[HUN] Mi-24 korszerűsítés

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Faboo78

Well-Known Member
2018. január 4.
252
958
93
Én se.És valójában nem is számitok ilyenre,De a nagy szláv testvériség jegyében adhatnak a szerbeknek.Nem túl valószinű,de kizárni se lehet


Nagy szláv tstvériség jegyében a szerbek is gyakran írnak arról, hogy a jelenleg meglévő 2 db leállított, és nem nagyjavítható Mi-24V mellé (merthogy jelenleg a szerb valóság és Mi-24 képesség ez) várják az újakat, melyek használt javított Mi-35-ösök lesznek. A vizionált, fenyegetésnek beállított Mi-35M típusról egyetlen portál sem ír. Mi-35 típust üzemeltetnek jelenleg a csehek is, hozzánk legközelebb, érdemes magnézni azt a változatot, hogy mire képes...
 
  • Tetszik
Reactions: borisz and tonyo

Celebra

Well-Known Member
2017. április 7.
5 514
2 544
113
Például azon helyzetekben vetik be amiket felsoroltam: árvíz, erdőtűz, katasztrófa egy vegyi üzemben, továbbá szükség esetén kutató mentő feladatra.Ezek mind olyan békeidős feladatok amiket egyesek szerint "nem tud",a valóságban pedig tudja, sőt van olyan amit kizárólag ő tud.

"Nagyjából nulla harcérték": az év további részében várható a NIR képesség visszaállítása, ahogy Simon Péter is elmondta. Ez nem semmi. Irányított rakéták valószínűleg sajnos nincsenek még,de ez nem jelenti azt,hogy a későbbiekben ne jelenhetnének meg. Gondolom ebben az irányban is megy a lehetséges források felkutatása.
Az adófizetők pénzével meg az a helyzet, hogy most egy részét a seregre költik, és nem csak simán ellopják "a NATO majd megvéd minket" jelszóval. Ha neked az jó, hogy még a szállítóhelikopterek is olyan szinten repképtelenek voltak,hogy csak az ország egyik felében tudtak adni SAR készültséget, amit egy több évtizede megkötött szerződés révén kötelező adniuk, akkor gratulálok neked. Ha tetszett,hogy életveszélyesen kevés repült idejük volt, akkor szintén gratulálok. Ismerek olyan korábbi szállítóhelikopter pilótát aki azért ment el "íróasztalhuszárnak", majd nyugdíjba (még megtehette), mert hogy azzal az idővel amit évente kapott egyszerűen ön és közveszélyesnek ítélte meg a repülést. Ha neked ez szimpatikus akkor jól van... Akkor legalább nem helikopterre ment a pénz, hanem nagyjaink valamelyike bölcsen megforgatta és épült egy szép hosszú medence a kertjébe, vagy egyéb honvédelmileg kiemelten fontos beruházás történt belőle (40cm magas kilátó és egyéb hasonló okosságok).
Hát a vegyi katasztrófa kivételével,egyik olgári célra sem túl ideális a Mihu.És hülyeség is azokra használni.Persze a kényszer,és a magyar rögvalóság,nagy úr.De attol még hülyeség.
Az a baj,hogy olyan képességigényben gondolkodtok,amik már elavultak.1979ben ez az állapotja istenkirály lett volna a gépeknek(csak az AH1J képes északai harcra,igaz az önállóan és TOW rakétákkal is).89ben még egész jó.99ben már kéne modernizálni,ráférne(különben Kollárnak is van akkori ilyen irása).2009ben már igencsak elmarad az igényektől.19ben meg simán csak nosztalgikus anakronizmus.
A védelmi rendszerei elavultak.Felderitő-tüzvezető rendszerei elavultak.Hirrendszerei elavultak.Fegyverzete sem mai gyerek.Maga a gé is egy régi kor szülötte.Konstrukcióssan sincs már a topon.De még mindig van benne potenciál.De csak ha kap egy jolsikerült modernizációt.Tavaly is ugyanezt irtam.Ha csak restaurálják őket,bűnös pénzkidobás.Ha korszerűsitik őket,végre egy jó lépés.Igazábol a frány pénzügyi hatékonyság,ami kérdéses.Ezt hozzáértő,és elfogulatlan emberkéknek kéne kisakkozni.Én nem tudom megitélni.
Sajnos,csak restaurálták őket:(
 

