Beszélgető

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

migfun

Well-Known Member
2013. május 28.
2 217
4 568
113
Már csak nem visszaváltható patronok vannak a régi szódásszifonokhoz.
Otthonra inkább a szódagép a megfelelő, annak cserélik a CO2 palckját, csak az első vásárlás kerül többe egy kicsivel.
Azt mantrázzák hosszú évek óta, hogy Magyarországon ásványvíz minőségű a csapvíz, igyuk azt. Én mondjuk szűrt vizet iszok, és azt használom a szódagéphez is. Költségben biztos nem hatékonyabb a palackos ásványvíznélvíznél (CO2 patron + szűrőbetét cserék), de cserébe nincs annyi pillepalack a szelektívben. És így az íze is elfogadható, különösen egy kis borral felütve... :cool:
 
M

molnibalage

Guest
Már csak nem visszaváltható patronok vannak a régi szódásszifonokhoz.
Otthonra inkább a szódagép a megfelelő, annak cserélik a CO2 palckját, csak az első vásárlás kerül többe egy kicsivel.
Azt mantrázzák hosszú évek óta, hogy Magyarországon ásványvíz minőségű a csapvíz, igyuk azt. Én mondjuk szűrt vizet iszok, és azt használom a szódagéphez is. Költségben biztos nem hatékonyabb a palackos ásványvíznélvíznél (CO2 patron + szűrőbetét cserék), de cserébe nincs annyi pillepalack a szelektívben. És így az íze is elfogadható, különösen egy kis borral felütve... :cool:
Ok, es a fémhulladék?
 

migfun

Well-Known Member
2013. május 28.
2 217
4 568
113
Igen, a kis patronra.
Nem használok kis patront, a szódagépben nagy patron van, amit cserélnek.
A kicsit 2018 január óta nem váltják vissza, egy dobozzal rajtam is maradt üresen :cool:
Ha teli lett volna, legalább néhány Öveges-kísérletet tudtam volna a gyerekeknek prezentálni :)
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
28 584
63 960
113
Környezetvédelemi dilemma...

Mostanában sok ásványvizet figyasztottam otthon. 1,5 l es muanyag palack. Csúnya muanyag, de 100 ft/l tája.

Nos, 15k huf egy szodasszifon es 10 db parton 1400 huf elsőre. Csak a co2 patront nem veszik es töltik meg ujra es a csapviz az nem ásványvíz...
... műanyag helyett most meg femhulladekot gyartok, amit nem is tudom, hogy szelektivbe lehet-e dobni...

Ez jobb lenne??? Az egyetlen előnye, hogy 10 db patron tömege az nem 10 kg, konnyebb hazavinni, mert a viz a hálózaton érkezik. Csak a termek minosege gyengebb, dragabb is es nem latom a kornyezetvedelmet...
Nem biztos hogy gyengebb molni, vannak eleg gyatra asvanyvizek. A te megoldasod 20 literes szodasballon, 1000 forintert toltik ujra. Teljesen kornyezetbarat, semmi hulladek. Nekem bevalt pl. Regebben mi is sokat asvanyvizeztunk, orok gond volt a petpalack, azota nincs ilyen gond.
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
28 584
63 960
113
Magam is meglepődtem, mikor a CO2 légfegyverebe kiderült, hogy magyarországon is készül patron: http://liss.hu/patronok/
A sport célúak nem válthatóak vissza...
Zommel kulfoldre gyartanak tudtommal, egyik kollegam a napokban igazol at oda. A nyaron talaltam egy elfekvo tejszinhabszifont olyan echte retrot, es fel tudtam ujitani par alkatresszel amit meg mindig kapni hozza. Jol esett hogy mukodokepes ujra.
 
  • Tetszik
Reactions: arcas

anonim999

Well-Known Member
2016. március 19.
2 743
4 487
113
Környezetvédelemi dilemma...

Mostanában sok ásványvizet figyasztottam otthon. 1,5 l es muanyag palack. Csúnya muanyag, de 100 ft/l tája.

