A magyar haderő lehetséges fejlesztési irányai

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

BiancoGasto

Well-Known Member
2018. november 14.
759
918
93
De az is lehet,hogy kedvezményesen vehetnek fegyvert,lőszert,optikát,ruházatot,stb. azok akik tartalékosok. Nem csak millerek vadásznak,egy átlagembernek nem lenne mindegy,hogy 1 misi vagy 800 ezer amibe kerül mindez. Még ha nem is egyszerre szerez be mindent.
 

hunter85

Well-Known Member
2015. május 10.
1 841
5 037
113
De az is lehet,hogy kedvezményesen vehetnek fegyvert,lőszert,optikát,ruházatot,stb. azok akik tartalékosok. Nem csak millerek vadásznak,egy átlagembernek nem lenne mindegy,hogy 1 misi vagy 800 ezer amibe kerül mindez. Még ha nem is egyszerre szerez be mindent.

Mármint honnét? Vadászboltban? Ahhoz ennek semmi köze. Annak annyi kéne, hogy kapsz egy kupont osz csá, mint a tacskóban
 

BiancoGasto

Well-Known Member
2018. november 14.
759
918
93
De az is lehet,hogy kedvezményesen vehetnek fegyvert,lőszert,optikát,ruházatot,stb. azok akik tartalékosok. Nem csak millerek vadásznak,egy átlagembernek nem lenne mindegy,hogy 1 misi vagy 800 ezer amibe kerül mindez. Még ha nem is egyszerre szerez be mindent.

Mármint honnét? Vadászboltban? Ahhoz ennek semmi köze. Annak annyi kéne, hogy kapsz egy kupont osz csá, mint a tacskóban
Na erre gondoltam. Másként nem tudom elképzelni, hogy tudnák vadászok a tartalékos rendszert másoknak eladni,úgy hogy ők nem tartalékosok. Ha kapnak vmit cserébe a vadászok, többen belépnének. Persze lehet,hogy nekem gyenge a fantáziám.
 

Septimus

Well-Known Member
2018. november 22.
241
1 238
93
A nevelés arról szól, hogy nem kívánságműsor. A gyereknek tizennyolc éves koráig nincs beleszólása abba, hogy mit csinálunk vele. Csírájában kell elfojtani még a lehetőségét is, hogy megmukkanjon, mert akkor valami nagyon végzetes dolog történi a társadalommal (liberalizálódik), ha nem képes idomítani a kicsinyeit a saját céljai érdekében és ennek a vége az, amit a kortárs Németországnak nevezünk sajnálkozva, vagy káromkodva.

"A gyereknek tizennyolc éves koráig nincs beleszólása abba, hogy mit csinálunk vele. Csírájában kell elfojtani még a lehetőségét is, hogy megmukkanjon.." Aha.. Azon túlmenően, hogy ez szerintem emberi jogokat sért, akkor szerinted 18 év alatti személy ne dönthesse el, hogy milyen irányba kíván fejlődni, továbbtanulni. Felesleges agyalnia azon, hogy szakközépiskolába megy, szakmát tanul vagy a felsőoktatást célozza meg, esetleg valamilyen tehetségét kibontakoztatva művészeti középiskolába iratkozik be. Majd az ÁLLAM eldönti helyette, hogy ki lesz mérnök, orvos, kubikos, színész vagy utcaseprő. De akkor már felesleges megállni itt. Nem egyszerűbb már genetikai szinten az anyaméhben megtervezni a kölyköket, hogy kit mire szán az Állam szigorúan a NEMZET és a HAZA nevében? (lásd Gattaca című filmet) Orwell tapsikolna örömében, ha olvasná az elveidet. Remélem, hogy ez csak egy vicc, aminek nekem nem esett le a poénja.. De ha nem vicc, akkor én úgy gondolom, hogy az Állam/Kormány van a polgárokért és nem a polgárok léteznek az Államért.
 

