Szovjet Légierő (1945 - 1990)

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Capslock27

Well-Known Member
2017. október 30.
2 577
5 982
113
Ebből a listából, ha kivesszük a típusváltozatokat, még akkor is bődületes mennyiségű egyedi prototípust kapunk, hogy negyven év alatt kapjunk kilenc önálló típust:
MiG-9,-15,-17,-19,-21,-23,-25,(-27),-29,-31.
.
.
A valosag ennel is kevesebb, mert a MiG-9 lenyegeben nem jatszott szerepet, gyartottak komolyabb sorozatban, de en inkabb egy prototipusnak latom azt is, de oke, legyen egy önallo tipus.
Viszont a MiG-23/27 inkabb csak valtozat, hiaba kapott kulön szamot, es a 25/31 is elegge inkabb csak egy erös M tovabbfejlesztes.
En a Mig töretenet igy latom
- utkeresesek es MiG-9
- MiG-15/17/19
- MiG-21
- MiG-23/27
- MiG 25 -> 31
- MiG-29
- utkeresesek, MiG-AT, dronvonal, MiG-35, csöd

es mindehhez milliardnyi alvaltozat, reszelgetes, mikor milyen alkatresz volt eppen kombinaciok
 

borisz

Well-Known Member
2012. május 25.
8 075
10 695
113
.
.
A valosag ennel is kevesebb, mert a MiG-9 lenyegeben nem jatszott szerepet, gyartottak komolyabb sorozatban, de en inkabb egy prototipusnak latom azt is, de oke, legyen egy önallo tipus.
Viszont a MiG-23/27 inkabb csak valtozat, hiaba kapott kulön szamot, es a 25/31 is elegge inkabb csak egy erös M tovabbfejlesztes.
En a Mig töretenet igy latom
- utkeresesek es MiG-9
- MiG-15/17/19
- MiG-21
- MiG-23/27
- MiG 25 -> 31
- MiG-29
- utkeresesek, MiG-AT, dronvonal, MiG-35, csöd

es mindehhez milliardnyi alvaltozat, reszelgetes, mikor milyen alkatresz volt eppen kombinaciok

Én azt nem értem, hogy hogy jött össze a SzU-24 -17, MiG-23BN/MiG-27 kombináció, amikor közel azonos volt a feladatuk.
 

Allesmor Obranna

Well-Known Member
2010. április 30.
13 083
60 162
113
Én azt nem értem, hogy hogy jött össze a SzU-24 -17, MiG-23BN/MiG-27 kombináció, amikor közel azonos volt a feladatuk.
Azért ez nem teljesen igaz. A Szu-24-es az frontbombázó, a Szu-17-es képességének mindenben a duplája, a MiG-23BN/MiG-27 vonal meg egy politikailag (is) támogatott erőlködés, hogy a MiG is csinálhasson olyat, mint a Szu-17-esek. Ez utóbbier a szovjet Front Légierőnek nem volt egyátalán szüksége, az idehaza állomásozó szovjet pilóták se voltak oda érte, mikor Szu-17-esről átültették őket MiG-27-esre.
 
  • Tetszik
Reactions: fishbed

borisz

Well-Known Member
2012. május 25.
8 075
10 695
113
Azért ez nem teljesen igaz. A Szu-24-es az frontbombázó, a Szu-17-es képességének mindenben a duplája, a MiG-23BN/MiG-27 vonal meg egy politikailag (is) támogatott erőlködés, hogy a MiG is csinálhasson olyat, mint a Szu-17-esek. Ez utóbbier a szovjet Front Légierőnek nem volt egyátalán szüksége, az idehaza állomásozó szovjet pilóták se voltak oda érte, mikor Szu-17-esről átültették őket MiG-27-esre.
Hasonlóan láttam eddig, leszámítva, hogy a rációt kerestem a MiG-23BN létében. Afféle szegény ember SzU-22-je. Viszont pl. Csehszlovákia is rendszeresítette mindkét típust, nem is kis számban.
 

mlace

Well-Known Member
2018. február 16.
1 873
5 105
113
Hasonlóan láttam eddig, leszámítva, hogy a rációt kerestem a MiG-23BN létében. Afféle szegény ember SzU-22-je. Viszont pl. Csehszlovákia is rendszeresítette mindkét típust, nem is kis számban.
Szovjetek 3 géppel oldották meg azt amit az amerikaiak 1-el.F4 később F16.
 

