Hardver sarok (telefon, PC, konzol, tablet, stb)

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 107
45 398
113
Most direkt megnéztem az ersténél, webről szerkeszthető a telefonszám.
XBOX store az csak arra volt példa, hogy hiába kapsz smst mire az alapján letiltod csomó pénzed elúszhat. Most nem az sms authentikációról beszélek, hanem az értesítésről.
Amúgy nagyon eltértünk a témától, bocs.

ON lényeg: telefonról lehetőleg ne netbankolj, idegen wifiről meg semmiképp sem.
Én is megnéztem! Ugyan szerkesztheted a telefonszámot, de ez is sms engedélyezéshez kötött.
 

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 121
53 697
113
molnibalage

Úgy tudom, hogy lehet változtatni az ikonok méretén csak valahova el van rejtve a dolog. A Redmi 4-en legalábbis egyszer fölfedeztem, hogy van ilyen.
Én zene lejátszónak a DUB Music Player-t használom. Nekem bejött az elektronikus zenékhez.
 

Mackensen

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2010. május 3.
21 185
13 453
113
molnibalage

Úgy tudom, hogy lehet változtatni az ikonok méretén csak valahova el van rejtve a dolog. A Redmi 4-en legalábbis egyszer fölfedeztem, hogy van ilyen.
Én zene lejátszónak a DUB Music Player-t használom. Nekem bejött az elektronikus zenékhez.
Futás meg vezetés közbe szoktam néha zenét hallgatni, oda eddig megfelelt a google music play. Lehet kipróbálom ezt is.
 
  • Tetszik
Reactions: fip7
T

Törölt tag 008

Guest
Én is megnéztem! Ugyan szerkesztheted a telefonszámot, de ez is sms engedélyezéshez kötött.
Ha a régi telefonszámra küldi és azt elhagytad/letiltották/elévült akkor vicces. Ha meg az újra akkor a hacker is meg tudja változtatni akkor meg veszélyes.
Amúgy pont most küldtek értesítést, hogy mostantól app lesz sms helyett/mellett. De én arra biztosan nem váltok át. Amúgy is szar a mobil appjuk.
 

Kurfürst

Well-Known Member
2017. szeptember 14.
4 762
14 691
113
Apropó Iphon esetében le tudod kapcsolni a GPS-t?

Apponként lehet állítani hogy csak az alkalmazás használata alatt, vagy a háttérben is működjön (eleve az app nem is kezdheti használni a lokáció adatokat amíg rá nem kérdez és nem engeded neki). Ki lehet lőni a helymeghatározást is teljesen, ekkor letiltja a BT, Wi-Fi és a GPS erre való funkcióit.

Asszem ha energiaspórolós módot bekapcsolod akkor amíg az aktív, leállítja a háttérben a GPS-t, meg még jó pár egyéb háttérben futó dolgot, de nem szokott a gyakorlatban felmerülni, ügyesen kezeli + az alacsony fogyasztású szenzor amióta benne van (4S, 5S óta?) tudja egész pontosan követni a mozgás sebességét és irányát GPS nélkül is. Egy ideig szórakoztam vele hogy a napi útvonalamat folyamatosan rögzítette egy app, még azt is tudta mikor szállok fel trolira vagy buszra, aztán meguntam. Ment 7/24 de érdemben nem szívta le az akksit.
 
  • Tetszik
Reactions: Mackensen

Mackensen

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2010. május 3.
21 185
13 453
113
Naigen, mert valakivel nekiálltuk megkeresni azt az opciót, ami az androidon egy ikon, hogy kikapcsold a GPS-t és sehol sem találtuk.
 

Kurfürst

Well-Known Member
2017. szeptember 14.
4 762
14 691
113
Google alkalmazások elég agresszíven nyomják az adatgyűjtést / GPS-t az almán is, google maps pl. mintha gyanúsan erősen szívná az akksit, csak itt nem osztanak nekik ehhez túl sok lapot. El kell fogadni, hogy ingyenebéd nincs, a droidnál te vagy a termék. Van akit ez zavar, van akit kevésbé.
 

