A magyar haderő lehetséges fejlesztési irányai

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Terminator

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
2010. április 19.
37 499
72 480
113
2:10-től
"Megkezdődik az új légvédelmi rakétaképesség kialakítását célzó kidolgozó munka, amelyet egy magyar-amerikai közös kiképzés követ."
Lassan jönnek az úl lérakok?:rolleyes::cool:


Biztos hogy tart már ott a történet?

A mondat vége... "illetve ősztől az EUFOR kontingens 23. váltásának állományát is ők alkotják majd."

És ha ez csak egy sima felsorolás volt, egy mondaton belül, összefüggés nélkül?
És ez is csak egy magyar-amerikai közös gyakorlat lesz a sok közül?
 

fedett_mókus

Well-Known Member
2018. november 25.
3 647
6 357
113

tonyo

Well-Known Member
2017. június 23.
5 371
7 838
113
ez a mentalitás hála égnek kb a 90-es évek végére csak eljutott fentebb is , anno én is mondtam és most is mondom hogy nem feltétlen kell egy városba betuszkolni egy dandárt , pl ha Debrecenbe raknék egy "nehéz dandárt" akkor Debrecenbe csak mondjuk 1 vagy max 2 lövészzászlóaljat raknék, a felderítőket Nyíradonyra , a harckocsikat Nádudvarra ,a légvédelmiseket meg a páncéltörőket Karcagra a többi támogató egységet meg vagy Debrecenbe vagy Balmazújvárosba , esetleg Hajdúböszörménybe
De ez a nyugati országrészben még egyszerűbb lenne , konkrétan 1 zászlóaljnyi helyet kéne csinálni 1-1 nagyvárosban /városban és meglenne simán egy normális dandár (csak hááát ember ugye megint)
nem a hely a gond , még mindig , hanem hogy még így is hogy zászlóaljnyi embereket kéne összekaparni (800-1000 ember) elég nagy területekről és még így se megy mert a rendszer olyan amilyen , sokszor mondtam már , éhbérért ilyen világban ami ma van hogy az utolsó utáni emberért is kb harcolniuk kell a cégeknek nem fog menni
Ha megnézed az illetmény táblázatot ami nyilvános és elérhető a neten akkor ha nem is kilőve de lassan biztosan emelkedik.
Baranyát il dél nyugat dunántúl ideális lenne egy tartalékos központnak pl zala megyében il ahogy írtátok pécs mohács és 30-50 km es vonzáskörzetében is egy magasabb szintű laktanyával. Valahogy munkahelyek nem nagyon akadnak arrafelé, mert ami van az inkább szalag és bio robot munka. Értelmes jól fizető melo kevés lehet arrafelé. Továbbá ott van egy egyetem is több közép iskolával egyetemben és azzal együtt rengeteg fiatal. Pl annak a zászlóaljnak miért nem lehetne egy része műveleti tartalékos is. Pl plusz kredit pontokért és egy kis ösztönzéssel bevállalhatnak a fiatalok 9-11 hónapot is. szerintem ennyi idő bőven elég lenne nekik mire elérnének egy használható lövész szintet. (műveleti szinten-tartalékos)
Ha évente össze lehetne stabilan toborozni azokra a hónapokra műveleti tartalékosként a fiatalokat (nagy részt) pl 100-150 főt vagy többet abban a térségben (zala és baranyában) akkor szerintem a létszámmal is jobban lehetne tervezni. Egy normálisan feltöltött lövész zászlóaljat pár év alatt szerintem ott össze lehetne hozni. Részben a civil munkahelyek miatt is.
 
