[HUN] Airbus Helicopters H145M HForce

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

arcas

Well-Known Member
2013. március 20.
6 881
22 272
113

Megint egy fontos adalék ebből:
"Az ezredes azt is ismertette, hogy jelenleg még nincs a H145M-eknek páncélelhárító képessége, a Honvédség viszont az Airbus-szal kötött szerződésben igényelte ezt; a repülési vállalat dolgozik a forgószárnyasok irányított és irányítatlan páncélhárító rakétákkal való felszerelésén is. Az Airbus izraeli gyártmányú Spike-rakétákkal kísérletezik, de nem biztos, hogy a Honvédség is ezt a típust választja majd - mondta el Nagy László ezredes."
 
M

molnibalage

Guest
Erre gondolsz:
ee65e4ef8a3389413e015c72f9b5dc14.jpg

Majd ott lesz, ha lesz mit irányitani vele ;)
Nem ismerem a helit kb. semennyire, de egy tippem lenne. Ez is kiszerelhető? Tehát ha felteszik a FLIR-t, akkor ezt is beteszik?

A gondolat mögötte az, hogy azért nincs benne minden helin, mert minek? Nincs szükség több ilyen vezérlőre, ha nincs mit vezérelni csak mondjuk 1-2 db tartalékra.
 
  • Tetszik
Reactions: arcas
T

Törölt tag 1586

Guest
1. Sosem volt középen a botkormány. Az ülés mellett lehajtható állapotban van elhelyezve - persze amikor fent van a torony, - ha jól emlékszem.
Rosszul emlékszel…(nagyon)
20180727_124402-01.jpeg

Minden gépre feltehető a torony, mivel mindegyik HForce3-al jön, de csak 10 készlet lesz...ezt már kitárgyaltuk.
Legyen igazad...de konkrétan azon a gépen amiről a fotó készült nincs rajta a szenzortorony mozgatására szolgáló eszköz...vagyis ha rá akarod tenni az nem csak annyi hogy a megléfő rendszerhez illesztesz egy le-föl szerelhető tornyot hanem a kabinban is ki kell alakítani a vezérlő eszközt. Az nem két perc...

Továbbá…még valami hiányzik a képről - és ez sokkal kínosabb
Nincs rajta a HENSOLDT MAW rendszer Crew Alert műszer (pirossal bekarikázva)
aa.jpg


A fenti képen lévő gépben benne van (ld. pirossal bekarikázva)
aa.jpg
 
  • Tetszik
Reactions: Python

arcas

Well-Known Member
2013. március 20.
6 881
22 272
113
Nem ismerem a helit kb. semennyire, de egy tippem lenne. Ez is kiszerelhető? Tehát ha felteszik a FLIR-t, akkor ezt is beteszik?

A gondolat mögötte az, hogy azért nincs benne minden helin, mert minek? Nincs szükség több ilyen vezérlőre, ha nincs mit vezérelni csak mondjuk 1-2 db tartalékra.
Pontosan igy lesz, amin ép nincs torony az nyilván nem igényli a + botkormányt. A gépek kialakitása, kábelezése, a gyorscsatlakozók mindent lehetővé tesznek majd, a bevetéstervezés során pedig csak megmondják öp milyen gépre van szükség és azt felcuccolják a vasra...
 

arcas

Well-Known Member
2013. március 20.
6 881
22 272
113
Rosszul emlékszel…(nagyon)
Pár pillanattal később észrevettem ezt a képet is, igen, de én az általam linkelt videóra emlékeztem...ott oldalt van, ahogyan ki is emeltem Neked.
Továbbá…még valami hiányzik a képről - és ez sokkal kínosabb
Nincs rajta a HENSOLDT MAW rendszer Crew Alert műszer
És ez most még mi a frásznak lenne rajta...atyaég. Az elsők között tudtuk, hogy ez a rendszer lesz rajta egyébként...szóval ha nem olvastál volna vissza, pl. székek sincsenek benne hátul, csak szólok,...:cool:
 
  • Tetszik
Reactions: SilvioD
T

Törölt tag 1586

Guest
Pár pillanattal később észrevettem ezt a képet is, igen, de én az általam linkelt videóra emlékeztem...ott oldalt van, ahogyan ki is emeltem Neked.

És ez most még mi a frásznak lenne rajta...atyaég. Az elsők között tudtuk, hogy ez a rendszer lesz rajta egyébként...szóval ha nem olvastál volna vissza, pl. székek sincsenek benne hátul, csak szólok,...:cool:
Én konkrétan azokról a kabin fotókon lévő műszerekről illetve kezelőszervekről (illetve azok hiányáról) beszéltem amik néhány perce még itt megtalálhatóak voltak, de mintha azóta eltűntek volna…(??)
fogalmam sincs hogy korábban Te milyen videót linkeltél.

