A magyar haderő lehetséges fejlesztési irányai

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

igaziigaz

Well-Known Member
2019. február 11.
351
288
63
Mitől lenne a legjobb? :) Van nála újabb nem véletlenül cserélik a németek sem. Jó fegyver ez tény és való, csak továbbra sem értem mitől lenne a legjobb.
Mg4 határ eset szinten lehet nevezni géppuskának....

És ki lett elemezve a téma ahol nagyon részletesen kielemeztem és győzedelmeskedtem érvekben és nem is tudtál rá válaszolni. Csak annyi volt a laikusoktól a "válasz" hogy nehéz...... és szegény dudika nem bírná el XD
 

igaziigaz

Well-Known Member
2019. február 11.
351
288
63
Csak ez nem géppuska.... ha magyarra fordítanám akkor zsebgolyószóro... 5,56 kaliberben nincs géppuska. Azért hivják géppuskának mert puskalőszer használ, az meg jelenleg 7,62es... vagy felette, 338... de azért kezes kis darab, személyvédelemben nagyon ütne...
Persze, hogy nem géppuska de kényszerre van arra, hogy valamit beirjon XD utána meg mély csönd XD
 

igaziigaz

Well-Known Member
2019. február 11.
351
288
63
JELENLEG NEKÜNK ANNYI TECHNIKÁNK SINCS MINT NEKIK, SE RÉGI VSZ EREDETŰ, ÚJ MEG FŐLEG NEM: AZT NEM ÉRTED MEG, HOGY A MUTATÓBAN ÖSSZEVÁSÁROLT PÁR DARABOS SZARJAIKKAL IS TÖBB A MODERN TECHNIKÁJUK MINT NEKÜNK MERT MUTATÓBA SE VETTÜNK SEMMIT SE EDDIG!!! MAJD HA ITT LESZNEK AZ ÚJ TECHNIKAI ESZKÖZÖK AKKOR LESZ ELŐNYÜNK JELENLEG NINCS. A LOGISZTIKAI ELLÁTÁSRÓL MEG ANNYIT, HOGY ŐK KI TUDTAK ADNI GYAKORLATRA EGY MUTATÓ ZÁSZLÓALJAT, NEKÜNK UGYAN ARRA A GYAKORLATRA MUTATÓBA SEM MENT. EGY GYAKORLATRÓL BESZÉLEK. AZ ESZKÖZEIK ÁLLAPOTÁRÓL NEM TUDOK NYILATKOZNI, A MIÉNKET ISMEREM. DE HA A GÉPPARK KORÁBÓL INDULSZ KI ÖSSZEHASONLÍTVA A MIÉNKKEL AMIT ÚJABBAT VETTEK AZ JOBB ÁLLAPOTBAN VAN MINT A MI TECHNIKÁNK MÁR CSAK AZÉRT MERT ÚJABB. JELENLEG NINCS SEMMIFÉLE TECHNIKAI FÖLÉNYÜNK VELÜK SZEMBEN, LÉTSZÁMBELI MEG MÉGYÚGYSEM, EZ JELENLEG EGYSZERŰ SZÁMBELI TÉNY. LESZNEK VÁLASZBESZERZÉSEIK AZ TUTI A 2026-RA MIVEL AHOGY MONDOD FÉLNEK ÉS A MAGYAR KÁRTYÁT ANNYIRA KI LEHET NÁLUK JÁTSZANI, HOGY A NÉP SIMÁN ELNÉZI NEKIK A SZAR GAZDASÁGI HELYZETET HA BEIJESZTIK A MAGYAROKKAL. DE JELENLEG A TECHNIKAI ÁLLOMÁNYUNK SEMMIFÉLE ELŐNYT NEM JELENT AZ ÖVÉKKEL SZEMBEN. TUDNÉK VISZONYLAG PONTOS SZÁMOKAT MONDANI, MINDENFÉLE NEHÉZTECHNIKÁBÓL, TÜZÉRSÉGI ESZKÖZBŐL MENNYI A HADRAFOGHATÓ, DE NEM FOGOK, MERT MINŐSÍTETT INFÓ. A LÉNYEG AZ, HOGY NAGYON SZAR A HELYZET, EL NEM TUDOD KÉPZELNI MENNYIRE.... DE HA ÉRDEKEL AKKOR VONULJ MÁR BE KÖNYÖRGÖM ÉS NÉZD MEG MAGADNAK AHELYETT ITT VERED A NYÁLAD MINDENKINEK FOLYAMATOSAN. NÉZD MEG MAGADNAK...
Ez még lemaradt:

