A magyar haderő lehetséges fejlesztési irányai

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

alali77

Well-Known Member
2011. szeptember 19.
4 033
10 068
113
Pont azt írjuk hogy röntgen nem kell,meg süketszoba, az van kint a városban! Mi a jó istent csinálnak akkor a laktanyában az egészségügyisek vagy hogy hívják őket. Én tényleg nem értem hogy lehetett ezt megoldani egykor a Határőrségnél helyben, meg a Rendőrségnél pl most is. Vagy szerinted ott buszoztatnak napi 2-300 embert az ország túlsó végébe naponta hogy megvizsgálják? Ez egy abszurdum ami a katonáknál még most is folyik.
Hát, mikor végzett az orvos az egyetemen akkor behívták szolgálni..(Apámat is behívták szolgálni építésvezetőnek utószolgálatra, vitte a papírt hogy három gyereke van, már nem behívható, mondták hogy jé, tényleg, ezt elbaszták, és kapott egyből egy másik behívót ami alól nem mentesítette a három gyerek)
Most meg ha végez az orvos akkor a fele elhúz külföldre, a maradék fele meg a szakorvosi vizsga után húz el külföldre. (és ezt meg is értem, két éve söröztem pár rezidens csajjal, az alapbérük nettó 140e volt, ügyelettel meglett a 220e, az osztályvezető haverjai meg hétvégente ügyeltek 100/napért)
 
  • Tetszik
Reactions: antigonosz

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
28 765
65 058
113
Nem fizetnek túlórát!Lecsúsztatják.
Nem ezt írtam? Szerinted melyik maszek cég fizetne ki a semmire egy napot napi 100 embernek? Aztán meg megy a vernyákolás hogy nincs pénz,meg keveset fizetnek. Hát ezért mit fizessenek? Elmész hajnalban ,visszaérsz este, 12-16 óra minimum elmondásod szerint, közben meg helyben megoldható volna fele annyiból. Másnap meg csúsztass. Na bumm két nap a semmibe. Itt meg bemegyek a dokihoz (céges neten 5 perces időintervallumban foglaltan 14:55-kor, viszek minden papírt, aztán 15:00-kor távozom. Szerinted azt hol néznék be hogy itt nekem két napig tartson az éves szűrés? Ok hogy van pszicho meg, más (fittségi nekünk pl mindig más időpontban volt), a Határőrségnél is fizettek aznapra 8 órát és cső. Vitted a papírokat a Fehér Gyurihoz,mentél a fogorvoshoz,meg megcsinálta a Szatmári Szilvia a pszichologiát. És ezt minden évben, nem két évente. 08-16-ban elszámolták, de 16-ra már bőven otthon voltunk mind.
Amúgy nézd csak mennyi helyen van alkalmas orvos arra hogy a fegyvereseket vizsgálja:
https://docplayer.hu/6978039-A-fegy...t-elso-fokon-vizsgalo-szaklaboratoriumok.html
Tényleg nem értem miért gazdaságos az hogy lebumliznak az Alföldre 250-300 km 2x az kb 5-6 óra, 2x1 óra tökvakarás előtte meg utána, +1 óra közben, az =8 óra kifizetés 100 embernek (ahogy írtad) a kirándulásért, az legalább 800 óra munkabér per nap a semmibe! Kb 17000 óra/hó!
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
28 765
65 058
113
Krisss megmondta, kell egy Veszprémbe, azt jóidő. Az közel van Veszprémhez, Pápához, Szfvárhoz, meg Győrhöz is.
Más van még arrafelé?
Mondhatja hogy kell ok, de ki Krisss? Hát ha még az Orbán Gáspár kollegája mondaná megfelelő embernek akkor hagyján, de Krisss a HTKA-n? Na hiszen...
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 137
119 513
113
Nem ezt írtam? Szerinted melyik maszek cég fizetne ki a semmire egy napot napi 100 embernek? Aztán meg megy a vernyákolás hogy nincs pénz,meg keveset fizetnek. Hát ezért mit fizessenek? Elmész hajnalban ,visszaérsz este, 12-16 óra minimum elmondásod szerint, közben meg helyben megoldható volna fele annyiból. Másnap meg csúsztass. Na bumm két nap a semmibe. Itt meg bemegyek a dokihoz (céges neten 5 perces időintervallumban foglaltan 14:55-kor, viszek minden papírt, aztán 15:00-kor távozom. Szerinted azt hol néznék be hogy itt nekem két napig tartson az éves szűrés? Ok hogy van pszicho meg, más (fittségi nekünk pl mindig más időpontban volt), a Határőrségnél is fizettek aznapra 8 órát és cső. Vitted a papírokat a Fehér Gyurihoz,mentél a fogorvoshoz,meg megcsinálta a Szatmári Szilvia a pszichologiát. És ezt minden évben, nem két évente. 08-16-ban elszámolták, de 16-ra már bőven otthon voltunk mind.
Amúgy nézd csak mennyi helyen van alkalmas orvos arra hogy a fegyvereseket vizsgálja:
https://docplayer.hu/6978039-A-fegy...t-elso-fokon-vizsgalo-szaklaboratoriumok.html
Tényleg nem értem miért gazdaságos az hogy lebumliznak az Alföldre 250-300 km 2x az kb 5-6 óra, 2x1 óra tökvakarás előtte meg utána, +1 óra közben, az =8 óra kifizetés 100 embernek (ahogy írtad) a kirándulásért, az legalább 800 óra munkabér per nap a semmibe! Kb 17000 óra/hó!
Na most olyat mondok amin minden gyári munkás gecire fel fog háborodni. A táppénz nálunk 2 hétig száz százalékig van fizetve és utána is szakorvosi igazolással. Illetve ha visszamész dolgozni a 2 hét újrakezdődik. :cool:
Ősszességében a kafetérián kívül a munkáltatói szociális juttatások verik a legtöbb multit. (munkáltatói kölcsönök, szerződéshosszabítási járulék, családalapítás támogatás etc. )
 