Celebra

Well-Known Member
2017. április 7.
5 514
2 544
113
Nagy szláv tstvériség jegyében a szerbek is gyakran írnak arról, hogy a jelenleg meglévő 2 db leállított, és nem nagyjavítható Mi-24V mellé (merthogy jelenleg a szerb valóság és Mi-24 képesség ez) várják az újakat, melyek használt javított Mi-35-ösök lesznek. A vizionált, fenyegetésnek beállított Mi-35M típusról egyetlen portál sem ír. Mi-35 típust üzemeltetnek jelenleg a csehek is, hozzánk legközelebb, érdemes magnézni azt a változatot, hogy mire képes...
Valahol mintha azt olvastam volna,hogy aláirták az oroszokkal,kapnak is 4darabot.
Namost ha jol emlékszem,a Mi35 az,ami megfelel a Mi24VM modernizációs szintnek,de új gyártású.Lényegében Mi28 elemekkelmfegyverrendszerekkelmés némi francia importal korszerűsitet(mármint akkori szintre,98környéke) Mihu.Mi35M már ennek a mai orosz szintre hozott változata.Csal a memóriám?
 

tonyo

Well-Known Member
2017. június 23.
5 371
7 842
113
Valahol mintha azt olvastam volna,hogy aláirták az oroszokkal,kapnak is 4darabot.
Namost ha jol emlékszem,a Mi35 az,ami megfelel a Mi24VM modernizációs szintnek,de új gyártású.Lényegében Mi28 elemekkelmfegyverrendszerekkelmés némi francia importal korszerűsitet(mármint akkori szintre,98környéke) Mihu.Mi35M már ennek a mai orosz szintre hozott változata.Csal a memóriám?
Szerinted 4 géppel mire fognak menni? Mert azzal a 4 géppel legfeljebb légi rendészetet fognak tudni ellátni a határ mentén plusz ha a szükség úgy kívánja a leendő turbánosok kergetése.
Egyébként nem hiszem hogy a legmodernebb változatból kapnának.
 
  • Tetszik
Reactions: borisz

Faboo78

Well-Known Member
2018. január 4.
252
958
93
Nagy szláv tstvériség jegyében a szerbek is gyakran írnak arról, hogy a jelenleg meglévő 2 db leállított, és nem nagyjavítható Mi-24V mellé (merthogy jelenleg a szerb valóság és Mi-24 képesség ez) várják az újakat, melyek használt javított Mi-35-ösök lesznek. A vizionált, fenyegetésnek beállított Mi-35M típusról egyetlen portál sem ír. Mi-35 típust üzemeltetnek jelenleg a csehek is, hozzánk legközelebb, érdemes magnézni azt a változatot, hogy mire képes...


Előre is bocsánat az OFF-ért (magyar Mi-24 topic), de mielőtt valaki a fenti hozzászólásba beleköt, a szerbek is toporognak Mi-35 ügyben, kb. hozzánk hasonló tempóval kezelve a problémát. Alapvetően, Oroszországtól kért ajánlatot Aleksandar Vucic Putyinnal való találkozás során, aki ígéretet tett 2018-ban, hogy 2019-ben átadnak kettő példányt. Ezután Aleksandar Vulin védelmi miniszter, Sergei Shoigu orosz védelmi miniszterrel való találkozás alkalmával kért ajánlatot 4 Mi-17 és 4 Mi-35 helikopterre. Szerb források említik, hogy bizonyára a Mi-35 ebben az esetben az orosz Mi-24 VM változatot takarja, ami kb. a Mi-35M exportváltozatnak felelne meg.

Közben Fehéroroszország felajánlott 6 db nagyjavított Mi-24V helikoptert, melyet Mi-35 exportnéven adnának át. A szerb sajtó egy részében el lehet olvasni a mennyivel jobb a Mi-35 mint a korszerűbb Mi-35M (költséghatékonyság, és később fel lehet újítani, és mindegyik változat jó, csak repüljön, meg egyéb bla-bla) amiből én arra következtetnék, hogya szerbeknek (erre) nincs elég pénzük.

