszi elég volt.
Mire tartanak fenn képességet, ha nincs beszerzendő harci helikopter? Mindig visszatérünk ide: az adóforintok hűtlen kezeléséhez. És milyen képességet tartunk fenn, hidegháborús, muzeális bohóckodás ez a képesség? Hiszen korszerű harcihelikopter képességet nem tud a nagyjavított mihu, így semmivel nem tud hozzájárulni egy esetleges jövőbeni harcihelikopter képességhez, amit a mihun szerzett tudás ellenében lehet majd csak kiépíteni.
 

tonyo

Well-Known Member
2017. június 23.
5 371
7 838
113
Igen, szerb Pancirról. A funkcionális analfabétizmus a magyar lakosság többségét érinti valamilyen mértékben.

tonyo: "Kinek van a környéken Tunguskája? Meg bármilyen modernebb csapatlégvédelme?"

blogen: "Románoknak, ukránoknak és a szerbeknek meg jön a Pancir. Tehát mindenkinek."

Itt van két tényállítás: "románoknak, ukránoknak" [van modern csapatlégvédelmük] és egy megjegyzés, hogy: "a szerbeknek meg jön a Pancir" tehát egy harmadik játékosnál meg folyamatban van a beszerzése. Sok olvasással tudod gyakorolni a számodra bonyolultabb szövegek megértését!
No no. Az ukránok nem mi ligánk. A roman csapatlégvédelem igen hogy van. Kérdés milyen hatékonysággal tudják majd kihasználni? Mert egy dolog a technika. Más dolog hogy a kiképzés, felkészítés rá. Meg egyébként se hinném hogy várhatóan kedvük lenne egy kisebb csetepatéhoz. Egyébként szerintem azt a csapatlégvédelmet úgy darálná be egy komolyabb erő mint a mákot a daráló.
Szerbek. Várjuk már ki a végétt. Még azt se tudhatjuk hogy azokat a 35 et megkapják e egyáltalán az oroszoktól. A Pancir. Hát ha nem szánják meg őket az oroszok és valami igen baráti árron nem számolják fel nekik. Akkor esetleg lesz Pancir náluk? Akkor se gondolom hogy ők is háborúzgatnának a környéken. Örülnek annak is hogy lik van a hátsójukon.
Nem abból kell kiindulni hogy kinnek milye van. Hanem milyen hatérre van hozzá. Főleg ember, forrás. Továbbá akarnak e egyáltalan háborúzgatni? Már nem a 90 es évek vannak.
 
M

molnibalage

Guest
Románoknak, ukránoknak és a szerbeknek meg jön a Pancir. Tehát mindenkinek.
Forrást kaphatnánk erre.
Egyébként a Pancír még mindig nem csapatlégvédelem, tehát első körben az is kérdéses, hogy ha lenne is nekik, akkor mire használnák...

Az ukrán és román eszközök rendelkezésre állnak. Szóval, hagyd a fasságot, vagy nálad a képzelet birodalmába tartozik a román Gepard meg az ukrán Tunguszka?
Milyen eszközökre gondolsz konkrétan?
 

blogen

Well-Known Member
2010. április 20.
15 993
26 477
113
Forrást kaphatnánk erre.
Ukrajna:
9K22_Tunguska_during_the_Independence_Day_parade_in_Kiev.JPG

1024px-ZSU-23-4_Shilka_Armed_Forces_of_Ukraine.jpg


Romania:
 