  • Tetszik
Reactions: vilmoci

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
28 765
65 058
113
Egyszer kellett Pestre mennem hál istennek a 8 vagy hány év alatt, akkor is társalgási ruháért. Egy buszra való ember csak tőlünk, meg 2 busz máshonnan. Na az volt vagy 12 óra. Egy öltözet sosem hordott ruháért. Neki is adtam egy színjátszó körnek mikor leszereltem. Egész nap semmit se csináltunk. A ruhát oda adták 5 perc alatt. Én meg egész nap a kantinban csöveztem mert jó nagy mellei voltak a pultos csajnak. Rá egy hétre meg viszont láttam a Való Világban mint a Frenki nője. Meg láttam vagy 50 Octáviát fent a parkolóban, nálunk csak a tábornoknak volt olyan vidéken. Na ennyire való volt az a nap.
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
28 765
65 058
113
Na most olyat mondok amin minden gyári munkás gecire fel fog háborodni. A táppénz nálunk 2 hétig száz százalékig van fizetve és utána is szakorvosi igazolással. Illetve ha visszamész dolgozni a 2 hét újrakezdődik. :cool:
Ősszességében a kafetérián kívül a munkáltatói szociális juttatások verik a legtöbb multit. (munkáltatói kölcsönök, szerződéshosszabítási járulék, családalapítás támogatás etc. )
Ebben mi a pláne, tudom. Én minden évben 3x,4x elmentem táppénzre akkoriban, a szabimat meg kivettem január-februárban, hogy ne fagyoskodjak. Tudom hogy 100%-ban fizetik.
 

leplezo

Well-Known Member
2017. február 3.
2 640
5 491
113
Minden laktanyába, süketszoba,röntgen meg ultrahang?Miért nem akarsz rögtön egy minikórházat?

