[BIZTPOL] Közép-Európa (V4 országok)

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

R

rejsz felügyelő

Guest
A hagyományápolás onnét indul, a felszerelésben nincs műanyag se nejlon, a lószerszámveret sincs rávarrva a lábbelire vagy a süvegre. Ennek hiányában jelmezesek vannak.
Szerintem elbeszélünk egymás mellett, nem feltétlen a hagyományőrzést(pl beöltözés különböző tematikus fesztiválokon) értem hagyományápolás alatt, hanem a múlt kutatását, a különböző történelmi eseményekre való megemlékezést, gondolva itt elsősorban az istváni éra előtti háborúinkra és diplomáciai sikereinkre(mert voltak bőven), a régi mesék és legendák továbbéltetését, a kereszténység előtti, pogánynak nevezett emberek világszemléletét, gondolkodásmódját, a természethez való viszonyulásukat. stb.
Természetesen nem valami újhullámos egyházat képzeltem el, nem gondolom hogy keresztcsókolgatás helyett lovat kéne áldozni vagy ilyesmi.
 

leplezo

Well-Known Member
2017. február 3.
2 640
5 491
113
Szerintem elbeszélünk egymás mellett, nem feltétlen a hagyományőrzést(pl beöltözés különböző tematikus fesztiválokon) értem hagyományápolás alatt, hanem a múlt kutatását, a különböző történelmi eseményekre való megemlékezést, gondolva itt elsősorban az istváni éra előtti háborúinkra és diplomáciai sikereinkre(mert voltak bőven), a régi mesék és legendák továbbéltetését, a kereszténység előtti, pogánynak nevezett emberek világszemléletét, gondolkodásmódját, a természethez való viszonyulásukat. stb.
Természetesen nem valami újhullámos egyházat képzeltem el, nem gondolom hogy keresztcsókolgatás helyett lovat kéne áldozni vagy ilyesmi.

Hagyd csak szeretett volna kicsit szidalmazni, meg megszólni a hagyományőrzőket. Tudod ő olyan megmondóember, aki mindenben tökéletes, és azt kommunikálja aki nem ilyen az nem jó semmire.
 
  • Tetszik
Reactions: b4l4g3 and megazez

Halfdan

Well-Known Member
2019. január 9.
2 030
2 706
113
Hagyd csak szeretett volna kicsit szidalmazni, meg megszólni a hagyományőrzőket. Tudod ő olyan megmondóember, aki mindenben tökéletes, és azt kommunikálja aki nem ilyen az nem jó semmire.
Legalább már nem " libsi". Nyilván az én felszerelésem sem volt soha tökéletes. A problèma mègiscsak az, a régészeti leletek alapjàn az "ősmagyarok" nem is hasonlítottak arra, ahogyan a "hagyományőrzők" kinéznek pl. a kurultájon.
 

szuvorov

Well-Known Member
2014. május 16.
7 359
22 889
113
Legalább már nem " libsi". Nyilván az én felszerelésem sem volt soha tökéletes. A problèma mègiscsak az, a régészeti leletek alapjàn az "ősmagyarok" nem is hasonlítottak arra, ahogyan a "hagyományőrzők" kinéznek pl. a kurultájon.

Show műsor mint Buffalo Bill western show-ja, ahogy látom inkabb a szórakoztatás és nem a korhűség, hagyományápolás a lényeg.
 
R

rejsz felügyelő

Guest
A problèma mègiscsak az, a régészeti leletek alapjàn az "ősmagyarok" nem is hasonlítottak arra, ahogyan a "hagyományőrzők" kinéznek pl. a kurultájon.

Show műsor mint Buffalo Bill western show-ja, ahogy látom inkabb a szórakoztatás és nem a korhűség, hagyományápolás a lényeg.
Ahogy írtam, bő 10 éve kifejezetten divat volt a "nemzetieskedés"(de ocsmány szó :)), már akkor is rátapadtak a dologra a kereskedők a nemzeti gagyikkal, mára úgynézem lecsengett a dolog, de ebben még lehet egy valag pénz, a felszerelés(vagy jelmez,ha úgy tetszik) irgalmatlan drága, az ilyen eseményeken árult, természetesen kézműves termékek szintén, vendéglátás szintén.
 

papajoe

Well-Known Member
2016. február 21.
16 933
53 497
113



A Lengyel tesók kicsit figyelhetnének ,hogy mi esik ki a szájából a majmász politikusuknak.
Nem lenne nehéz kiállni pl a mi területi egységünkért sem, pl.
De sok sikert a krím visszacsatolásához,lehetnek ök a támadó ék,hogy elégedett legyen a nagytesó velük...
 

papajoe

Well-Known Member
2016. február 21.
16 933
53 497
113
Igazad van, de mint -leletalapù- hagyőrnek, a turulmájos-szittyabizniszes gagyi, amibe annyiszor belefutok, kissé a bögyömben van!


A hagyomány őrzés más tészta,semmi köze ahhoz,hogy elhagyjuk a kereszténységet,mint államvallást,vagy sem.
A hagyomány őrzés nekem max jó buli,jó látni a régi rucikat,ezt,azt,akinek tetszik csinálja,attól még nem fogjuk tudni merre menjünk,hogy korhű ruhákban lovasrohamot,vagy kardvívást imitálunk,szép,meg minden,semmi bajom vele,de attól még nem találunk vissza az utunkra.
Kicsit olyan debilitást érzek mikor a kereszténység szóba kerül,mintha lenne egy könyved,amibe bele van írva,hogy pl ha rávizelsz a villanypásztorra,az nem jó,de azért csak oda sündörgünk a villanypásztorhoz,289-edszer is,és megbizonyosodunk róla,hogy tényleg. :D
Nem bántom a keresztény embereket,mert oda is kell ember,aki jehovához imádkozik,csak nem értem.
 

haubagoi

Well-Known Member
2015. augusztus 4.
11 056
9 573
113
327727_szovjetunio.jpg

https://mandiner.hu/cikk/20190831_a_szovjetunio_tovabb_el_velencen

Hm, hm. Finoman indul a felvezetés.
 