Celebra

Well-Known Member
2017. április 7.
5 514
2 544
113
Ne terelj, nem ezt kérdeztem. Te olyan fenyegetéseket soroltál fel a Mi-24-el szemben, ami csak akkor valódi ha már ma is rendelkezésre áll a három országnak. Azt még el tudom hinni, hogy a szerbek esetleg kapnak Pancirt ha eddig nincs is nekik, de hogy az ukránok és a románok kapjanak Pancirt a mai helyzetben, ez több mint sci-fi. Ezért kérdeztem hogy MA van-e már nekik, de erre nem válaszoltál.
Romulánoknak szerintem se lesz,szerbeknek talán,hogy az ukiknak van Tunguzkájuk,arrol meg nem is tudtam.De nem is annyira fontos,mert mint Blogen irta,van más.Osa,Buk,Mindenféle MANPAD.Ami álványra rakva még veszélyesebb is,mint vállon.Szegény Mihujainknak meg nincs inditásjelzője,és az infracsabda max a Sztrela2M ellen véd.
És ami még lényegesebb.A gép nem képes nodern hálózatos hadviselésre,Sem a fegyverzete,sem a hirrendszere nem alkalmas rá.Pl nem fogadhatja egy dron élőképét.Nem tudja meglesni a képernyőn a harcászati helyzetet-mert nincs képernyője.Nem tud messziről,fedezékböl harcolni,mert nincs hozzá fegyverzete.Fedezékböl,és északa messziről akorsem fog tudni,ha lesz hozzá Sturm.Radugának nincs északai célcsatornája,és vezetősugaras a rendszer.Északa mindenképpen kell neki a célmegjellés,mert az a pár száz méter,amig a pilota ellát,és amien minőségben,vicc ehez.Meg kell keresnie a céljelet,és kzel kell repülni,hogy ágyúzhasonés NiRezhessen.Márha lesz mire.Mert amit a pilóta lát az éjjelláton,azt bárki kiszúrhatja.Nehiggyük már azt,hogy másnak nem lehet bagolynézzője....Visszaköveti a jelet,fogja a gránát/aknavetőjét,és az előretolt megfigyelőnk hősi halált hol.Közben tbk-zik a csapatlégvédelmiseknek,hogy ne aludjatok már!Pörögjn az a lokátor!Megfestettek,valami jönni fog.Mihunak meg indulhat a gyászinduló.
Ne higgyük,hogy az ellen csakis egy mezitlábas hüle lehet,aki arra szerződött,hogy kényelmesen szétkőhesük.Ő is élni akar,sőt,győzni akar.És ezért meg is fog tenni mindent
 

Sivatagiróka

Well-Known Member
2017. február 7.
276
603
93
Celebra, Blogen egymásra talált :D :D Segíts már hálozati harcmodor mester , mi a fenét kezdesz a GEPARD aidal , mikor hálozati harcmodorral egy drone előre küldve 60 km kicsontozlak a tüzérséggel , és utána jöhet a nem élvonalbeli mi-24 és cafatokra lövi tr-85 besugárzás jelzővel együtt.
Miért ? Miért ? hiszi azt valaki hogy hadszintéren mindig egy helyen van kocentrálva minden technika és pont ahol Mi-24 jönnek ott lesz az összes gepárd vagy gepárd kilöhetetlen lenne esetleg gripenről egy radargyilkos rakétával.
Nem hülye a magyar hadvezetét hogy Mi-24 seket előre küldené , tudva hogy az ellenség rendelkezik ilyen fegyverekkel. Persze veszélyes MI-24 nek, de háború veszélyes dolog.
 
M

molnibalage

Guest
Én már elvesztettem a fonalat. A szomorú igazság az, hogy nincs erős elolvasni sokszor azt a sok, sokszor meredek dolgot, amit összehordanak itten és máshol sokan.
 

