A magyar haderő lehetséges fejlesztési irányai

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Király Fika

Well-Known Member
2019. március 22.
2 877
4 709
113
Elég "érdekes" dolgokat írnak egy másik fórumon:


"Azt rebesgetik, hogy hamarosan beindul a fűnyíró, amely már Sulyok és Kádár eltávolításával valójában be is indult és most ezzel, amit linkeltél, tovább halad. Nem is fűnyíró lesz az, hanem egyenesen kombájn! Szóval a választások után a HM/MH nagy "változásokon" fog átesni:

-A Honvédelmi miniszter ez év végéig távozik posztjáról.

-Az EI-t feldarabolják. Nagyon picike lesz.

-A HM cégeit átveszi a nemzeti vagyonkezelő. (Rogánékhoz kerül az Arzenál, a CURRUS, az EI és Armcom.)

-A Zrínyi kiadó, jogutód nélkül megszűnik.

-A térképészeti hivatal, jogutód nélkül megszűnik.

-A magas rangú már nyugdíjban lévő tiszteket végleg nyugdíjba küldik.

-A honvédség teljes költségvetése fölött az MNV fog diszponálni.

-Korom Renáta ez év végéig gyakorlatilag, minden nagyobb beszerzést leállított. (Ebből adódik, hogy nem jön meg idén az első kettő "gyakorló" Leo.)

-A HM-ben igen sok, nagyarányú személycsere várható.

-A HM. I. (Balaton utca) teljesen megszűnik, Fehérvárra költöznek. Az épületet kiürítik és hamarosan eladják. "
Nincs térképészeti hivatal, de van Geoinformációs Szolgálat (MH GEOSZ). Egyébként nem hinném, hogy a Zrínyi kht. és a GEOSZ megszűnne, nem lenne életszerű.
 
  • Tetszik
Reactions: Terminator

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 832
47 149
113
Nincs térképészeti hivatal, de van Geoinformációs Szolgálat (MH GEOSZ). Egyébként nem hinném, hogy a Zrínyi kht. és a GEOSZ megszűnne, nem lenne életszerű.
Ez mondjuk elég érdekes. Mert meg mertem volna rá esküdni, hogy a honvedelem.hu-t a Zrínyi kiadó üzemelteti. Aztán kiderült, hogy az MH GEOSZ.
Tehát a fenti 2 ügynek lenne értelme, csak nem jogutód nélküli megszűnéssel, hanem egy összevonással.
Nem tudom, hogy mennyi tényleges olvasója van a Zrínyi kiadó kiadványainak, de szerintem az offline vonalat simán be lehetne szántani.
A "mai világban" ebben már semmi meglepő nem lenne. A honvedelem.hu-ra meg felkerülne előfizetős tartalomként a Zrínyi folyóiratainak elektronikus verziói. A tartalmat meg lehet továbbra is gyártani a honvedelem.hu-ra.
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
29 016
123 883
113
A véleményedre és persze mások véleményére lennék kíváncsi. A közepes dandárba milyen gumikerekest, 6x6-ost vagy 8x8-ast tennél be? Típus és mennyiség kb. Vagy esetleg láncost, a Puma kizárva,mert gondolom én azok mennek a nehéz dandárba, ha az lesz.
Patria absolute mehet, vagy ha spórolni akarunk akkor a lengyel olcsóbb elvileg :D.
 
  • Tetszik
Reactions: pöcshuszár

tonyo

Well-Known Member
2017. június 23.
5 431
7 995
113
A véleményedre és persze mások véleményére lennék kíváncsi. A közepes dandárba milyen gumikerekest, 6x6-ost vagy 8x8-ast tennél be? Típus és mennyiség kb. Vagy esetleg láncost, a Puma kizárva,mert gondolom én azok mennek a nehéz dandárba, ha az lesz.
A török fnss pars 6x6 ban max a török összeszerelés il a torony meg egyéb kisebb alkatrészek, kiegészítők török gyártásúak ahogy elnézem az oldalt. A motor deutz vagy caterpiller. Vagy esetleg cumulus. A legjobbak között vannak. A tűzvezetés elektronika nem hiszem hogy sok hozzá adott török értéket képviselne. A páncéllemezben se vagyok biztos hogy 100% török lenne. Nem sok gyártó van akik képessek stanag szintű lemezeket gyártani. Ha mégis török akkor azt licencbe csinálják otthon. Tehát én 50-50 % ba gondolom a török hozzá adott értéket.
Egyébként nem tudom hogy egyeseknek mi a baja a törökökkel. Ugyan úgy europai autóalkatrész beszálítok ők is. Valamint számos autógyárnak vannak "volt bérmunkában" gyárai ott is. Toyota,fiat,renault vagy gyártat ott bérmunkában.
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 725
80 090
113
A véleményedre és persze mások véleményére lennék kíváncsi. A közepes dandárba milyen gumikerekest, 6x6-ost vagy 8x8-ast tennél be? Típus és mennyiség kb. Vagy esetleg láncost, a Puma kizárva,mert gondolom én azok mennek a nehéz dandárba, ha az lesz.

A török szarokat semmiképp.Én a német technika híve vagyok dehát az marha sok pénz.

Lesz aki megkövez de szerintem a Stryker Dragoon is járható út.
 

K.Atti63

Active Member
2019. február 4.
254
104
43
A török szarokat semmiképp.Én a német technika híve vagyok dehát az marha sok pénz.

Lesz aki megkövez de szerintem a Stryker Dragoon is járható út.

