UFO / UAP (Unidentified Aerial Phenomena)

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

jani22

Well-Known Member
2016. augusztus 31.
12 245
24 250
113
Ha megtehetnék... De mivel tűzparancs van érvényben az illetéktelen belépőkkel szemben, akkor is ha autisták, és nagy számban közelítenek, ezért nem fogják maguktól körbevezetni őket, szerintem jelenleg inkább a készletfelhalmozás zajlik arrafelé valami less-than-lethal skúlóból.
https://en.wikipedia.org/wiki/Area_51#/media/File:Wfm_x51_area51_warningsign.jpg

Nem kizárt, hogy az ufonautákat is be kell vonni szögesdrót fonásban. :D

"More than 1 million people have signed up to storm the U.S. Air Force's clandestine base in Nevada, commonly known as Area 51, this September in hopes of seeing "them aliens," but the service is cautioning individuals against participating."

https://www.military.com/daily-news...assault-plans-alien-memes-swamp-internet.html

area51aliencenter1800.jpeg.jpg


Még eddig Putyin fel sem merült. :D
 

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 135
53 764
113
Brutálisan nagy ez az orosz gömbvillám :eek:
Én egyszer láttam élőben még nagyon régen, szerintem akkora sem volt, mint az öklöm. Ez meg.... o_O
 
  • Tetszik
Reactions: jani22

jani22

Well-Known Member
2016. augusztus 31.
12 245
24 250
113
Amit 4:30-nél említ "underwater tornado"-t azt nem úgy hívják, hogy vortex/whirlpool - örvény -? Az pedig elég átlagos jelenség, kár érte a rare kifejezést használni.
Számomra ismeretlen jelenség volt eddig. Pedig érdeklődő fajtának tartom magamat. Ennek fényében is, nem tudok állást foglalni a megnevezésében. Engem az döbbentett meg, hogy oly nagyon hideg lett és tömeges megfagyást okozott.

https://oceansailing.blog.hu/2014/02/24/whirlpool_orveny_jelenseg_--_vortex

https://www.google.com/search?q=vor...=chrome..69i57j69i58&sourceid=chrome&ie=UTF-8

Azzal tisztában vagyok (nagy vonalakban), hogy az ár-apály jelenség nagy dolgokat tud okozni, pláne, ha érdekes a szárazföldi talapzat. Régebben láttam műholdfelvételeken hatalmas örvényléseket, de azt valószínűleg a Coriolis erő okozta.
 
  • Tetszik
Reactions: megazez

megazez

Well-Known Member
2018. július 22.
7 417
23 617
113
Brutálisan nagy ez az orosz gömbvillám :eek:
Én egyszer láttam élőben még nagyon régen, szerintem akkora sem volt, mint az öklöm. Ez meg.... o_O
Én ezt villamos ívnek nézem 2 vezető között, nagyon távol van, azonos sebességgel azonos magasságon.
Mint a videóban 3. és 2. eset
 
  • Tetszik
Reactions: Nemerson

jani22

Well-Known Member
2016. augusztus 31.
12 245
24 250
113
Brutálisan nagy ez az orosz gömbvillám :eek:
Én egyszer láttam élőben még nagyon régen, szerintem akkora sem volt, mint az öklöm. Ez meg.... o_O
Jó neked, hogy láttál, talán én is, de nagyon bizonytalan vagyok benne. De a Faterom szintén nagyon régen ( a gömbvillámok is régen jobbak voltak :D ), de tuti azt látta Miskolcon a Búza téren, ahol függőlegesen levert vasúti sínek voltak az elválasztó kerítések. Elmondása szerint 1 kékesen világító gömb ugrált az egyikről a másikra, közben megfolyt a sín felső része. Apám nagy horgász volt, de ezt elhiszem neki. :) :)
 
  • Tetszik
Reactions: fip7

megazez

Well-Known Member
2018. július 22.
7 417
23 617
113
Számomra ismeretlen jelenség volt eddig. Pedig érdeklődő fajtának tartom magamat. Ennek fényében is, nem tudok állást foglalni a megnevezésében. Engem az döbbentett meg, hogy oly nagyon hideg lett és tömeges megfagyást okozott.