Celebra

Well-Known Member
2017. április 7.
5 514
2 544
113
Celebra, Blogen egymásra talált :D :D Segíts már hálozati harcmodor mester , mi a fenét kezdesz a GEPARD aidal , mikor hálozati harcmodorral egy drone előre küldve 60 km kicsontozlak a tüzérséggel , és utána jöhet a nem élvonalbeli mi-24 és cafatokra lövi tr-85 besugárzás jelzővel együtt.
Miért ? Miért ? hiszi azt valaki hogy hadszintéren mindig egy helyen van kocentrálva minden technika és pont ahol Mi-24 jönnek ott lesz az összes gepárd vagy gepárd kilöhetetlen lenne esetleg gripenről egy radargyilkos rakétával.
Nem hülye a magyar hadvezetét hogy Mi-24 seket előre küldené , tudva hogy az ellenség rendelkezik ilyen fegyverekkel. Persze veszélyes MI-24 nek, de háború veszélyes dolog.
Ki nem ismeri magát,sem az ellenséget-mindig vesziteni fog
Ki ismeri magát,de nem ismeri az ellenséget-hol veszit,hol győz
Ki ismeri magát,és ismeri az ellenséget-mindig győzni fog
Persze csak akkor,ha jol fel is készül a harcra.
Aha.Ha nem vetjük be,akkor minek van?Mert szép?
Képzeld,a csapatlégvédelem általában ott szokott lenni,ahol a csapatok.Mert ha otthon maradna,akkor honi légvédelemnek hivnák....
Hogyne lőnénk szét tüzérséggel?!?Mert persze az ellennek nincs tüzérsége,se felderitése,nem álcázza magát(sőt,még postán előre el is küldi,mikor hol lesz,hogy szétágyúzhassuk.
Megbocsás-de a hüleség baha a nyomorúságot
 

Nemerson

Well-Known Member
2018. február 17.
8 675
34 557
113
Légvédelem hatástalanítása drónraj támadással
https://www.uasvision.com/2018/06/28/suppressing-air-defenses-by-uav-swarm-attack/
https://www.uasvision.com/wp-content/uploads/2018/06/UAV-swarms.jpg
Tüzérséget is lehet használni (rakéta) és a különleges egységeket is be lehet vetni az erre a célra fejlesztett légibombákról már nem is beszélve a légvédelem leküzdésére. Kidolgoznak egy harceljárásmódot a helikopteres harcászatra és oda pedig nagyon is jól jön majd a MI 24 a 30 mm es gépágyújával összedolgozva az új gépekkel. Tankelhárító rakétákat pedig tudnak venni hozzá ha akarnak a cseheknek is van Shturm a szlovákoknak is azerieknek is de ha megerőltetik magukat rá tudják pakolni az új antitank rakétát is ami majd beszerzésre kerül
Kéretik egy kicsit nagyobb bizodalommal lenni a katonai vezetésben, hogy nem csak tökelütött idióták garázdálkodnak ott.
 

Celebra

Well-Known Member
2017. április 7.
5 514
2 544
113
Légvédelem hatástalanítása drónraj támadással
https://www.uasvision.com/2018/06/28/suppressing-air-defenses-by-uav-swarm-attack/
https://www.uasvision.com/wp-content/uploads/2018/06/UAV-swarms.jpg
Tüzérséget is lehet használni (rakéta) és a különleges egységeket is be lehet vetni az erre a célra fejlesztett légibombákról már nem is beszélve a légvédelem leküzdésére. Kidolgoznak egy harceljárásmódot a helikopteres harcászatra és oda pedig nagyon is jól jön majd a MI 24 a 30 mm es gépágyújával összedolgozva az új gépekkel. Tankelhárító rakétákat pedig tudnak venni hozzá ha akarnak a cseheknek is van Shturm a szlovákoknak is azerieknek is de ha megerőltetik magukat rá tudják pakolni az új antitank rakétát is ami majd beszerzésre kerül
Kéretik egy kicsit nagyobb bizodalommal lenni a katonai vezetésben, hogy nem csak tökelütött idióták garázdálkodnak ott.
Bizalom,a magyar katonai vezetésben?Azt már régen eljátszották.És az ilyen parasztvakitó lépések nem nagyon fogják visszahozni.
Persze nem igaz,hogy senki nem tudná a magyar tisztikarban,hogy mi kéne.Amikre hivatkozom,amiből idézek,azokat magyar katonatisztek irták.De az összkép sajna nem valami rózsás