Nos, 15k huf egy szodasszifon es 10 db parton 1400 huf elsőre. Csak a co2 patront nem veszik es töltik meg ujra es a csapviz az nem ásványvíz...
... műanyag helyett most meg femhulladekot gyartok, amit nem is tudom, hogy szelektivbe lehet-e dobni...

Ez jobb lenne??? Az egyetlen előnye, hogy 10 db patron tömege az nem 10 kg, konnyebb hazavinni, mert a viz a hálózaton érkezik. Csak a termek minosege gyengebb, dragabb is es nem latom a kornyezetvedelmet...
Igazad van a csapvíz nem ásványvíz, DE sok csapvíznek van jelentős ásványianyag tartalma például a debreceninek, győrinek.
Szerintem felesleges palackozot ásványvizet venni, pénzkidobás. A flakonnal meg a környezetemet terhelem, még akkor is ha szelektíven gyűjtöm és van mögötte technológiai transzfer. Mert legyártották ezt a flakont.

A debrecenit klórozzák amit ha kiengedünk egy nagy üvegkancsóba 7-8 óra múlva távozik belőle a klór.
A győrit UV technológiával fertőtlenítik.

A fővárosban nem tudom mi a helyzet, érdemes utána nézni....ha jól tudom odavalósi vagy.

Leszoktam a szén-dioxidos vízről mert a pH-ja savas. Úgy is szinte minden ételünk savas.
Néha szoktam enyhe lúgos ásványvízet venni a Sparból és szerencsére ilyen kémhatású a ballonos víz a munkahelyemen is.

Ivóvíz kiskáté
Lakossági tájékoztató a gyakran ismételt kérdésekről
http://www.debreceni-vizmu.hu/userfiles/files/kiskate-2016-03.pdf
 
  • Tetszik
Reactions: blitzkrieg

zeal

Well-Known Member
2014. április 9.
8 064
23 139
113
Leszoktam a szén-dioxidos vízről mert a pH-ja savas. Úgy is szinte minden ételünk savas.
Semmilyen problemat nem okoz. Kilelegzed a veraramba kerult, de fololeges CO2-t.
Néha szoktam enyhe lúgos ásványvízet venni a Sparból és szerencsére ilyen kémhatású a ballonos víz a munkahelyemen is.
Ezek bikarbonatos vizek. Rovid tavon segiti a tul sok gyomorsav termeleset, de hosszabb tavon eppen ellenkezo hatast valt ki, vagyis kifelyezetten karosak az ilyen termekek.
 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 119
45 434
113
Igazad van a csapvíz nem ásványvíz, DE sok csapvíznek van jelentős ásványianyag tartalma például a debreceninek, győrinek.
Szerintem felesleges palackozot ásványvizet venni, pénzkidobás. A flakonnal meg a környezetemet terhelem, még akkor is ha szelektíven gyűjtöm és van mögötte technológiai transzfer. Mert legyártották ezt a flakont.

A debrecenit klórozzák amit ha kiengedünk egy nagy üvegkancsóba 7-8 óra múlva távozik belőle a klór.
A győrit UV technológiával fertőtlenítik.

A fővárosban nem tudom mi a helyzet, érdemes utána nézni....ha jól tudom odavalósi vagy.

Leszoktam a szén-dioxidos vízről mert a pH-ja savas. Úgy is szinte minden ételünk savas.
Néha szoktam enyhe lúgos ásványvízet venni a Sparból és szerencsére ilyen kémhatású a ballonos víz a munkahelyemen is.