Allesmor Obranna

Well-Known Member
2010. április 30.
13 083
60 162
113
A három az lényegében kettő, mert a MiG-23BN és a MiG-27 ebben a relacióban egy és ugyanaz.
Kvázi típusvariánsok.
A többi stimmel.
Ugyanakkor mégis fals meglátás, mert te kvázi szegénységi bozonyítványnak állítod be azt, hogy ugyanarra a feladatra kétféle típust "voltak kénytelenek" használni.

Épp ezaz, hogy nem a Szu-17-es képességei miatt voltak rákényszerülve, csak a MiG akarta a saját, képességeihez képest túl drága MiG-23-asát olcsóbbá tenni azáltal, hogy olyan feladatkörre is specializálta a típust, amire már volt kiforrott Szuhoj konstrukció. Így tudta fenntartani a gyártósorát.
 
  • Tetszik
Reactions: fishbed
M

molnibalage

Guest
Szovjetek 3 géppel oldották meg azt amit az amerikaiak 1-el.F4 később F16.
Azért itt köhintettem egy nagyot, ha te egyenlőségjelet teszel hatósugár és teherbírás terén egy F-4 USAF változat és Szu-24M között, nemhogy képességeket nézve.
F-111F ligája a Szu-24M.
A MiG-23BN és MiG-27 az, amire az égvilágon semmi szükség nem volt a Szu-17 mellett.
 
  • Tetszik
Reactions: Nagy Csaba

mlace

Well-Known Member
2018. február 16.
1 873
5 105
113
Azért itt köhintettem egy nagyot, ha te egyenlőségjelet teszel hatósugár és teherbírás terén egy F-4 USAF változat és Szu-24M között, nemhogy képességeket nézve.
F-111F ligája a Szu-24M.
A MiG-23BN és MiG-27 az, amire az égvilágon semmi szükség nem volt a Szu-17 mellett.
Szu17,mig23,mig27 3-asra értettem!
 
  • Tetszik
Reactions: molnibalage

borisz

Well-Known Member
2012. május 25.
8 075
10 695
113
Azért itt köhintettem egy nagyot, ha te egyenlőségjelet teszel hatósugár és teherbírás terén egy F-4 USAF változat és Szu-24M között, nemhogy képességeket nézve.
F-111F ligája a Szu-24M.
A MiG-23BN és MiG-27 az, amire az égvilágon semmi szükség nem volt a Szu-17 mellett.
A MiG-eknek annyi értelmét látom, hogy oda el lehetett adni, ahova a Szuhojt nem.
 
M

molnibalage

Guest
A MiG-eknek annyi értelmét látom, hogy oda el lehetett adni, ahova a Szuhojt nem.
?????
Eszméletlen sok helyre adtak el szu-22-est. MiG-27 export fejből csak India ugrik be. Szu-22 bol a magyar valtozat különös hibrid volt ráadásul...
 

borisz

Well-Known Member
2012. május 25.
8 075
10 695
113
Akkor valamire rosszul emlekszem. VSz ben mutatóba volt 23BN. Ehhez képest volt lengyel, magyar es csehszlovak es ndk 22 is.

Ugy mondanám, hogy szutyok export termek volt a BN. Mint az MSz.

Elvileg 85db MiG-23 BN volt a VSz- utolsó óráiban. 30 valamennyi ebből a bolgároknál.
Irak pl. az egész típust másodvonalba sorolta az Irak-Irán háborúban.
De inkább ment egy csomó országba, amikre egy macskát sem szívesen bízna az ember.
 

jani22

Well-Known Member
2016. augusztus 31.
12 244
24 249
113
avbison_1.jpg
12096406_899818553444818_1054581868738584584_n.jpg