"AZ ESZKÖZEIK ÁLLAPOTÁRÓL NEM TUDOK NYILATKOZNI"

Tehát annyi fogalmad sincs mint egy laikusnak még is a románokról jót feltételezel és pozitívan isteníted őket egy mutató zászlóalj miatt és feltételezések miatt..... gratulálok..... Kriss biztos van a honvédségnek segítsége. Egy csoport terápiával leküzdhető a magyar utálat és a román imádat, kérj segítséget XD
 

DINAMO

Well-Known Member
2017. április 5.
3 476
1 826
113
Ez még lemaradt:

"AZ ESZKÖZEIK ÁLLAPOTÁRÓL NEM TUDOK NYILATKOZNI"

Tehát annyi fogalmad sincs mint egy laikusnak még is a románokról jót feltételezel és pozitívan isteníted őket egy mutató zászlóalj miatt és feltételezések miatt..... gratulálok..... Kriss biztos van a honvédségnek segítsége. Egy csoport terápiával leküzdhető a magyar utálat és a román imádat, kérj segítséget XD


A gond ott van hogy te azt hiszed hogy ez egy erzelmi kerdes utalat/szeretet pedig szimplan technikai szakmai kerdes. Az mar csak extra humor a dologban hogy te akisosem voltal katona sosem uzemeltettel haditechnikat, sosem volt szemelyes tapasztalatod barmilyen akarcsak alapszintu harcaszkodasbol illetve sosem vettel reszt semilyen szakmai kepzesen szoval te mgasrol lehurrogsz leszolsz olyan embereket akik vagy katonak voltak vagy mai napig is azok es az adott temaban napi szintu ismereteik vannak a tobbeves szakmaikepzesrol nem is beszelve.

Hittel erzelmekkel nem lehet a szakmat helyettesiteni. Volt aki szerint igen pl magyar bajonett vs korszeru hadero stb stb de ezek is csak onmagukat minositik.
Probalj meg egy kicsivel ( kurva sokkal ) tobb tiszteletet mutatni azok fele akik ertenek ahoz amirol te csak almodozol. Arrol mar nem is beszelve hogy esetleg probalj meg tanulni toluk.



Tudom tudom ki vagyok en hogy ilyet merek neked mondani. Nem is vartam mast :)
 

BiancoGasto

Well-Known Member
2018. november 14.
759
918
93
Mg3 kéne, de egyeseknek büdös a meló mert kicsit nehéz cipelni, de egyébként a legjobb cucc és a német haditechnikákhoz is jól illik,

Dudi meg elkezdhet kondizni ha nem bírja el XD
Viccelsz? Csak mert hasonlít az MG42-höz lehet hogy van jobb opció. Különben Dudi be fog baszni mindent a susnyásba ami nem golyószóró! :hadonaszos: Csak,hogy finoman érzékeltesse a felsővezetéssel,hogy nem ezt akarja használni!:)
 

igaziigaz

Well-Known Member
2019. február 11.
351
288
63
A gond ott van hogy te azt hiszed hogy ez egy erzelmi kerdes utalat/szeretet pedig szimplan technikai szakmai kerdes. Az mar csak extra humor a dologban hogy te akisosem voltal katona sosem uzemeltettel haditechnikat, sosem volt szemelyes tapasztalatod barmilyen akarcsak alapszintu harcaszkodasbol illetve sosem vettel reszt semilyen szakmai kepzesen szoval te mgasrol lehurrogsz leszolsz olyan embereket akik vagy katonak voltak vagy mai napig is azok es az adott temaban napi szintu ismereteik vannak a tobbeves szakmaikepzesrol nem is beszelve.

Hittel erzelmekkel nem lehet a szakmat helyettesiteni. Volt aki szerint igen pl magyar bajonett vs korszeru hadero stb stb de ezek is csak onmagukat minositik.
Probalj meg egy kicsivel ( kurva sokkal ) tobb tiszteletet mutatni azok fele akik ertenek ahoz amirol te csak almodozol. Arrol mar nem is beszelve hogy esetleg probalj meg tanulni toluk.



