1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.

[HUN] Airbus Helicopters H145M HForce

Diskurzus a(z) 'Helikopterek' témában - Terminator által indítva @ 2018. július 4..

1. hana

hana Active Member

2. arcas

arcas Well-Known Member

Megint egy fontos adalék ebből:
    "Az ezredes azt is ismertette, hogy jelenleg még nincs a H145M-eknek páncélelhárító képessége, a Honvédség viszont az Airbus-szal kötött szerződésben igényelte ezt; a repülési vállalat dolgozik a forgószárnyasok irányított és irányítatlan páncélhárító rakétákkal való felszerelésén is. Az Airbus izraeli gyártmányú Spike-rakétákkal kísérletezik, de nem biztos, hogy a Honvédség is ezt a típust választja majd - mondta el Nagy László ezredes."

eevil, svajcibeka, Python and 3 others like this.
  3. molnibalage

molnibalage Well-Known Member

Nem ismerem a helit kb. semennyire, de egy tippem lenne. Ez is kiszerelhető? Tehát ha felteszik a FLIR-t, akkor ezt is beteszik?

A gondolat mögötte az, hogy azért nincs benne minden helin, mert minek? Nincs szükség több ilyen vezérlőre, ha nincs mit vezérelni csak mondjuk 1-2 db tartalékra.

arcas likes this.
  4. rudi

rudi Well-Known Member

Rosszul emlékszel…(nagyon)
    Legyen igazad...de konkrétan azon a gépen amiről a fotó készült nincs rajta a szenzortorony mozgatására szolgáló eszköz...vagyis ha rá akarod tenni az nem csak annyi hogy a megléfő rendszerhez illesztesz egy le-föl szerelhető tornyot hanem a kabinban is ki kell alakítani a vezérlő eszközt. Az nem két perc...

Továbbá…még valami hiányzik a képről - és ez sokkal kínosabb
    Nincs rajta a HENSOLDT MAW rendszer Crew Alert műszer (pirossal bekarikázva)

A fenti képen lévő gépben benne van (ld. pirossal bekarikázva)

Python likes this.
  5. arcas

arcas Well-Known Member

Pontosan igy lesz, amin ép nincs torony az nyilván nem igényli a + botkormányt. A gépek kialakitása, kábelezése, a gyorscsatlakozók mindent lehetővé tesznek majd, a bevetéstervezés során pedig csak megmondják öp milyen gépre van szükség és azt felcuccolják a vasra...

6. arcas

arcas Well-Known Member

Pár pillanattal később észrevettem ezt a képet is, igen, de én az általam linkelt videóra emlékeztem...ott oldalt van, ahogyan ki is emeltem Neked.
    És ez most még mi a frásznak lenne rajta...atyaég. Az elsők között tudtuk, hogy ez a rendszer lesz rajta egyébként...szóval ha nem olvastál volna vissza, pl. székek sincsenek benne hátul, csak szólok,...:cool:

SilvioD likes this.
  7. rudi

rudi Well-Known Member

Én konkrétan azokról a kabin fotókon lévő műszerekről illetve kezelőszervekről (illetve azok hiányáról) beszéltem amik néhány perce még itt megtalálhatóak voltak, de mintha azóta eltűntek volna…(??)
    fogalmam sincs hogy korábban Te milyen videót linkeltél.

Amúgy majd meglátjuk mit szállítottak le.
    Mindenesetre ezen a képen le van lemezelve a MAWS helye, úgyhogy ha rá akarják tenni akkor javaslom, húzzanak bele
    Ezen a kabin fotón meg nincs rajta a fent említett kezelőszerv és műszer

8. rudi

rudi Well-Known Member

UPDATE: azt hiszem megértettem milyen videóról beszélsz.
    kérlek menj el az általad linkelt videóban 1:26 ig és ezt fogod látni
    pirossal bekarikáztam mik hiányoznak - remélem csak ideiglenesen - a Magyar gépről készült fotókról.

9. arcas

arcas Well-Known Member

Igen, én ezt a középsőt nem láttam még sehol eddig, viszont ezt igen:
    Legyünk türelemmel, tényleg nincs sok idő hátra és meglássuk mi mivel jön ill. később hogy mi inden lesz hozzá. Köszi.

alfa74 likes this.
  10. ZRÍNYI 20!026

ZRÍNYI 20!026 Well-Known Member

11. hana

hana Active Member

12. patriots

patriots New Member

Ott nem kis zavarok vannak. Mind a portfolio, mind az airportal 20, azaz husz darabrol ir. Nem biztos, hogy a nepszavas ujsagiro jo nemetbol, vagy angolbol, s felreertette a szamot. Vagy a szokasos csusztatas reszukrol.

13. megazez

megazez Well-Known Member

Szerintem ki és be szerelhető a cuccos, ha megnézed ezt a képet
    https://kepkuldes.com/images/dfde27144d10fca13a96daac222e83e6.jpg
    jobb oldalt látható a kis kijelző felfogató panelja
    Ezen a képen pedig látszik az a kis kijelző ami a mi helinkbe még nem/nem lett beszerelve
    https://kepkuldes.com/images/ee65e4ef8a3389413e015c72f9b5dc14.jpg

arcas likes this.
  14. ZRÍNYI 20!026

ZRÍNYI 20!026 Well-Known Member

Én is erre gondoltam, de az ütemezésnél is 22 jön ki a leírtak szerint: idei évre 4db + jövőre 12db + 2021-re 6db érkezéséről írnak!??

15. patriots

patriots New Member

A portfolio es az airportal is legalabb ketszer szammal irja, hogy husz darab, Olvassatok el legy szives a cikkeket.

16. arcas

arcas Well-Known Member

...ahogyan a külsőn is ott van már minden szerelési/függesztési pont. Mindennek el van készítve a helye, a beépitendő műszereknek is. Én nem aggódom.

alfa74 and megazez like this.
  17. megazez

megazez Well-Known Member

Én se aggódom, főleg azért mert az elején azt mondták, mindegyik gép képes lesz a HF3-ra de csak a gépek felének lesz teljes felszereltsége

18. Anti

Anti Well-Known Member

"Az Airbus Helicopters H145 típusú helikopterét világszerte 3 ezer szervezet használja, az esetek többségében harcászati, honvédelmi feladatokat látnak el vele."

WTF? :D

19. Terminator

Terminator Well-Known Member

20. Terminator

Terminator Well-Known Member

Denomation likes this.

Ezen oldal megosztása