[BIZTPOL] Közép-Európa (V4 országok)

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

papajoe

Well-Known Member
2016. február 21.
16 934
53 511
113
Na ha ez komoly akkor ti tényleg máshogy éltek;) Én sem vagyok amúgy megkeresztelve és nem is gondolom hogy ez fontos lenne.
Mikor a kúltúrkörről beszélek azalatt azt is értem hogy nem vagdossátok az embereket az utcán, nem szartok à szökókútba, nem támadjátok à más vallásúakat, tisztelitek a nőket, úgy általában tisztában vagytok társadalmunk írott és íratlan szabályaival, a szokásokkal. Lehettek akármennyire pogányok a vajas szájú bálvánnyal a nappaliban amíg ezeket a dolgokat tisztelitek, értitek ti is Európába valóak vagytok. Legalábbis én így látom.
Példát meg lehetne felhozni nem keveset


A kúltúrkör se függ össze az általad említett társadalmi normákkal,mert nem igazán van az írott történelemben még egy vallás ami ennyi embert ölt volna meg mint a kereszténység, annyi más vallást üldözött volna, vagy számolt volna fel,komplett népeket,civilizációkat,kultúrákat aljasított le,írtott ki,mészárolt le,stb a szeretet,a megbocsájtás,isten,stb nevében.
Nem mellesleg az említett ki írtottak ingóságait sebtében el is privatizálta.:D
Napjainkban is gőzerővel dolgozik egy újabb nagy háború kirobbantásában,egy újabb népcsoport/faj ki írtásán.
Szóval ne vágd kalanba magad,hogy mekkora rajság ez.
;)
 
  • Tetszik
Reactions: Pogány and gergo55

Lator

Well-Known Member
2017. március 7.
2 425
10 236
113
A kúltúrkör se függ össze az általad említett társadalmi normákkal,mert nem igazán van az írott történelemben még egy vallás ami ennyi embert ölt volna meg mint a kereszténység, annyi más vallást üldözött volna, vagy számolt volna fel,komplett népeket,civilizációkat,kultúrákat aljasított le,írtott ki,mészárolt le,stb a szeretet,a megbocsájtás,isten,stb nevében.
Nem mellesleg az említett ki írtottak ingóságait sebtében el is privatizálta.:D
Napjainkban is gőzerővel dolgozik egy újabb nagy háború kirobbantásában,egy újabb népcsoport/faj ki írtásán.
Szóval ne vágd kalanba magad,hogy mekkora rajság ez.
;)
Nem 500 évvel ezelőtt élünk, nem kell bemutatnod à kereszténységet;)
 
  • Tetszik
Reactions: Pogány

gergo55

Well-Known Member
2014. július 16.
4 075
10 210
113
Na ha ez komoly akkor ti tényleg máshogy éltek;) Én sem vagyok amúgy megkeresztelve és nem is gondolom hogy ez fontos lenne.
Mikor a kúltúrkörről beszélek azalatt azt is értem hogy nem vagdossátok az embereket az utcán, nem szartok à szökókútba, nem támadjátok à más vallásúakat, tisztelitek a nőket, úgy általában tisztában vagytok társadalmunk írott és íratlan szabályaival, a szokásokkal. Lehettek akármennyire pogányok a vajas szájú bálvánnyal a nappaliban amíg ezeket a dolgokat tisztelitek, értitek ti is Európába valóak vagytok. Legalábbis én így látom.
Példát meg lehetne felhozni nem keveset


Ki a pogány??
Az egész univerzum pogány, csak a katolikusok nem....

;)o_O;)o_O
 

megazez

Well-Known Member
2018. július 22.
7 417
23 612
113
327727_szovjetunio.jpg

https://mandiner.hu/cikk/20190831_a_szovjetunio_tovabb_el_velencen

Hm, hm. Finoman indul a felvezetés.
Ez nem az ifi szálló? itt voltam csapatépítőn idén
 
R

rejsz felügyelő

Guest
Az ünnepek pl à karácsony és a húsvét,
A keresztény ünnepek túlnyomó többsége eltorzított, "krisztianizált" pogány ünnep.
Na ha ez komoly akkor ti tényleg máshogy éltek;) Én sem vagyok amúgy megkeresztelve és nem is gondolom hogy ez fontos lenne.
Mikor a kúltúrkörről beszélek azalatt azt is értem hogy nem vagdossátok az embereket az utcán, nem szartok à szökókútba, nem támadjátok à más vallásúakat, tisztelitek a nőket, úgy általában tisztában vagytok társadalmunk írott és íratlan szabályaival, a szokásokkal.
Szerintem nagy hiba ezeket az értékeket a kereszténységgel azonosítani, a pogány világ termelte ki magából Rómát, a hellénizmust, minden ókori csodát. Nem valami emberevő primkó söpredék élt a krisztusi ideológia terjedése előtt, sőt.
A pogány nem negatív jelző a számból
Csak érdekességképpen említem meg: a pogány(latinul paganus?) anno elmaradt, mucsai, paraszt jelentéssel bírt, hasonlóan alkalmazták mint manapság a liberálisok a fasiszta, antiszemita, rasszista varázsszavakat.
 