Tudom tudom ki vagyok en hogy ilyet merek neked mondani. Nem is vartam mast :)
Ha csak szimplán szakmai megjegyzések lennének és nem lenne elvből magyarelleneség akkor nem lennének lealacsonyitó megjegyzések, és alapvetően negativ feltételezések + hazugságok az ellenség dicsőítésével.

Egyesek a türköt sem veszik észre, hogy én legalább annyira kritizálom szakmailag is példáúl a románokat mint egyesek a magyarokat. Ez már forditva ugye nem tetszik nekik és pont ezért mondom, hogy bizonyos embereknél baj van a fejükben a magyarokkal kapcsolatban. Észre sem veszik, hogy nem szakmailag hanem alapvetően gyülölnek mindent ami magyar és betegesen és elfogultan imádnak mindent ami külföldi úgy, hogy nem is tudnak róla semmit.

Nem az a probléma mit mondasz hanem ahogy mondod és milyen kamukat jelentesz ki, így alapvetően nem lehet tisztelni sem téged sem mást, tsz a szokásos kevés kivételnek. Emelet a tisztelet ki kell érdemelni, és olyanak én nem adok tiszteletet aki 444.hu szinten gyűlöl mindent ami magyar.
 

DINAMO

Well-Known Member
2017. április 5.
3 476
1 826
113
Ha csak szimplán szakmai megjegyzések lennének és nem lenne elvből magyarelleneség akkor nem lennének lealacsonyitó megjegyzések, és alapvetően negativ feltételezések + hazugságok az ellenség dicsőítésével.

Egyesek a türköt sem veszik észre, hogy én legalább annyira kritizálom szakmailag is példáúl a románokat mint egyesek a magyarokat. Ez már forditva ugye nem tetszik nekik és pont ezért mondom, hogy bizonyos embereknél baj van a fejükben a magyarokkal kapcsolatban. Észre sem veszik, hogy nem szakmailag hanem alapvetően gyülölnek mindent ami magyar és betegesen és elfogultan imádnak mindent ami külföldi úgy, hogy nem is tudnak róla semmit.

Nem az a probléma mit mondasz hanem ahogy mondod és milyen kamukat jelentesz ki, így alapvetően nem lehet tisztelni sem téged sem mást, tsz a szokásos kevés kivételnek. Emelet a tisztelet ki kell érdemelni, és olyanak én nem adok tiszteletet aki 444.hu szinten gyűlöl mindent ami magyar.


Kamukat?


Hat legyen. Konkretan milyen kamukra gondolsz? Tudodcsak hogy lassuk miert nem tisztelsz sem engem sem mast aki nem osztja hitedet.
 

igaziigaz

Well-Known Member
2019. február 11.
351
288
63
Kamukat?


Hat legyen. Konkretan milyen kamukra gondolsz? Tudodcsak hogy lassuk miert nem tisztelsz sem engem sem mast aki nem osztja hitedet.
Nem megyek bele részletesen mert nem érdemelsz annyit mivel most is elkövetél egy hatalmas hibát, de lásd milyen rendes vagyok segítek: "hitedet" ez egy hazugság részedről és burkolt személyeskedés vagy pontosabban csak próbálnál megsérteni, de ahoz nem vagy elég fontos és jelentős, hogy megsértődjek ;)
Az elöző kommentedbe is rengeteg hiba van és nem csak rólam hanem a témával kapcsolatosan is.
 

DINAMO

Well-Known Member
2017. április 5.
3 476
1 826
113
Nem megyek bele részletesen mert nem érdemelsz annyit mivel most is elkövetél egy hatalmas hibát, de lásd milyen rendes vagyok segítek: "hitedet" ez egy hazugság részedről és burkolt személyeskedés vagy pontosabban csak próbálnál megsérteni, de ahoz nem vagy elég fontos és jelentős, hogy megsértődjek ;)
Az elöző kommentedbe is rengeteg hiba van és nem csak rólam hanem a témával kapcsolatosan is.


Nem mesz bele reszletesen!!!??? Nem tudni meg nem akarni kozott ORIASI a kulonbseg. Kamuzassal vadolsz masokat alaptalanul es meg te vagy az aki kijelented hogy azok akik nem ugy gondolkodnak mint te azok nem meltoak a tiszteletedre. Tudod mit? En meg buszke is vagyok ra.

