A magyar haderő lehetséges fejlesztési irányai

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

therob

Active Member
2012. december 26.
923
248
43
Nem mintha a pólóból nem hordhatnál akármilyen úgy hogy ne szóljanak érte, legénységiként is. Max ha kurvára elüt akkor szólnak.
Böröndin eléggé elüt. Nagyon felkapták azt az embert. Pedig mikor kijött a Bakonyba jó pár éve olyan vakon volt, hogy már sírni tudtunk volna,
Ja meg ő felteheti a pajzsból az barna színűt, bezzeg ha meglátja máson új szól rá, hogy vérben forog a szeme.
 

fedett_mókus

Well-Known Member
2018. november 25.
3 645
6 355
113
Ezt hogy érted?
Most fegyverzik, szerelik fel újra az egész MH-t. Most indult laktanyarekonstrukciós program. Ha nincs kiképző, akkor a különböző tartalékosokat ki képzi ki?
A létszám már megvan. 37.650 fő. Mondjuk ez a szám elég vicces, abban a tudatban, hogy a vezetés azt kommunikálja, hogy "Közép-Európa meghatározó haderejévé szeretnénk válni". ;)
a létszán nincs meg , cuccok nincsenek ellátni a már bent lévőket sem , a tartalékos program egy cirkusz a népnek , így érti , nem láttok ti semmit ahogy olvasom a kommenteket.... kicsit le egyszerüsítünk dolgokat
 
  • Tetszik
Reactions: honved and krisss

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 110
45 403
113
Háát pedig, Böröndy baromira távol áll az operettkatonától, a tatai dandár parancsnoka felvette a limitált mennyiségű csapatpróbás tankosruhát, úgy hogy tankozni nem fog benne amikor most kéne az embereinek kiértékelni használat közben, hogy milyen nem neki az irodában, szóval az operett jelzőt eléggé rossz ember mellé illesztetted.
Miért, szerinted ez így rendben van, hogy Böröndi egy nem rendszeresített egyenruhában jelenik meg egy rendezvényen. Vagy BÁRHOL???
Ráadásul te írtad, hogy rászoktak.... o_O
 

Masztiff

Well-Known Member
2018. július 4.
4 155
7 937
113
Nemzetközi körözést kiad aztan kiadatási eljárás.. gondolod hogy erre nincsenek nagyon regota működő mechanizmusok?
Mindezt tömegesen. Hát persze, életszerű. Ráadásul, ahogy van valamilyen munkavállalási, neadjisten letelepedési engedélye, esetleg állampolgárságért folyamodik, mindjárt megakad az egész.
 