Én ezen infők alapján megvárnám az első képeket a beérkező Mi-35(M?) gépekről, ha négyágú a farokrotor, és méretes a gépágyú elöl - a közte lévőkről nem beszélve, akkor M...

https://tangosix.rs/2018/12/12/anal...e-borbenih-mogucnosti-rv-i-pvo-vojske-srbije/
https://standard.rs/2018/02/22/zasto-je-nabavka-helikoptera-mi-35-iz-belorusije-pravi-izbor/
https://www.blic.rs/vesti/drustvo/m...-srpska-helikopterska-eskadrila-video/skxzvbp
 

Celebra

Well-Known Member
2017. április 7.
5 514
2 544
113
Szerinted 4 géppel mire fognak menni? Mert azzal a 4 géppel legfeljebb légi rendészetet fognak tudni ellátni a határ mentén plusz ha a szükség úgy kívánja a leendő turbánosok kergetése.
Egyébként nem hiszem hogy a legmodernebb változatból kapnának.
Mire megy 4 F16AM 8 MiG21MF ellenében?És a szerbeknek szerintem több eszük van.Légi rendészetre a H145Met fogják használni.
Én is a régebbi változatra emlékszem.Ez az a szint,amire feljavitva reménykedtem visszatérni a Mihujainkat.FLIR tornya már van,valódi önálló északai harcképességgel.DIRCM még nincs(izraelböl vehető reá),rakétái továbbra is a Sturm/ataka,plusz Igla.Valószinűsitem,hogy a verpet is tudná kezelni.Zsidók szerintem erre már meg tudnák oldani a Spike integrálását is.Már nem a legmodernebb,de némi pofozással még jóideig állja a sarat
stolen-ethiopian-mi35.jpg
 

Celebra

Well-Known Member
2017. április 7.
5 514
2 544
113
Mire megy 4 F16AM 8 MiG21MF ellenében?És a szerbeknek szerintem több eszük van.Légi rendészetre a H145Met fogják használni.
Én is a régebbi változatra emlékszem.Ez az a szint,amire feljavitva reménykedtem visszatérni a Mihujainkat.FLIR tornya már van,valódi önálló északai harcképességgel.DIRCM még nincs(izraelböl vehető reá),rakétái továbbra is a Sturm/ataka,plusz Igla.Valószinűsitem,hogy a verpet is tudná kezelni.Zsidók szerintem erre már meg tudnák oldani a Spike integrálását is.Már nem a legmodernebb,de némi pofozással még jóideig állja a sarat
stolen-ethiopian-mi35.jpg
Bár ami azt illeti,Mi35 néven futott a késöbbi Mi35Mhez hasonlitó változat is,már 20 éve.Hogy melyiket kapják a rácok,kiderűl,ha ideérnek.
 

Celebra

Well-Known Member
2017. április 7.
5 514
2 544
113
Előre is bocsánat az OFF-ért (magyar Mi-24 topic), de mielőtt valaki a fenti hozzászólásba beleköt, a szerbek is toporognak Mi-35 ügyben, kb. hozzánk hasonló tempóval kezelve a problémát. Alapvetően, Oroszországtól kért ajánlatot Aleksandar Vucic Putyinnal való találkozás során, aki ígéretet tett 2018-ban, hogy 2019-ben átadnak kettő példányt. Ezután Aleksandar Vulin védelmi miniszter, Sergei Shoigu orosz védelmi miniszterrel való találkozás alkalmával kért ajánlatot 4 Mi-17 és 4 Mi-35 helikopterre. Szerb források említik, hogy bizonyára a Mi-35 ebben az esetben az orosz Mi-24 VM változatot takarja, ami kb. a Mi-35M exportváltozatnak felelne meg.

Közben Fehéroroszország felajánlott 6 db nagyjavított Mi-24V helikoptert, melyet Mi-35 exportnéven adnának át. A szerb sajtó egy részében el lehet olvasni a mennyivel jobb a Mi-35 mint a korszerűbb Mi-35M (költséghatékonyság, és később fel lehet újítani, és mindegyik változat jó, csak repüljön, meg egyéb bla-bla) amiből én arra következtetnék, hogya szerbeknek (erre) nincs elég pénzük.