  • Tetszik
Reactions: Shadow and blogen

fedett_mókus

Well-Known Member
2018. november 25.
3 647
6 357
113
Ha már megvan a váltótípus, akkor lehet igazán lőni, hogy ne kelljen szarakodni a földi megsemmisítéssel.
így is úgy is lehetett volna lövöldözni rohadtul , legalább gyakoroltak volna a győriek
Ha megnézed az illetmény táblázatot ami nyilvános és elérhető a neten akkor ha nem is kilőve de lassan biztosan emelkedik.
Baranyát il dél nyugat dunántúl ideális lenne egy tartalékos központnak pl zala megyében il ahogy írtátok pécs mohács és 30-50 km es vonzáskörzetében is egy magasabb szintű laktanyával. Valahogy munkahelyek nem nagyon akadnak arrafelé, mert ami van az inkább szalag és bio robot munka. Értelmes jól fizető melo kevés lehet arrafelé. Továbbá ott van egy egyetem is több közép iskolával egyetemben és azzal együtt rengeteg fiatal. Pl annak a zászlóaljnak miért nem lehetne egy része műveleti tartalékos is. Pl plusz kredit pontokért és egy kis ösztönzéssel bevállalhatnak a fiatalok 9-11 hónapot is. szerintem ennyi idő bőven elég lenne nekik mire elérnének egy használható lövész szintet. (műveleti szinten-tartalékos)
Ha évente össze lehetne stabilan toborozni azokra a hónapokra műveleti tartalékosként a fiatalokat (nagy részt) pl 100-150 főt vagy többet abban a térségben (zala és baranyában) akkor szerintem a létszámmal is jobban lehetne tervezni. Egy normálisan feltöltött lövész zászlóaljat pár év alatt szerintem ott össze lehetne hozni. Részben a civil munkahelyek miatt is.
láttam párszor azt az illetménytáblát , növekedhetne gyorsabban is maradjunk annyiban , lehet sírni hogy nincs ember meg nem tudják megfognia fiatalokat de manapság már tényleg csak a nagyon elhivatottak mennek el ilyen pénzért katonának , a tartalékos rendszer meg ... ohh jaj , egy jó kezdet de lassan elér odáig hogy kéne a következő lépés , a többivel kb egyetértek amit mondasz , sokféle módja lenne hogy legyen ember de még mindig úgy gondolom hogy az illetmény egy nagyon fontos megfogó eszköz
 

BiancoGasto

Well-Known Member
2018. november 14.
759
918
93
Én jó ideje azon a véleményen vagyok, hogy egy-egy dandárt nem kell feltétlenül egyetlen városban "tárolni".
Egy lövészdandárt pl meg lehetne úgy csinálni, hogy Tolna, Baranya és Somogy megyékben szétdobják. Mondjuk Pécs környékére egy glz., Kaposvárra még egy, a maradék meg Tolnába. Kb. háromszázasával csak könnyebb összehalászni az embereket.
Ez a egy dandár per város nagyon magyarosch,szerintem senki nem tesz ilyet a világon. Szerintem is ostobaság.
Jobb lenne zászlóaljakat kicsit szétszórni persze egy régióban,ahogy mondod.
 

papi

Well-Known Member
2017. április 22.
1 584
4 670
113
így is úgy is lehetett volna lövöldözni rohadtul , legalább gyakoroltak volna a győriek

láttam párszor azt az illetménytáblát , növekedhetne gyorsabban is maradjunk annyiban , lehet sírni hogy nincs ember meg nem tudják megfognia fiatalokat de manapság már tényleg csak a nagyon elhivatottak mennek el ilyen pénzért katonának , a tartalékos rendszer meg ... ohh jaj , egy jó kezdet de lassan elér odáig hogy kéne a következő lépés , a többivel kb egyetértek amit mondasz , sokféle módja lenne hogy legyen ember de még mindig úgy gondolom hogy az illetmény egy nagyon fontos megfogó eszköz

A pénz csak az egyik része a dolognak. Hiába fizetnek jobban, ha a körülmények nem jók. Nem sokan fogják 300 ezerért se választani a szívást. Akkor inkább elalibizget 200 ezerért a futószalag mellett. Nem csak attól lesz valami vonzó munkahely, mert sokat fizet.
 