Celebra

Well-Known Member
2017. április 7.
5 514
2 544
113
Valóban csak addigra már eléggé késő is volt meg Che Guevara és a Reichmarshall kikezdte az idegeimet. Lényeg, hogy nagyon sok jó képességű fiatalt veszítünk nap mint nap azok közül akik tényleg kiemelkedő szakemberek lehetnének.
Che Guevara.Ez jó.Majd átirom a nickket.Bár Guevara mitosza egy merő hazugság.Annyira idióta volt,hogy még Castro is gyorsan megszabadult tőle.
Anno a fűnyiró 2rajnyi kiskatona kaszával.Nem motoros,még a régi fanyelű.Targonca ugyan ez,kasza nélkül.(targoncával azért találkoztam,nagyritkán)
5 rt századot találtam,ez csak nevében ezred.Egy régi zl-nek felel meg.2osztály Kub.Akkoriban azok a szárazföldiekhez voltak beosztva,elvileg dd-onként 1osztály.Keszthelyi ezred a Krugokkal volt szerelve,plusz vagy 4ezred Volhov,Nyeva.Meg még a Vega ezred.Desszertnek meg volt még egy légvédelmi tüzérezred is.Meg a logisztika.5légibázis,3harcirepülő ezred,szállitó század,meg vagy 3ezrednyi helikopács.17-18000 emberrel.És ez már egy csökentett eszkz és emberállomány volt.Eredetileg Miskolcra soroztak,de mire behivtak megszünt az ottani rakétaezred.
Tudod hogy nézzet ki egy laktanya telefonközpont?2 kiskatona ücsörgött,és dugdosta a dugókat.Baromi élőmunka igényes technikák voltak.Meg tekerős TBK-k.Üveg tervtábla a HÁP-on.Ma a telefonodban több számtek kapacitás van,mint egy akkori RT században összesen.De ha kicsit jobbfajta a teló,akkor a komplett akkori zl számtech kapacitását lefőzi.
 

Celebra

Well-Known Member
2017. április 7.
5 514
2 544
113
A sorkatonasággal találkozó emberek döntő többségének pocsék élmény volt.Örülök ha voltak kis szigetek ahol nem de az csak csepp a tengerben.
Momdjuk mikor én voltam katona,pont kicsit felivelt a sereg ázsiója.Feszült viszony a szlovákokkal,románokkal,polgárháború jugóban.És ha puskapor szagot éreznek az emberek,jobban kedvelik a katonát.
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
25 694
90 790
113
Arról nem beszélt mik a haderőfejlesztési terveik, ha újra kormányra kerülnének? Csak hogy lássuk az alternativát. :p
Megtaláltam Vadai nyilatkozatát az ellenzék lehetéges "haderőfejlesztési" terveiről.
Keltsünk hangulatot ellene, fúrjuk meg. Fasza.... :(
"Vadai Ágnes hozzátette, hogy szerint nem lehet ezeket az eszközöket máshogy megvásárolni, mint hogy évekre eladósítják az országot és a honvédelmi költségvetést."

https://mandiner.hu/cikk/20190909_vadai_eladositjak_az_orszagot_a_honvedsegi_beszerzesek

Még jó hogy ő az ellenzék honvédelmi
"szakértője".
 

zeal

Well-Known Member
2014. április 9.
8 064
23 139
113
Megtaláltam Vadai nyilatkozatát az ellenzék lehetéges "haderőfejlesztési" terveiről.
Keltsünk hangulatot ellene, fúrjuk meg. Fasza.... :(
"Vadai Ágnes hozzátette, hogy szerint nem lehet ezeket az eszközöket máshogy megvásárolni, mint hogy évekre eladósítják az országot és a honvédelmi költségvetést."

https://mandiner.hu/cikk/20190909_vadai_eladositjak_az_orszagot_a_honvedsegi_beszerzesek

Még jó hogy ő az ellenzék honvédelmi
"szakértője".
A minap volt talan 444-en egy negativ cikk egy katonarol, aki mutogatta magat vagy mi. Ide is be volt linkelve a hir.
Akkor az jutott eszembe, hogy az ilyen lejarato cikkek olyankor szoktak szuletni, amikor a politika kesobb meg akarja furni az adott agazatot. (Az eü eseteben ezt tapasztaltam. Az eszrevetelemet ide is megirtam, csak visszatoroltem, mert altalaban tobb negativ cikk is meg szokta alapozni az ilyen politikai akciokat.)

Lehet az ellenzek kihatral a honvedseg tamogatasabol? Na nem mintha korabban anniyra tamogattak volna, de eddig nem a tankok arabol akartak lelegeztetogepeket venni. :rolleyes:
 
  • Tetszik
Reactions: Loken and borisz

Ratamahata

Well-Known Member
2018. december 1.
1 211
4 414
113
A minap volt talan 444-en egy negativ cikk egy katonarol, aki mutogatta magat vagy mi. Ide is be volt linkelve a hir.
Akkor az jutott eszembe, hogy az ilyen lejarato cikkek olyankor szoktak szuletni, amikor a politika kesobb meg akarja furni az adott agazatot. (Az eü eseteben ezt tapasztaltam. Az eszrevetelemet ide is megirtam, csak visszatoroltem, mert altalaban tobb negativ cikk is meg szokta alapozni az ilyen politikai akciokat.)

