A magyar haderő lehetséges fejlesztési irányai

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

vantsy

Active Member
2014. június 16.
285
219
43
IMG_8281.jpg
IMG_8281.jpg
 

Shadow

Well-Known Member
2018. október 29.
1 323
4 506
113
Ezt most olvastam:
https://www.napi.hu/magyar_vallalatok/kaposvar-ipar-gepgyar-tuzolto.684412.html

"Gyártóközpontot és regionális szervizt létesít az elsősorban tűzoltójárművek gyártásával és felújításával foglalkozó állami tulajdonú BM Heros Zrt. Kaposváron jövő tavasszal - jelentette be pénteken Szita Károly polgármester a somogyi megyeszékhelyen az MTI híre szerint. A cég öthektáros ipari parki területen végzi majd tevékenységét, üzemcsarnokait az állami Nemzeti Ipari Park Üzemeltető és Fejlesztő Zrt. (NIPÜF) építi meg. Az ipari parkba érkező gyár többek között tűzoltóautókat, katonai járműveket, mentőautókat fog majd gyártani."

Tűzoltókat eddig nem a Rába gyártotta? Mind1. Kiváncsi vagyok milyen katonai járműveket fog ott gyártani a Heros )gondolom licenc gyártás lesz).
 

Autodidaktakatona

Well-Known Member
2019. január 13.
1 561
7 006
113
Ezt most olvastam:
https://www.napi.hu/magyar_vallalatok/kaposvar-ipar-gepgyar-tuzolto.684412.html

"Gyártóközpontot és regionális szervizt létesít az elsősorban tűzoltójárművek gyártásával és felújításával foglalkozó állami tulajdonú BM Heros Zrt. Kaposváron jövő tavasszal - jelentette be pénteken Szita Károly polgármester a somogyi megyeszékhelyen az MTI híre szerint. A cég öthektáros ipari parki területen végzi majd tevékenységét, üzemcsarnokait az állami Nemzeti Ipari Park Üzemeltető és Fejlesztő Zrt. (NIPÜF) építi meg. Az ipari parkba érkező gyár többek között tűzoltóautókat, katonai járműveket, mentőautókat fog majd gyártani."

Tűzoltókat eddig nem a Rába gyártotta? Mind1. Kiváncsi vagyok milyen katonai járműveket fog ott gyártani a Heros )gondolom licenc gyártás lesz).
Ez azért ígéretes hír. Igazából nekünk a gulyás ágyú gyártása is előrelépés lenne, de azért ennél jóval nagyobbat álmodok. Szóval, vagy Boxer, Patria, vagy Lynx/Puma gyártás lesz.... :)
Ui: azért remélem én is hogy nem ezt a Ejder Yalcint (én Jelcinnek hívom) fogjuk gyártani.
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
20 676
32 314
113
Ez azért ígéretes hír. Igazából nekünk a gulyás ágyú gyártása is előrelépés lenne, de azért ennél jóval nagyobbat álmodok. Szóval, vagy Boxer, Patria, vagy Lynx/Puma gyártás lesz.... :)
Ui: azért remélem én is hogy nem ezt a Ejder Yalcint (én Jelcinnek hívom) fogjuk gyártani.
Kezdetnek miert ne lenne jo? Arra hogy bejratott munkasallomamy keletkezzen? /ne felejtsuk el hogy a 0 rol csinalunk hadiipart es lehet nem egy ifv apc elso szeriajan kellene belejonni./ezzel nem azt mondom hog igy lessz./
 

Autodidaktakatona

Well-Known Member
2019. január 13.
1 561
7 006
113
Kezdetnek miert ne lenne jo? Arra hogy bejratott munkasallomamy keletkezzen? /ne felejtsuk el hogy a 0 rol csinalunk hadiipart es lehet nem egy ifv apc elso szeriajan kellene belejonni./ezzel nem azt mondom hog igy lessz./
Sokszor végig beszélt történet, de ha a gyártási technológia meglenne, és képzett ember is rendelkezésre áll akkor - ami kell ugyanúgy pl. a Yalcinhoz - ne B vagy C kategóriás terméket gyártsunk, mellesleg a mai minőségbiztosítási előírásokat ha betartjuk akkor egyszerűen nem lehetséges gagyit gyártani... És nekünk egy IFV fontosabb vonal mint egy 4x4 szerintem. Illetve még egy dolog most van politikai akarat, és elvileg pénz a fejlesztésre de én nem vok biztos benne hogy pl. 10 év múlva is lesz, tehát most kell a Z2026 keretében valóban jó,
és hosszú távon fenntartható eszközpark.
A humánerőforrás hiányát, a valós lehetőségeinket (energiahordozók, ásványkincsek hiánya) is látva túl sok minden gyártásába se bonyolódnék bele. Pár komolyabb cucc (pl: IFV, v. APC, v. IRIST) és apróságok (lőszer, lőpor, gulyáságyú, sisak, sátor, evőeszköz, blablabla). Summa summarum ez most a HM szempontjából történelmi időszak, most, minél gyorsabban kell a high-tech technika, mert én nem hiszek abban, hogy itt lesz idő fokozatos, évtizedes lassú előrelépkedésre...
 
  • Tetszik
Reactions: Gyurma

phaidros

Well-Known Member
2014. augusztus 9.
11 366
30 869
113
Bármilyen felháborító abban igaza van hogy kb. 5000 fő az akivel számolni lehet.

Azért mindig szem előtt kell tartani, hogy bizonyos esetekben nem "5000 főnek" kell "kávét főzni", hisz igaz, hogy a sorkötelesség jelenleg nincs, de ez nem azt jelenti, hogy hadkötelesség sincs.

