[BIZTPOL] Szíriai helyzet

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Leonidas

Well-Known Member
2019. október 16.
2 636
3 434
113
Tudod van egy kep amit azota sem talalok. Azon Deir Ezzor felszabadulasakor egy fellabu csontsovany katonat tart a kezeben. Gondolomaz inseg miatt a sebesulteknem kaptak annyit enni mint az egeszsegesek. Ez igy normalis. Viszont az a katona egy nagyon jo parancsnok volt mielott megsebesult. Sajnos a nevet nem tudom, csak egyszer futottam bele. Szoval abban a kepben benne van minden, minden gyotrelemes boldogsag...

Sok képet láttam Deir ez-Zor-ból, de azt a képet nem láttam. Ilyen szemlézésről is van több kép, emlékszem, de én nem raktam félre linkeket, mert rengeteget letöröltek. videokat, képeket, mindent. Ezt a képet amit linkeltem frissen kereste, persze pontosan tudtam hogy mit keresek, úgy hogy 1 perc alatt találtam is egyet. Én a vége felé nagyon féltem, hogy lerohanják őket, amikor sikerült kettéválasztaniuk a területet. Arról nem tudom mekkora ínségben voltak, mert időnként légi úton kaptak valamennyi utánpótlást.
 
  • Tetszik
Reactions: jani22

krokomach

Well-Known Member
2010. április 27.
10 729
11 461
113
https://index.hu/kulfold/2019/10/19/erdogan_torokorszag_torok_offenziva_fegyverszunet_kurdok/
"Erdoğan: Szétzúzzuk a "terroristák" fejét, ha nem vonulnak vissza
Törökország folytatni fogja a katonai offenzívát abban a percben, ahogy a 120 órás fegyverszünet lejár, és ha a kurd "terroristák" nem vonulnak vissza, Törökország szétzúzza a fejüket - jelentette ki szombaton Recep Tayyip Erdoğan, írja az MTI...
...Szombaton mindkét fél azzal vádolta egymást, hogy megsértették a tűzszünetet. A Szíriai Demokratikus Erők nevű szervezet képviselői hangsúlyozták, hogy az amerikai alelnöknek és külügyminiszternek, Mike Pence-nek és Mike Pompeónak kellene számon kérnie Ankarán a megállapodás végrehajtását, és humanitárius folyosót kellene létrehozni, hogy a civilek elhagyhassák az ostrom alatt álló területeket.
Az elmúlt egy hétben az érintett övezetben fekvő városok egy része fölött a szíriai kormányerők vették át az ellenőrzést, és velük szövetséges orosz katonák is vannak a területen. Erdoğan október 22-én Vlagyimir Putyin orosz elnökkel tárgyal Moszkvában a kialakult helyzetről..."

https://magyarnemzet.hu/kulfold/erdogan-uzent-a-kurd-terroristaknak-7417967/



Híres utolsó szavak?

Most milyen teremben lesz a tárgyalás?
 

Horizon

Well-Known Member
2019. február 27.
1 771
7 008
113
https://index.hu/kulfold/2019/10/19/erdogan_torokorszag_torok_offenziva_fegyverszunet_kurdok/
"Erdoğan: Szétzúzzuk a "terroristák" fejét, ha nem vonulnak vissza
Törökország folytatni fogja a katonai offenzívát abban a percben, ahogy a 120 órás fegyverszünet lejár, és ha a kurd "terroristák" nem vonulnak vissza, Törökország szétzúzza a fejüket - jelentette ki szombaton Recep Tayyip Erdoğan, írja az MTI...
...Szombaton mindkét fél azzal vádolta egymást, hogy megsértették a tűzszünetet. A Szíriai Demokratikus Erők nevű szervezet képviselői hangsúlyozták, hogy az amerikai alelnöknek és külügyminiszternek, Mike Pence-nek és Mike Pompeónak kellene számon kérnie Ankarán a megállapodás végrehajtását, és humanitárius folyosót kellene létrehozni, hogy a civilek elhagyhassák az ostrom alatt álló területeket.
Az elmúlt egy hétben az érintett övezetben fekvő városok egy része fölött a szíriai kormányerők vették át az ellenőrzést, és velük szövetséges orosz katonák is vannak a területen. Erdoğan október 22-én Vlagyimir Putyin orosz elnökkel tárgyal Moszkvában a kialakult helyzetről..."

https://magyarnemzet.hu/kulfold/erdogan-uzent-a-kurd-terroristaknak-7417967/



Híres utolsó szavak?