  • Tetszik
Reactions: Robur

hunter85

Well-Known Member
2015. május 10.
1 841
5 037
113
Nemzetközi körözést kiad aztan kiadatási eljárás.. gondolod hogy erre nincsenek nagyon regota működő mechanizmusok?
Yugo habotu idejen mennyit adtak ki? Sziria vajon kerte a katonaszokevenyei kiadasat mondjuk a nemetektol? Es ki is adnak oket ugye? Orulnek munkakeles koru fiatalnak, inkabb adnak nekik menekultstatuszt vagy akar allampolgarsagot mint hazatoloncoljak oket.
 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 110
45 403
113
a létszán nincs meg , cuccok nincsenek ellátni a már bent lévőket sem , a tartalékos program egy cirkusz a népnek , így érti , nem láttok ti semmit ahogy olvasom a kommenteket.... kicsit le egyszerüsítünk dolgokat
Te nem értetted meg. A 37650 fő a jelenleg célba vett keretszáma az MH-nak. Ténylegesen meg....o_O
Fogadjunk egy virtuális túrórudiban, hogy 1 év múlva sem lesz meg ez a szám, ha nem lesz változtatás a rendszerben! Meg 2 múlva sem. Lesznek szép laktanyák, lesz ruha, cipő, fegyver, lesz kiválasztott IFV, itt lesznek az A4-ek, stb. de létszám nem lesz!
Na AKKOR mit fognak csinálni szerinted??? A sorozás a "végső megoldás", de szerintem mindenkinek ott kell tartania a kis kobakjában...
Ahhoz, hogy meginduljon a "tömeg", ahhoz szerintem minimum 50%-os, de inkább nagyobb emelést kellene tolni. Olyan viszont nem lesz. Mert így is jelentős tétel a bér jellegű kiadás a HM költségvetésében. Messze vagyunk szerintem még mindig az 1/3-ados kívánatos résztől... (majd megnézem, hogy pontosan mi a helyzet)
Talán lehetne még egy komolyabb szerződéses "aláírási" pénzzel növelni a létszámot, de ott is komolyat kell ám virítani, hogy eredményes legyen.
Pl. 2M Forint minden új jelentkezőnek, aki aláír egy 5 éves szerződést. Aki hamarabb leszerel, annak meg vissza kell adnia. Természetesen az egészet! (ez még rímelne is jelenleg futó családtámogatási rendszerre). Ez 20Mrd forint lenne 10.000 (!!!) új jelentkező esetén! kb. 600mrd a jelenlegi költségvetés. Éves keretszámokkal simán kordában lehetne tartani a létszámot. Még komoly felvételi feltételeket is be lehetne vezetni!
 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 110
45 403
113
Mindezt tömegesen. Hát persze, életszerű. Ráadásul, ahogy van valamilyen munkavállalási, neadjisten letelepedési engedélye, esetleg állampolgárságért folyamodik, mindjárt megakad az egész.
Mindig is lesznek lelépők!
Ehhez képest a szerbeknél elég sokan maradtak otthon, hogy évekig háborúzzanak.
 

kaktusz

Well-Known Member
2010. december 7.
2 277
7 737
113
Remélem azok akik F-35-öt meg 1000 harckocsit meg mittudom én,hogy mit vizionálnak azok elgondolkoznak ilyenkor.Én is tudnék ilyen döbbenetes dolgot mondani de minek?Úgy is az 1000 harckocsi lesz a fontos....
A kutya f*sza sem vizionált 1000 harckocsit, amúgy meg írtam hogy megfelelő bérezés és előmeneteli rendszer mellet fogsz embert kapni. Csak hát ugye a szelektív olvasás.... Azt értesz meg csak amit akarsz...
 

Masztiff

Well-Known Member
2018. július 4.
4 155
7 937
113
Olvastam még régebben, hogy az izraeliek inkább veszítenek harceszközt (éppen harckocsikról volt szó), mint embert. Egyrészt mert kevesen vannak, másrészt sokkal nehezebb és drágább pótolni.
Nem ártana, ha ezen elgondolkodnának a szakpolitikusok is.
 

Masztiff

Well-Known Member
2018. július 4.
4 155
7 937
113
A kutya f*sza sem vizionált 1000 harckocsit, amúgy meg írtam hogy megfelelő bérezés és előmeneteli rendszer mellet fogsz embert kapni. Csak hát ugye a szelektív olvasás.... Azt értesz meg csak amit akarsz...
Off
Bocs, de a kíváló online sajtóban is folyton "mellet" írnak "mellett" helyett. Nem kellene követni ezt a rossz hagyományt.
On
 