Mackensen

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2010. május 3.
21 185
13 453
113
Google alkalmazások elég agresszíven nyomják az adatgyűjtést / GPS-t az almán is, google maps pl. mintha gyanúsan erősen szívná az akksit, csak itt nem osztanak nekik ehhez túl sok lapot. El kell fogadni, hogy ingyenebéd nincs, a droidnál te vagy a termék. Van akit ez zavar, van akit kevésbé.
Androidos telók kétféleképpen határoznak helyet.
1. Háromszögeléssel az adótornyok alapján. Ez picit pontatlan de kevésbé aksizabáló módszer.
2. GPS alapján, ami viszont zabálja az aksit.
A GPS-t nagyon könnyű kikapcsolni. A másikat viszont beállításokból kell letiltani.
Apropó google maps, megfigyeltétek, hogy mutatja a sebességet? :D
 
Last edited:

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 107
45 398
113
Androidos telók kétféleképpen határoznak helyet.
1. Háromszögeléssel az adótornyok alapján. Ez picit pontatlan de kevésbé aksizabáló módszer.
2. GPS alapján, ami viszont zabálja az aksit.
A GPS-t nagyon könnyű kikapcsolni. A másikat viszont beállításokból kell letiltani.
Apropó google maps, megfigyeltétek, hogy mutatja a sebességet? :D
+ elvileg wifi
 
M

molnibalage

Guest
Lenne megint egy problémám. A UPC wifit nem látja ez a szutyok telefon. Az asszony telefonja igen, fent is van.
A teló meg fogta és befrissítette magát úgy, hogy az volt beállítva, hogy csak wifin csinálja. 2 GB-ot elégetett a hülyéje a 3GB-ból két nap alatt. Jött az SMS, hogy már csak 1GB maradt. Mondom oszt miért. Nézem, hogy nincs Wifi ikon a felső sorban.

Töröltem minden mentett wifi-t listából, hogy akkor próbáljak felcsatlakozni, de erre nem látja a saját routert csak úgy 20 másikat a környéken meg igen .Zseniális. Akkor most mi a túrót csináljak? Mert a teló működik, csak a LEGKÖZELEBBI wifi-t nem tudja érzékelni, amit egy másik teló meg igen...? :confused::eek:o_O

Az külön LOL, hogy rádugtam az USB-n a PC-re és akkor is mit csinál? 4G-n húzott le 300MB frissítést és nem a PC-n keresztül.
Tényleg ennyire ostoba az okosteló...?
 
T

Törölt tag 008

Guest
@molnibalage
Milyen frekvencián broadcastol a wifi router és milyen channelen? 1x azt szívtam meg, hogy egy laptop csak valami 8 as csatornáig ismerte a szabványt, a router meg 12-esen broadcastolt. Másik, hogy ha nem ismeri az 5GHz szabványt a router meg csak ott tolja. Állítsd mixedre és a csatornát is állítsd át egy másikra ami még szabad.
Valamint azt is meg kellene nézni, hogy pontosan melyik szabványt használja a router és mit tud a teló. 802. mögötti rész.
 
  • Tetszik
Reactions: Kurfürst
M

molnibalage

Guest
be van kapcsolva a wifi routerben a wifi hálózat láthatósága?
@molnibalage
Milyen frekvencián broadcastol a wifi router és milyen channelen? 1x azt szívtam meg, hogy egy laptop csak valami 8 as csatornáig ismerte a szabványt, a router meg 12-esen broadcastolt. Másik, hogy ha nem ismeri az 5GHz szabványt a router meg csak ott tolja. Állítsd mixedre és a csatornát is állítsd át egy másikra ami még szabad.
Valamint azt is meg kellene nézni, hogy pontosan melyik szabványt használja a router és mit tud a teló. 802. mögötti rész.
Újraindítottam a routert (kicsapcsoltam egy perre), erre minden megjavult.

Csak azt nem értem, hogy akkor az asszony telóját miért nem vágta le a rendszer...? Miért csak az enyémet?

Azt végképp nem értem, hogy "csak wifi" esetén frissíts beállítást hogyan merte felülírni a rendszer? Most átraktam OFF-ra, akkor cseszd meg te szar majd csinálom mauálisan. De ezek után mi a garancia arra, hogy "OFF" beállítása nem kezd le frissíteni..:? Ha ezt külföldön előadja, akkor majd fizethetem a súlyos ezreket, mert a hülyéje a mobilnetet fogja használni....?
 