Amúgy majd meglátjuk mit szállítottak le.
Mindenesetre ezen a képen le van lemezelve a MAWS helye, úgyhogy ha rá akarják tenni akkor javaslom, húzzanak bele
img_20190903_093649-20190903.jpg

Ezen a kabin fotón meg nincs rajta a fent említett kezelőszerv és műszer
img_20190903_104137-20190903.jpg
 
T

Törölt tag 1586

Guest
fogalmam sincs hogy korábban Te milyen videót linkeltél.
UPDATE: azt hiszem megértettem milyen videóról beszélsz.
kérlek menj el az általad linkelt videóban 1:26 ig és ezt fogod látni
aa.jpg

pirossal bekarikáztam mik hiányoznak - remélem csak ideiglenesen - a Magyar gépről készült fotókról.
 

arcas

Well-Known Member
2013. március 20.
6 881
22 272
113
UPDATE: azt hiszem megértettem milyen videóról beszélsz.
kérlek menj el az általad linkelt videóban 1:26 ig és ezt fogod látni
aa.jpg

pirossal bekarikáztam mik hiányoznak - remélem csak ideiglenesen - a Magyar gépről készült fotókról.
Igen, én ezt a középsőt nem láttam még sehol eddig, viszont ezt igen:
428733e0c0ec6b69bba31fb6ab2029da.jpg

Legyünk türelemmel, tényleg nincs sok idő hátra és meglássuk mi mivel jön ill. később hogy mi inden lesz hozzá. Köszi.
 
  • Tetszik
Reactions: alfa74

patriots

New Member
2018. október 17.
20
14
3
Egy kis zavart érzek a térben! És a matekban, mert itt már 22 db H145M-ről is írnak! o_O
Most vagy hülyeségeket írnak, amin nem lepődnék meg, vagy már a TEK is stoppolt magának kettőt! :rolleyes:

https://nepszava.hu/3048727_negy-uj-harci-helikopter-erkezik-iden-a-honvedseghez
Ott nem kis zavarok vannak. Mind a portfolio, mind az airportal 20, azaz husz darabrol ir. Nem biztos, hogy a nepszavas ujsagiro jo nemetbol, vagy angolbol, s felreertette a szamot. Vagy a szokasos csusztatas reszukrol.
 

megazez

Well-Known Member
2018. július 22.
7 417
23 609
113
Nem ismerem a helit kb. semennyire, de egy tippem lenne. Ez is kiszerelhető? Tehát ha felteszik a FLIR-t, akkor ezt is beteszik?

A gondolat mögötte az, hogy azért nincs benne minden helin, mert minek? Nincs szükség több ilyen vezérlőre, ha nincs mit vezérelni csak mondjuk 1-2 db tartalékra.
Szerintem ki és be szerelhető a cuccos, ha megnézed ezt a képet
https://kepkuldes.com/images/dfde27144d10fca13a96daac222e83e6.jpg
jobb oldalt látható a kis kijelző felfogató panelja
Ezen a képen pedig látszik az a kis kijelző ami a mi helinkbe még nem/nem lett beszerelve
https://kepkuldes.com/images/ee65e4ef8a3389413e015c72f9b5dc14.jpg
 
  • Tetszik
Reactions: arcas

ZRÍNYI 20!026

Well-Known Member
2017. szeptember 20.
2 023
3 901
113
Szerintem elcsúsztak a számoláson: 6 van végszerelési státuszban, 2 már repült is ... na ezt adták össze szerintem, de nem lehet hogy a 6-ból 2 repült és nem 6+2?

Én is erre gondoltam, de az ütemezésnél is 22 jön ki a leírtak szerint: idei évre 4db + jövőre 12db + 2021-re 6db érkezéséről írnak!??
 

arcas

Well-Known Member
2013. március 20.
6 881
22 272
113
Szerintem ki és be szerelhető a cuccos, ha megnézed ezt a képet
https://kepkuldes.com/images/dfde27144d10fca13a96daac222e83e6.jpg
jobb oldalt látható a kis kijelző felfogató panelja
Ezen a képen pedig látszik az a kis kijelző ami a mi helinkbe még nem/nem lett beszerelve
https://kepkuldes.com/images/ee65e4ef8a3389413e015c72f9b5dc14.jpg
...ahogyan a külsőn is ott van már minden szerelési/függesztési pont. Mindennek el van készítve a helye, a beépitendő műszereknek is. Én nem aggódom.
 
  • Tetszik
Reactions: alfa74 and megazez

megazez

Well-Known Member
2018. július 22.
7 417
23 609
113
...ahogyan a külsőn is ott van már minden szerelési/függesztési pont. Mindennek el van készítve a helye, a beépitendő műszereknek is. Én nem aggódom.
Én se aggódom, főleg azért mert az elején azt mondták, mindegyik gép képes lesz a HF3-ra de csak a gépek felének lesz teljes felszereltsége
 

Anti

Well-Known Member
2018. december 29.
4 790
12 120
113
"Az Airbus Helicopters H145 típusú helikopterét világszerte 3 ezer szervezet használja, az esetek többségében harcászati, honvédelmi feladatokat látnak el vele."

WTF? :D
 

Terminator

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
2010. április 19.
37 498
72 480
113

arcas

Well-Known Member
2013. március 20.
6 881
22 272
113
Szerintem ki és be szerelhető a cuccos, ha megnézed ezt a képet
https://kepkuldes.com/images/dfde27144d10fca13a96daac222e83e6.jpg
jobb oldalt látható a kis kijelző felfogató panelja
Ezen a képen pedig látszik az a kis kijelző ami a mi helinkbe még nem/nem lett beszerelve
https://kepkuldes.com/images/ee65e4ef8a3389413e015c72f9b5dc14.jpg
Képek a cikkben:
https://legiero.blog.hu/2019/09/03/donauworthi_randevu_a_masodikkal
"A fegyverzetfelfüggesztők egyik rögzítési csomópontja a gép oldalán. Az alap HForce-povíziók egyikeként minden gépen ott lesznek."