Lator

Well-Known Member
2017. március 7.
2 425
10 236
113
A keresztény ünnepek túlnyomó többsége eltorzított, "krisztianizált" pogány ünnep.

Szerintem nagy hiba ezeket az értékeket a kereszténységgel azonosítani, a pogány világ termelte ki magából Rómát, a hellénizmust, minden ókori csodát. Nem valami emberevő primkó söpredék élt a krisztusi ideológia terjedése előtt, sőt.

Csak érdekességképpen említem meg: a pogány(latinul paganus?) anno elmaradt, mucsai, paraszt jelentéssel bírt, hasonlóan alkalmazták mint manapság a liberálisok a fasiszta, antiszemita, rasszista varázsszavakat.
Igazából kiforgatjátok à szavaimat. Biztos vagyok benne hogy értitek miről beszélek;)
Európában nőttél fel, magadba szívtál bizonyos életmódot, értékeket,európai módon szociálizódtál. Mikor valaki keresztény értékrendet mondd (a vezér gyakran használja a szót) erre gondol. Egy afrikai vagy egy közelkeleti más közegben nőtt fel, máshogy él, mást tart fontosnak vagy kevésbé fontosnak. Ebből sok konfliktus van.
Ennyi
 

BiancoGasto

Well-Known Member
2018. november 14.
759
918
93
„Hát ti kinek tartotok engem?” Simon Péter válaszolt: „Te vagy a Krisztus, az élő Isten Fia.” Erre Jézus azt mondta neki: „Boldog vagy, Simon Jónás fia, mert nem a test és a vér nyilatkoztatta ki ezt neked, hanem az én mennyei Atyám. Ezért mondom neked, hogy te Péter vagy, és én erre a sziklára építem Egyházamat, s a pokol kapui nem vesznek erőt rajta. Neked adom a mennyek országának kulcsait: Amit megkötsz a földön, meg lesz kötve a mennyben is, és amit feloldasz a földön, fel lesz oldva a mennyben is.” Mt 16,13-19
Egy igaz Isten van, és egy,szent katolikus és apostoli anyaszentegyház az Ecclesia Catholica.
Na jó, a zsidók proto-római katolikusok, csak még nem tudják! ;)
Jezsuita világuralom, és minden kafa lesz!
Megyek gregorián énekeket halgatni.
 

blitzkrieg

Well-Known Member
2015. február 10.
5 503
5 632
113
Természetesen semmilyen keresztény ünnepet nem ünneplünk,Magyarként ismerjük a vajk előtti ünnepeinket,azok misztériumait,nem azonosulunk a kereszténysék kitalált butaságaival,nem rajzoltattam a csecsemő korú gyerekemre a fejre állított keresztet,nem rögzíttettem a srácaimban a fantasztikus "bűnben születtél,bűnben fogsz meghalni" programot a pedó macival,akikre azt találta mondani a tanító srác,akire a kereszténység hivatkozik,hogy: ördög atya gyermekei vagytok!
Miért tettem volna?
Hát nálunk nagyon nem úgy néznek ki az esküvők,vagy a a temetések,ahogy a kereszténység azt kitalálta nekünk.:D
Nem azonosulunk a hódítás,a könny,a vér,a halál vallásával.;)
Ha mond ez neked valamit,akkor mi,Magyarként az ég királynöjét imádjuk,neki áldozunk árpakenyérrel és édes borral,mióta hozzá fordulunk,nincs háború, nem halt meg gyerek,nincs betegség,boldogságban,békében,és bőségben élünk.
Meghagyjuk jehovát másnak.
Ja, és az orvos is max 2x lát minket az életben,mikor jövünk,meg mikor majd megyünk :D ,na jó,megadjuk a császárnak is ami a császáré,így kórházban szülünk,eljárunk a rendszeres ellenőrzésekre,fogászatra,miazmás.
Persze ma már csak akkor lehet 100%-ban úgy élni,mint a kereszténység előtt,ha teljesen önellátók tudnánk lenni, ez még nincs meg, de dolgozunk rajta.:D;)

Na azt megnézem, mikor fogod önellátó módban legyártani a nehézgéped, amin dolgozol. :p
 

yangwenli

Well-Known Member
2015. június 19.
1 203
2 673
113
Hatalmas 'atombomba' felhő képződik egy tó felett Magyarországon

