Beszélgető

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

migfun

Well-Known Member
2013. május 28.
2 217
4 568
113
Most linkeljünk egy rakás képet, ahol vezetőink óvodásokkal és általános iskolásokkal népszerüsítik magukat? Pedig törvény tiltja... Csak lezárná gyorsan Mac a topicot megint.
 

zeal

Well-Known Member
2014. április 9.
8 064
23 139
113
Most linkeljünk egy rakás képet, ahol vezetőink óvodásokkal és általános iskolásokkal népszerüsítik magukat? Pedig törvény tiltja... Csak lezárná gyorsan Mac a topicot megint.
Inkabb ne, de nem is errol szolt a cikk. Nem csak siman magukat nepszerusitik egy-egy beallitott keppel, hanem maguk elott toljak a fiatalokat, akiknek a kamu felhaborodasat a politikusok tervezik meg. Ez nem ugyanaz.
 

Kurfürst

Well-Known Member
2017. szeptember 14.
4 763
14 694
113
Igen, itt az igazán gáz rész az, ahogy tudatosan tolják maguk elott a fiatalokat, kihasználva azt hogy pc kultúrkörben ez eleve kizárja bármiféle ertelmes társadalmi vita lefolytatását. Kiképez, felhasznál, eldob.

Ami szintén gáz hogy az egész egy teljesen szélsőséges érzelmi állapot előidézésén alapuló manipuláció - lásd még fekete diákok őrjöngése amerikai campusokon, ami csak arról szól, hogy túlkiabálod a másikat. ‘Megsérted az érzelmeimet az érveiddel’ - vita le is zárva. A háttérben persze ott figyelnek a nagyon is kézzelfogható érdekek.
 
  • Tetszik
Reactions: zeal

migfun

Well-Known Member
2013. május 28.
2 217
4 568
113
Inkabb ne, de nem is errol szolt a cikk. Nem csak siman magukat nepszerusitik egy-egy beallitott keppel, hanem maguk elott toljak a fiatalokat, akiknek a kamu felhaborodasat a politikusok tervezik meg. Ez nem ugyanaz.
Nem tudom, mi történik ott. De az én fiam nem "kamu felháborodást" művel, hanem igencsak környezettudatos. És nem boldog, ha elmondom neki, hogy merre tart a mikrokörnyezete a klímaváltozás miatt. Szerintem egy gyerek is képes felfogni, hogy mi történik. Hogy ki, milyen céllal áll mögé, az már az illető felelőssége. De nem hülyék a gyerekeink.
 
  • Tetszik
Reactions: fishbed and alali77

alali77

Well-Known Member
2011. szeptember 19.
4 000
9 976
113
Nem tudom, mi történik ott. De az én fiam nem "kamu felháborodást" művel, hanem igencsak környezettudatos. És nem boldog, ha elmondom neki, hogy merre tart a mikrokörnyezete a klímaváltozás miatt. Szerintem egy gyerek is képes felfogni, hogy mi történik. Hogy ki, milyen céllal áll mögé, az már az illető felelőssége. De nem hülyék a gyerekeink.
Detto így látom.
12 és 10 éves gyerekeim vannak, csomót beszélgetünk a környezetszennyezésről, természetvédelemről, atomenergiáról, szélerőművekről.
Senki nem fizet nekik ezért. A barátaikkal is beszédtéma. A klímaváltozás és hogy ők mit tehetnek érte szintén.
 

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
24 559
80 908
113
Nem tudom, mi történik ott. De az én fiam nem "kamu felháborodást" művel, hanem igencsak környezettudatos. És nem boldog, ha elmondom neki, hogy merre tart a mikrokörnyezete a klímaváltozás miatt. Szerintem egy gyerek is képes felfogni, hogy mi történik. Hogy ki, milyen céllal áll mögé, az már az illető felelőssége. De nem hülyék a gyerekeink.