Lehet az ellenzek kihatral a honvedseg tamogatasabol? Na nem mintha korabban anniyra tamogattak volna, de eddig nem a tankok arabol akartak lelegeztetogepeket venni. :rolleyes:
Azt azért te is beláthatod hogy nem a híresen hatalmas magyar készpénzállományból van ez a hétvégi nagybevásárlás....
 
  • Tetszik
Reactions: Kishuszár

igaziigaz

Well-Known Member
2019. február 11.
351
288
63
Igazából nagyon meglepődne ha hasonlóan "magyar" érzelműeket keresne a seregen belül, mert amit ő "echte" magyar érzelemnek nevez az kissé túlmegy az értelmes határon. Én azért vagyok antimagyar mert a magyar védelmi ipar termékeit mertem kritizálni (mivel kb még az anyagot is kispórolják belőle, a minél nagyobb haszonkulcs érdekében a gyártók és ezt lehetne hazaárulásnak nevezni), meg kijelentettem, hogy jelenleg még a román hadsereg jobban felszerelt mint a miénk és nem kéne alábecsülni a szomszédokat sem mivel ők sem teljesen fogyatékosok.
Oh ha csak ennyitől lennél magyarellenes akkor még nem is írnék kommentet, de saját magadat észre sem veszed. Te nem a szomszédot nézed le hanem a magyart és a szomszédot dicsőited, ez az egyik bünőd a sok közül. Mellesleg érdekes, hogy KNBSZ-el jösz.
Vajon mit szólnak ahoz, hogy itt kommentelsz és bizonyos belső információkat osztasz meg ( mégha pletykák, vagy elfogult haveri mende mondák) is a honvédségről tisztként?
Más országban a katonai elhárítás a körmöd alá nézett volna. Biztosan katona vagy?
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
25 694
90 790
113
Azt azért te is beláthatod hogy nem a híresen hatalmas magyar készpénzállományból van ez a hétvégi nagybevásárlás....
Sztem sok mindenbe lehet jogosan fikázni a kormányt, de a költségvetési egyensúlyra, államadósság csökkentésére mindig figyelt. Azt hogy mit, hogyan priorizált más kérdés. De ha az ellenzéki honvédelmi szakpolitikusok is a honvédség fejlesztése ellen kezdenek kampányolni, az a hadsereg szempontjából nem sok jót jelent.
 

fenntartható fejlövés

Well-Known Member
2019. május 31.
305
648
93
Megtaláltam Vadai nyilatkozatát az ellenzék lehetéges "haderőfejlesztési" terveiről.
Keltsünk hangulatot ellene, fúrjuk meg. Fasza.... :(
"Vadai Ágnes hozzátette, hogy szerint nem lehet ezeket az eszközöket máshogy megvásárolni, mint hogy évekre eladósítják az országot és a honvédelmi költségvetést."

https://mandiner.hu/cikk/20190909_vadai_eladositjak_az_orszagot_a_honvedsegi_beszerzesek

Még jó hogy ő az ellenzék honvédelmi
"szakértője".
A cikk alatt az egyik komment:
"ez a nő komoly érv a homoszexualitás mellett..."
 

Centurio

Well-Known Member
2018. december 10.
438
1 133
93
Oh ha csak ennyitől lennél magyarellenes akkor még nem is írnék kommentet, de saját magadat észre sem veszed. Te nem a szomszédot nézed le hanem a magyart és a szomszédot dicsőited, ez az egyik bünőd a sok közül. Mellesleg érdekes, hogy KNBSZ-el jösz.
Vajon mit szólnak ahoz, hogy itt kommentelsz és bizonyos belső információkat osztasz meg ( mégha pletykák, vagy elfogult haveri mende mondák) is a honvédségről tisztként?
Más országban a katonai elhárítás a körmöd alá nézett volna. Biztosan katona vagy?
És milyen titkosított belső információt írt le úgy még is szerinted? Nagyon jól tudják, hogy mit mondhatnak el és mit nem. És nem magyarellenes csak tisztában van a valósággal. Ennyi.
 