Nyomod a turbo hulyeseget +AFA itt ezerrel leugatsz masokat akik ertenek a temahoz ez a szakmajuk, vadaskodsz barmifele bizonyitek forras erv nelkul.
Ahogy mondtam buszke vagyok arra hogy nem vagyok a te "kereidnek" elfogadhato. Remelem igy is marad mert kulonben ciki lenne.
 
  • Tetszik
Reactions: migfun and therob

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 115
45 416
113
Mg4 határ eset szinten lehet nevezni géppuskának....

És ki lett elemezve a téma ahol nagyon részletesen kielemeztem és győzedelmeskedtem érvekben és nem is tudtál rá válaszolni. Csak annyi volt a laikusoktól a "válasz" hogy nehéz...... és szegény dudika nem bírná el XD
Dobjál már nekem ehhez a "érvekben győzedelmeskedéshez" linket! Semmi komoly, csak olyan lehangoló volt a Vasárnap reggelem, és most röhöghetnékem van...
Azt szeretném kérdezni, addig hányszor volt kezedben bármilyen géppuska? Hány rakaszt lőttél már el vele?
Esetleg meg tudnád legalább becsülni, hogy hány métert futottál le vele szökellés közben? :rolleyes:
 
  • Tetszik
Reactions: anonim999

DINAMO

Well-Known Member
2017. április 5.
3 476
1 826
113
Dobjál már nekem ehhez a "érvekben győzedelmeskedéshez" linket! Semmi komoly, csak olyan lehangoló volt a Vasárnap reggelem, és most röhöghetnékem van...
Azt szeretném kérdezni, addig hányszor volt kezedben bármilyen géppuska? Hány rakaszt lőttél már el vele?
Esetleg meg tudnád legalább becsülni, hogy hány métert futottál le vele szökellés közben? :rolleyes:

Te ehez nem ertesz! Ne hogy mar nekem itt holmi gyakorlati tapapsztalatrol meg kikepzesrol kezgj el hadovalni ! Ember! Magadnal vagy! Ide hitt kell es kesz. Nem eloszor tortenik ilyen a magyar katonasag torteneteben. Volt mar mestersegre szabo hentes stb stb foparancsnoka a magyar katonasagnak akik mind tudtak az olvtarshoz hasonloan hogy az igazi "tuddas" az a hitbol esa hithez valo husegbol jon.


Cineget anno azert becsultem mert egy partkatona volt nulla tudassal amikor elkezdte de odatette magat ha kelett befekudt a sarba hogy megtudja milyen a geppuskasok elete. Aztan ugyanezt megtette a korulotte levo csinovnyikokkal. Rajuk parancsolt hogy ha a HM ben akarnak dolgozni akkor tapapsztaljak meg milyen a katonaelet.
Fur Lajos volt meg hasonlo akinek ugye nem volt nagy katonai tudasa "korkoros Lajos" de erdekelte a katonak elete. Sokszor megtette hogy hazafele egy egy partrendezvenyrol ha laktanya melett ment el megallitotta a kocsit es besetalt beszelgetni az emberekkel katonakkal hogyerzik mgukat mik az otleteik. stb stb.
 

Celebra

Well-Known Member
2017. április 7.
5 514
2 544
113
Dobjál már nekem ehhez a "érvekben győzedelmeskedéshez" linket! Semmi komoly, csak olyan lehangoló volt a Vasárnap reggelem, és most röhöghetnékem van...
Azt szeretném kérdezni, addig hányszor volt kezedben bármilyen géppuska? Hány rakaszt lőttél már el vele?
Esetleg meg tudnád legalább becsülni, hogy hány métert futottál le vele szökellés közben? :rolleyes:
Azért tegyünk különbséget gp és gp között.Az NG7,LW-AMG könnyűgp/golyószóró,mig a PKM/MG3/MAG általános célú közepes gp.Utóbbiak helytesithetik az előbbieket,bár nehezebbek.Előbbiek viszont sosem fogják elérni az utóbbiak teljesitményét állványos gp szerepkörben.
 