SGkNHvdOZH.JPG
 

zeal

Well-Known Member
2014. április 9.
8 064
23 139
113
Nem tudom, mi történik ott.
...
Hogy ki, milyen céllal áll mögé, az már az illető felelőssége.
Pont a lenyeget ignoralod, csak mert igy neked kenyelmesebb.
Ha te azt hiszed, hogy az ilyen fiatalok maguktol megugorjak azt a szintet amivel a vilagpolitikaba be lehet kerulni, akkor nagyon naiv vagy.
De nem hülyék a gyerekeink.
Ezt senki nem mondta. Van koztuk okos is es hulye is. A baj inkabb az, hogy konnyen befolyasolhatoak.
Inkább ezen kaszáljanak, mint a lengyel szénen...
Oke, de ehhez miert kell egy gyepes gyereket felhasznalni? Ez nagyon gaz. :hadonaszos:
 

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
24 559
80 908
113

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 116
45 427
113
Pont a lenyeget ignoralod, csak mert igy neked kenyelmesebb.
Ha te azt hiszed, hogy az ilyen fiatalok maguktol megugorjak azt a szintet amivel a vilagpolitikaba be lehet kerulni, akkor nagyon naiv vagy.

Ezt senki nem mondta. Van koztuk okos is es hulye is. A baj inkabb az, hogy konnyen befolyasolhatoak.

Oke, de ehhez miert kell egy gyepes gyereket felhasznalni? Ez nagyon gaz. :hadonaszos:
Ha tudnád!
Az én 10 évesem bármelyik radikális zöld szervezetnél radikálisabb ötletekkel áll elő, pedig nincsenek se politikai se környezetvédelmi ambíciói.
És megdöbbennél, hogy mennyire logikus következtetéseket tudnak levonni, csak még nincsenek megfertőzve a világ cinizmusával, ami visszaránthatná őket.
Ha a kettő párosul is, akkor miért ne? Ha a környezete, az országa ebben bátorítják, akkor sikerülhet neki.
Nem sok olyan globális téma van, ami egy tizenévest úgymeg tudna fogni, mint a környezetvédelem.
A mindenkor Dalai lámát is gyerekként választják ki, és kerül bele a nemzetközi politikai életbe.
 
M

molnibalage

Guest
Pont a lenyeget ignoralod, csak mert igy neked kenyelmesebb.
Ha te azt hiszed, hogy az ilyen fiatalok maguktol megugorjak azt a szintet amivel a vilagpolitikaba be lehet kerulni, akkor nagyon naiv vagy.

Ezt senki nem mondta. Van koztuk okos is es hulye is. A baj inkabb az, hogy konnyen befolyasolhatoak.

Oke, de ehhez miert kell egy gyepes gyereket felhasznalni? Ez nagyon gaz. :hadonaszos:
Én az látom, hogy a kor nem faktor. Idősebb "nagyjaink" számottevő részére egy üveg tejet sem bíznék. Semmiféle színvonalat nem ugrottak meg ők sem...
 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 116
45 427
113
És hány ilyent tudsz még mondani a Dalai lámán kívül?!! Ha már "is" ...
Wittelsbach Erzsébet 16évesen, III. Alexandrosz 16 évesen, Napoleon 25 évesen hadjáratot vezetett, a názárethi József fia - a hírek szerint - egész fiatalon már elég érett gondolatokkal múlatta az időt, Mutsuhito Meiji 16 évesen, VIII. Henrik 18 évesen, Hja és Justin Bieber! :p:D
 

nyugger

Well-Known Member
2012. szeptember 30.
6 660
27 820
113
A külön uralkodói családba született és azok minden áldásával felvértezett egyéneket ne keverjük össze random környezetvédőkkel. Őket korai koruktól kezdve taníttatták és úgy is nevelték. Meg ne felejtsük, hogy azért az ember a korral változik. Magamon is látom, hogy fejben még 18 éves magamhoz képest is mennyit változtam, hát még a 14-15-höz képest és nem akarom magam fényezni de én se vagyok azért alsópolcos kategória...
 
  • Tetszik
Reactions: fip7 and zeal