___

Csak nehogy abba a hibába essünk a "Jelcin" kapcsán, mint a BTR-ekkel, azaz nem megfelelő feladatkörben használják és az alapján kritizálni.
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
20 676
32 314
113
Sokszor végig beszélt történet, de ha a gyártási technológia meglenne, és képzett ember is rendelkezésre áll akkor - ami kell ugyanúgy pl. a Yalcinhoz - ne B vagy C kategóriás terméket gyártsunk, mellesleg a mai minőségbiztosítási előírásokat ha betartjuk akkor egyszerűen nem lehetséges gagyit gyártani... És nekünk egy IFV fontosabb vonal mint egy 4x4 szerintem. Illetve még egy dolog most van politikai akarat, és elvileg pénz a fejlesztésre de én nem vok biztos benne hogy pl. 10 év múlva is lesz, tehát most kell a Z2026 keretében valóban jó,
és hosszú távon fenntartható eszközpark.
A humánerőforrás hiányát, a valós lehetőségeinket (energiahordozók, ásványkincsek hiánya) is látva túl sok minden gyártásába se bonyolódnék bele. Pár komolyabb cucc (pl: IFV, v. APC, v. IRIST) és apróságok (lőszer, lőpor, gulyáságyú, sisak, sátor, evőeszköz, blablabla). Summa summarum ez most a HM szempontjából történelmi időszak, most, minél gyorsabban kell a high-tech technika, mert én nem hiszek abban, hogy itt lesz idő fokozatos, évtizedes lassú előrelépkedésre...
Az hogy futna a 4x4 es projekt nem zarna ki az ifv apc osszeszerelest rezlege gyartast. Hisz meg ki sincs valasztva se ifv se apc /nyilvanosan./ mire azoknak a targyalasi folyamata lezajlana a tobb tizezer oldalas szerzodesek megirodnanak majd azok atvizsgalodnanak majd mig a license e osszeszerelesi dokimentacio elkeszul /bizonyos emberek oktatasban reszesulnenek./ a 4x4 es projekt par boszen termelne mig az elso apc ifv gyartosor elkezdene felporogni nagyjabbol azzal egy idoben a 4x4 es mar leszallo agba lenne /igy minden nemu kapacitast at lehetne coportositani szerelosortol a kepzett kiprobalt szakemberig.../ egy apc ifv elso szeriajanak legyartasa sokkal hosszab ido es sokkal tobb embert igenyel mimt egy 4x4 es jarmuve... Akar hogy is ugrodeszkanak tokeletes lenne... Inkabb a 4x4 nel legyen csuszas a programba es legyen szuro a mumkasok teren mimt egy ifv apc nem mellesleg nem mimd1 hogy egy hatalmas beruhazast vegez a ceg /gyartosorok csarnokok raktarak muhelyek uj emverek stb stb stb vagy mindezt tobb lepcsoben teszi par ev kulonbseggel.../ mimt a leo a4 esek kikepzesre a 4x4 et is lehet ugy venni mint kikepzo technika csak nem a Honved allomany hanem a civil vilag reszere./
 

Autodidaktakatona

Well-Known Member
2019. január 13.
1 561
7 006
113
Az hogy futna a 4x4 es projekt nem zarna ki az ifv apc osszeszerelest rezlege gyartast. Hisz meg ki sincs valasztva se ifv se apc /nyilvanosan./ mire azoknak a targyalasi folyamata lezajlana a tobb tizezer oldalas szerzodesek megirodnanak majd azok atvizsgalodnanak majd mig a license e osszeszerelesi dokimentacio elkeszul /bizonyos emberek oktatasban reszesulnenek./ a 4x4 es projekt par boszen termelne mig az elso apc ifv gyartosor elkezdene felporogni nagyjabbol azzal egy idoben a 4x4 es mar leszallo agba lenne /igy minden nemu kapacitast at lehetne coportositani szerelosortol a kepzett kiprobalt szakemberig.../ egy apc ifv elso szeriajanak legyartasa sokkal hosszab ido es sokkal tobb embert igenyel mimt egy 4x4 es jarmuve... Akar hogy is ugrodeszkanak tokeletes lenne... Inkabb a 4x4 nel legyen csuszas a programba es legyen szuro a mumkasok teren mimt egy ifv apc nem mellesleg nem mimd1 hogy egy hatalmas beruhazast vegez a ceg /gyartosorok csarnokok raktarak muhelyek uj emverek stb stb stb vagy mindezt tobb lepcsoben teszi par ev kulonbseggel.../ mimt a leo a4 esek kikepzesre a 4x4 et is lehet ugy venni mint kikepzo technika csak nem a Honved allomany hanem a civil vilag reszere./
Ebben is van logika amit mondasz, és ha úgy menne ahogy mondod akkor támogatható... Bár egy 4x4 gyártása nyilván egyszerűbb, azért nem gondolnám hogy annyival gyorsabb lenne a kivitelezés mint ahogy te gondolod, ha pedig pár év alatt leszálló ágba kerülne a gyártása, akkor meg nem hiszem hogy rentábilis lenne + lehetne felhúzni az új gépsort, csarnokot, átképezni.. ami megint nagy költség.... De nem én fogok dönteni az tuti, de én egy komolyabb technikába ölném az energiát... Az is tény, hogy fogalmunk sincs hogy Jelcint hova akarják használni, illetve pl. Kaposváron mit akarnak gyártani... Jelcin lehet a TEKnek megy és pár darab pl.Szolnokra, és APC lesz Kaposvaron, meglátjuk... A lényeg hogy valami elindult...