https://oceansailing.blog.hu/2014/02/24/whirlpool_orveny_jelenseg_--_vortex

https://www.google.com/search?q=vortex/whirlpool+-+örvény&rlz=1C1CHWL_huHU852HU852&oq=vortex/whirlpool+-+örvény&aqs=chrome..69i57j69i58&sourceid=chrome&ie=UTF-8

Azzal tisztában vagyok (nagy vonalakban), hogy az ár-apály jelenség nagy dolgokat tud okozni, pláne, ha érdekes a szárazföldi talapzat. Régebben láttam műholdfelvételeken hatalmas örvényléseket, de azt valószínűleg a Coriolis erő okozta.
Mi gyerekkoromban azzal játszottunk, hogy a régi hídra felmentünk és a vízben álló pillérnél létrejött örvényekbe petárdát dobáltunk.
Amúgy itt egy vízszintes örvény a víz alatt, pár extrém-sportokat kedvelő hal használja is :D
 

jani22

Well-Known Member
2016. augusztus 31.
12 245
24 250
113
Mi gyerekkoromban azzal játszottunk, hogy a régi hídra felmentünk és a vízben álló pillérnél létrejött örvényekbe petárdát dobáltunk.
Amúgy itt egy vízszintes örvény a víz alatt, pár extrém-sportokat kedvelő hal használja is :D
Jujj, nem semmi a videó! :)
"pár extrém-sportokat kedvelő hal használja is" :D :D :hadonaszos: még vadásztak is rájuk!

Az életem során rájöttem, hogy a világegyetem egyik - közvetlenül a szupernóva robbanás után :D - legerodálóbb, legkártékonyabb egyede a kisgyerek. :D

Kertvárosban lakom.
Assszonygya az egyik szomszéd igen kisgyereke: "Jancsi bácsi én már ölöm a hangyákat" Nagyobb fiúk - az alkonyatban még akkor csak ez volt a szórakozásuk - pici kavicskákat dobáltak fel a denevéreknek és vigyorogtak a rácsapások látványán. :eek::rolleyes:

Ja, hogy petárda? :D
 
  • Tetszik
Reactions: megazez

jani22

Well-Known Member
2016. augusztus 31.
12 245
24 250
113
Nem kell rettegniük, én nem megyek. :D

"Az 51-es körzetet irányító amerikai légierő már júliusban jelezte, hogy készen állnak, ha valaki tényleg meg akarja támadni a bázisukat, és minden áron meg fogják azt védeni. Ezek után még tovább emelkedett a Facebook-eseményre jelentkezők száma.


Vannak, akik szerint a hatóságok túlreagálják a poénból készített eseményt"

https://index.hu/techtud/2019/08/21...vadaban_ufo_storm_area_facebook_esemeny_poen/
 

Littlejohn

Well-Known Member
2010. április 20.
3 479
14 759
113
Nem értem ezeket a Terraiakat! Jobb lenne nekik, ha a kecses csápjainkkal és szép, szürke, nagy fejünkkel járnánk közöttük. Amilyen csúnyák, úgysem viselnénk el őket. Két kéz, láb, egy fej, semmi csáp..... Fúj!!! :)
 

misinator

Well-Known Member
2011. október 5.
4 291
10 363
113
Tartsanak inkább nyílt napot!
A műholdak korában a felszín úgyis egy nyitott könyv.
Ki kell nyitni a hangárokat, berakni az alacsony észlelhetőségű típusaikat (kísérleti rózsaszín, meg lila radarabszorbens festékkel lefújva...), pár - már aktualitását vesztett - életnagyságú makettet (pl. Aurora)
Az egyik - véletlenül résnyire nyitva hagyott, de elkordonozott - hangárban kivehető, hogy egy stúdió, ahol a Holdra szállást, meg a Rammstein Amerika című számának Hold jeleneteit forgatták...(Egy-két pattanásos tinit hagyni véletlenül elkódorogni, akik bőszen fotózhatnak, aztán a kijáratnál mindenkinek "kisütni" a telefonját...)
Levinni a látogatókat pár földalatti üres hangárba, ahol pl. az egyikben a Millenium Falcon kontúrja van felfestve a padlóra, meg pár rejtélyes eszköz...egy "véletlenül" ott felejtett ládában ócska, olajos fénykardok...
A szomszéd bunkerekben meg a lelkükre kötni a földönkívülieknek, hogy most aztán tényleg kussoljanak, semmi viccmesélés, semmi kuncogás; ne kelljen lemennie megint Ronald Lee Ermey-nek egy Taser pisztollyal!
A látogatás végén csapatmúzeum, látogatói könyv, baseball sapkák osztogatása, csoportos fényképezkedés. (A fényképek hátterében később kivehető, amint egy elszabadult Alient kergetnek Tervezők).
Titoktartás aláíratása mindenkivel, később minden tagadása.

