[BIZTPOL] Nyugat-Európa és Észak-Európa (Európai Unió)

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 413
44 022
113

Serathis

Well-Known Member
2018. április 30.
1 125
2 460
113
Nehogy nekünk is fájjon ez nemsokára! A VW csoport elleni támadássorozatnak + zöld lobby ténykedésének kezd beérni a hatása...

Audi Hungaria kb ezerpárszáz embert bocsájt el. Ezek leginkább nyugdíj előtt állok lesznek, illetve a határozott idejű szerződéseket nem hosszabbítják meg. Nem lesz kellemes :(
 
  • Tetszik
Reactions: zsolti

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 413
44 022
113
Audi Hungaria kb ezerpárszáz embert bocsájt el. Ezek leginkább nyugdíj előtt állok lesznek, illetve a határozott idejű szerződéseket nem hosszabbítják meg. Nem lesz kellemes :(
Biztos voltam benne hogy előbb utóbb nekünk is fájni fog. Az a kemény, hogy otthon még több embert akarnak elküldeni a németek.
No meg hogy hagyják hogy bár ilyen nyíltan kilóg a lóláb, és még sem tesznek érdemben semmit az USA ellen.
Mert a kínaiak mikor szopatják őket, legalább visszabüntetnek. A németek meg, néznek ki a fejükből.
 

leplezo

Well-Known Member
2017. február 3.
2 640
5 491
113
Biztos voltam benne hogy előbb utóbb nekünk is fájni fog. Az a kemény, hogy otthon még több embert akarnak elküldeni a németek.
No meg hogy hagyják hogy bár ilyen nyíltan kilóg a lóláb, és még sem tesznek érdemben semmit az USA ellen.
Mert a kínaiak mikor szopatják őket, legalább visszabüntetnek. A németek meg, néznek ki a fejükből.

Az Eu és a liberális politika hátránya. A töketlenkedés.

Amikor szemétkedtek a német autógyártókkal, akkor én rábasztam volna egy hatalmas vámot az összes amerikai autótípusra, és ezen felül minden megvámolt euró értékre 2 megvámolt dollár érték lett volna a válasz.
És kinyílvánítottam volna, hogy nem fogadjuk el az amerikai bíróságokon ez ügyben meghozott kártérítési ítéleteket. (főleg annak tekintetében, hogy az amerikai autók jóval szennyezőbbek még a csaló szoftveres európai modelleknél is)
Továbbá megemlítettem volna ha így folytatják, akkor kiszámlázzuk az amerikai csapatok Európában való állomásoztatásának költségtérítését (fizessék ki az 1945 utáni területek bérleti díját, kamatostul, és jó magas nm ár lesz)
És ezt lehetett volna a végtelenségig fokozni mivel kb. a földön minden komolyabb gazdasággal konfliktusuk van, hamar visszakoztak volna.

De nem az EU inkább tökönszúrja saját magát és még az állampolgárait is feláldozza pár amerikai kamu kára miatt (miért is kér kártérítést ha hibátlanul működik az eszköze? Tipikus amerikai mentalitás, őt nem éri kár vagy csak elhanyagolható, de úgy állítja be mintha legalább levágták volna 2 végtagját)
 
T

Törölt tag 008

Guest
....
Amikor szemétkedtek a német autógyártókkal, akkor én rábasztam volna egy hatalmas vámot az összes amerikai autótípusra, és ezen felül minden megvámolt euró értékre 2 megvámolt dollár érték lett volna a válasz.
És kinyílvánítottam volna, hogy nem fogadjuk el az amerikai bíróságokon ez ügyben meghozott kártérítési ítéleteket. (főleg annak tekintetében, hogy az amerikai autók jóval szennyezőbbek még a csaló szoftveres európai modelleknél is)
Továbbá megemlítettem volna ha így folytatják, akkor kiszámlázzuk az amerikai csapatok Európában való állomásoztatásának költségtérítését (fizessék ki az 1945 utáni területek bérleti díját, kamatostul, és jó magas nm ár lesz)....
öööö mindezek után ugye nem VW Phaetonnal mentél volna haza? Tudod, mint Haider :p
 

leplezo

Well-Known Member
2017. február 3.
2 640
5 491
113
öööö mindezek után ugye nem VW Phaetonnal mentél volna haza? Tudod, mint Haider :p

Hát ez kényes ügy, de azért egy magas rangú európai politikust, aki a kontinens 2/3-ának egyik ura az azért védve van a titkosszolgálatok és testőrök által. Továbbá túl feltünő lenne likvidálni. Persze tökéletes védelem nincs. Erre kell egy hangadó balek, aki a színész a kirakatban.
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 413
44 022
113
Az Eu és a liberális politika hátránya. A töketlenkedés.