Most milyen teremben lesz a tárgyalás?

Nem gondolja a CIA, hogy lassan itt az ideje egy Török tavasznak?
 
  • Tetszik
Reactions: Loken and tindalos

aamen

Well-Known Member
2015. november 28.
1 414
6 896
113
nem látom tisztán hogy most, amikor az usa egy hét alatt a kurdok védelmezőjéből pár nap alatt a kurdok szarbanhagyójává majd újabb pár nappal a kurdok ellenségének támogatójává lett - az a megegyezés azt jelenti, igen, hogy elfogadják a törökök jogát arra a harminc kilométerre és támogatják azt - a putyó mégis mivel tudná rávenni a szultánt hogy álljon le
mert a szultán momentán már ott tart hogy övé manbij quamishli és kobani, de ha megkaphatná rakkát és deir ezzort is az milyen jó lenne, el tudna tenni még két milla migrácsot
mert a világ legnagyobb katonai hatalma mögé állt és támogatja, még ha előtte nap még le is hülyézte, tehát az a harminc kilométer már az övé
mégis mi a rákot csinálhatna ezzel a putyó
és miért csinálná...
 

Leonidas

Well-Known Member
2019. október 16.
2 636
3 434
113
https://index.hu/kulfold/2019/10/19/erdogan_torokorszag_torok_offenziva_fegyverszunet_kurdok/

Október 22-én megy Kardigán Putyinhoz "engedélyt kérni", hogy bemehessen és szétverhesse a kurdok fejét, aztán betelepítsen 3,5 millió szírt a határövezetbe. És mindehhez engedélyt ad neki Putyin ? Akit ezért a húzásért az egész világ utálni fog ? Hozzájárul egy emberiesség elleni bűncselekményhez ?? (etnikai beavatkozás egy más országban NULLA ensz felhatalmazással) Kardigánnak teljesen elment az esze. Ráadásul az egész világot telekürtölte a vérszomjasságával. Ilyet csak egy degenerált csinál ! Most látszik, hogy Trump figyelmeztetése nagyon is helyes megfogalmazás volt.
 

jani22

Well-Known Member
2016. augusztus 31.
12 244
24 250
113
Nem Szíria, hanem Törökország.
Mi legyen az 50 amerikai atombombával az Incirliki bázison. Kivonják vagy maradjon???
Érdekes dilemma. (google ferdítős cikk)
https://www.defesa.tv.br/o-impasse-...micas-que-os-eua-mantem-guardadas-na-turquia/
Befenyegettek valakiket, gondolom nem izrael volt. :eek:

Lehet, hogy mások jót röhögnek, mert ez gyenge volt öcsike. :D

V.színűleg az ottani "hadosztály parancsnoknak" is kell a rep idő ledokumentálása.

Hogy miért nem tudják elmondani, hogy mit akarnak, még repcsiket is küldenek az adózók pénzén!

Tuti, otthon a kukoricást nem akarják kapálni, inkább kitalálnak bármit. :D

 

kacsacsor

Well-Known Member
2015. március 15.
16 129
19 915
113
Fehér foszfor égéssel kezelt kurd fiú.
https://nypost.com/2019/10/18/kurdi...-by-turkish-forces/amp/?utm_source=reddit.com
kurdish-boy-16.jpg
 