Celebra

Well-Known Member
2017. április 7.
5 514
2 544
113
Dobjál már nekem ehhez a "érvekben győzedelmeskedéshez" linket! Semmi komoly, csak olyan lehangoló volt a Vasárnap reggelem, és most röhöghetnékem van...
Azt szeretném kérdezni, addig hányszor volt kezedben bármilyen géppuska? Hány rakaszt lőttél már el vele?
Esetleg meg tudnád legalább becsülni, hogy hány métert futottál le vele szökellés közben? :rolleyes:
Te ehez nem ertesz! Ne hogy mar nekem itt holmi gyakorlati tapapsztalatrol meg kikepzesrol kezgj el hadovalni ! Ember! Magadnal vagy! Ide hitt kell es kesz. Nem eloszor tortenik ilyen a magyar katonasag torteneteben. Volt mar mestersegre szabo hentes stb stb foparancsnoka a magyar katonasagnak akik mind tudtak az olvtarshoz hasonloan hogy az igazi "tuddas" az a hitbol esa hithez valo husegbol jon.


Cineget anno azert becsultem mert egy partkatona volt nulla tudassal amikor elkezdte de odatette magat ha kelett befekudt a sarba hogy megtudja milyen a geppuskasok elete. Aztan ugyanezt megtette a korulotte levo csinovnyikokkal. Rajuk parancsolt hogy ha a HM ben akarnak dolgozni akkor tapapsztaljak meg milyen a katonaelet.
Fur Lajos volt meg hasonlo akinek ugye nem volt nagy katonai tudasa "korkoros Lajos" de erdekelte a katonak elete. Sokszor megtette hogy hazafele egy egy partrendezvenyrol ha laktanya melett ment el megallitotta a kocsit es besetalt beszelgetni az emberekkel katonakkal hogyerzik mgukat mik az otleteik. stb stb.
Szerintem hagyjátok a fenébe.Vakhittel nem érdemes vitatkozni
 

leplezo

Well-Known Member
2017. február 3.
2 640
5 491
113
Neked tuti fizet a román elhárítás, hogy mindig ugyanazt a hülyeséget elmondod :D
Ha a wikipedia számokat nézzük akkor egy laikus primitivnek lehet fölény, a valóságban más.
Magyar légifölény egyértelműen van, amit régen egy román tábornok is elismert méghozzá azzal a szöveggel, hogy a román hadsereg olyan szar mint a magyar, sőt a magyar jobb légierőben. A románok öszintébek néha mint az itt propagandáló román imádok :D
Csak, hogy érds a románok képtelenek voltak több mint 10 év alatt elérni a Gripenek szintjét. Sem haditechnikában, sem számokban, sem felkészültségben és "combat readyben" sem
ez sokat elmond.

És szerinted mi lenne egy konfliktus során? Felhasználjuk a teljes seregünket, ha mákunk van elfoglaljuk nagyváradot, ők meg békéscsabát, és mindkét sereg kifullad. Lófasz semink nincs ma, a románoknak sem sok. Ha megjönnek az új cuccaink akkor sem lesz attól még expanziós seregünk. Ahhoz 5x ennyit kellene mindenből rendelnünk. Nekünk most jelenleg politikában és gazdaságban kell nyernünk, közben meg elsőnek egy védelmi sereget kell felépíteni, aztán ha van pénz dögivel, akkor lehet nagyobb seregen dolgozni.
Jelen helyzetben mind a magyar, mind a román, maximum rablóhadjáratra alkalmas, elfoglalni semmit nem tudna.
 

leplezo

Well-Known Member
2017. február 3.
2 640
5 491
113
Ez még lemaradt:

"AZ ESZKÖZEIK ÁLLAPOTÁRÓL NEM TUDOK NYILATKOZNI"

Tehát annyi fogalmad sincs mint egy laikusnak még is a románokról jót feltételezel és pozitívan isteníted őket egy mutató zászlóalj miatt és feltételezések miatt..... gratulálok..... Kriss biztos van a honvédségnek segítsége. Egy csoport terápiával leküzdhető a magyar utálat és a román imádat, kérj segítséget XD

