A magyar haderő lehetséges fejlesztési irányai

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

independence

Active Member
2012. december 28.
385
62
28
Az ASCOD 2, a moduláris alapjármű amit olyanra lehet alakítani amire a megrendelő kéri. Olyanok lettek amiket a britek kértek. Ugyan ez igaz a Pumára, de a Lynxre-is.
Annyi az egész, hogy az britek már megrendelték az egész családot.
A lényeg , amit koràbban is leírtam , hogy az Ajax teljesen màs , te is belàthatod... Kb az alvàz közös . Innentől fogva az Ajax nem mérkőzött a Pumàval . Màsrészről tetszik a Puma is , de kissé frissítésre szorul fegyverzet terén és hàt mint linkeltétek vannak elmaradàsok az alapvàltozatok szàmàt illetően is.
 

BiancoGasto

Well-Known Member
2018. november 14.
759
918
93
Nálunk lenne értelme BVS10 Viking és hasonló, csuklós-lánctalpas járművek rendszeresítésére? Akár PSzH akár spec. feladatra?
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 415
120 804
113
A lényeg , amit koràbban is leírtam , hogy az Ajax teljesen màs , te is belàthatod... Kb az alvàz közös . Innentől fogva az Ajax nem mérkőzött a Pumàval . Màsrészről tetszik a Puma is , de kissé frissítésre szorul fegyverzet terén és hàt mint linkeltétek vannak elmaradàsok az alapvàltozatok szàmàt illetően is.
A németek azt mondták nekünk is a cseheknek is, hogy olyan alváltozat és fegyver lesz rá, amilyet kérünk. Csak ki kell fizetni, ez a szép a moduláris járművekben. Bármit rátehetsz, és azt integrálhatsz rá amit akarsz. (meg annak hívod aminek akarod)
 
R

rejsz felügyelő

Guest
Egy - szerintem - érdekes cikk arról rról miért is rendeli a Finn hadsereg a PROTOLAB PMPV járművet.
pmpv.jpg

Lelövöm a poént: piszkos anyagiak. Bár elismerik hogy a 6x6-os Patria a legjobb, de az még a Finneknek is túl drága ahhoz hogy komolyabb számban rendeljék és lecseréljék vele az összes kiöregedő APC-jüket.
Kellett egy olcsóbb megoldás...
Ez úgy néz ki mint a szegény ember Griffonja. :)
 
  • Tetszik
Reactions: borisz

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 415
120 804
113
Amúgy annyira ugyan az az ASCOD meg az Ajax, hogy másik torony van integrálva az alapjárműre. Minden másban (motor, erőátviteli rendszer, ugyan úgy skálázható a páncélzat) megegyezik.
 
  • Tetszik
Reactions: BiancoGasto

independence

Active Member
2012. december 28.
385
62
28
Boxert vagy Patriát.Egy APC-nek nem kell lánctalp(lehet de egyáltalán nincs rá szüksége).
Segíts ki , csak hobbiból írkàlok ide... Példa: - Hortobàgyi halastavak környéke . 202x évet írunk . Tankok ,Ifv-k küzdenek Màrcius közepén az aszfaltól 26km-re . 100 mm csapadék esett múlt héten, tengelyig érő szikes iszap ,tócsák keréknyomok mindenfelé... Oda kéne bevinni egy 25-35 tonnàs kerekenek az utànpótlàst ... ??? Hàààt Mg-be dolgozok egy gumihevederes Cat-al , làttam màr ezt azt a bànyàba is , de én nem sok pénzt tennék a kerekesre. Ellenben vàrosi körülményekre , útra ok!
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
47 603
77 502
113
Segíts ki , csak hobbiból írkàlok ide... Példa: - Hortobàgyi halastavak környéke . 202x évet írunk . Tankok ,Ifv-k küzdenek Màrcius közepén az aszfaltól 26km-re . 100 mm csapadék esett múlt héten, tengelyig érő szikes iszap ,tócsák keréknyomok mindenfelé... Oda kéne bevinni egy 25-35 tonnàs kerekenek az utànpótlàst ... ??? Hàààt Mg-be dolgozok egy gumihevederes Cat-al , làttam màr ezt azt a bànyàba is , de én nem sok pénzt tennék a kerekesre. Ellenben vàrosi körülményekre , útra ok!

Nem kell annyira megpakolni.Ha 2×fordulsz akkor 2×fordulsz.Ez sajnos ilyen.Az utánpótlás sokkal többet halad járható úton mint járhatatlanon ezert nem is az utóbbira van felkészítve.
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 415
120 804
113
Segíts ki , csak hobbiból írkàlok ide... Példa: - Hortobàgyi halastavak környéke . 202x évet írunk . Tankok ,Ifv-k küzdenek Màrcius közepén az aszfaltól 26km-re . 100 mm csapadék esett múlt héten, tengelyig érő szikes iszap ,tócsák keréknyomok mindenfelé... Oda kéne bevinni egy 25-35 tonnàs kerekenek az utànpótlàst ... ??? Hàààt Mg-be dolgozok egy gumihevederes Cat-al , làttam màr ezt azt a bànyàba is , de én nem sok pénzt tennék a kerekesre. Ellenben vàrosi körülményekre , útra ok!
Természetesen ilyen esetben a láncos előnyösebb.
 