Leonidas

Well-Known Member
2019. október 16.
2 636
3 434
113
Nem Szíria, hanem Törökország.
Mi legyen az 50 amerikai atombombával az Incirliki bázison. Kivonják vagy maradjon???
Érdekes dilemma. (google ferdítős cikk)
https://www.defesa.tv.br/o-impasse-...micas-que-os-eua-mantem-guardadas-na-turquia/

https://www.youtube.com/redirect?re...019/09/05/atomfegyvert-szeretne-a-torok-elnok


Tulajdonképpen Kardigán ezt az Incirliki 50 amerikai atombomba kérdést "megoldotta", csak Trump nem figyelt oda rá eddig. Maradnak nála, mert éppen nagy szüksége támadt, hogy fenyegethessen vele más országokat. Az indoklása mindössze ennyi: "Erdoğan elnök utalt arra, hogy Izraelnek is vannak nukleáris fegyverei, és azokat megfélemlítésre használja."
Ezzel tulajdonképpen meg is van indokolva, hogy miért kellenek neki atomfegyverek. Megjegyzem, hogy szerintem orvos még nem látta azóta sem, mert kerestek vonal neki valami helyet az egyik idegklinikán.
 

imike

Well-Known Member
2013. január 29.
2 028
6 340
113
Tulajdonképpen Kardigán ezt az Incirliki 50 amerikai atombomba kérdést "megoldotta", csak Trump nem figyelt oda rá eddig. Maradnak nála, mert éppen nagy szüksége támadt, hogy fenyegethessen vele más országokat.

Nem hiszem, hogy akár az Izraelben, akár a Törököknél, vagy akár a Németeknél lévő, amerikai tulajdonú atomfegyverek bevethetőek az élesítési kódok nélkül. Ezek úgy vannak megcsinálva, hogy a kód nélkül nem robbannak fel és a kódot elvileg nem lehet feltörni. Arról már nem is szólva, hogy nyilván amerikai kommandósok őrzik.
Az, hogy nem az USA-ban vannak, csak azért van, hogy szükség esetén ne kelljen szállítani, legyen megfelelő infrastruktúrájuk helyben, … Amikor ez az egész kialakult, akkor még másmilyen volt a világ, szerintem már rég újra Kellett volna az USA-nak gondolnia, hogy van-e értelme ezeket külföldön tárolni.
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 420
44 096
113
Nem hiszem, hogy akár az Izraelben, akár a Törököknél, vagy akár a Németeknél lévő, amerikai tulajdonú atomfegyverek bevethetőek az élesítési kódok nélkül. Ezek úgy vannak megcsinálva, hogy a kód nélkül nem robbannak fel és a kódot elvileg nem lehet feltörni. Arról már nem is szólva, hogy nyilván amerikai kommandósok őrzik.
Az, hogy nem az USA-ban vannak, csak azért van, hogy szükség esetén ne kelljen szállítani, legyen megfelelő infrastruktúrájuk helyben, … Amikor ez az egész kialakult, akkor még másmilyen volt a világ, szerintem már rég újra Kellett volna az USA-nak gondolnia, hogy van-e értelme ezeket külföldön tárolni.
Szerintem ha hazavinnék ezeket a fegyvereiket külföldi bázisaikról, az az USA érdekeit sértené a legjobban, nem azokét az országokét ahol tárolnak ilyen tölteteket.
 

angelsoul

Well-Known Member
2016. február 13.
2 315
13 364
113
Nem hiszem, hogy akár az Izraelben, akár a Törököknél, vagy akár a Németeknél lévő, amerikai tulajdonú atomfegyverek bevethetőek az élesítési kódok nélkül. Ezek úgy vannak megcsinálva, hogy a kód nélkül nem robbannak fel és a kódot elvileg nem lehet feltörni. Arról már nem is szólva, hogy nyilván amerikai kommandósok őrzik.
Az, hogy nem az USA-ban vannak, csak azért van, hogy szükség esetén ne kelljen szállítani, legyen megfelelő infrastruktúrájuk helyben, … Amikor ez az egész kialakult, akkor még másmilyen volt a világ, szerintem már rég újra Kellett volna az USA-nak gondolnia, hogy van-e értelme ezeket külföldön tárolni.

