[HUN] Vadászgépek beszerzése

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

arcas

Well-Known Member
2013. március 20.
6 894
22 338
113
A világ legdrágább és egyik legrosszabb vadászgépét veheti a kormány

"A becslések szerint egy F-35-ös 100 millió dollárba, vagyis 28-29 milliárd forintba kerül. Ha a 12 svéd Gripen helyett ugyanennyi F-35-öst vennék, az közel 350 milliárd forintba kerülne. A National Interest szerint az elképesztően drága, ár-érték arányban csapnivaló F-35 benne van minden idők öt legrosszabb vadászgépe között."

Ezeket a sorokat már anno itt is olvastam, úgyhogy lehet a direkt-es cikkszerző lelkes HTKA fórumozó :D:
'...A forrás hozzátette: "ez tipikusan a lepukkant panelház előtt álló 6-os BMW esete" - utalt arra, hogy az F-35A gépek túlságosan fejlettek a Honvédség igényeihez...'

Igaz?...beta
 
T

Törölt tag 1586

Guest
Jézus, ekkora ökörséget.
Mentségükre legyen mondva a cikket v.színű nem az írta aki jegyzi. V.színű még csak nem is az Index szerkesztőségében íródott hanem hanem v.melyik párt kommunikációs "agytrösztje" eszelte ki.
Sajnos egyébként ez fordítva is igaz.
Így lesznek egy kis sétarepülésért cserébe a Mi-24 ek szupefegyverek..
Hja kérem, ilyen a mégèlhetési újságírás...
 

emel

Well-Known Member
2013. február 11.
9 085
15 027
113
Ezt elhinni is nehéz, én nem értem miért nehéz egy cikkhez megkérdezni valakit?!
Talán mert nem azért fizették hogy megkérdezzen egy hozzáértőt. Akármilyen furcsa is, de érdekek mozgatják a világot, és főleg azoknak az érdekei akik többet tudnak fizetni az érdekeik érvényre juttatásáért ...
 
  • Tetszik
Reactions: borisz
K

kamm

Guest
Megmondtak, a terseg egyik legszamottevobb hadsereget akarjak felepiteni. Fel tucat ertelmetlen szerintem. Akkor inkabb masik 16-24 E/F par ev mulva plusz a jelenlegik modernizalasa, ahogy irtam. Ha az anyagiak tovabb bovulnek, akkor 20-30 even belul eljuthatunk egy 60 gep koruli allapothoz, ami szerintem mar egy egeszseges, utokepes legiero a meretunkhoz, meg akar ugy is, ha csak a fele lenne E/F mindennel szerelve.
 

emel

Well-Known Member
2013. február 11.
9 085
15 027
113
Megmondtak, a terseg egyik legszamottevobb hadsereget akarjak felepiteni. Fel tucat ertelmetlen szerintem. Akkor inkabb masik 16-24 E/F par ev mulva plusz a jelenlegik modernizalasa, ahogy irtam. Ha az anyagiak tovabb bovulnek, akkor 20-30 even belul eljuthatunk egy 60 gep koruli allapothoz, ami szerintem mar egy egeszseges, utokepes legiero a meretunkhoz, meg akar ugy is, ha csak a fele lenne E/F mindennel szerelve.
Nana, nem lesz az egy kicsit sok?! Hollandia több mint másfélszeres lakossággal, 6-7-szeres GDP-vel is csak 40 körüli F-16-ot tart hadrendben, ezek is a hidegháború kényszerű fegyverkezésének a maradékai, az utóbbi 30 évben kivontak/eladtak több tucat gépet. A jelen légierőnk is sokkal modernebb az ősöreg felszereltségű földi erőkhöz képest, egyenlőre inkább azokat kellene legalább azonos szintre fejleszteni.
 
M

molnibalage

Guest
Nana, nem lesz az egy kicsit sok?! Hollandia több mint másfélszeres lakossággal, 6-7-szeres GDP-vel is csak 40 körüli F-16-ot tart hadrendben, ezek is a hidegháború kényszerű fegyverkezésének a maradékai, az utóbbi 30 évben kivontak/eladtak több tucat gépet. A jelen légierőnk is sokkal modernebb az ősöreg felszereltségű földi erőkhöz képest, egyenlőre inkább azokat kellene legalább azonos szintre fejleszteni.
100%-ban egyetértek. Egészen elképesztő, mint micsoda elszállt ötletei vannak egyeseknek mennyiségi téren. Vagy egyszerre akarunk hadat viselni miden környező NATO tagállammal és a semleges Ausztriával is? Miért akarnak egyesek Szovjetuniót játszani...?
 
  • Tetszik
Reactions: Nagy Csaba

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 422
46 288
113
Nana, nem lesz az egy kicsit sok?! Hollandia több mint másfélszeres lakossággal, 6-7-szeres GDP-vel is csak 40 körüli F-16-ot tart hadrendben, ezek is a hidegháború kényszerű fegyverkezésének a maradékai, az utóbbi 30 évben kivontak/eladtak több tucat gépet. A jelen légierőnk is sokkal modernebb az ősöreg felszereltségű földi erőkhöz képest, egyenlőre inkább azokat kellene legalább azonos szintre fejleszteni.
Szerintem is sok egy picit a 60 gép, de a másik oldal, hogy hollandia nagyon komolyan visszavette a hadiköltségvetését. Pl. Eladták szinte az összes tankjukat. A finnek tőlük vettek 100a6-ot. Egyetlen épkézláb a6-os zászlóaljuk maradt, az is egy tulajdonképpen német-holland közös zászlóalj, ami érdekes módon mindkét ország hadrendjében benne van. Először a 2 századot célozzuk meg, és ha már a megfelelő mennyiségű AMV-t és Pumát már megvettük, akkor lehet talán még egy...;)
 
