Humor

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

jani22

Well-Known Member
2016. augusztus 31.
12 244
24 250
113
Boldog Gyereknapot! :)

www.tvn.hu_238be0c1b483ad0de2d313fbb140175a.gif
 

emel

Well-Known Member
2013. február 11.
9 085
15 027
113
Pffff... tényleg, az internet korában ez még megtörténik?
Nem kell túldimenzionálni az internetet, az is csak egy lehetőség a több infó és tudás begyűjtésére - amit máshol is meg lehet/ne tenni, pl. erre való az iskola és a könyvtár is - legalábbis gyerekkoromban még így volt. Viszont aki nem akar tanulni, annak hiába az internet is. Nap mint nap látom az elektronikus médiában, hogy a magukat újságírónak képzelő ifjú titánok többsége még magyarul se tud normálisan ... hogy várhatjuk el, hogy még értsenek is bármihez, amiről írnak?!
 

FilcTroll

Well-Known Member
2017. december 18.
1 757
4 687
113
Nem kell túldimenzionálni az internetet, az is csak egy lehetőség a több infó és tudás begyűjtésére - amit máshol is meg lehet/ne tenni, pl. erre való az iskola és a könyvtár is - legalábbis gyerekkoromban még így volt. Viszont aki nem akar tanulni, annak hiába az internet is. Nap mint nap látom az elektronikus médiában, hogy a magukat újságírónak képzelő ifjú titánok többsége még magyarul se tud normálisan ... hogy várhatjuk el, hogy még értsenek is bármihez, amiről írnak?!
Volt 12, szerkesztőségben töltött évem, sajnos tudom ám mindezt. :) De attól még mindig meglep a korszerű beleszarásnak ez a szintje. Tudom, idealista vagyok.
 
M

molnibalage

Guest
Nem kell túldimenzionálni az internetet, az is csak egy lehetőség a több infó és tudás begyűjtésére - amit máshol is meg lehet/ne tenni, pl. erre való az iskola és a könyvtár is - legalábbis gyerekkoromban még így volt. Viszont aki nem akar tanulni, annak hiába az internet is. Nap mint nap látom az elektronikus médiában, hogy a magukat újságírónak képzelő ifjú titánok többsége még magyarul se tud normálisan ... hogy várhatjuk el, hogy még értsenek is bármihez, amiről írnak?!
Egy barátom barátja újságíró és közölte, hogy sajnos a piac ezt diktálja, hogy insta ki kell tenni mindent, mert attól lesz klikkelés szám magas és azért fizetnek a reklámot elhelyezők. Tehát a minőség abszolút nem szempont. A lényeg, hogy egy hír vagy esemény gyorsan kerüljön ki.

És a legszomorúbb az, hogy a többségnek ez tökéletesen megfelel. Tök mindegy, hogy 444, index.hu, pirézia.hu, kikerül egy ordas baromság és abból tájékozódik a többség legyen az politika, energetika, vagy haditechnika vagy bármi más. Egy marginális csoportnak van csak arra igénye, hogy minőséget adjon.

Ezzel csak az a probléma, hogy akkor ennyi erővel van több ember is itt a fórumon, aki kb. helyből ugorva is jobb, pontosabb és tartalmasabb 1-2 oldalas cikket írna vagy legalább kijavítaná a sok klaviatúra verő "újságíró" marhaságait, de még ennyi igényesség sincs meg úgy, hogy a HTKA.hu és én is többször felajánlottam ezt.

Szóval volt egy kis összezördülés, mert megmagyarázták, hogy miért büdös a szar, amit én nem tudtam elfogadni...
 

FilcTroll

Well-Known Member
2017. december 18.
1 757
4 687
113
Biztos mótvá, de minden választás alkalmával aktuális. (A fordítás egy telep szar, de azért így is érthető.)

 

beta

Well-Known Member
2011. október 26.
5 368
8 535
113
Egy barátom barátja újságíró és közölte, hogy sajnos a piac ezt diktálja, hogy insta ki kell tenni mindent, mert attól lesz klikkelés szám magas és azért fizetnek a reklámot elhelyezők. Tehát a minőség abszolút nem szempont. A lényeg, hogy egy hír vagy esemény gyorsan kerüljön ki.

És a legszomorúbb az, hogy a többségnek ez tökéletesen megfelel. Tök mindegy, hogy 444, index.hu, pirézia.hu, kikerül egy ordas baromság és abból tájékozódik a többség legyen az politika, energetika, vagy haditechnika vagy bármi más. Egy marginális csoportnak van csak arra igénye, hogy minőséget adjon.

Ezzel csak az a probléma, hogy akkor ennyi erővel van több ember is itt a fórumon, aki kb. helyből ugorva is jobb, pontosabb és tartalmasabb 1-2 oldalas cikket írna vagy legalább kijavítaná a sok klaviatúra verő "újságíró" marhaságait, de még ennyi igényesség sincs meg úgy, hogy a HTKA.hu és én is többször felajánlottam ezt.

Szóval volt egy kis összezördülés, mert megmagyarázták, hogy miért büdös a szar, amit én nem tudtam elfogadni...

Az olvasóknak általában lenne igényük, csak hát azt tudják olvasni, ami van. Például 444-en is állandóan gúnyolódik a törzsközönség a cikkírók hibáin. És igen, gyorsan kell írniuk. De nem is könnyű helyzet. Ha megjelenik egy katonai jellegű hír, amit gyorsan kéne kirakni, akkor nem mindig van idő utánajárni a dolgoknak. Csak eleve járatos újságíró tud gyorsan megfelelő cikket írni. Ahhoz meg eleve nagyobb szerkesztőség kell.