Van majd minden megyeszékhelyen honvédkórház. Na azok az intézmények pont, hogy rendes ráadásul nagy kórházként üzemelnek, de szükség esetén honvédségi feladatokat is el kell végezniük. Legalábbis elméletben így van, gyakorlatba kellene már csak átültetni. Mindegyikben van üzemorvosi rendeléshez szakember és gépi feltétel. Ez a rendszer a néphadseregtől öröklődött, de a rendszer működőképes lenne ma is sőt mivel kisebb a létszám, sokkal könnyebben működne.
Annyit meg mindenki meg tud tenni, hogy a 19 megyeszékhely egyikébe elég könnyedén és hamar eljuthat.
 
  • Tetszik
Reactions: honved

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 137
119 513
113
Van majd minden megyeszékhelyen honvédkórház. Na azok az intézmények pont, hogy rendes ráadásul nagy kórházként üzemelnek, de szükség esetén honvédségi feladatokat is el kell végezniük. Legalábbis elméletben így van, gyakorlatba kellene már csak átültetni. Mindegyikben van üzemorvosi rendeléshez szakember és gépi feltétel. Ez a rendszer a néphadseregtől öröklődött, de a rendszer működőképes lenne ma is sőt mivel kisebb a létszám, sokkal könnyebben működne.
Annyit meg mindenki meg tud tenni, hogy a 19 megyeszékhely egyikébe elég könnyedén és hamar eljuthat.
3 darab honvédkórház van ami honvédkórház az a rendszer 20 éve szétverődött.
 
  • Tetszik
Reactions: dudi

Hegylakó

Well-Known Member
2019. január 17.
1 550
4 704
113
Mondom a szitut.
Egy nap ki kell vizsgálond 80 embert 4 kölönböző helyőrségből meg még 7-et akik most akarnak felszerelni tehtt civilek.Még is hány ilyen mobil központra lenne szükség?Mi van akkor amikor a tiszti hallgatókat kell megvizsgálni felvételikor?Az ország egész területéről jönnek...
Van amelyik alkalom mehet un hagyományos intézménybe és van akik ugyanezt a "szolgáltatást" megkaphatják a szolgálati helyükön.
Nyilván régen is a sorosokat a HadKIEG-en kivizsgálták. Tudom, hogy bonyolultabb vizsgálatokról van szó, de a pályázók mehetnek kórházba.
A felvételi helyszínét kell odavinni és kész, ebben igazad van (így is van). De helyőrségekbe kimenni nem egy időben kell, hanem ütemezetten.
A gyakran emlegetett EÜ, oktatás mantra egyik fő oka is szerintem az, hogy a rendszerekben dolgozók nem úgy fogják fel, hogy a szolgáltató szektorban dolgoznak,
csak mert nem az egyén fizet egyenesbe, hanem az állam. Én tényleg ezeket szolgáltatásnak gondolom, amiket a HM vesz igénybe, még ha esetleg a saját állománya
részére (fogyasztó), és a szolgáltatók is lehetnek a saját állományában.
Amúgy a minőségügyben pl létezik az un "belső fogyasztó" fogalma is (mondjuk ott az is az amikor egy munkafolyamatot átadunk egy másiknak).

Picit elkalandoztam, bocsi. Szóval fogalmam sincs hány ilyen mobil egység kellene... Én 1+1-re gondolnék. Legyen tartalék és ha kell (valamilyen komoly helyzetben),
akkor pedig lehessen tartósan kihelyezni... Akár konténerbe pl a határra, vagy bárhová...
 

leplezo

Well-Known Member
2017. február 3.
2 640
5 491
113
3 darab honvédkórház van ami honvédkórház az a rendszer 20 éve szétverődött.

Nem nagy kunszt újracsinálni, mert mindegyik működik mint polgári kórház. Egyszerűen csak be kell vezetni az e-recept rendszerbe, hogy a katonáknak a személyi-ük bemutatásakor jelezzen a gép, hogy katona a delikvens, és elsőbbséget élvez, közvetlenül az azonnali beavatkozást igénylő esetek után. Ezzel megoldott a helyzet. Mert a civil kórházakban minden tárgyi és személyi feltétel elérhető amire egy katonának szüksége lehet.
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
47 264
76 818
113
Na most olyat mondok amin minden gyári munkás gecire fel fog háborodni. A táppénz nálunk 2 hétig száz százalékig van fizetve és utána is szakorvosi igazolással. Illetve ha visszamész dolgozni a 2 hét újrakezdődik. :cool:
Ősszességében a kafetérián kívül a munkáltatói szociális juttatások verik a legtöbb multit. (munkáltatói kölcsönök, szerződéshosszabítási járulék, családalapítás támogatás etc. )

Amikor kuka lett a térdem több mint 6 hónapot volam 100%-ban fizetett eü szabin.
 