Én ezen infők alapján megvárnám az első képeket a beérkező Mi-35(M?) gépekről, ha négyágú a farokrotor, és méretes a gépágyú elöl - a közte lévőkről nem beszélve, akkor M...

https://tangosix.rs/2018/12/12/anal...e-borbenih-mogucnosti-rv-i-pvo-vojske-srbije/
https://standard.rs/2018/02/22/zasto-je-nabavka-helikoptera-mi-35-iz-belorusije-pravi-izbor/
https://www.blic.rs/vesti/drustvo/m...-srpska-helikopterska-eskadrila-video/skxzvbp
Hát a fehérorosz ajánlatrol lemaradtam.Meg úgy tudtam,alá is irták a szerződést 4 Mi172 új,meg 4 használt-felújitott Mi35röl.Itt már az sem biztos,ami elmult
És ahogy hallottam,a Gazellák(Partizán) helik száma is alaposan megfogyatkozott
 

therob

Active Member
2012. december 26.
923
248
43
Előre is bocsánat az OFF-ért (magyar Mi-24 topic), de mielőtt valaki a fenti hozzászólásba beleköt, a szerbek is toporognak Mi-35 ügyben, kb. hozzánk hasonló tempóval kezelve a problémát. Alapvetően, Oroszországtól kért ajánlatot Aleksandar Vucic Putyinnal való találkozás során, aki ígéretet tett 2018-ban, hogy 2019-ben átadnak kettő példányt. Ezután Aleksandar Vulin védelmi miniszter, Sergei Shoigu orosz védelmi miniszterrel való találkozás alkalmával kért ajánlatot 4 Mi-17 és 4 Mi-35 helikopterre. Szerb források említik, hogy bizonyára a Mi-35 ebben az esetben az orosz Mi-24 VM változatot takarja, ami kb. a Mi-35M exportváltozatnak felelne meg.

Közben Fehéroroszország felajánlott 6 db nagyjavított Mi-24V helikoptert, melyet Mi-35 exportnéven adnának át. A szerb sajtó egy részében el lehet olvasni a mennyivel jobb a Mi-35 mint a korszerűbb Mi-35M (költséghatékonyság, és később fel lehet újítani, és mindegyik változat jó, csak repüljön, meg egyéb bla-bla) amiből én arra következtetnék, hogya szerbeknek (erre) nincs elég pénzük.

Én ezen infők alapján megvárnám az első képeket a beérkező Mi-35(M?) gépekről, ha négyágú a farokrotor, és méretes a gépágyú elöl - a közte lévőkről nem beszélve, akkor M...

https://tangosix.rs/2018/12/12/anal...e-borbenih-mogucnosti-rv-i-pvo-vojske-srbije/
https://standard.rs/2018/02/22/zasto-je-nabavka-helikoptera-mi-35-iz-belorusije-pravi-izbor/
https://www.blic.rs/vesti/drustvo/m...-srpska-helikopterska-eskadrila-video/skxzvbp
https://defence-blog.com/news/serbia-orders-mi-35-and-mi-17-helicopters-from-russia.html
 

blogen

Well-Known Member
2010. április 20.
15 993
26 477
113
Te komolyan azt hiszed hogy olyan könnyen csak úgy kiveszel egy Manpadot a hordozoból, beélesíted és a váladrateszed oszt jó napot. És máris potyog a mihu az égről meg bármi. Még éjszaka is. Esetleg max nyilt terepen takarás nélkül. Akkor is akkor ha vizuálisan felderited. Feltéve ha addigra az ellen nem derit fel.
Kinnek van a környéken Tunguskája? Meg bármilyen modernebb csapatlégvédelme?
Románoknak, ukránoknak és a szerbeknek meg jön a Pancir. Tehát mindenkinek.
 

blogen

Well-Known Member
2010. április 20.
15 993
26 477
113
Például azon helyzetekben vetik be amiket felsoroltam: árvíz, erdőtűz, katasztrófa egy vegyi üzemben, továbbá szükség esetén kutató mentő feladatra.Ezek mind olyan békeidős feladatok amiket egyesek szerint "nem tud",a valóságban pedig tudja, sőt van olyan amit kizárólag ő tud.