Igazad van. Ha a litvánoknak tellett 88 Boxerra , akkor nekünk is kellene telleni rá, vagy ha nem, akkor 100 Patria. Ezt csak saccoltam, de azért kisebb mennyiségben török 8x8-ast is elbírnék képzelni, láncosban Tulpar vagy Kaplan. Mondjuk a tüzérségükről nem sok mindent tudok, egyik típusból sem. Mert szerintem fogunk még onnan valamit vásárolni, csak az a fura, hogy csak Yalcint meg NSM- et hozták ide kipróbálni, úgyhogy ilyen járművekre nem tudok gondolni. Esetleg olyan cuccra, amit a Raba-ra rá lehet szerelni.
 

tonyo

Well-Known Member
2017. június 23.
5 431
7 995
113
A török szarokat semmiképp.Én a német technika híve vagyok dehát az marha sok pénz.
Szerintem akkor nyilatkozunk róla ha kaptunk belőle demo példányt és itthon meg máshol leteszteltjük.Jalcinbol én még nem indulnék ki.
Egyesek a Boxert tartják ultrának. Igen nem vitatom hogy jó. De baromi drága. Ha mindenből drágát vásárolsz be akkor tartalékba, másik dandárhoz stb mi fog jutni? Ha netán a nehezdandárnak egy nato szintű parancsra mennie kell akkor helyzet esetére itthonra mi maradna? Vagy is is be küldenénk ki őket a közepessel?
Ezért is tartok nem csak én itt a forumon attól hogy a nehéz dandárron kivűl (a könnyű dandárt ne számoljuk bele) vajon lesz e egy értelmessen felszerelt közepes dandárunk is 2026-28 ra?
 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 832
47 149
113
Miért?
Soroljam?
8x8:
AMV, AMV XP,
6x6:
AMV 6x6, Patria 6x6

És akkor még a tornyokba bele sem mentünk. Az Xp nem úszóképes. A többi elvileg az.
A Patria 6x6-ra most került fel az AMOS aknavetős torony.
És most már mindennek ott Rosomak verziója.
Hja és kell-e/lesz-e IFV alapú fire support jármű. Mind a finnből, mind a lengyelből van már.
Vagy megvesszük oda is a Leokat?

Na? Akkor melyik? ;):p:D
 

tonyo

Well-Known Member
2017. június 23.
5 431
7 995
113
Igazad van. Ha a litvánoknak tellett 88 Boxerra , akkor nekünk is kellene telleni rá, vagy ha nem, akkor 100 Patria. Ezt csak saccoltam, de azért kisebb mennyiségben török 8x8-ast is elbírnék képzelni, láncosban Tulpar vagy Kaplan. Mondjuk a tüzérségükről nem sok mindent tudok, egyik típusból sem. Mert szerintem fogunk még onnan valamit vásárolni, csak az a fura, hogy csak Yalcint meg NSM- et hozták ide kipróbálni, úgyhogy ilyen járművekre nem tudok gondolni. Esetleg olyan cuccra, amit a Raba-ra rá lehet szerelni.
A litvánok mennyi kedvezményt il penzügyi támogatást kaptak a boxerra?
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
29 016
123 883
113
Igazad van. Ha a litvánoknak tellett 88 Boxerra , akkor nekünk is kellene telleni rá, vagy ha nem, akkor 100 Patria. Ezt csak saccoltam, de azért kisebb mennyiségben török 8x8-ast is elbírnék képzelni, láncosban Tulpar vagy Kaplan. Mondjuk a tüzérségükről nem sok mindent tudok, egyik típusból sem. Mert szerintem fogunk még onnan valamit vásárolni, csak az a fura, hogy csak Yalcint meg NSM- et hozták ide kipróbálni, úgyhogy ilyen járművekre nem tudok gondolni. Esetleg olyan cuccra, amit a Raba-ra rá lehet szerelni.
Hát nem 100 darab kéne, hanem inkább a duplája.
 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 832
47 149
113
A török fnss pars 6x6 ban max a török összeszerelés il a torony meg egyéb kisebb alkatrészek, kiegészítők török gyártásúak ahogy elnézem az oldalt. A motor deutz vagy caterpiller. Vagy esetleg cumulus. A legjobbak között vannak. A tűzvezetés elektronika nem hiszem hogy sok hozzá adott török értéket képviselne. A páncéllemezben se vagyok biztos hogy 100% török lenne. Nem sok gyártó van akik képessek stanag szintű lemezeket gyártani. Ha mégis török akkor azt licencbe csinálják otthon. Tehát én 50-50 % ba gondolom a török hozzá adott értéket.
Egyébként nem tudom hogy egyeseknek mi a baja a törökökkel. Ugyan úgy europai autóalkatrész beszálítok ők is. Valamint számos autógyárnak vannak "volt bérmunkában" gyárai ott is. Toyota,fiat,renault vagy gyártat ott bérmunkában.
Pedig elhiheted! A meghajtáson kívül mindent gyártanak!!!
 

tonyo

Well-Known Member
2017. június 23.
5 431
7 995
113
Pedig elhiheted! A meghajtáson kívül mindent gyártanak!!!
Másodvonalba il közepes dandárba il ha lesz majd normális tartalékos erő oda simmán el tudok képzelni ezekből a török vasakból.
200 boxer vagy 200 db puma szerintem úgy elvinné a forrásokat hogy pl a személyi felszerelések a késvei érkezésre is rátenének egy lapáttal. Meg mindenre szerintem.