Nem szabad az ellenséget lebecsülni, mert akkor jönnek a nagy pofonok. Inkább legyen elég erő ahhoz, hogy 100%-ban hadrafogható román sereget el tudjunk verni, minthogy számolgatjuk, hogy 20, 40, vagy 60%-os a hadrafoghatóságuk. Mert lehet 23% de lehet 73%-os is. Pont hogy nem tudjuk, mert nem árulják el.
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
25 686
90 778
113
https://www.portfolio.hu/gazdasag/2...ak-a-magyar-katonakat-ime-a-felhozatal-401437
"Új gyalogsági harcjárművek beszerzésén dolgozik a Honvédelmi Minisztérium – erősítette meg a Honvédség dandártábornoka. A főtiszt nem tért arra ki, hogy pontosan milyen típusból, hány darabot fog vásárolni Magyarország, viszont úgy tudjuk, egyáltalán nem csak a német Pumák állnak a Honvédség célkeresztjében, ahogy ezt számos pletyka híreszteli. "

A választék és a tippek


Puma 200db
" csak egy a lehetséges versenyzők közt, ráadásul nem is feltétlen a lista élén szerepelnek"
ifv1-324809.jpg



Lynx (Hiúz)
"Mi sokkal erősebb versenyzőnek gondoljuk egy másik német vállalat, Rheinmetall Lynx (vagyis Hiúz) harcjárművét, hiszen ez egy sokkal alacsonyabb fenntartási költségekkel és komplexitással működő páncélos, moduláris felépítésének köszönhetően kifejezetten széles körben alkalmazható (ezek mind olyan szempontok, amelyek kulcsfontosságúak voltak a korábbi beszerzéseknél)
HA NETÁN HIÚZOKAT KAPNAK A MAGYAR KATONÁK (AMI SOK SZEMPONTBÓL BELEILLENE A ZRÍNYI 2026 PROGRAM CÉLKITŰZÉSEIBE ÉS AZ EDDIGI VÁSÁRLÁSOK SZAKMAI SZÍNVONALI KERETÉBE), A HONVÉDSÉGNEK MÉG AZ EGYESÜLT ÁLLAMOK HADSEREGÉNÉL IS MODERNEBB GYALOGSÁGI HARCJÁRMŰVEI LENNÉNEK, HISZEN MÉG AZ USA IS CSAK SZEMEZGET A HIÚZOKKAL, MINT A BRADLEYK LEHETSÉGES UTÓDA."


Otokar Tulpar
" A TULPAR SZINTÉN ERŐS ESÉLYES BEFUTÓ, AZ ALTAY-PROGRAMMAL PÁRHUZAMOSAN FEJLESZTETT PÁNCÉLOS A VILÁG LEGJOBB GYALOGSÁGI HARCJÁRMŰVEI KÖZÉ TARTOZIK ÉS BESZERZÉSÉVEL A TÖRÖKÖK FELÉ IS GESZTUST TENNÉNK, AKIKKEL AKTÍVAN KERESI A GAZDASÁGI KAPCSOLATOK ELMÉLYÍTÉSÉNEK LEHETŐSÉGÉT A KORMÁNY."


CV90
ifv2-324811.jpg

" A régiós érdeklődéstől függetlenül egyébként nem túl valószínű, hogy a CV90-es lesz a befutó Magyarországon is, ha csak nem célja a kormánynak, hogy kifejezetten Svédországgal mélyítse el gazdasági kapcsolatait."


ASCOD 2
ifv3-324813.jpg

"
Mindezek ellenére arra sincs túl sok esély, hogy az ASCOD 2-es lesz a Honvédség következő generációs IFV-je. "

Mowag Piranha V
ifv4-324815.jpg

" Magyarország jó eséllyel csak akkor dönthet Piranha V-ösök mellett, ha az a cél, hogy egy olyan járművet találjanak, amely egyszerre tölti be a PSZH-k és az IFV-k feladatkörét is, vagyis az eszköz arra tökéletesen alkalmas lenne, hogy azt a kombinált harcmodort képviselje a jövőben is, melyet (szükségből) a BTR-80A-k látnak el jelenleg."

 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 115
45 416
113
Azért tegyünk különbséget gp és gp között.Az NG7,LW-AMG könnyűgp/golyószóró,mig a PKM/MG3/MAG általános célú közepes gp.Utóbbiak helytesithetik az előbbieket,bár nehezebbek.Előbbiek viszont sosem fogják elérni az utóbbiak teljesitményét állványos gp szerepkörben.
Melyik teljesítményükkel nem lennél elégedett?
 