Azon eszközök mindegyike az Amerikai Egyesült Államok tulajdona. Bárhol is állomásoznak - attól, hogy leparkolod a kocsidat a pláza parkolójában, attól az még nem lesz a pláza tulajdona.
Az egyetlen ok, amiért még ott vannak, hogy a kivonásuk kvázi elismerése lenne, hogy To. nem NATO tag többé. Semmi más.

https://www.thedrive.com/the-war-zo...ombs-out-of-turkey-heres-how-they-might-do-it

Szóval semmi közük azokhoz a törököknek és nem szerezték meg, sehogy. Az USA csak azért nem vonja ki ezeket, mert a politikai dimenziója a kivonásnak túl súlyos.

Megszerezni pedig esélye sincs. Itt atomfegyverekről beszélünk, egy ország legértékesebb eszközeiről - az ukránok sem azért a darab papírértadták oda az oroszoknak a cuccot (és nem is mert drága ezeket fenntartani) - ezekért gondolkozás nélkül háborút indítana akárki. Ha csak egy haja szála is meggörbül a fegyókat őrző (erre felesküdött) személyzetnek, akkor olyan szart kapnak a nyakukba, amihez képest az iráni túszválság babazsúr volt.

Atomfegyverek egy más dimenzió. Az nem simán érték, az hatalmi szimbólum és mérhetetlen értékű katonai potenciál.
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
28 584
63 960
113
Sok képet láttam Deir ez-Zor-ból, de azt a képet nem láttam. Ilyen szemlézésről is van több kép, emlékszem, de én nem raktam félre linkeket, mert rengeteget letöröltek. videokat, képeket, mindent. Ezt a képet amit linkeltem frissen kereste, persze pontosan tudtam hogy mit keresek, úgy hogy 1 perc alatt találtam is egyet. Én a vége felé nagyon féltem, hogy lerohanják őket, amikor sikerült kettéválasztaniuk a területet. Arról nem tudom mekkora ínségben voltak, mert időnként légi úton kaptak valamennyi utánpótlást.
Linkelve volt itt akkoriban. Eltunnek a kepek a netrol sajnos.
 

krokomach

Well-Known Member
2010. április 27.
10 729
11 461
113
https://index.hu/kulfold/2019/10/20/irakba_vezenylik_a_sziriabol_kivont_amerikai_katonakat/
"Irakba vezénylik a Szíriából kivont amerikai katonákat
Irak nyugati részén folytatja a szolgálatot az a csaknem ezer amerikai katona, akiknek észak-szíriai kivonásáról a török offenzíva kezdete előtt döntött Donald Trump amerikai elnök – mondta el Mark Esper amerikai védelmi miniszter szombaton...
...Irakban jelenleg ötezer amerikai katona állomásozik, akik a helyi haderő kiképzésében segítenek, illetve biztosítják, hogy az Iszlám Állam dzsihadistái ne kapjanak új erőre..."



Irakban tehát részben az Iszlám Állam Dzsihadistáit tartják vissza a megerősödéstől az amerikaiak.
És ezeket fogja a mintegy 1000 Szíriából kivont USA katona erősíteni.

Egy kis bibi (többek közt) ebben az okfejtésben, hogy mert az USA kivonult a Szíriai Török támadás előtt, és ezért a Kurdoknak mindenhonnan katonákat, felszerelést.... kellett átcsoportosítaniuk, a Kurdok a fogolytáborokat már nem tudták kellően őrizni... + Trump már korábban kilátásba helyezte, hogy ő bizony el fogja engedni a dzsíhadistákat, az legyen az EU- meg mindenki más - gondja.

Irakot megkérdezték Trumpék, mit gondolnak arról, hogy újabb ezer USA katonát irányítsanak át hozzájuk, ráadásul azokat, akik Szíriában cserben hagyták a Kurdokat? Mert ugye Kurdok Irakban is több millióan (a lakosság 15-20 % -a körül ) vannak...
 
  • Tetszik
Reactions: Loken and fishbed