fedett_mókus

Well-Known Member
2018. november 25.
3 645
6 355
113
Te nem értetted meg. A 37650 fő a jelenleg célba vett keretszáma az MH-nak. Ténylegesen meg....o_O
Fogadjunk egy virtuális túrórudiban, hogy 1 év múlva sem lesz meg ez a szám, ha nem lesz változtatás a rendszerben! Meg 2 múlva sem. Lesznek szép laktanyák, lesz ruha, cipő, fegyver, lesz kiválasztott IFV, itt lesznek az A4-ek, stb. de létszám nem lesz!
Na AKKOR mit fognak csinálni szerinted??? A sorozás a "végső megoldás", de szerintem mindenkinek ott kell tartania a kis kobakjában...
Ahhoz, hogy meginduljon a "tömeg", ahhoz szerintem minimum 50%-os, de inkább nagyobb emelést kellene tolni. Olyan viszont nem lesz. Mert így is jelentős tétel a bér jellegű kiadás a HM költségvetésében. Messze vagyunk szerintem még mindig az 1/3-ados kívánatos résztől... (majd megnézem, hogy pontosan mi a helyzet)
Talán lehetne még egy komolyabb szerződéses "aláírási" pénzzel növelni a létszámot, de ott is komolyat kell ám virítani, hogy eredményes legyen.
Pl. 2M Forint minden új jelentkezőnek, aki aláír egy 5 éves szerződést. Aki hamarabb leszerel, annak meg vissza kell adnia. Természetesen az egészet! (ez még rímelne is jelenleg futó családtámogatási rendszerre). Ez 20Mrd forint lenne 10.000 (!!!) új jelentkező esetén! kb. 600mrd a jelenlegi költségvetés. Éves keretszámokkal simán kordában lehetne tartani a létszámot. Még komoly felvételi feltételeket is be lehetne vezetni!
na jó...
1.) hidd el egy ici-picit többet tudok és jobban értem a dolgokat mint Te , pontosan tudom hogy mi az hogy keretlétszám , NINCS meg a létszám , mondom ÚJRA , nem gondolta senki hogy a 37650 már megvan
2.) éltem én akkor mikor soroztak , voltam sorozott katona ,dolgoztam együtt soros katonákkal és képeztem ki soros katonákat , tudom mi az ami kéne hozzá és tudom hogy mi az ami abból most megvan
3.) UTOLJÁRA , majdhogy NINCS semmink ahhoz hogy akár 10 embert is besorozzunk még tetves bocit se tudnánk nekik adni , a fegyver nem minden , és ez NEM fog változni a 26-ig , azt sem tudjátok mivel jár akár 100 soros katona felgyeverzése és ellátása mi a lónak a nemes részét akartok Ti is soros hadserget???? mi a véreres f*****k????? mit nem lehet azon érteni hogy hosszabb távon elsősorban professzionális hadsereget kéne építeni nem pedig a sorosokkal bohóckodni?? ( mert a kövi 10 évben kb csak azt lehetne azzal amink van)
mi a rákos halálért nem lehet felfogni azt hogy a mostani kerethiány első sorban abból adódik hogy nincsenek megfelelő körülmények a seregben , nem kell pánikolni
Az egy dolog amúgy is hogy nem tudnánk a sorosoka ellátni normálisan de a társadalomban SINCS már meg az a moralitás ami sorkötelezettséghez kéne , de hidd már 91-ben sem volt meg ....
a létszámhiányra nem AKARATTAL és ERŐVEL kell reagálni mert abból csak ugyanolyan bohóckodás lesz mint 96 után , az meg minek??? nem tömeghadsereget kell építeni ezt már a ruszkik is belátták , normális fizetéssel és ÉLHETŐ körülményekkel én azt mondom hogy a létszámhiány rohadt nagy részét ellehetne tüntetni , és nem sok minden kéne hozzá

Azt meg hogy milyen emelések lesznek meg hogy áll össze a honvédelmi költségvetés maradjunk annyiban hogy fingotok nincs , csak a belsősöknek talán meg akik bele látnak picit a dolgokba

OFF
btw , ez a soros agymenés már rohadtul unalmas , nagyon sokszor elmagyaráztuk/megbeszéltük itt hogy egyszerűen nincs meg a megfelelő támogatás/akarat hogy visszahozzák de ahogy olvasom mostanság a fórumot hülyébbnél hülyébb ötletek kelnek ismét szárnyra , lásd tegnapi EF itthonra dolog vagy a KFir meg még volt pár .... ezeket is hányszor de hányszor megbeszéltük , ha 100-an mondják valakinek hogy részeg az feküdjön már le aludni ....
ON
 