RomperStomper

Well-Known Member
2016. december 4.
1 043
5 488
113
A T72-es topikba már beírtam, de megállja a helyét itt is úgy gondolom:
Tegnap volt szerencsénk premier plánban végig nézni a tataiak rakodását Hajmáskéren. Egész megdöbbentő volt, amikor arra keltünk a szomszéd faluban Gyulafirátóton, hogy szabályosan dübörög a Bakony :)
Darabra megvolt a 12db T72-es amit a sajtóban beharangoztak, de a kinézetük és az állapotuk az kiábrándító, 1-2 tényleg mintha egyenesen a szíriai frontról vánszorgott volna be, volt amelyiket nem is merték leállítani...És még így is elmondható, hogy impozáns látványt nyújtottak, aki arra járt mindenki megcsodálta a gépeket gyerek és felnőtt egyaránt. Minden elismerést megérdemelnek a srácok, hogy így is kihozzák a maximumot amit tudnak a gépekből, látszik ,hogy profikról van szó, nekem legalábbis elképesztő gyorsasággal kb 2 óra alatt felpakolták a gépeket a vasútra. Ha valakik, hát ők nagyon megérdemlik az új technikát! Bár a LEO-k már egy egészen más dimenzió, azért elnézve a T72-eseket az ember sajnálja, hogy így hagytuk lerohadni őket és mivel valószínű maximum 3-4 évük van hátra a szolgálatból(mire elkezdenek megjönni az A7-ek) ezért elég dicstelenül ér véget a típus hazai üzemeltetése :(
Azért remélem a valószínű kivonás előtt minél többet beüzemelnek és láthatunk ennél nagyobb tankos köteléket is együtt mozogni majd belőlük :)
 

Autodidaktakatona

Well-Known Member
2019. január 13.
1 561
7 006
113
És szerinted mi lenne egy konfliktus során? Felhasználjuk a teljes seregünket, ha mákunk van elfoglaljuk nagyváradot, ők meg békéscsabát, és mindkét sereg kifullad. Lófasz semink nincs ma, a románoknak sem sok. Ha megjönnek az új cuccaink akkor sem lesz attól még expanziós seregünk. Ahhoz 5x ennyit kellene mindenből rendelnünk. Nekünk most jelenleg politikában és gazdaságban kell nyernünk, közben meg elsőnek egy védelmi sereget kell felépíteni, aztán ha van pénz dögivel, akkor lehet nagyobb seregen dolgozni.
Jelen helyzetben mind a magyar, mind a román, maximum rablóhadjáratra alkalmas, elfoglalni semmit nem tudna.
Azért ez így teljesen nem igaz... Persze ez egy fikció amiről most beszélünk, és egy háború mind a két ország gazdaságát tönkre verné és ugranánk 30-50 évet vissza az időben, és az ebből fakadó belső elégedetlenség söpörné el az adott kormányokat, mert erős diktatúrák egyik oldalon sincsennek, de... azért egy jól előkészített hibrid háborús tevékenység utan egy villámgyors támadással igen mélyre be lehetne nyomulni, azért nem fulladnánk ki Nagyváradnál, ha egy szétesett, megbomlott ország ellen kell menni (sajnos ezt a másik oldalról ismertük meg) akkor nulla az ellenállás és kb. azt teszel amit akarsz... Amiről te beszélsz, hogy ki meddig tudna jutni, az egy kb. statikus, mind a két fél által felállva kezdett szimmetrikus háború lenne...
Ma szerintem, ha a határőrség hiányát, az autópályákat amik a határokig elmennek, a több esetben jobb technikákat pl. Roman Piranja 4-ket nézzük akkor pl. egy expedíciós zászlóaljat ki állítana meg Budapestig? És nem kell jönni azzal hogy miként tartaná meg, mert a cél nem az lenne hanem a rablás, és a pusztítás....
Persze ezt a nagyhatalmak egyelőre úgy gondolom nem engednék, persze nem katonai segítség jönne, hanem veretes szavak, de később az államadósság besorolással, befektetések hiányával, stb tönkre tennék őket, ezért sem érné meg nekik, csak azt szerettem volna jelezni, hogy a HM mai állása szerint igenis jóval nagyobb kárt is tudnának okozni (és mi is nekik) ha erre volna szándék.