A magyar haderő lehetséges fejlesztési irányai

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

honved

Well-Known Member
2010. június 2.
10 047
18 733
113
Sok minden fejleszteni valóról tudtunk eddig is a Honvédsgénél. Hát, az orvosi ellátás is ide tartozik ezek szerint. Azért illene addig eljutni, hogy minden laktanyában el lehessen végezni az alkalmassági vizsgálatokat. Ehhez kell a rendelőt kialakítani. Orvosokkal meg lehet szerződni, hogy mikor, ki, megy a laktanyába és ott megoldja.
 
  • Tetszik
Reactions: antigonosz

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 510
79 602
113
Sok minden fejleszteni valóról tudtunk eddig is a Honvédsgénél. Hát, az orvosi ellátás is ide tartozik ezek szerint. Azért illene addig eljutni, hogy minden laktanyában el lehessen végezni az alkalmassági vizsgálatokat. Ehhez kell a rendelőt kialakítani. Orvosokkal meg lehet szerződni, hogy mikor, ki, megy a laktanyába és ott megoldja.

Minden laktanyába, süketszoba,röntgen meg ultrahang?Miért nem akarsz rögtön egy minikórházat?
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
29 261
68 090
113
Minden laktanyába, süketszoba,röntgen meg ultrahang?Miért nem akarsz rögtön egy minikórházat?
Pont azt írjuk hogy röntgen nem kell,meg süketszoba, az van kint a városban! Mi a jó istent csinálnak akkor a laktanyában az egészségügyisek vagy hogy hívják őket. Én tényleg nem értem hogy lehetett ezt megoldani egykor a Határőrségnél helyben, meg a Rendőrségnél pl most is. Vagy szerinted ott buszoztatnak napi 2-300 embert az ország túlsó végébe naponta hogy megvizsgálják? Ez egy abszurdum ami a katonáknál még most is folyik.
 
  • Tetszik
Reactions: blogen

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 914
123 360
113
Pont azt írjuk hogy röntgen nem kell,meg süketszoba, az van kint a városban! Mi a jó istent csinálnak akkor a laktanyában az egészségügyisek vagy hogy hívják őket. Én tényleg nem értem hogy lehetett ezt megoldani egykor a Határőrségnél helyben, meg a Rendőrségnél pl most is. Vagy szerinted ott buszoztatnak napi 2-300 embert az ország túlsó végébe naponta hogy megvizsgálják? Ez egy abszurdum ami a katonáknál még most is folyik.
Hát én nem úgy tudom, hogy most helyben lenne a rendőrségnél (pestet meg nagyobb központokat tudok)
 

alali77

Well-Known Member
2011. szeptember 19.
4 137
10 465
113
Pont azt írjuk hogy röntgen nem kell,meg süketszoba, az van kint a városban! Mi a jó istent csinálnak akkor a laktanyában az egészségügyisek vagy hogy hívják őket. Én tényleg nem értem hogy lehetett ezt megoldani egykor a Határőrségnél helyben, meg a Rendőrségnél pl most is. Vagy szerinted ott buszoztatnak napi 2-300 embert az ország túlsó végébe naponta hogy megvizsgálják? Ez egy abszurdum ami a katonáknál még most is folyik.
Hát, mikor végzett az orvos az egyetemen akkor behívták szolgálni..(Apámat is behívták szolgálni építésvezetőnek utószolgálatra, vitte a papírt hogy három gyereke van, már nem behívható, mondták hogy jé, tényleg, ezt elbaszták, és kapott egyből egy másik behívót ami alól nem mentesítette a három gyerek)
Most meg ha végez az orvos akkor a fele elhúz külföldre, a maradék fele meg a szakorvosi vizsga után húz el külföldre. (és ezt meg is értem, két éve söröztem pár rezidens csajjal, az alapbérük nettó 140e volt, ügyelettel meglett a 220e, az osztályvezető haverjai meg hétvégente ügyeltek 100/napért)
 
