A magyar haderő lehetséges fejlesztési irányai

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

igaziigaz

Well-Known Member
2019. február 11.
351
288
63
Nem román imádat van hanem realista latasmód. A romanok nem erősek, de mi meg gyengék vagyunk sajna. Te meg beteg.
Attól még, hogy azt írod nincs román imádat még is az van és nyomatod a hülyeséged. Az nem realitás, hogy dicsőited hamisan a románokat a magyarokról meg lealacsonyitóan hazudsz és ha valaki mint én közli a tényeket a románokról akkor véres szájjal jönnek a kamu dumák és a személyeskedő támadások mert az istenükről ( románokról) nyilatkoztak igazat.

Egyébként elég szégyen, hogy egyeseknek a románok az istenek.... milyen ember lehet az ilyen....
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
25 685
90 776
113
visszakanyarodnátok a diliházból a topic témájához?!
Diliház? Vacsi után visszaolvasok.
7MDl1VnHMZLSB6ACs.png
 

Ratamahata

Well-Known Member
2018. december 1.
1 211
4 414
113
Cipeld te ha akarod, mielőtt másokra akarod rásózni.
Tessék itt egy pöppet könnyebb nyugati géppuska. Csak 6,3 kg.
Csak ez nem géppuska.... ha magyarra fordítanám akkor zsebgolyószóro... 5,56 kaliberben nincs géppuska. Azért hivják géppuskának mert puskalőszer használ, az meg jelenleg 7,62es... vagy felette, 338... de azért kezes kis darab, személyvédelemben nagyon ütne...
 

K.Atti63

Active Member
2019. február 4.
254
104
43
"van jelenleg is elegendő mennyiségű és minőségű fegyverzetük."

Az év vicce XDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDD

Nah az ilyenek miatt mondják, hogy nem magyar és elfogult román imádó.
Amiket linkeltél elavult vicc kategoriák és némelyik 1-2 darabszámos mutatóba van és nem saját gyártás hanem updatelés.
Az utolsó kép a legviccesebb akár egy daciát is belinkelhettél volna ami húzza a "fegyvert" XDD

Ne erőlködj a románok nagyon szarok és a wikipediából amit gondolom nagyon imádsz egy hazugság ,mert a románok mindent írnak bele csak a valóságot nem.

És tudod mit? Még azt is leírom, hogy öngyilkos legyél a magyar utálatodba:
A magyar honvédség felsőbbrendű a románokhoz képest! Most szurd tökön magad XD


Hát, ez egy fasza frappáns válasz volt, zene füleimnek. Ezért kérek a második vonalba november 7-én , ha megjön a Pasa , egy pár jó dolgot tőlük, mert szerintem 1-2 dolog nekünk űrtechnika, de nekik főleg az lesz. És még lehet, hogy átadnak pár db A4-est , a mostani rozzant T72-es helyett. :D:D:D:D:):):) :)
 
  • Tetszik
Reactions: tonyo

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 112
45 408
113
Csak ez nem géppuska.... ha magyarra fordítanám akkor zsebgolyószóro... 5,56 kaliberben nincs géppuska. Azért hivják géppuskának mert puskalőszer használ, az meg jelenleg 7,62es... vagy felette, 338... de azért kezes kis darab, személyvédelemben nagyon ütne...
ÖÖÖ ez 7,62. Nem figyeltél!
Szerk: Látom már megelőztek! :rolleyes:
 
  • Tetszik
Reactions: Centurio

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
27 816
117 963
113
Ahogy megjön a leopard 2a4 a románok már sírni fognak az irigységtől, mert nekik az űrtechnika.
Ha meg a leopard 2a7+ megjön akkor befogják majd a pofikájukat.
Érdemes megnézni piackutatás címen a fórumokat és a youtobe kommenteket is. A kedves oláh érdekes módon mélyen kussolnak ha a magyar leopard 2a7+ kerül szóba, mert rettegnek tőle.
Amúgy nem kussolnak, hanem azon hisztiznek, hogy nekik is így kéne vásárolni :D
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
27 816
117 963
113
Mg3 kéne, de egyeseknek büdös a meló mert kicsit nehéz cipelni, de egyébként a legjobb cucc és a német haditechnikákhoz is jól illik,

Dudi meg elkezdhet kondizni ha nem bírja el XD
Mitől lenne a legjobb? :) Van nála újabb nem véletlenül cserélik a németek sem. Jó fegyver ez tény és való, csak továbbra sem értem mitől lenne a legjobb.
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
27 816
117 963
113
Attól még, hogy azt írod nincs román imádat még is az van és nyomatod a hülyeséged. Az nem realitás, hogy dicsőited hamisan a románokat a magyarokról meg lealacsonyitóan hazudsz és ha valaki mint én közli a tényeket a románokról akkor véres szájjal jönnek a kamu dumák és a személyeskedő támadások mert az istenükről ( románokról) nyilatkoztak igazat.