Schurrer

Well-Known Member
2019. március 9.
1 053
792
113
na jó...
1.) hidd el egy ici-picit többet tudok és jobban értem a dolgokat mint Te , pontosan tudom hogy mi az hogy keretlétszám , NINCS meg a létszám , mondom ÚJRA , nem gondolta senki hogy a 37650 már megvan
2.) éltem én akkor mikor soroztak , voltam sorozott katona ,dolgoztam együtt soros katonákkal és képeztem ki soros katonákat , tudom mi az ami kéne hozzá és tudom hogy mi az ami abból most megvan
3.) UTOLJÁRA , majdhogy NINCS semmink ahhoz hogy akár 10 embert is besorozzunk még tetves bocit se tudnánk nekik adni , a fegyver nem minden , és ez NEM fog változni a 26-ig , azt sem tudjátok mivel jár akár 100 soros katona felgyeverzése és ellátása mi a lónak a nemes részét akartok Ti is soros hadserget???? mi a véreres f*****k????? mit nem lehet azon érteni hogy hosszabb távon elsősorban professzionális hadsereget kéne építeni nem pedig a sorosokkal bohóckodni?? ( mert a kövi 10 évben kb csak azt lehetne azzal amink van)
mi a rákos halálért nem lehet felfogni azt hogy a mostani kerethiány első sorban abból adódik hogy nincsenek megfelelő körülmények a seregben , nem kell pánikolni
Az egy dolog amúgy is hogy nem tudnánk a sorosoka ellátni normálisan de a társadalomban SINCS már meg az a moralitás ami sorkötelezettséghez kéne , de hidd már 91-ben sem volt meg ....
a létszámhiányra nem AKARATTAL és ERŐVEL kell reagálni mert abból csak ugyanolyan bohóckodás lesz mint 96 után , az meg minek??? nem tömeghadsereget kell építeni ezt már a ruszkik is belátták , normális fizetéssel és ÉLHETŐ körülményekkel én azt mondom hogy a létszámhiány rohadt nagy részét ellehetne tüntetni , és nem sok minden kéne hozzá

Azt meg hogy milyen emelések lesznek meg hogy áll össze a honvédelmi költségvetés maradjunk annyiban hogy fingotok nincs , csak a belsősöknek talán meg akik bele látnak picit a dolgokba

OFF
btw , ez a soros agymenés már rohadtul unalmas , nagyon sokszor elmagyaráztuk/megbeszéltük itt hogy egyszerűen nincs meg a megfelelő támogatás/akarat hogy visszahozzák de ahogy olvasom mostanság a fórumot hülyébbnél hülyébb ötletek kelnek ismét szárnyra , lásd tegnapi EF itthonra dolog vagy a KFir meg még volt pár .... ezeket is hányszor de hányszor megbeszéltük , ha 100-an mondják valakinek hogy részeg az feküdjön már le aludni ....
ON
Tudom nem számít, de engem pl most meggyőztél.
 

emel

Well-Known Member
2013. február 11.
9 085
15 027
113
Ezt hogy érted?
Most fegyverzik, szerelik fel újra az egész MH-t. Most indult laktanyarekonstrukciós program. Ha nincs kiképző, akkor a különböző tartalékosokat ki képzi ki?
A létszám már megvan. 37.650 fő. Mondjuk ez a szám elég vicces, abban a tudatban, hogy a vezetés azt kommunikálja, hogy "Közép-Európa meghatározó haderejévé szeretnénk válni". ;)
A rekonstrukció csak azt jelenti, hogy elfogadható szintre akarják hozni a MEGLÉVŐ laktanyákat, nem azt hogy újakat építenek. Márpedig ha bevezetnék a sorozást, azokat az újoncokat is tenni kellene valahová,esetleg néhány ÚJ laktanyába?!! A létszám meg nincs meg, a közölt 37650 fő az jelenleg csak egy rózsaszín álom, az új belépők JÓ LENNE ha legalább a leszerelőket pótolni tudnák.