  • Tetszik
Reactions: honved and krisss

BiancoGasto

Well-Known Member
2018. november 14.
759
918
93
Szerintem jobb megoldas ha vesznek inkabb talicskat a bakaknak. Abba jobban elfer a cucc, olcsobb is biztosan mint ez az ize, mert csak 10-15000ft, meg nem is kell csatolgatni meg stb, csak siman lerakja az ember. Raadasul tolni es huzni is lehet, igy teljesen alternativ, univerzalis. De akar ossze is lehetne epiteni kettobol egy mobil geppuska allvanyt kis reszelgetessel ahogy az ukranok csinaltak, ugy meg mar modularis is lenne, raadasul a sok cucc miatt nemi fedezeket is nyujtana mogotte! Viszont arra oda kell figyelni hogy karbantartaskor rendesen be legyen zsirozva a kerek mert ha nem akkor nyikorog ahogy tolod. Szerintem erdemes volna kiprobalni, mondjuk dudieknak valahol a Bakonyban, egy jo hetig valami harcaszati menetgyakorlat kozben, miutan kirakta oket a mi-17.
A kínai HTKA úgy pörögne a talicskákon mint mi a sárga lavórjaikon...
 
  • Tetszik
Reactions: borisz and dudi

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
28 765
65 058
113
Amúgy ez a tökéletes alap szerintem. Éjjel nem látni,tehát lopakodó. Acélból van, tehát fogja a golyót. Masszív,nem nyeklik mint a másik, az az EU konform fajta.
Talicska-t%C3%B6m%C3%B6r-kerek%C5%B1.jpg

Na most akkor nézd csak, az arabok már tesztelték is a házi gyártmányú változatát, a puttonyt ki is lehetne önteni betonnal,aztán hagyni belekötni:
K7gf4Me.jpg

Megkeresem azt az ukrán talicska csodafegyvert, Ulippo segíthetne,mégis csak ő linkelte be pár éve...
 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 348
46 150
113
Szerintem jobb megoldas ha vesznek inkabb talicskat a bakaknak. Abba jobban elfer a cucc, olcsobb is biztosan mint ez az ize, mert csak 10-15000ft, meg nem is kell csatolgatni meg stb, csak siman lerakja az ember. Raadasul tolni es huzni is lehet, igy teljesen alternativ, univerzalis. De akar ossze is lehetne epiteni kettobol egy mobil geppuska allvanyt kis reszelgetessel ahogy az ukranok csinaltak, ugy meg mar modularis is lenne, raadasul a sok cucc miatt nemi fedezeket is nyujtana mogotte! Viszont arra oda kell figyelni hogy karbantartaskor rendesen be legyen zsirozva a kerek mert ha nem akkor nyikorog ahogy tolod. Szerintem erdemes volna kiprobalni, mondjuk dudieknak valahol a Bakonyban, egy jo hetig valami harcaszati menetgyakorlat kozben, miutan kirakta oket a mi-17.

Amúgy ez a tökéletes alap szerintem. Éjjel nem látni,tehát lopakodó. Acélból van, tehát fogja a golyót. Masszív,nem nyeklik mint a másik, az az EU konform fajta.
Talicska-t%C3%B6m%C3%B6r-kerek%C5%B1.jpg

Na most akkor nézd csak, az arabok már tesztelték is a házi gyártmányú változatát, a puttonyt ki is lehetne önteni betonnal,aztán hagyni belekötni:
K7gf4Me.jpg

Megkeresem azt az ukrán talicska csodafegyvert, Ulippo segíthetne,mégis csak ő linkelte be pár éve...
Csak egyre vigyázz ;):