Lator

Well-Known Member
2017. március 7.
2 425
10 236
113
Kizárt!
100 éve még eltüzeltek volna a gyerekeimmel együtt,kb.
Az ünnepek pl à karácsony és a húsvét, az értékek amik szerint éltek, akár egy lagzi lebonyolítása is mindez hozzátartozóik az európai keresztény kultúrkörhöz. (többek között, a teljesség igénye nélkül)
 
  • Tetszik
Reactions: BiancoGasto

papajoe

Well-Known Member
2016. február 21.
16 933
53 497
113
Az ünnepek pl à karácsony és a húsvét, az értékek amik szerint éltek, akár egy lagzi lebonyolítása is mindez hozzátartozóik az európai keresztény kultúrkörhöz. (többek között, a teljesség igénye nélkül)


Természetesen semmilyen keresztény ünnepet nem ünneplünk,Magyarként ismerjük a vajk előtti ünnepeinket,azok misztériumait,nem azonosulunk a kereszténysék kitalált butaságaival,nem rajzoltattam a csecsemő korú gyerekemre a fejre állított keresztet,nem rögzíttettem a srácaimban a fantasztikus "bűnben születtél,bűnben fogsz meghalni" programot a pedó macival,akikre azt találta mondani a tanító srác,akire a kereszténység hivatkozik,hogy: ördög atya gyermekei vagytok!
Miért tettem volna?
Hát nálunk nagyon nem úgy néznek ki az esküvők,vagy a a temetések,ahogy a kereszténység azt kitalálta nekünk.:D
Nem azonosulunk a hódítás,a könny,a vér,a halál vallásával.;)
Ha mond ez neked valamit,akkor mi,Magyarként az ég királynöjét imádjuk,neki áldozunk árpakenyérrel és édes borral,mióta hozzá fordulunk,nincs háború, nem halt meg gyerek,nincs betegség,boldogságban,békében,és bőségben élünk.
Meghagyjuk jehovát másnak.
Ja, és az orvos is max 2x lát minket az életben,mikor jövünk,meg mikor majd megyünk :D ,na jó,megadjuk a császárnak is ami a császáré,így kórházban szülünk,eljárunk a rendszeres ellenőrzésekre,fogászatra,miazmás.
Persze ma már csak akkor lehet 100%-ban úgy élni,mint a kereszténység előtt,ha teljesen önellátók tudnánk lenni, ez még nincs meg, de dolgozunk rajta.:D;)
 

Lator

Well-Known Member
2017. március 7.
2 425
10 236
113
Természetesen semmilyen keresztény ünnepet nem ünneplünk,Magyarként ismerjük a vajk előtti ünnepeinket,azok misztériumait,nem azonosulunk a kereszténysék kitalált butaságaival,nem rajzoltattam a csecsemő korú gyerekemre a fejre állított keresztet,nem rögzíttettem a srácaimban a fantasztikus "bűnben születtél,bűnben fogsz meghalni" programot a pedó macival,akikre azt találta mondani a tanító srác,akire a kereszténység hivatkozik,hogy: ördög atya gyermekei vagytok!
Miért tettem volna?
Hát nálunk nagyon nem úgy néznek ki az esküvők,vagy a a temetések,ahogy a kereszténység azt kitalálta nekünk.:D
Nem azonosulunk a hódítás,a könny,a vér,a halál vallásával.;)
Ha mond ez neked valamit,akkor mi,Magyarként az ég királynöjét imádjuk,neki áldozunk árpakenyérrel és édes borral,mióta hozzá fordulunk,nincs háború, nem halt meg gyerek,nincs betegség,boldogságban,békében,és bőségben élünk.
Meghagyjuk jehovát másnak.
Ja, és az orvos is max 2x lát minket az életben,mikor jövünk,meg mikor majd megyünk :D ,na jó,megadjuk a császárnak is ami a császáré,így kórházban szülünk,eljárunk a rendszeres ellenőrzésekre,fogászatra,miazmás.
Persze ma már csak akkor lehet 100%-ban úgy élni,mint a kereszténység előtt,ha teljesen önellátók tudnánk lenni, ez még nincs meg, de dolgozunk rajta.:D;)
Na ha ez komoly akkor ti tényleg máshogy éltek;) Én sem vagyok amúgy megkeresztelve és nem is gondolom hogy ez fontos lenne.
Mikor a kúltúrkörről beszélek azalatt azt is értem hogy nem vagdossátok az embereket az utcán, nem szartok à szökókútba, nem támadjátok à más vallásúakat, tisztelitek a nőket, úgy általában tisztában vagytok társadalmunk írott és íratlan szabályaival, a szokásokkal. Lehettek akármennyire pogányok a vajas szájú bálvánnyal a nappaliban amíg ezeket a dolgokat tisztelitek, értitek ti is Európába valóak vagytok. Legalábbis én így látom.
Példát meg lehetne felhozni nem keveset