Is.Szerintem inkább egy rakat új Csörgőkígyó kellene! Plusz tolni a AG képességet.
De inkább mi lőjünk először.
"Az üt először, aki igazán nagyot üt! És először!"
Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.
Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.
Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.
Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.
--- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---
A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!
Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz
Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.
Is.Szerintem inkább egy rakat új Csörgőkígyó kellene! Plusz tolni a AG képességet.
Már a 2013-as ostoba Ottawa Citizen cikkre ment válasz is taglalta ezt.
Air policy célra talán nem kellene se Gripen E-t lízingelni, sem F-35-öst venni.Egyre inkább az az érzésem hogy nekünk legelőnyösebb 2026 után egy Gripen E lízing lenne.
Akkor nagyon rosszul érzed. Végre itt marad a Gripen, saját tulajdon, mi üzemeltetjük. Lássuk, hogy sikerül-e...Egyre inkább az az érzésem hogy nekünk legelőnyösebb 2026 után egy Gripen E lízing lenne. Közben lenne idő megfigyelni hogy az F-35-re rá megy-e a lengyelek gatyája is meg addigra újabb és újabb radarok is napvilágot fognak látni, meg 2035 körül már lehet lesz amerikai/európai 6 generációs gép is.
A jelenlegi konfigurációval repülő grippenjeink adott esetben képesek lennének e a szomszédos, velünk nem igazán baráti érzelmű országok (Ukrajna, Románia, Szerbia, Szlovákia) bármelyikének légiereje, légvédelme ellen megelőző csapást mérni?
Hasonlóan ahogy a szintén sok ellenséges országgal körülvett Izrael megtette már néhányszor. Ezzel meggyengítve, lépéshátrányba kényszerítve őket. Amennyiben nem... milyen modernizációra + beszerzésre lenne szükség ezen képesség eléréséhez. Mert szerintem a megelőző csapás a mi esetünkben létkérdés. Valamint a mi ellenfelünk nem az Orosz medve.
A román F-16-osokat azért biztos nem csípőből. A Gripen radarja és zavaró renszere elvileg korszerűbb, a fegyverzet ugyanaz.A légierőt képesek lennének leradírozni az égről kb csípőből annyival modernebbek a gépeink.A földi csapásmérés is működhet épp csak kevés a gépünk ahhoz,hogy normális mennyiség legyen csapásmérésre és légvédelemre egyszerre.
A válasz igen és nem. A gép technikailag képes lenne rá, de nekünk nincs ehhez elég gép és fegyverzet sem. Egyes célok esetén bizonyos védelmet feltételezve ez igaz, de ne gondolj semmivéle 1967 szintű izraeli húzásra. A kockázata is nagy lenne.A jelenlegi konfigurációval repülő grippenjeink adott esetben képesek lennének e a szomszédos, velünk nem igazán baráti érzelmű országok (Ukrajna, Románia, Szerbia, Szlovákia) bármelyikének légiereje, légvédelme ellen megelőző csapást mérni?
Hasonlóan ahogy a szintén sok ellenséges országgal körülvett Izrael megtette már néhányszor. Ezzel meggyengítve, lépéshátrányba kényszerítve őket. Amennyiben nem... milyen modernizációra + beszerzésre lenne szükség ezen képesség eléréséhez. Mert szerintem a megelőző csapás a mi esetünkben létkérdés. Valamint a mi ellenfelünk nem az Orosz medve.
A román F-16 MLU-knál egyes szempontból még elmaradottabb is a Gripen, egyes téren viszont többet tud.A légierőt képesek lennének leradírozni az égről kb csípőből annyival modernebbek a gépeink.A földi csapásmérés is működhet épp csak kevés a gépünk ahhoz,hogy normális mennyiség legyen csapásmérésre és légvédelemre egyszerre.
Kb. A legnagyobb probléma a kevés függesztési pont. Szárnypótos és AG fegyverzet esetén nincs BVR képesség. Ez borzalmasan nagy hátrány.A román F-16-osokat azért biztos nem csípőből. A Gripen radarja és zavaró renszere elvileg korszerűbb, a fegyverzet ugyanaz.
A román F-16-osokat azért biztos nem csípőből. A Gripen radarja és zavaró renszere elvileg korszerűbb, a fegyverzet ugyanaz.