Ivóvíz kiskáté
Lakossági tájékoztató a gyakran ismételt kérdésekről
http://www.debreceni-vizmu.hu/userfiles/files/kiskate-2016-03.pdf
Háát azért van még mit ez ügyben utána nézned....;)
Az a pdf, amit belinkeltél egy elég jó alap is.
Pár megjegyzés:
- a klór kábé 10perc alatt eltávozik a kitöltött vízből. Már ha zavar, ha benne van. Ha leszereled a csapodról a perlátort, akkor megszűnnek a bubik a frissen kitöltött vizedből. Ez (mármint a perlátor) egyrészt minimálisan segíti a klór kiürülését, de intenzívebbé is teheti a szagát. De alapvetően a bubik elsősorban levegőből vannak a csapvízben, amiket a csapod perlátora kever bele.
- alapvetően minden ivóvízbe kerül klór. Ez szabvány. Az UV-s tisztításnak is megvan a helye a rendszerben, azonban amíg eljut hozzád a víz - különböző minőségű csöveken - újra beszennyeződhet. Ezért kötelező a vízbe klórt keverni.
Egyes területeken több kerülhet bele, és a mennyiségét folyamatosan szabályozzák. Pl. 1-1 nagyobb csőtörés, vezeték szennyezés után megemelik a szintjét.
- a házad csővezetéke nagyban felelős a csapból folyó víz minőségéért és ízéért. Gyakran a falban lévő régi csövek miatt lesz fémes íze a víznek.
Alapvetően javasolt különben a víz kiengedése ivás előtt. A csapban és a csővezetékben a víz is "megromolhat", ha sokáig áll. Megoldás: addig engedd a vizet, amíg hideggé nem válik, mert az azt jelenti, hogy friss is.
- én most nem mennék bele lúgosító diétákba és azok kamu mivoltába, mert erre vannak megfelelő források, de nem árt, ha tanulmányozod az emberi emésztőrendszerben termelődő emésztőnedveket. Különös tekintettel a gyomornedvre, ami sósav és pepszin (és még pár enzim) keveréke. A szódavíz 3-4-es PH-jú. A gyomornedv meg 1 vagy az alatti.
- hogy valami ásványvíz e, azt az dönti el, hogy mennyi benne az oldott ásványi anyag. Az oldott anyagokra (Na, K, Ca, Mg) különböző határértékek vannak megadva. Felnőtt embereknél nagyjából nem oszt vagy szoroz ezen anyagok mennyisége. Amennyiben hiánybetegségben szenvedünk javasolt lehet emelt ásványianyag tartalmú vizek fogyasztása, de az ásványvízkultusz azért erősen túl van sztárolva.
Csecsemők esetén viszont komoly gondokat is okozhat egy pl. extramagas Na tartalmú víz tartós fogyasztása.
Az oldott ásványi anyagoknak (és azok mennyiségének) van ezen kívül egy pozitív, és egy negatív hatása.
pozitív: ezek, és ezek aránya alakítja ki a víz természetes ízét. (a csövektől eltekintve). Általában a magasabb oldott anyag tartalmú kemény vizek sokkal finomabbak, negatív: ugyanakkor a magas keménység intenzív vízkövesedést okoz a rendszerben. (meg pl. több mosószerre van szükség a mosáshoz)
Itt egy térkép Magyarország vízkeménységéről:
vizkemenyseg-magyarorszag.jpg

Debrecenben nagyjából közepes, vagy annál picit lágyabb víz van. Ellenben a középhegységekben és pl. Budapesten kifejezetten kemény a víz....
Magyarországon a víztisztítóknak nagyjából nem sok értelme van (az Alföld egyes részein lehetnek magasabb As tartalmú kutak) egészségügyi szempontból. Egyetlen haszna van talán, mégpedig az, hogy a háztartási eszközeid (kávéfőző, edények, vízforraló) kevésbé fognak vízkövesedni, ha a víztisztítódon átfolyó vizet töltöd beléjük. Ha esetleg a főcsap mögé tudsz egy vízlágyítót a rendszerbe tenni, akkor a nagy háztartási gépeidet is véded (mosó, mosogató gép, vízmelegítők) a korai elvízkövesedéstől.
Külföldön azért jóval nagyobb a létjogosultságuk a házi víztisztóknak.
Itthon meg annyi haszna van, mint a komplett "kismama-business"-nek. Valakik nagyon jól keresnek vele.
Van még bőven a témában hasznos infó itt is.
 

anonim999

Well-Known Member
2016. március 19.
2 743
4 487
113
Semmilyen problemat nem okoz. Kilelegzed a veraramba kerult, de fololeges CO2-t.