  • Tetszik
Reactions: antigonosz

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
29 261
68 090
113
Nem fizetnek túlórát!Lecsúsztatják.
Nem ezt írtam? Szerinted melyik maszek cég fizetne ki a semmire egy napot napi 100 embernek? Aztán meg megy a vernyákolás hogy nincs pénz,meg keveset fizetnek. Hát ezért mit fizessenek? Elmész hajnalban ,visszaérsz este, 12-16 óra minimum elmondásod szerint, közben meg helyben megoldható volna fele annyiból. Másnap meg csúsztass. Na bumm két nap a semmibe. Itt meg bemegyek a dokihoz (céges neten 5 perces időintervallumban foglaltan 14:55-kor, viszek minden papírt, aztán 15:00-kor távozom. Szerinted azt hol néznék be hogy itt nekem két napig tartson az éves szűrés? Ok hogy van pszicho meg, más (fittségi nekünk pl mindig más időpontban volt), a Határőrségnél is fizettek aznapra 8 órát és cső. Vitted a papírokat a Fehér Gyurihoz,mentél a fogorvoshoz,meg megcsinálta a Szatmári Szilvia a pszichologiát. És ezt minden évben, nem két évente. 08-16-ban elszámolták, de 16-ra már bőven otthon voltunk mind.
Amúgy nézd csak mennyi helyen van alkalmas orvos arra hogy a fegyvereseket vizsgálja:
https://docplayer.hu/6978039-A-fegy...t-elso-fokon-vizsgalo-szaklaboratoriumok.html
Tényleg nem értem miért gazdaságos az hogy lebumliznak az Alföldre 250-300 km 2x az kb 5-6 óra, 2x1 óra tökvakarás előtte meg utána, +1 óra közben, az =8 óra kifizetés 100 embernek (ahogy írtad) a kirándulásért, az legalább 800 óra munkabér per nap a semmibe! Kb 17000 óra/hó!
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
29 261
68 090
113
Krisss megmondta, kell egy Veszprémbe, azt jóidő. Az közel van Veszprémhez, Pápához, Szfvárhoz, meg Győrhöz is.
Más van még arrafelé?
Mondhatja hogy kell ok, de ki Krisss? Hát ha még az Orbán Gáspár kollegája mondaná megfelelő embernek akkor hagyján, de Krisss a HTKA-n? Na hiszen...
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 914
123 360
113
Nem ezt írtam? Szerinted melyik maszek cég fizetne ki a semmire egy napot napi 100 embernek? Aztán meg megy a vernyákolás hogy nincs pénz,meg keveset fizetnek. Hát ezért mit fizessenek? Elmész hajnalban ,visszaérsz este, 12-16 óra minimum elmondásod szerint, közben meg helyben megoldható volna fele annyiból. Másnap meg csúsztass. Na bumm két nap a semmibe. Itt meg bemegyek a dokihoz (céges neten 5 perces időintervallumban foglaltan 14:55-kor, viszek minden papírt, aztán 15:00-kor távozom. Szerinted azt hol néznék be hogy itt nekem két napig tartson az éves szűrés? Ok hogy van pszicho meg, más (fittségi nekünk pl mindig más időpontban volt), a Határőrségnél is fizettek aznapra 8 órát és cső. Vitted a papírokat a Fehér Gyurihoz,mentél a fogorvoshoz,meg megcsinálta a Szatmári Szilvia a pszichologiát. És ezt minden évben, nem két évente. 08-16-ban elszámolták, de 16-ra már bőven otthon voltunk mind.
Amúgy nézd csak mennyi helyen van alkalmas orvos arra hogy a fegyvereseket vizsgálja:
https://docplayer.hu/6978039-A-fegy...t-elso-fokon-vizsgalo-szaklaboratoriumok.html
Tényleg nem értem miért gazdaságos az hogy lebumliznak az Alföldre 250-300 km 2x az kb 5-6 óra, 2x1 óra tökvakarás előtte meg utána, +1 óra közben, az =8 óra kifizetés 100 embernek (ahogy írtad) a kirándulásért, az legalább 800 óra munkabér per nap a semmibe! Kb 17000 óra/hó!
Na most olyat mondok amin minden gyári munkás gecire fel fog háborodni. A táppénz nálunk 2 hétig száz százalékig van fizetve és utána is szakorvosi igazolással. Illetve ha visszamész dolgozni a 2 hét újrakezdődik. :cool:
Ősszességében a kafetérián kívül a munkáltatói szociális juttatások verik a legtöbb multit. (munkáltatói kölcsönök, szerződéshosszabítási járulék, családalapítás támogatás etc. )
 
  • Tetszik
Reactions: vilmoci

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
29 261
68 090
113
Egyszer kellett Pestre mennem hál istennek a 8 vagy hány év alatt, akkor is társalgási ruháért. Egy buszra való ember csak tőlünk, meg 2 busz máshonnan. Na az volt vagy 12 óra. Egy öltözet sosem hordott ruháért. Neki is adtam egy színjátszó körnek mikor leszereltem. Egész nap semmit se csináltunk. A ruhát oda adták 5 perc alatt. Én meg egész nap a kantinban csöveztem mert jó nagy mellei voltak a pultos csajnak. Rá egy hétre meg viszont láttam a Való Világban mint a Frenki nője. Meg láttam vagy 50 Octáviát fent a parkolóban, nálunk csak a tábornoknak volt olyan vidéken. Na ennyire való volt az a nap.
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
29 261
68 090
113
Na most olyat mondok amin minden gyári munkás gecire fel fog háborodni. A táppénz nálunk 2 hétig száz százalékig van fizetve és utána is szakorvosi igazolással. Illetve ha visszamész dolgozni a 2 hét újrakezdődik. :cool:
Ősszességében a kafetérián kívül a munkáltatói szociális juttatások verik a legtöbb multit. (munkáltatói kölcsönök, szerződéshosszabítási járulék, családalapítás támogatás etc. )
Ebben mi a pláne, tudom. Én minden évben 3x,4x elmentem táppénzre akkoriban, a szabimat meg kivettem január-februárban, hogy ne fagyoskodjak. Tudom hogy 100%-ban fizetik.