Egyenlőre a felderítő kapacitásunk zéró, úgyhogy egy nem statikus célt meg se tudnánk találni.A válasz igen és nem. A gép technikailag képes lenne rá, de nekünk nincs ehhez elég gép és fegyverzet sem. Egyes célok esetén bizonyos védelmet feltételezve ez igaz, de ne gondolj semmivéle 1967 szintű izraeli húzásra. A kockázata is nagy lenne.
Ez azért erős túlzás. Mozgó cél az már haderő, ha odalentről van infó, akkor azért a SAR radarral egy mozgó századerő adott helyen megtalálható. Ahol a SAR radararl van valami cél, arra ránéz a TGP és mehet a VID. Nagy területen felderíteni valóban nem tudunk, nincs semmi eszköz erre.Egyenlőre a felderítő kapacitásunk zéró, úgyhogy egy nem statikus célt meg se tudnánk találni.
A célmegkelölő kapacitás is pár db. Litening konténerre korlátozódik.
A válasz igen és nem. A gép technikailag képes lenne rá, de nekünk nincs ehhez elég gép és fegyverzet sem. Egyes célok esetén bizonyos védelmet feltételezve ez igaz, de ne gondolj semmivéle 1967 szintű izraeli húzásra. A kockázata is nagy lenne.
Egy kevésbé védtelen cél esetén éjszaka berepülve alacsonyan tudnának egy csapást mérni? Igen, elvileg képesek rá, ha van GPS térkép Mo-n kívül is, mert terepkövető radarja nincs a gépnek.
Az is kérdés, hogy az ukrán Buk-M1 és Sz-300-asok közül mennyi és hol dolgozna meg milyen vadász szállna fel, stb.
Alapvető probléma a kevés Gripen. Az ország minimális szintű védelmét ellátják, de offenzív módon használni őket nagyon kockázatos.
A román F-16 MLU-knál egyes szempontból még elmaradottabb is a Gripen, egyes téren viszont többet tud.
Kb. A legnagyobb probléma a kevés függesztési pont. Szárnypótos és AG fegyverzet esetén nincs BVR képesség. Ez borzalmasan nagy hátrány.
Tapasztalat. Az évek,...az évek...meg sem rezzenek a román F-16 hallatán...A román F-16-osokat azért biztos nem csípőből. A Gripen radarja és zavaró renszere elvileg korszerűbb, a fegyverzet ugyanaz.
Ez igaz, SDB-vel orvosolható lenne...b. A legnagyobb probléma a kevés függesztési pont. Szárnypótos és AG fegyverzet esetén nincs BVR képesség. Ez borzalmasan nagy hátrány.
Ez így van, feltételezve hogy pont ott van egy Gripen ahol mondjuk az a század mozog.Ez azért erős túlzás. Mozgó cél az már haderő, ha odalentről van infó, akkor azért a SAR radarral egy mozgó századerő adott helyen megtalálható. Ahol a SAR radararl van valami cél, arra ránéz a TGP és mehet a VID. Nagy területen felderíteni valóban nem tudunk, nincs semmi eszköz erre.
Akkor végül is milyen konkrét berendezéseket kellene/lehetne még a gépeinkre aggatni, hogy hatékonyabbak legyenek. Mennyivel több gép kellene, hogy a légierőnk határon túli offenzív feladatokat is biztonsággal végrehajthasson. Szükséges lenne e ennek koordinálásához pl. egy awacs gépre, esetleg a támadáshoz elektronikai zavaró feladatkörű gépre vagy a felderítésnek komolyabb nagy hatótávolságú drónokra?
Talán a nagy része már megérkezett, keszit szerintem még nem adnak. De az egész kérdés elvi szerencsére. Még ha el is húzzák a románok, egy-két éven belül biztos szolgálatba állnak.Azok rendszerbe álltak már?Átvették a készenlétet?
két téren tud többetA román F-16 MLU-knál egyes szempontból még elmaradottabb is a Gripen, egyes téren viszont többet tud.
Talán a nagy része már megérkezett, keszit szerintem még nem adnak. De az egész kérdés elvi szerencsére. Még ha el is húzzák a románok, egy-két éven belül biztos szolgálatba állnak.
A működés biztosítása érdekében a fórum alapvető, illetve opcionális sütiket használ..