Ezek bikarbonatos vizek. Rovid tavon segiti a tul sok gyomorsav termeleset, de hosszabb tavon eppen ellenkezo hatast valt ki, vagyis kifelyezetten karosak az ilyen termekek.
Háát azért van még mit ez ügyben utána nézned....;)
Az a pdf, amit belinkeltél egy elég jó alap is.
Pár megjegyzés:
- a klór kábé 10perc alatt eltávozik a kitöltött vízből. Már ha zavar, ha benne van. Ha leszereled a csapodról a perlátort, akkor megszűnnek a bubik a frissen kitöltött vizedből. Ez (mármint a perlátor) egyrészt minimálisan segíti a klór kiürülését, de intenzívebbé is teheti a szagát. De alapvetően a bubik elsősorban levegőből vannak a csapvízben, amiket a csapod perlátora kever bele.
- alapvetően minden ivóvízbe kerül klór. Ez szabvány. Az UV-s tisztításnak is megvan a helye a rendszerben, azonban amíg eljut hozzád a víz - különböző minőségű csöveken - újra beszennyeződhet. Ezért kötelező a vízbe klórt keverni.
Egyes területeken több kerülhet bele, és a mennyiségét folyamatosan szabályozzák. Pl. 1-1 nagyobb csőtörés, vezeték szennyezés után megemelik a szintjét.
- a házad csővezetéke nagyban felelős a csapból folyó víz minőségéért és ízéért. Gyakran a falban lévő régi csövek miatt lesz fémes íze a víznek.
Alapvetően javasolt különben a víz kiengedése ivás előtt. A csapban és a csővezetékben a víz is "megromolhat", ha sokáig áll. Megoldás: addig engedd a vizet, amíg hideggé nem válik, mert az azt jelenti, hogy friss is.
- én most nem mennék bele lúgosító diétákba és azok kamu mivoltába, mert erre vannak megfelelő források, de nem árt, ha tanulmányozod az emberi emésztőrendszerben termelődő emésztőnedveket. Különös tekintettel a gyomornedvre, ami sósav és pepszin (és még pár enzim) keveréke. A szódavíz 3-4-es PH-jú. A gyomornedv meg 1 vagy az alatti.
- hogy valami ásványvíz e, azt az dönti el, hogy mennyi benne az oldott ásványi anyag. Az oldott anyagokra (Na, K, Ca, Mg) különböző határértékek vannak megadva. Felnőtt embereknél nagyjából nem oszt vagy szoroz ezen anyagok mennyisége. Amennyiben hiánybetegségben szenvedünk javasolt lehet emelt ásványianyag tartalmú vizek fogyasztása, de az ásványvízkultusz azért erősen túl van sztárolva.
Csecsemők esetén viszont komoly gondokat is okozhat egy pl. extramagas Na tartalmú víz tartós fogyasztása.
Az oldott ásványi anyagoknak (és azok mennyiségének) van ezen kívül egy pozitív, és egy negatív hatása.
pozitív: ezek, és ezek aránya alakítja ki a víz természetes ízét. (a csövektől eltekintve). Általában a magasabb oldott anyag tartalmú kemény vizek sokkal finomabbak, negatív: ugyanakkor a magas keménység intenzív vízkövesedést okoz a rendszerben. (meg pl. több mosószerre van szükség a mosáshoz)
Itt egy térkép Magyarország vízkeménységéről:
vizkemenyseg-magyarorszag.jpg

Debrecenben nagyjából közepes, vagy annál picit lágyabb víz van. Ellenben a középhegységekben és pl. Budapesten kifejezetten kemény a víz....
Magyarországon a víztisztítóknak nagyjából nem sok értelme van (az Alföld egyes részein lehetnek magasabb As tartalmú kutak) egészségügyi szempontból. Egyetlen haszna van talán, mégpedig az, hogy a háztartási eszközeid (kávéfőző, edények, vízforraló) kevésbé fognak vízkövesedni, ha a víztisztítódon átfolyó vizet töltöd beléjük. Ha esetleg a főcsap mögé tudsz egy vízlágyítót a rendszerbe tenni, akkor a nagy háztartási gépeidet is véded (mosó, mosogató gép, vízmelegítők) a korai elvízkövesedéstől.
Külföldön azért jóval nagyobb a létjogosultságuk a házi víztisztóknak.
Itthon meg annyi haszna van, mint a komplett "kismama-business"-nek. Valakik nagyon jól keresnek vele.
Van még bőven a témában hasznos infó itt is.
Köszönöm az észrevételeket, hozzászólásokat és megnézem az ajánlott linket.
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
46 789
75 837
113
Igazad van a csapvíz nem ásványvíz, DE sok csapvíznek van jelentős ásványianyag tartalma például a debreceninek, győrinek.
Szerintem felesleges palackozot ásványvizet venni, pénzkidobás. A flakonnal meg a környezetemet terhelem, még akkor is ha szelektíven gyűjtöm és van mögötte technológiai transzfer. Mert legyártották ezt a flakont.