Király Fika

Well-Known Member
2019. március 22.
2 904
4 743
113
Nem lehet, biztos.
A beszerzést a kormány végzi. Az ellenzék, pedig ellenzék. A megrendeléssel vagy egyetértenek, vagy nem, ez az ő ügyük, A beszerzésekben természetesen benne van a politika, de azt azért ne gondoljuk, hogy az ellenzéket kérdezgeti a kormány. Ez régen sem így volt, most sincs így.
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
46 791
75 839
113
Oh ha csak ennyitől lennél magyarellenes akkor még nem is írnék kommentet, de saját magadat észre sem veszed. Te nem a szomszédot nézed le hanem a magyart és a szomszédot dicsőited, ez az egyik bünőd a sok közül. Mellesleg érdekes, hogy KNBSZ-el jösz.
Vajon mit szólnak ahoz, hogy itt kommentelsz és bizonyos belső információkat osztasz meg ( mégha pletykák, vagy elfogult haveri mende mondák) is a honvédségről tisztként?
Más országban a katonai elhárítás a körmöd alá nézett volna. Biztosan katona vagy?

Miért kéne neki felelni egész konkrétan?
Elkerülte a hozzád intézett kérdésem a figyelmed.
Az,hogy reálisan elmondja a magyar valóságot (és nem azt a faszságot mantrázza,hogy mindenben mi vagyunk a legjobbak csak mindig mindenki ellenünk van és csak ezért szar nekünk nem pedig azért mert mi tesszük szarrá jórészt)még nem lesz kevésbé magyar mint az aki a könnygáztól az arcmaszknak használt zászlóba fújja taknyát vagy minden elképzelhető helyre nagy Magyarországot tetováltat.
 

igaziigaz

Well-Known Member
2019. február 11.
351
288
63
Oh ha csak ennyitől lennél magyarellenes akkor még nem is írnék kommentet, de saját magadat észre sem veszed. Te nem a szomszédot nézed le hanem a magyart és a szomszédot dicsőited, ez az egyik bünőd a sok közül. Mellesleg érdekes, hogy KNBSZ-el jösz.
Vajon mit szólnak ahoz, hogy itt kommentelsz és bizonyos belső információkat osztasz meg ( mégha pletykák, vagy elfogult haveri mende mondák) is a honvédségről tisztként?
Más országban a katonai elhárítás a körmöd alá nézett volna. Biztosan katona vagy?
Ami még lemaradt.

A fenti kommentembe erre utaltam csak a pöcshuszár nevéhez méltóan nem tud gondolkodni.
Régen a Gestapo szinte mindent tudod az SS-ről és a sima német hadseregről is, ez nem volt másként a magyaroknál sem. Volt 1-2 esett, hogy egy kém egy ideig tudta palástolni ki igazából, de mindig voltak feljegyzések ki milyen beállítottságú még azoknál is akik azt hitték tudják palástolni a gondolataikat.
Szóval az elhárítás 100% tudja itt ki kommentel és miket írkál és ha jönne egy bajszos magyar vezetés akkor lehet elővennék az itteni bakákat. Gondolni kellene a jövőre XD
 

Király Fika

Well-Known Member
2019. március 22.
2 904
4 743
113
Megtaláltam Vadai nyilatkozatát az ellenzék lehetéges "haderőfejlesztési" terveiről.
Keltsünk hangulatot ellene, fúrjuk meg. Fasza.... :(
"Vadai Ágnes hozzátette, hogy szerint nem lehet ezeket az eszközöket máshogy megvásárolni, mint hogy évekre eladósítják az országot és a honvédelmi költségvetést."

https://mandiner.hu/cikk/20190909_vadai_eladositjak_az_orszagot_a_honvedsegi_beszerzesek

Még jó hogy ő az ellenzék honvédelmi
"szakértője".
Államtitkár korában sem volt szakértő, aki akkoriban a közelében dolgozott tud véleményt írni Ágika "szakértelméről".
 
  • Tetszik
Reactions: Loken and Ocses

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
46 791
75 839
113
Ami még lemaradt.

A fenti kommentembe erre utaltam csak a pöcshuszár nevéhez méltóan nem tud gondolkodni.
Régen a Gestapo szinte mindent tudod az SS-ről és a sima német hadseregről is, ez nem volt másként a magyaroknál sem. Volt 1-2 esett, hogy egy kéme egy ideig tudta palástolni ki igazából, de mindig voltak feljegyzések ki milyen beálitottságú még azoknál is akik azt hitték tudják palástolni a gondolataikat.
Szóval az elhárítás itt is tudja ki kommentel és miket írkál és ha jönne egy bajszos magyar vezetés akkor lehet elővennék az itteni bakákat. Gondolni kellene a jövőre XD

Ne gondold azt,hogy valaha is elvakult félhülyék fogják vezetni ezt az országot.