Egyébként elég szégyen, hogy egyeseknek a románok az istenek.... milyen ember lehet az ilyen....
JELENLEG NEKÜNK ANNYI TECHNIKÁNK SINCS MINT NEKIK, SE RÉGI VSZ EREDETŰ, ÚJ MEG FŐLEG NEM: AZT NEM ÉRTED MEG, HOGY A MUTATÓBAN ÖSSZEVÁSÁROLT PÁR DARABOS SZARJAIKKAL IS TÖBB A MODERN TECHNIKÁJUK MINT NEKÜNK MERT MUTATÓBA SE VETTÜNK SEMMIT SE EDDIG!!! MAJD HA ITT LESZNEK AZ ÚJ TECHNIKAI ESZKÖZÖK AKKOR LESZ ELŐNYÜNK JELENLEG NINCS. A LOGISZTIKAI ELLÁTÁSRÓL MEG ANNYIT, HOGY ŐK KI TUDTAK ADNI GYAKORLATRA EGY MUTATÓ ZÁSZLÓALJAT, NEKÜNK UGYAN ARRA A GYAKORLATRA MUTATÓBA SEM MENT. EGY GYAKORLATRÓL BESZÉLEK. AZ ESZKÖZEIK ÁLLAPOTÁRÓL NEM TUDOK NYILATKOZNI, A MIÉNKET ISMEREM. DE HA A GÉPPARK KORÁBÓL INDULSZ KI ÖSSZEHASONLÍTVA A MIÉNKKEL AMIT ÚJABBAT VETTEK AZ JOBB ÁLLAPOTBAN VAN MINT A MI TECHNIKÁNK MÁR CSAK AZÉRT MERT ÚJABB. JELENLEG NINCS SEMMIFÉLE TECHNIKAI FÖLÉNYÜNK VELÜK SZEMBEN, LÉTSZÁMBELI MEG MÉGYÚGYSEM, EZ JELENLEG EGYSZERŰ SZÁMBELI TÉNY. LESZNEK VÁLASZBESZERZÉSEIK AZ TUTI A 2026-RA MIVEL AHOGY MONDOD FÉLNEK ÉS A MAGYAR KÁRTYÁT ANNYIRA KI LEHET NÁLUK JÁTSZANI, HOGY A NÉP SIMÁN ELNÉZI NEKIK A SZAR GAZDASÁGI HELYZETET HA BEIJESZTIK A MAGYAROKKAL. DE JELENLEG A TECHNIKAI ÁLLOMÁNYUNK SEMMIFÉLE ELŐNYT NEM JELENT AZ ÖVÉKKEL SZEMBEN. TUDNÉK VISZONYLAG PONTOS SZÁMOKAT MONDANI, MINDENFÉLE NEHÉZTECHNIKÁBÓL, TÜZÉRSÉGI ESZKÖZBŐL MENNYI A HADRAFOGHATÓ, DE NEM FOGOK, MERT MINŐSÍTETT INFÓ. A LÉNYEG AZ, HOGY NAGYON SZAR A HELYZET, EL NEM TUDOD KÉPZELNI MENNYIRE.... DE HA ÉRDEKEL AKKOR VONULJ MÁR BE KÖNYÖRGÖM ÉS NÉZD MEG MAGADNAK AHELYETT ITT VERED A NYÁLAD MINDENKINEK FOLYAMATOSAN. NÉZD MEG MAGADNAK...
 