T

Törölt tag 008

Guest
Pl channel problémánál pont ez a jelenség. Pl asszonyé tudja használni a 12-est a tiéd meg nem. Ha újraindítod lehet a 6os épp szabad és ott kezd el broadcastolni, amit már mindkettőtöké ismer.
Hogy miért töltötte le mobil neten nem tudom. Lehet bugos. Amúgy usbn alapból nem osztja meg a netet a pc.
 

Kurfürst

Well-Known Member
2017. szeptember 14.
4 762
14 691
113
Azt végképp nem értem, hogy "csak wifi" esetén frissíts beállítást hogyan merte felülírni a rendszer? Most átraktam OFF-ra, akkor cseszd meg te szar majd csinálom mauálisan. De ezek után mi a garancia arra, hogy "OFF" beállítása nem kezd le frissíteni..:?

Hmm, ilyenkor valahogy eszembe jutnak az apple fikázó hozzászólások meg hogy miért vesz valaki iOS-el szerelt rendszert. Erre itt a gyakorlati példa - mert ott ilyen önjáró faszkodása a softwarnek meg a hardvernek soha sincs. Vagy bekapcsolod a wi-fi assistet, meg a mobilnetes frissítést (alkalmazásonként állítható) vagy nem. Nincs vele baj. Működik, használod, ennyi.

Ha ezt külföldön előadja, akkor majd fizethetem a súlyos ezreket, mert a hülyéje a mobilnetet fogja használni....?

EU-ban már rég nem kell fizetned, a de a roamingot ősidők óta le ehet tiltani. Az csak működik.
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
46 784
75 808
113
Aki okos és ért hozzá!Úgy néz ki,hogy gépet kell vennem(ezt már nem éri meg fejlesztgetni).Van értelme várni november-decemberig vagy kb ugyan azon az áron kapok meg mindent mint most?
 
T

Törölt tag 008

Guest
Aki okos és ért hozzá!Úgy néz ki,hogy gépet kell vennem(ezt már nem éri meg fejlesztgetni).Van értelme várni november-decemberig vagy kb ugyan azon az áron kapok meg mindent mint most?
Karácsony előtt csak drágább lesz. Ez a kisker szokás itthon.
 
  • Tetszik
Reactions: dudi

Ooorky

Well-Known Member
2016. szeptember 1.
9 779
44 959
113
Hmm, ilyenkor valahogy eszembe jutnak az apple fikázó hozzászólások meg hogy miért vesz valaki iOS-el szerelt rendszert. Erre itt a gyakorlati példa - mert ott ilyen önjáró faszkodása a softwarnek meg a hardvernek soha sincs. Vagy bekapcsolod a wi-fi assistet, meg a mobilnetes frissítést (alkalmazásonként állítható) vagy nem. Nincs vele baj. Működik, használod, ennyi.

Anno ismerős a Magyar Rádiónál rendszergazdálkodott, megkapták a központi titkárság által 3 hónap alatt levedlett Mac-eket, kiderült, hogy azért mert nem hajlandóak kapcsolódni a Wifi router-hez. Kivéve az övét, mert azonnal lecserélte Windows-ra az OS-t.
Mikor felhívta az apple-t az volt a válaszuk, hogy használjanak apple router-t, azzal garantáltan működik.
Így könnyű megoldani az alacsony adatforgalmat :D

Jó az android is, csak eredeti kínait kell venni, nem ócska koreai meg japán másolatokat.


Aki okos és ért hozzá!Úgy néz ki,hogy gépet kell vennem(ezt már nem éri meg fejlesztgetni).Van értelme várni november-decemberig vagy kb ugyan azon az áron kapok meg mindent mint most?

Amazon.de (Magyarország ingyen szállít 29€ fölött).
Black Friday Sale (november vége)

Garanciára beviheted/küldheted a márkás cuccokat a hazai szervizbe is
 
  • Tetszik
Reactions: fip7 and dudi
T

Törölt tag 008

Guest
...Garanciára beviheted/küldheted a márkás cuccokat a hazai szervizbe is
Attól függ mit akar venni. Ha összepakolja a gépet akkor nem biztos, hogy az alkatrésszel itthon bármit tud csinálni, ha egybegép akkor meg a Lenovót kerülni kell, mert a TMX a hazai "szervíz".