Nah...lebuktunk mint az Izraeliek a Delafrikai tesztnel. Viharos ido egyszeruen nem fedi el az atomkiserleteket :(
Raadasul a "tenger"-t is "okosba" oldottuk meg, hogy ne kelljen messze utazni . . . igy aztan nem lesz atomfegyver egyhamar . . . :hadonaszos:
 

Python

Well-Known Member
2010. augusztus 8.
26 879
8 631
113
Az orosz politikai elitet nagyon felbosszantotta, hogy Varsó nem hívta meg Vlagyimir Putyin elnököt a második világháború kezdetének nyolcvanadik évfordulója alkalmából tartott lengyelországi megemlékezésekre. Most jön a visszavágás, több orosz politikus már „be is bizonyította”, a lengyelek felelősek a háborúért. Meg azt is, hogy a lengyel hadsereg semmit sem ért. Putyint azért nem hívták az ünnepségekre, mert Varsó elítéli az Ukrajnához tartozó Krím 2014-es orosz bekebelezését, illetve a szakadár ukrán erők moszkvai támogatását.
Lengyelország felelős a második világháborúért – mondja Moszkva
 

papajoe

Well-Known Member
2016. február 21.
16 934
53 511
113
Na azt megnézem, mikor fogod önellátó módban legyártani a nehézgéped, amin dolgozol. :p


Ne nézd,mert nem fogod látni sosem.:D
Nyilván az élelmiszerre gondoltam elsősorban,mint írtam volt, megadjuk a császárnak ami az övé,nem nyomjuk hard core-ba,nem fogok kiköltözni az erdő közrpére bogyókon élni.:rolleyes::p
Példát vettem a tanítóról,nagyevő vagyok, részeges(kicsit csak :cool:),egy ssztalhoz ülök a bűnösökkel,vámszedőkkel,manapság már nem mentek meg az ősi mesterséget űző,rendkívül csinos hölgyeket a lincseléstől,hogy az asszonyom legyen (hja,azok a szilaj 90's....:rolleyes: ) ,viszont ódzkodok attól, hogy felszegeltessem magam a keresztre,szóval csak ésszel nyomjuk.:)

Ami adaptálható mostanra,azt adaptáljuk,ami már nem működik,azt skippeljük.
 
  • Tetszik
Reactions: Pogány

Ooorky

Well-Known Member
2016. szeptember 1.
9 779
44 961
113
A kúltúrkör se függ össze az általad említett társadalmi normákkal,mert nem igazán van az írott történelemben még egy vallás ami ennyi embert ölt volna meg mint a kereszténység, annyi más vallást üldözött volna, vagy számolt volna fel,komplett népeket,civilizációkat,kultúrákat aljasított le,írtott ki,mészárolt le,stb a szeretet,a megbocsájtás,isten,stb nevében.

Nem a vallásokon múlt.
Rómaiak komplett népeket irtottak ki mert volt hozzá erejük.
Mongolok komplett népeket irtottak ki mert volt hozzá erejük.
Kínaiak komplett népeket irtottak ki mikor éppen nem az ő törzseiket irtották.
Az ateista kommunistákról nem is beszélve...
 

papajoe

Well-Known Member
2016. február 21.
16 934
53 511
113
Nem a vallásokon múlt.
Rómaiak komplett népeket irtottak ki mert volt hozzá erejük.
Mongolok komplett népeket irtottak ki mert volt hozzá erejük.
Kínaiak komplett népeket irtottak ki mikor éppen nem az ő törzseiket irtották.
Az ateista kommunistákról nem is beszélve...


Persze,hogy nem, azért vannak a vallások,hogy neve legyen a gyereknek.
Azért írtam,hogy a kereszténység sem különb a deákné vásznánál,nem kell az értékaire hivatkozni.
 
  • Tetszik
Reactions: Pogány

plushun

Well-Known Member
2014. augusztus 26.
6 421
17 561
113
Az orosz politikai elitet nagyon felbosszantotta, hogy Varsó nem hívta meg Vlagyimir Putyin elnököt a második világháború kezdetének nyolcvanadik évfordulója alkalmából tartott lengyelországi megemlékezésekre. Most jön a visszavágás, több orosz politikus már „be is bizonyította”, a lengyelek felelősek a háborúért. Meg azt is, hogy a lengyel hadsereg semmit sem ért. Putyint azért nem hívták az ünnepségekre, mert Varsó elítéli az Ukrajnához tartozó Krím 2014-es orosz bekebelezését, illetve a szakadár ukrán erők moszkvai támogatását.
Lengyelország felelős a második világháborúért – mondja Moszkva
Ez az Zsirinovszkíj egy akkora barom. Fullba nyomja a kretént.
 
  • Tetszik
Reactions: zsolti and Python

leplezo

Well-Known Member
2017. február 3.
2 640
5 491
113
  • Tetszik
Reactions: plushun