12delta

Well-Known Member
2014. december 6.
994
1 529
93
Pár száz kamikaze drón jobb lenne, arra könyebben lehetne toborozni pilótát a középsuliból :) Elég csak a Szaudi helyzetet megnézni, pár tucat drónnal és kis felderítéssel simán ki lehet ütni egy régió áramhálózatát, vagy nagyobb töltettel akár tankokat is.
Másrészt épp az előbb ment fel a vérnyomásom egy másik fórumon, ahol ment a rinya, hogy mennyi hülyeséget vesznek a hadseregnek, ő meg csak februárra kapott ultrahangra időpontot. Azon felvetésemre, hogy a hadseregnek is kell az új cucc, és az egéségügy gondjai nem fognak holnap megoldódni, ha oda megy a pénz, mert főleg szakemberhiány van az egéségügyben is, habzó szájjú fizetett fidessznyiknek nyilvánítottak és kitiltottak. Amúgy csak 10 éve voltam tag. Szóval felesleg a románok miatt izgulni, van itt ötödik hadoszlopos bőven.
 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 112
45 408
113
https://www.roec.biz/project/the-known-unknowns-of-romanias-defense-modernization-plans/

Találtam egy egész jó tanulmányt ami tételesen felsorol mindent, hogy miket vettek, miket terveztek venni és abból mit bukott be és jelenleg milyen terveik vannak (azok vannak szép számmal)
Télleg! Tudtam, hogy valahonnan ismerős! ;):D:D
Az a lényeg, hogy nem kell mással foglalkozni! A mi saját dolgunkat kell jól csinálni, és a házit megcsinálni!
Lesz ezzel még elég meló. Nekünk itt a fórumon főleg csak a szurkolás, de akkor is! ;)
És, hogy fejlesszünk is a "Magyar haderőn":
Pár száz kamikaze drón jobb lenne, arra könyebben lehetne toborozni pilótát a középsuliból :) Elég csak a Szaudi helyzetet megnézni, pár tucat drónnal és kis felderítéssel simán ki lehet ütni egy régió áramhálózatát, vagy nagyobb töltettel akár tankokat is.
Ennek méltatlanul kicsi volt a víszhangja itt a fórumon, szerintem. Hát majd most! :rolleyes:
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
27 816
117 963
113
Télleg! Tudtam, hogy valahonnan ismerős! ;):D:D
Az a lényeg, hogy nem kell mással foglalkozni! A mi saját dolgunkat kell jól csinálni, és a házit megcsinálni!
Lesz ezzel még elég meló. Nekünk itt a fórumon főleg csak a szurkolás, de akkor is! ;)
És, hogy fejlesszünk is a "Magyar haderőn":

Ennek méltatlanul kicsi volt a víszhangja itt a fórumon, szerintem. Hát majd most! :rolleyes:
Sorry akkor azt nem olvastam el. :D
 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 112
45 408
113
Sorry akkor azt nem olvastam el. :D
ÓÓ dehogy! Én ezért nem sértődöm meg. Csak vicces volt. :)
Nem baj, ha találkoznak a linkjeink. Mellesleg én az LW-AMG-ről nem is hallottam korábban, mielőtt be nem linkelted, ha jól emlékszem.
Nálam a Negev NG7-essel együtt holtversenyben állna, ha nekem kellene a döntést meghoznom. A Negev mellett bizonyított előélet, és a táras opciós üzemeltetés szólna, míg az LW-AMG nekem sokkal kifinomultabbnak tűnik, már ami a tervezést illeti.
Ezt a faszit nagyon bírom (asszem ezt a vidijót pont te raktad be másik topicba ;)):

OFF: Valaki különben tudja használni a fórum keresőjét? Mer én azt már feladtam.
ON:
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
27 816
117 963
113
ÓÓ dehogy! Én ezért nem sértődöm meg. Csak vicces volt. :)
Nem baj, ha találkoznak a linkjeink. Mellesleg én az LW-AMG-ről nem is hallottam korábban, mielőtt be nem linkelted, ha jól emlékszem.
Nálam a Negev NG7-essel együtt holtversenyben állna, ha nekem kellene a döntést meghoznom. A Negev mellett bizonyított előélet, és a táras opciós üzemeltetés szólna, míg az LW-AMG nekem sokkal kifinomultabbnak tűnik, már ami a tervezést illeti.
Ezt a faszit nagyon bírom (asszem ezt a vidijót pont te raktad be másik topicba ;)):

OFF: Valaki különben tudja használni a fórum keresőjét? Mer én azt már feladtam.
ON:
Nem jó az a kereső hagyd inkább.

