A magyar haderő lehetséges fejlesztési irányai

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

tonyo

Well-Known Member
2017. június 23.
5 371
7 838
113
A török szarokat semmiképp.Én a német technika híve vagyok dehát az marha sok pénz.
Szerintem akkor nyilatkozunk róla ha kaptunk belőle demo példányt és itthon meg máshol leteszteltjük.Jalcinbol én még nem indulnék ki.
Egyesek a Boxert tartják ultrának. Igen nem vitatom hogy jó. De baromi drága. Ha mindenből drágát vásárolsz be akkor tartalékba, másik dandárhoz stb mi fog jutni? Ha netán a nehezdandárnak egy nato szintű parancsra mennie kell akkor helyzet esetére itthonra mi maradna? Vagy is is be küldenénk ki őket a közepessel?
Ezért is tartok nem csak én itt a forumon attól hogy a nehéz dandárron kivűl (a könnyű dandárt ne számoljuk bele) vajon lesz e egy értelmessen felszerelt közepes dandárunk is 2026-28 ra?
 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 112
45 408
113
Miért?
Soroljam?
8x8:
AMV, AMV XP,
6x6:
AMV 6x6, Patria 6x6

És akkor még a tornyokba bele sem mentünk. Az Xp nem úszóképes. A többi elvileg az.
A Patria 6x6-ra most került fel az AMOS aknavetős torony.
És most már mindennek ott Rosomak verziója.
Hja és kell-e/lesz-e IFV alapú fire support jármű. Mind a finnből, mind a lengyelből van már.
Vagy megvesszük oda is a Leokat?

Na? Akkor melyik? ;):p:D
 

tonyo

Well-Known Member
2017. június 23.
5 371
7 838
113
Igazad van. Ha a litvánoknak tellett 88 Boxerra , akkor nekünk is kellene telleni rá, vagy ha nem, akkor 100 Patria. Ezt csak saccoltam, de azért kisebb mennyiségben török 8x8-ast is elbírnék képzelni, láncosban Tulpar vagy Kaplan. Mondjuk a tüzérségükről nem sok mindent tudok, egyik típusból sem. Mert szerintem fogunk még onnan valamit vásárolni, csak az a fura, hogy csak Yalcint meg NSM- et hozták ide kipróbálni, úgyhogy ilyen járművekre nem tudok gondolni. Esetleg olyan cuccra, amit a Raba-ra rá lehet szerelni.
A litvánok mennyi kedvezményt il penzügyi támogatást kaptak a boxerra?
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
27 816
117 963
113
Igazad van. Ha a litvánoknak tellett 88 Boxerra , akkor nekünk is kellene telleni rá, vagy ha nem, akkor 100 Patria. Ezt csak saccoltam, de azért kisebb mennyiségben török 8x8-ast is elbírnék képzelni, láncosban Tulpar vagy Kaplan. Mondjuk a tüzérségükről nem sok mindent tudok, egyik típusból sem. Mert szerintem fogunk még onnan valamit vásárolni, csak az a fura, hogy csak Yalcint meg NSM- et hozták ide kipróbálni, úgyhogy ilyen járművekre nem tudok gondolni. Esetleg olyan cuccra, amit a Raba-ra rá lehet szerelni.
Hát nem 100 darab kéne, hanem inkább a duplája.
 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 112
45 408
113
A török fnss pars 6x6 ban max a török összeszerelés il a torony meg egyéb kisebb alkatrészek, kiegészítők török gyártásúak ahogy elnézem az oldalt. A motor deutz vagy caterpiller. Vagy esetleg cumulus. A legjobbak között vannak. A tűzvezetés elektronika nem hiszem hogy sok hozzá adott török értéket képviselne. A páncéllemezben se vagyok biztos hogy 100% török lenne. Nem sok gyártó van akik képessek stanag szintű lemezeket gyártani. Ha mégis török akkor azt licencbe csinálják otthon. Tehát én 50-50 % ba gondolom a török hozzá adott értéket.
Egyébként nem tudom hogy egyeseknek mi a baja a törökökkel. Ugyan úgy europai autóalkatrész beszálítok ők is. Valamint számos autógyárnak vannak "volt bérmunkában" gyárai ott is. Toyota,fiat,renault vagy gyártat ott bérmunkában.
Pedig elhiheted! A meghajtáson kívül mindent gyártanak!!!
 