Én tanítsam őket!?
 

haubagoi

Well-Known Member
2015. augusztus 4.
11 056
9 573
113
Nem kell rettegniük, én nem megyek. :D

"Az 51-es körzetet irányító amerikai légierő már júliusban jelezte, hogy készen állnak, ha valaki tényleg meg akarja támadni a bázisukat, és minden áron meg fogják azt védeni. Ezek után még tovább emelkedett a Facebook-eseményre jelentkezők száma.


Vannak, akik szerint a hatóságok túlreagálják a poénból készített eseményt"

https://index.hu/techtud/2019/08/21...vadaban_ufo_storm_area_facebook_esemeny_poen/

Jó humorérzékük van ezeknek az oroszoknak, hogy szerveznek az amcsiknál ilyen eseményt ;););)
 

jani22

Well-Known Member
2016. augusztus 31.
12 245
24 250
113
Jó humorérzékük van ezeknek az oroszoknak, hogy szerveznek az amcsiknál ilyen eseményt ;););)
:D

"Mi lehet az oka, hogy a fiam elkezdett sűrűn pislogni, hunyorogni? "

https://www.hoxa.hu/mi-lehet-az-oka-hogy-a-fiam-elkezdett-forum

Sajnos - úgy látom -, az érdeklődők és tenni akarók körét leszűkítetted direkt, vagy hirtelen öt/5/ lettől át átszellemülve, az általad vizionált népcsoportra!

Pedig simán van saját berkekben is Hűha-Hűha /mert így indult/, vagy távolabbról.

Esetleg felmerül mellékesen benned - a révületedben -, mások csillag szinonim ábrázolású zászlói! Konteó! :)

Pl.: a témakörben érdekeltek az UFO-k is, mármint érted-e [ ? ] zászlajukban a csillagot. :)

1200px-Flag_of_Earth.svg.png


https://hu.wikipedia.org/wiki/SETI

Jó. :)
 
  • Tetszik
Reactions: fip7

papajoe

Well-Known Member
2016. február 21.
16 934
53 519
113
No szép,pálinkás vasárnap reggelt mindenkinek,találtam egy profi videót a piramisokról,ráadásul szinkronizálva van,igaz 1 óra 40 perc,de érdemes végignézni. Egy régész csaj bejárja a bolygót,több,egymástól akár 20 000km távolságra levő,de a piramisokhoz kötődő építmény miatt,megszólalnak benne igazi,világhírű építményeket tervező/kivitelező mérnökök,picit számolgatnak a felhasznált anyag mennyiségét illetően :D ,a megmunkálásról,szállításról is szó esik,elmennek kőfejtőbe,ahol a legmordernebb technikát használják a kövek méretre vágásához :rolleyes:.
De igazából nem ez lényeg,hanem levezeti matematikai,mértani modellekkel,hogy már akkor ismerték a metrikus rendszert az építők,a pít,az aranymetszést,hogy hogyan illeszkedik bele egy,az egyenlítőhöz 30 fokkal eltérő,de azzal megegyező hosszúságú,100km széles gyűrűbe az összes,vagyis rengeteg piramis,hogy ezek hogyan kapcsolódnak a gízaihoz,ill,hogy mitől a szfinksz egy galaktikus léptékű iránytű/naptár.
Csupa véletlen egybeesés :D ,amit 2 derékszöggel,meg 1 ingával összedobtak pár tízezer évvel ezelőtt,ami véletlenül illeszkedik egy globális,és egy galaktikus léptékű rendszerbe.
Csupa meglepő véletlen!:rolleyes::D
Hja,a jó öreg evolúció...
:D:D:D

Pattints pár doboz komlószörpöt,kellemes vasárnap reggeli mozi.;)