Igen én tettem be, nagyon jól néz ki egyébként mindkét kaliberben.
 
  • Tetszik
Reactions: pöcshuszár

igaziigaz

Well-Known Member
2019. február 11.
351
288
63
JELENLEG NEKÜNK ANNYI TECHNIKÁNK SINCS MINT NEKIK, SE RÉGI VSZ EREDETŰ, ÚJ MEG FŐLEG NEM: AZT NEM ÉRTED MEG, HOGY A MUTATÓBAN ÖSSZEVÁSÁROLT PÁR DARABOS SZARJAIKKAL IS TÖBB A MODERN TECHNIKÁJUK MINT NEKÜNK MERT MUTATÓBA SE VETTÜNK SEMMIT SE EDDIG!!! MAJD HA ITT LESZNEK AZ ÚJ TECHNIKAI ESZKÖZÖK AKKOR LESZ ELŐNYÜNK JELENLEG NINCS. A LOGISZTIKAI ELLÁTÁSRÓL MEG ANNYIT, HOGY ŐK KI TUDTAK ADNI GYAKORLATRA EGY MUTATÓ ZÁSZLÓALJAT, NEKÜNK UGYAN ARRA A GYAKORLATRA MUTATÓBA SEM MENT. EGY GYAKORLATRÓL BESZÉLEK. AZ ESZKÖZEIK ÁLLAPOTÁRÓL NEM TUDOK NYILATKOZNI, A MIÉNKET ISMEREM. DE HA A GÉPPARK KORÁBÓL INDULSZ KI ÖSSZEHASONLÍTVA A MIÉNKKEL AMIT ÚJABBAT VETTEK AZ JOBB ÁLLAPOTBAN VAN MINT A MI TECHNIKÁNK MÁR CSAK AZÉRT MERT ÚJABB. JELENLEG NINCS SEMMIFÉLE TECHNIKAI FÖLÉNYÜNK VELÜK SZEMBEN, LÉTSZÁMBELI MEG MÉGYÚGYSEM, EZ JELENLEG EGYSZERŰ SZÁMBELI TÉNY. LESZNEK VÁLASZBESZERZÉSEIK AZ TUTI A 2026-RA MIVEL AHOGY MONDOD FÉLNEK ÉS A MAGYAR KÁRTYÁT ANNYIRA KI LEHET NÁLUK JÁTSZANI, HOGY A NÉP SIMÁN ELNÉZI NEKIK A SZAR GAZDASÁGI HELYZETET HA BEIJESZTIK A MAGYAROKKAL. DE JELENLEG A TECHNIKAI ÁLLOMÁNYUNK SEMMIFÉLE ELŐNYT NEM JELENT AZ ÖVÉKKEL SZEMBEN. TUDNÉK VISZONYLAG PONTOS SZÁMOKAT MONDANI, MINDENFÉLE NEHÉZTECHNIKÁBÓL, TÜZÉRSÉGI ESZKÖZBŐL MENNYI A HADRAFOGHATÓ, DE NEM FOGOK, MERT MINŐSÍTETT INFÓ. A LÉNYEG AZ, HOGY NAGYON SZAR A HELYZET, EL NEM TUDOD KÉPZELNI MENNYIRE.... DE HA ÉRDEKEL AKKOR VONULJ MÁR BE KÖNYÖRGÖM ÉS NÉZD MEG MAGADNAK AHELYETT ITT VERED A NYÁLAD MINDENKINEK FOLYAMATOSAN. NÉZD MEG MAGADNAK...
Neked tuti fizet a román elhárítás, hogy mindig ugyanazt a hülyeséget elmondod :D
Ha a wikipedia számokat nézzük akkor egy laikus primitivnek lehet fölény, a valóságban más.
Magyar légifölény egyértelműen van, amit régen egy román tábornok is elismert méghozzá azzal a szöveggel, hogy a román hadsereg olyan szar mint a magyar, sőt a magyar jobb légierőben. A románok öszintébek néha mint az itt propagandáló román imádok :D
Csak, hogy érds a románok képtelenek voltak több mint 10 év alatt elérni a Gripenek szintjét. Sem haditechnikában, sem számokban, sem felkészültségben és "combat readyben" sem
ez sokat elmond.