tonyo

Well-Known Member
2017. június 23.
5 371
7 838
113
Pedig elhiheted! A meghajtáson kívül mindent gyártanak!!!
Másodvonalba il közepes dandárba il ha lesz majd normális tartalékos erő oda simmán el tudok képzelni ezekből a török vasakból.
200 boxer vagy 200 db puma szerintem úgy elvinné a forrásokat hogy pl a személyi felszerelések a késvei érkezésre is rátenének egy lapáttal. Meg mindenre szerintem.
 
T

Törölt tag 467

Guest
"a legfontosabb döntések, mindenekelőtt a hadibeszerzés ügyei sosem a HM-ben dőltek el, hanem Orbán Viktor közvetlen környezetében, ezekről mi is csak már kész tényként értesültünk – mondta egy volt HM-es vezető"

https://nepszava.hu/3050172_hadvezetes-oszolj
Bírom ezeket a dumákat. Orbán a Németh Szilárddal megbeszéli, hogy Leo, Rogán bedobja, hogy legyen akkor A6, mire a Kövér tromfol, hogy akkor már A7+...
Nyilván a politikai döntés ott születik meg bakker, de kapnak listát, hogy miből lehet, a többit meg ők tudják leboltolni, hogy mennyiért, ki mit kap cserébe, és az nem feltétlenül mindig pénz.
 

K.Atti63

Active Member
2019. február 4.
254
104
43
Úgy hallottam Pharos lesz a befutó.

Bocs, de szerintem nem azt akartad írni, h Pars? Mert szerintem is az lesz 6x6-os és 8x8-ban. Mivel egyszerre annyi sok mindenre kell a pénz, meg főleg a kerekesekből kell a legtöbb. Én szerintem még ebből lesz 4x4-es is, ha nem veszünk NSM-et. Mivel úgy hírlik, nagyon rebesgetik a 200 db Yalcint.
 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 112
45 408
113
Bocs, de szerintem nem azt akartad írni, h Pars? Mert szerintem is az lesz 6x6-os és 8x8-ban. Mivel egyszerre annyi sok mindenre kell a pénz, meg főleg a kerekesekből kell a legtöbb. Én szerintem még ebből lesz 4x4-es is, ha nem veszünk NSM-et. Mivel úgy hírlik, nagyon rebesgetik a 200 db Yalcint.
De igen! :p:D
 

Masztiff

Well-Known Member
2018. július 4.
4 155
7 938
113
Ne2019. szeptember 1-jétől a Magyar Tudományos Akadémiától elvett kutatóintézetekből létrehozott és Eötvös Loránd Kutatási Hálózat néven üzemeltetett szervezet elnöke. ismerem a Zoomot most olvastam életemben először, Maroth Gáspár apja meg valami egyetemi tanár, arab latin görög szakon végzett.
https://hu.wikipedia.org/wiki/Maróth_Miklós
"2019. szeptember 1-jétől a Magyar Tudományos Akadémiától elvett kutatóintézetekből létrehozott és Eötvös Loránd Kutatási Hálózat néven üzemeltetett szervezet elnöke."
 

Masztiff

Well-Known Member
2018. július 4.
4 155
7 938
113
A németek egyik fő problémája, hogy drága a cuccai. A boxer is azért nem sikeres a piacon mert rohadt drága.
Gyártás költségek csökkentésével olcsóbbá tehető a cucc. KMW-re nem jellemző, de a cseheknek is gyorsan licenc gyártást ajánlottak. Magyarország esetében pedig még könnyebben menne.
A Boxer Rheinmetall cucc.