Tehát arra, amire a minyók és az érkező új gépek is tökéletesek.

Ez szimpla büntetőügy kell legyen.
 

tindalos

Well-Known Member
2011. október 8.
1 600
5 245
113
Aki tudja légyszives írja már le nekem.
Lehet hülye kérdés de a pilóta vagy az irányzó kezeli a gépágyút? Vagy a nir blokkokat?
Mert a forgatható gpu számomra egyértelmű vagy az irányított rakéták hogy nem a polóta. De a nir és a 30as számomra nem.

Ha embargó lessz a további 7 évben akkor a most rendszeresített irányított rakétákat sehonnan nem tudjuk megvenni? A kérdésem csak a ruszkik gyártják?

A helvez kezeli a NIR-t és a gépágyút + kezelheti a gpuskát is de csak tengelyben (automatikusan beáll ha átveszi az operátortól).
 
  • Tetszik
Reactions: Ocses

blogen

Well-Known Member
2010. április 20.
15 993
26 477
113
Ezeknek mindháromnak van már Pancir?
Az ukránoknak Tunguszkájuk, no meg Sztrelájuk és Silkájuk, a románoknak meg Gepardjuk van. A mihunak csak nagy hatótávú atgm fegyverzettel lenne esélye, meg igen korszerű felderítőrendszerrel, hogy azt fedezékből is tudja alkalmazni, első körben a shorad ellen. A felújított mihuknak nincs harcértékük, muzeális célú sétarepülésre és múltidéző lőszerpocséklásra alkalmasak, ez utóbbira már éjszaka is, csak minek!
 

reich_und_roll

Well-Known Member
2016. szeptember 27.
3 815
20 967
113
Az ukránoknak Tunguszkájuk, no meg Sztrelájuk és Silkájuk, a románoknak meg Gepardjuk van. A mihunak csak nagy hatótávú atgm fegyverzettel lenne esélye, meg igen korszerű felderítőrendszerrel, hogy azt fedezékből is tudja alkalmazni, első körben a shorad ellen. A felújított mihuknak nincs harcértékük, muzeális célú sétarepülésre és múltidéző lőszerpocséklásra alkalmasak, ez utóbbira már éjszaka is, csak minek!

Azert az eleg sarkitas, hogy nincs harcertekuk, de azt teljesen vilagosan megmutatta az ukran konfliktus bizony igen konnyu elerni, hogy meg se probalja valaki a forgoszarnyasait a levegobe emelni, hacsak nem szeretne veszteseglistara tenni azokat.
 
  • Tetszik
Reactions: gacsat

emel

Well-Known Member
2013. február 11.
9 085
15 027
113
Az ukránoknak Tunguszkájuk, no meg Sztrelájuk és Silkájuk, a románoknak meg Gepardjuk van. A mihunak csak nagy hatótávú atgm fegyverzettel lenne esélye, meg igen korszerű felderítőrendszerrel, hogy azt fedezékből is tudja alkalmazni, első körben a shorad ellen. A felújított mihuknak nincs harcértékük, muzeális célú sétarepülésre és múltidéző lőszerpocséklásra alkalmasak, ez utóbbira már éjszaka is, csak minek!
Ne terelj, nem ezt kérdeztem. Te olyan fenyegetéseket soroltál fel a Mi-24-el szemben, ami csak akkor valódi ha már ma is rendelkezésre áll a három országnak. Azt még el tudom hinni, hogy a szerbek esetleg kapnak Pancirt ha eddig nincs is nekik, de hogy az ukránok és a románok kapjanak Pancirt a mai helyzetben, ez több mint sci-fi. Ezért kérdeztem hogy MA van-e már nekik, de erre nem válaszoltál.
 

blogen

Well-Known Member
2010. április 20.
15 993
26 477
113
Ne terelj, nem ezt kérdeztem. Te olyan fenyegetéseket soroltál fel a Mi-24-el szemben, ami csak akkor valódi ha már ma is rendelkezésre áll a három országnak.
Az ukrán és román eszközök rendelkezésre állnak. Szóval, hagyd a fasságot, vagy nálad a képzelet birodalmába tartozik a román Gepard meg az ukrán Tunguszka?