Mindenképpen bele fogok nézni, és akkor talán bővebben írok.No szép,pálinkás vasárnap reggelt mindenkinek,találtam egy profi videót a piramisokról,ráadásul szinkronizálva van,igaz 1 óra 40 perc,de érdemes végignézni. Egy régész csaj bejárja a bolygót,több,egymástól akár 20 000km távolságra levő,de a piramisokhoz kötődő építmény miatt,megszólalnak benne igazi,világhírű építményeket tervező/kivitelező mérnökök,picit számolgatnak a felhasznált anyag mennyiségét illetően ,a megmunkálásról,szállításról is szó esik,elmennek kőfejtőbe,ahol a legmordernebb technikát használják a kövek méretre vágásához .
De igazából nem ez lényeg,hanem levezeti matematikai,mértani modellekkel,hogy már akkor ismerték a metrikus rendszert az építők,a pít,az aranymetszést,hogy hogyan illeszkedik bele egy,az egyenlítőhöz 30 fokkal eltérő,de azzal megegyező hosszúságú,100km széles gyűrűbe az összes,vagyis rengeteg piramis,hogy ezek hogyan kapcsolódnak a gízaihoz,ill,hogy mitől a szfinksz egy galaktikus léptékű iránytű/naptár.
Csupa véletlen egybeesés ,amit 2 derékszöggel,meg 1 ingával összedobtak pár tízezer évvel ezelőtt,ami véletlenül illeszkedik egy globális,és egy galaktikus léptékű rendszerbe.
Csupa meglepő véletlen!
Hja,a jó öreg evolúció...
Pattints pár doboz komlószörpöt,kellemes vasárnap reggeli mozi.
Ha az van benne, hogy a piramist az Északi Sarkcsillaghoz tájolták, akkor már kétségeim lesznek, ugyanis a Föld tengelye un. [A luniszoláris precesszió során a Föld forgástengelye, az ekliptika és az égi egyenlítő síkja 23,5°-os hajlásszögének megfelelôen, 2×23,5° = 47°-os nyílásszögû kúp palástja mentén mozog úgy, hogy egy teljes körüljárást közel 25 730 év alatt végez]
precessziós mozgást végez - mint a búgó csiga gyerekjáték - több kitérővel így a piramisok feltételezett építési idején máshol volt a sark.
http://fizikaiszemle.hu/archivum/fsz1305/VolgyesiLajos.pdf
https://hu.wikipedia.org/wiki/Gízai_nagy_piramis