Amikor szemétkedtek a német autógyártókkal, akkor én rábasztam volna egy hatalmas vámot az összes amerikai autótípusra, és ezen felül minden megvámolt euró értékre 2 megvámolt dollár érték lett volna a válasz.
És kinyílvánítottam volna, hogy nem fogadjuk el az amerikai bíróságokon ez ügyben meghozott kártérítési ítéleteket. (főleg annak tekintetében, hogy az amerikai autók jóval szennyezőbbek még a csaló szoftveres európai modelleknél is)
Továbbá megemlítettem volna ha így folytatják, akkor kiszámlázzuk az amerikai csapatok Európában való állomásoztatásának költségtérítését (fizessék ki az 1945 utáni területek bérleti díját, kamatostul, és jó magas nm ár lesz)
És ezt lehetett volna a végtelenségig fokozni mivel kb. a földön minden komolyabb gazdasággal konfliktusuk van, hamar visszakoztak volna.

De nem az EU inkább tökönszúrja saját magát és még az állampolgárait is feláldozza pár amerikai kamu kára miatt (miért is kér kártérítést ha hibátlanul működik az eszköze? Tipikus amerikai mentalitás, őt nem éri kár vagy csak elhanyagolható, de úgy állítja be mintha legalább levágták volna 2 végtagját)
Nyilván aki olvas itt pár éve, az tudhatja hogy tőlem sem állt volna messze valami hasonló válasz. Azt gondolom én vagyok itt aki a legrégebben leírtam már évekkel ezelőtt nyíltan, hogy mi ellenfelek vagyunk, nem barátok. Akkor mindenki hülyének nézett, meg írta a nagy megbonthatatlan Észak Atlanti meg szabad fejlett világos okosságát. Aztán jött Trump, és kezdett tiszta víz kerülni a pohárba. Előtte sem voltak ám jobbak, pl. 2008-ban Obama alatt is lenyelették az EU-val a békát, csak Trump már a látszatra sem ad.
Ismételten leírom, nekünk ha Európában gondolkozunk, az USA nem barátunk. Magyarországnak még lehet, addig amíg tudják bomlasztani velünk az EU-t, pozíciókat nyerni a magországokkal szemben a V4 el, és nem demokrata kormányuk van. Ezért ez olyan fura helyzet ami most van...
 

Serathis

Well-Known Member
2018. április 30.
1 125
2 460
113
Ez az USA firstből adódik. Ha Trump csak az amcsi érdekeket nézi akkor a többi szövetségese mihez kezdjen...
 

Loken

Well-Known Member
2016. november 24.
2 191
3 472
113
https://m.origo.hu/nagyvilag/201911...-kovetkezmenyei-lehetnek-egesz-europaban.html
"Párizsban november 18-án megalakult az Imámok Európai Tanácsa - írja a Les Valeurs Actuelles, francia konzervatív hetilap. A szervezet egy héttel az után jött létre, hogy „iszlámfóbia elleni tüntetést" tartottak Párizsban, amelyen a teljes balliberális francia politikai elit részt vett, annak ellenére, hogy a rendezvény durva holokauszt-relativizáló elemeket tartalmazott. Egy kislány például „muszlim" feliratú Dávid-csillagot viselt, a tüntetés fontos része volt a radikális iszlámot kritikával illetők lefasisztázása és a muszlimok vélt sérelmeinek a Holokauszthoz történő hasonlítása. Az új szervezet az Európai Iszlám Szervezetek Szövetsége (FOIE) égisze alatt, a Muszlim Testvériség nevű kétes hírű, terroristákhoz közel álló csoport támogatásával jött létre. A Les Valeurs Actuelles szerint éppen ezért működése súlyos következményekkel járhat egész Európára."
 

enzo

Well-Known Member
2014. augusztus 4.
12 821
31 816
113
https://m.origo.hu/nagyvilag/201911...-kovetkezmenyei-lehetnek-egesz-europaban.html
"Párizsban november 18-án megalakult az Imámok Európai Tanácsa - írja a Les Valeurs Actuelles, francia konzervatív hetilap. A szervezet egy héttel az után jött létre, hogy „iszlámfóbia elleni tüntetést" tartottak Párizsban, amelyen a teljes balliberális francia politikai elit részt vett, annak ellenére, hogy a rendezvény durva holokauszt-relativizáló elemeket tartalmazott. Egy kislány például „muszlim" feliratú Dávid-csillagot viselt, a tüntetés fontos része volt a radikális iszlámot kritikával illetők lefasisztázása és a muszlimok vélt sérelmeinek a Holokauszthoz történő hasonlítása. Az új szervezet az Európai Iszlám Szervezetek Szövetsége (FOIE) égisze alatt, a Muszlim Testvériség nevű kétes hírű, terroristákhoz közel álló csoport támogatásával jött létre. A Les Valeurs Actuelles szerint éppen ezért működése súlyos következményekkel járhat egész Európára."

Igaz, csúnya dolog a mások kultúrájának eltulajdonítása. :)