A debrecenit klórozzák amit ha kiengedünk egy nagy üvegkancsóba 7-8 óra múlva távozik belőle a klór.
A győrit UV technológiával fertőtlenítik.

A fővárosban nem tudom mi a helyzet, érdemes utána nézni....ha jól tudom odavalósi vagy.

Leszoktam a szén-dioxidos vízről mert a pH-ja savas. Úgy is szinte minden ételünk savas.
Néha szoktam enyhe lúgos ásványvízet venni a Sparból és szerencsére ilyen kémhatású a ballonos víz a munkahelyemen is.

Ivóvíz kiskáté
Lakossági tájékoztató a gyakran ismételt kérdésekről
http://www.debreceni-vizmu.hu/userfiles/files/kiskate-2016-03.pdf

Tök felesleges a lúgosítás mert a tedted közbe lép ha túl lúgos vagy túl savas a ph értéked.
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
28 584
63 960
113
Háát azért van még mit ez ügyben utána nézned....;)
Az a pdf, amit belinkeltél egy elég jó alap is.
Pár megjegyzés:
- a klór kábé 10perc alatt eltávozik a kitöltött vízből. Már ha zavar, ha benne van. Ha leszereled a csapodról a perlátort, akkor megszűnnek a bubik a frissen kitöltött vizedből. Ez (mármint a perlátor) egyrészt minimálisan segíti a klór kiürülését, de intenzívebbé is teheti a szagát. De alapvetően a bubik elsősorban levegőből vannak a csapvízben, amiket a csapod perlátora kever bele.
- alapvetően minden ivóvízbe kerül klór. Ez szabvány. Az UV-s tisztításnak is megvan a helye a rendszerben, azonban amíg eljut hozzád a víz - különböző minőségű csöveken - újra beszennyeződhet. Ezért kötelező a vízbe klórt keverni.
Egyes területeken több kerülhet bele, és a mennyiségét folyamatosan szabályozzák. Pl. 1-1 nagyobb csőtörés, vezeték szennyezés után megemelik a szintjét.
- a házad csővezetéke nagyban felelős a csapból folyó víz minőségéért és ízéért. Gyakran a falban lévő régi csövek miatt lesz fémes íze a víznek.
Alapvetően javasolt különben a víz kiengedése ivás előtt. A csapban és a csővezetékben a víz is "megromolhat", ha sokáig áll. Megoldás: addig engedd a vizet, amíg hideggé nem válik, mert az azt jelenti, hogy friss is.
- én most nem mennék bele lúgosító diétákba és azok kamu mivoltába, mert erre vannak megfelelő források, de nem árt, ha tanulmányozod az emberi emésztőrendszerben termelődő emésztőnedveket. Különös tekintettel a gyomornedvre, ami sósav és pepszin (és még pár enzim) keveréke. A szódavíz 3-4-es PH-jú. A gyomornedv meg 1 vagy az alatti.
- hogy valami ásványvíz e, azt az dönti el, hogy mennyi benne az oldott ásványi anyag. Az oldott anyagokra (Na, K, Ca, Mg) különböző határértékek vannak megadva. Felnőtt embereknél nagyjából nem oszt vagy szoroz ezen anyagok mennyisége. Amennyiben hiánybetegségben szenvedünk javasolt lehet emelt ásványianyag tartalmú vizek fogyasztása, de az ásványvízkultusz azért erősen túl van sztárolva.
Csecsemők esetén viszont komoly gondokat is okozhat egy pl. extramagas Na tartalmú víz tartós fogyasztása.
Az oldott ásványi anyagoknak (és azok mennyiségének) van ezen kívül egy pozitív, és egy negatív hatása.
pozitív: ezek, és ezek aránya alakítja ki a víz természetes ízét. (a csövektől eltekintve). Általában a magasabb oldott anyag tartalmú kemény vizek sokkal finomabbak, negatív: ugyanakkor a magas keménység intenzív vízkövesedést okoz a rendszerben. (meg pl. több mosószerre van szükség a mosáshoz)
Itt egy térkép Magyarország vízkeménységéről:
vizkemenyseg-magyarorszag.jpg