  • Tetszik
Reactions: independence

ProPatria

Active Member
2019. június 30.
116
68
28
Én pedig azt látom,hogy az európai gondolkodás elkalandozott valamilyen álomvilágba amiből óriási pofonokkal ébreszti(ébresztené)a valóság.
Nem kalandozott el. Jelenleg is fegyverkezik, ez szolgál releváns cáfolatul. De nem egymás ellen az európa országok.
 

independence

Active Member
2012. december 28.
385
62
28
Nem kell annyira megpakolni.Ha 2×fordulsz akkor 2×fordulsz.Ez sajnos ilyen.Az utánpótlás sokkal többet halad járható úton mint járhatatlanon ezert nem is az utóbbira van felkészítve.
Félre értettél ... 25-35 tonna egy 8*8 üzemi súlya , katonàkat akar bevinni a harctérre... Nem lőszer szàllítmànyra gondoltam.
 

borisz

Well-Known Member
2012. május 25.
8 197
10 965
113
Viktornak volt erre egy mondása. Valami olyasmi hogy " ne Azt nezd amit mondok hanem..."

De azt mondta, hogy ne azt nézzük , hogy mit mond...

Segíts ki , csak hobbiból írkàlok ide... Példa: - Hortobàgyi halastavak környéke . 202x évet írunk . Tankok ,Ifv-k küzdenek Màrcius közepén az aszfaltól 26km-re . 100 mm csapadék esett múlt héten, tengelyig érő szikes iszap ,tócsák keréknyomok mindenfelé... Oda kéne bevinni egy 25-35 tonnàs kerekenek az utànpótlàst ... ??? Hàààt Mg-be dolgozok egy gumihevederes Cat-al , làttam màr ezt azt a bànyàba is , de én nem sok pénzt tennék a kerekesre. Ellenben vàrosi körülményekre , útra ok!

PTSZ! :D
 

independence

Active Member
2012. december 28.
385
62
28
Amúgy annyira ugyan az az ASCOD meg az Ajax, hogy másik torony van integrálva az alapjárműre. Minden másban (motor, erőátviteli rendszer, ugyan úgy skálázható a páncélzat) megegyezik.
A vicc az , hogy Német motor és erőàtvitel van bennük (minta Pumàban ) , szóval ha a megbízhatósàga xar , akkor a Puma is xar... :) A torony meg addig győz a teszteken , még marad a 30-as , mert ha ezt a 40 -es licencet veszik meg rà , akkor a Puma is pontatlan lesz :p Nyílvàn a pàncélzatot nem lőtték telibe , hogy az Ascod vagy az Ajax mit bírna , de valszeg csak harmadik lenne a Namer és a Puma utàn....
 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 553
46 592
113
Nálunk lenne értelme BVS10 Viking és hasonló, csuklós-lánctalpas járművek rendszeresítésére? Akár PSzH akár spec. feladatra?
Szerintem nem. Vagy legalább is nem az alap funkciójában. Az extrém körülmények közé van tervezve. Hegyivadászoknak, tajgára, sarkkörre, meg óriás dzsuvába. A mi infrastruktúránk nem igazán indokolná. Mondjuk múltkor láttam egy singapúri koppintást, és arról nagyon áradoztak...
 

independence

Active Member
2012. december 28.
385
62
28
Szerintem nem. Vagy legalább is nem az alap funkciójában. Az extrém körülmények közé van tervezve. Hegyivadászoknak, tajgára, sarkkörre, meg óriás dzsuvába. A mi infrastruktúránk nem igazán indokolná. Mondjuk múltkor láttam egy singapúri koppintást, és arról nagyon áradoztak...
Hàt azzal nem igen történne ilyen probléma , az tuti. Bronco 3 az újabb vàltozat neve...
 

Masztiff

Well-Known Member
2018. július 4.
4 202
8 067
113
A vicc az , hogy Német motor és erőàtvitel van bennük (minta Pumàban ) , szóval ha a megbízhatósàga xar , akkor a Puma is xar... :)
Nem feltétlenül igaz. Pl. a SSangyong terepjáróiban (pl. Korando, Musso) a 90-es években a Mercedes-Benz motorjai voltak. Azért nem lettek Merci minőségű terepjárók - enyhén szólva sem.
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 415
120 804
113
A vicc az , hogy Német motor és erőàtvitel van bennük (minta Pumàban ) , szóval ha a megbízhatósàga xar , akkor a Puma is xar... :) A torony meg addig győz a teszteken , még marad a 30-as , mert ha ezt a 40 -es licencet veszik meg rà , akkor a Puma is pontatlan lesz :p Nyílvàn a pàncélzatot nem lőtték telibe , hogy az Ascod vagy az Ajax mit bírna , de valszeg csak harmadik lenne a Namer és a Puma utàn....
A Puma a tűzvezető rendszere miatt pontos, azt meg integrálhatod a másik gépágyúhoz és toronyhoz.