  • Tetszik
Reactions: Nagy Csaba

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
27 816
117 973
113
A pénz csak az egyik része a dolognak. Hiába fizetnek jobban, ha a körülmények nem jók. Nem sokan fogják 300 ezerért se választani a szívást. Akkor inkább elalibizget 200 ezerért a futószalag mellett. Nem csak attól lesz valami vonzó munkahely, mert sokat fizet.
150-ért meg főleg nem választják a szívást.....
 

tonyo

Well-Known Member
2017. június 23.
5 371
7 838
113
Hát ha negnézel egy portugál,spanyol,olasz,stb.hadsereget,a kanyarban sem vagyunk ezzel a Debrecen ,Hómezővásárhely egy dandár,de 2 városban kombóval. Aztán lehet ez is változni fog. Persze olcsóbb fenttartani kevesebb laktanyát.
Kevesebb laktanyával még annyi ember se lenne. Minden rendszert az adott lehetőségekhez képest kellene kialakítani. Ez itthon kb annyit jelentene hogy ahol nincs elérhető központ (tartalékos vagy bármilyen kisebb központ) megyei szinten ott elérhető legyen azoknak az embereknek akik a későbbiekben valamilyen formábban be tudják vállalni a szolgálatot. És ez jó pár megyét jelentene itthon.
 
  • Tetszik
Reactions: borisz

Celebra

Well-Known Member
2017. április 7.
5 514
2 544
113
Ez a egy dandár per város nagyon magyarosch,szerintem senki nem tesz ilyet a világon. Szerintem is ostobaság.
Jobb lenne zászlóaljakat kicsit szétszórni persze egy régióban,ahogy mondod.
Most is szét vannak amúgy.
Forditva gondolom.Egy dd egy egység.Egy egységként is kellene működnie.Összeszokottan,összehangolodva.Az más kérdés,hogy a harcászati helyzetnek megfelelően kikülönitenek belőle század,vagy zl harccsoportot.Egy hivatásos/szerződéses dd legyen összeszokott egység,és ez nem lehet kialakitani,ha a részek egymástol 40-50kmre vannak,és fehér holló gyakoriságúak a dd szintű egységgyakorlatok.A tartalékos és területvédelmi zl-akat lehetne szétszorni,azokat eleve önálló zl-köteléknek szervezve.
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
27 816
117 973
113
Hát ha negnézel egy portugál,spanyol,olasz,stb.hadsereget,a kanyarban sem vagyunk ezzel a Debrecen ,Hómezővásárhely egy dandár,de 2 városban kombóval. Aztán lehet ez is változni fog. Persze olcsóbb fenttartani kevesebb laktanyát.
5. dandár
Debrecen
Hajdúhadház
Hódmezővásárhely

A Debrecen-Hódmező közti majd 300 km-er meg kb akkora kibaszás mint az állat. A hódmező-szentes távolságnak van értelme, vagy a debrecen-hajdúhadház-nyíregyháza.
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
27 816
117 973
113
Forditva gondolom.Egy dd egy egység.Egy egységként is kellene működnie.Összeszokottan,összehangolodva.Az más kérdés,hogy a harcászati helyzetnek megfelelően kikülönitenek belőle század,vagy zl harccsoportot.Egy hivatásos/szerződéses dd legyen összeszokott egység,és ez nem lehet kialakitani,ha a részek egymástol 40-50kmre vannak,és fehér holló gyakoriságúak a dd szintű egységgyakorlatok.A tartalékos és területvédelmi zl-akat lehetne szétszorni,azokat eleve önálló zl-köteléknek szervezve.
az összes Brave Warrior mindig teljes dandáros. (kivéve a misszióban kint lévő állományt)
 

tonyo

Well-Known Member
2017. június 23.
5 371
7 838
113
5. dandár
Debrecen
Hajdúhadház
Hódmezővásárhely

A Debrecen-Hódmező közti majd 300 km-er meg kb akkora kibaszás mint az állat. A hódmező-szentes távolságnak van értelme, vagy a debrecen-hajdúhadház-nyíregyháza.
Ezt már halottam már másoktól is.