Debrecenben nagyjából közepes, vagy annál picit lágyabb víz van. Ellenben a középhegységekben és pl. Budapesten kifejezetten kemény a víz....
Magyarországon a víztisztítóknak nagyjából nem sok értelme van (az Alföld egyes részein lehetnek magasabb As tartalmú kutak) egészségügyi szempontból. Egyetlen haszna van talán, mégpedig az, hogy a háztartási eszközeid (kávéfőző, edények, vízforraló) kevésbé fognak vízkövesedni, ha a víztisztítódon átfolyó vizet töltöd beléjük. Ha esetleg a főcsap mögé tudsz egy vízlágyítót a rendszerbe tenni, akkor a nagy háztartási gépeidet is véded (mosó, mosogató gép, vízmelegítők) a korai elvízkövesedéstől.
Külföldön azért jóval nagyobb a létjogosultságuk a házi víztisztóknak.
Itthon meg annyi haszna van, mint a komplett "kismama-business"-nek. Valakik nagyon jól keresnek vele.
Van még bőven a témában hasznos infó itt is.
A kutam 32-es kemenysegu, de teljesen ihato, bevizsgaltattam. Siman asvanyviz minosegu, a magnezium tartalma pl 52-mg, ha jol tudom ezt egy asvanyviz se hozza.
 

megazez

Well-Known Member
2018. július 22.
7 417
23 612
113
Ezt a szervezet lúgosítását mindig valahol előhozzák, emberek 1 dologba gondoljatok bele: mindent amit a szádba raksz elsőnek a gyomorba köt ki. A gyomor ph értéke ~1,3 ezt az értéket te soha a büdös életben nem tudod semmilyen "lúgosító kúrával" olyan szinten elmozdítani (ihatsz bármilyen lúgos vizet vagy ehetsz bármilyen lúgos sz@rt amint a gyomrodba kerül vége a lúgosságának), hogy magának a testednek a ph értéke lúgosodjon. Az ilyen dolgok csak a kereskedőknek hoznak jót, neked nem.
Homeopátia a négyzeten...
U.i: ja bocs tudod a gyomrod ph-ját lúgosítani csak abba belehalsz.
 

phaidros

Well-Known Member
2014. augusztus 9.
11 366
30 869
113
Ezt a szervezet lúgosítását mindig valahol előhozzák, emberek 1 dologba gondoljatok bele: mindent amit a szádba raksz elsőnek a gyomorba köt ki. A gyomor ph értéke ~1,3 ezt az értéket te soha a büdös életben nem tudod semmilyen "lúgosító kúrával" olyan szinten elmozdítani (ihatsz bármilyen lúgos vizet vagy ehetsz bármilyen lúgos sz@rt amint a gyomrodba kerül vége a lúgosságának), hogy magának a testednek a ph értéke lúgosodjon. Az ilyen dolgok csak a kereskedőknek hoznak jót, neked nem.
Homeopátia a négyzeten...
U.i: ja bocs tudod a gyomrod ph-ját lúgosítani csak abba belehalsz.

Ugyan ezt mondta a gasztroenterológus orvosom is.
Én ha gyógyvíz, akkor Salvus vizet iszok, az bevált, jó hatása van; de ilyen lúgosítottnak nevezett vizektől még semmit nem tapasztaltam.
 
  • Tetszik
Reactions: zsolti