  • Tetszik
Reactions: emel
M

molnibalage

Guest
Szerintem is sok egy picit a 60 gép, de a másik oldal, hogy hollandia nagyon komolyan visszavette a hadiköltségvetését. Pl. Eladták szinte az összes tankjukat. A finnek tőlük vettek 100a6-ot. Egyetlen épkézláb a6-os zászlóaljuk maradt, az is egy tulajdonképpen német-holland közös zászlóalj, ami érdekes módon mindkét ország hadrendjében benne van. Először a 2 századot célozzuk meg, és ha már a megfelelő mennyiségű AMV-t és Pumát már megvettük, akkor lehet talán még egy...;)
A holland haderő igen érdekesen van balanszolva. A páncélos erőt szinte teljesen felszámolták, bár vannak halvány emlékeim arról, hogy ezt a végén visszacsinálják. Vagy a németekkel közös páncélos alakulat lenne az?

Viszont érdekesen balanszolt a haderejük, mert irgalmatlan mennyiségű dedikált harci helijük van, majdnem 30 db AH-64. Ezzel kapcsolatos friss hír a topikjában.
 

borisz

Well-Known Member
2012. május 25.
8 161
10 900
113
A holland haderő igen érdekesen van balanszolva. A páncélos erőt szinte teljesen felszámolták, bár vannak halvány emlékeim arról, hogy ezt a végén visszacsinálják. Vagy a németekkel közös páncélos alakulat lenne az?

Viszont érdekesen balanszolt a haderejük, mert irgalmatlan mennyiségű dedikált harci helijük van, majdnem 30 db AH-64. Ezzel kapcsolatos friss hír a topikjában.
Nem tudják, hogy helikopterrel nem lehet gátat megtámasztani? :D
 
  • Tetszik
Reactions: szuvorov

gacsat

Well-Known Member
2010. augusztus 2.
16 696
14 667
113
Megmondtak, a terseg egyik legszamottevobb hadsereget akarjak felepiteni. Fel tucat ertelmetlen szerintem. Akkor inkabb masik 16-24 E/F par ev mulva plusz a jelenlegik modernizalasa, ahogy irtam. Ha az anyagiak tovabb bovulnek, akkor 20-30 even belul eljuthatunk egy 60 gep koruli allapothoz, ami szerintem mar egy egeszseges, utokepes legiero a meretunkhoz, meg akar ugy is, ha csak a fele lenne E/F mindennel szerelve.
Messzebb is vannak az oroszoktól.
 
T

Törölt tag 1945

Guest
A világ legdrágább és egyik legrosszabb vadászgépét veheti a kormány

"A becslések szerint egy F-35-ös 100 millió dollárba, vagyis 28-29 milliárd forintba kerül. Ha a 12 svéd Gripen helyett ugyanennyi F-35-öst vennék, az közel 350 milliárd forintba kerülne. A National Interest szerint az elképesztően drága, ár-érték arányban csapnivaló F-35 benne van minden idők öt legrosszabb vadászgépe között."

Nyilván az Indexen belül is azért egy politikai újságíró írta a cikket, és nem a technika-tudomány rovat mert...

27916317_2141259_09970c240a8a8d2a7f2d7cbfb74b092f_wm.jpg
 
  • Tetszik
Reactions: fishbed
M

molnibalage

Guest
Nyilván az Indexen belül is azért egy politikai újságíró írta a cikket, és nem a technika-tudomány rovat mert...

27916317_2141259_09970c240a8a8d2a7f2d7cbfb74b092f_wm.jpg
Leszarom. Ebből HTT lesz, még ha rövid is.

Finoman szólva nem tudok elmenni amellett, hogy az index magát a objektív újságírás szent gráljaként tünteti fel helyenként, ehhez képest legalább kicsit pontos haditechnikai írást úgy évente talán egyszer sikerül kitenni.

Értem én, hogy a klikkelés szám az isten, de hogy az újságírói etika az ma negatív szám, abban egyre biztosabb vagyok. A minőség, mint szó meg kb. ismeretlen.

Tehát ne elég, hogy ökörség az írás, de még csak nem is objektív. Konkrétan BALFASZ.
 

gacsat

Well-Known Member
2010. augusztus 2.
16 696
14 667
113
Szerintem pontosan erre játszik a HM,...ha menetközben szuper ajánlat lesz lépnek, addig is van idő min. 28-ig, hogy döntés legyen a hogyan továbbra...
Az a baj, hogy háború esetén a világ összes pénzéért se veheted meg azt a gépet, ami nincs legyártva. Pilótákról már ne is beszéljünk.
 

arcas

Well-Known Member
2013. március 20.
6 894
22 338
113
Az a baj, hogy háború esetén a világ összes pénzéért se veheted meg azt a gépet, ami nincs legyártva. Pilótákról már ne is beszéljünk.
Azt feltételezem, hogy egy percig sem maradunk vadászgépek nélkül. Ha 28-ban adunk le rendelést valamire a Gripenek még simán bevárhatják az újak érkezését, bármi legyen is az.
 

szuvorov

Well-Known Member
2014. május 16.
7 382
23 109
113
Szerintem nem az újságíró volt tudatlan és butaságból irt össze ennyi hülyeséget, hanem a svédek így próbálnak lobbizni, pénzt fizetnek újságíróknak, hogy a közvéleménnyel elhitessék, hogy a másik gép az szar és övek a legjobb.
Van valahol a padláson egy MilitAir című újságom még a '90-es évek végéről, amiben szakértők elmondják minden rossznak a Gripent és istenítik az F/A-18-ast (nyilván őket meg az MDD pénzelte) Tőlünk nyugatra a közvélemény ilyen félé formálása sajnos bevett gyakorlat.
 
  • Tetszik
Reactions: fip7