Társadalmi folyamatok

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Status
Not open for further replies.

zeal

Well-Known Member
2014. április 9.
8 064
23 139
113
És ez nem túlzás: London Breed demokrata polgármester, aki egy szegény lakótelepen nőtt fel, mondta azt, hogy soha nem látott annyi emberi ürüléket az utcán, mint most. Az elmúlt tíz évben 400 százalékkal nőtt az ezzel kapcsolatos lakossági panaszok száma, egy riportban pedig egy utcán hagyott, tíz kilós, színültig teli zsákot mutogattak a forgó gyomrú nézőknek.
Család most jött vissza Rómából. Mondták szép az a város, csak nagyon szemetes és szarszag van... :eek:
Étteremben enni sem volt gusztusuk, mert mindenen ott voltak a legyek, ami a fekete dolgozókat persze nem zavarta. Találtak egy tiszta helyet és nem kockáztattak a többivel. Egész héten ott kajáltak, ...egy indiainál. :D
 

papajoe

Well-Known Member
2016. február 21.
16 932
53 494
113
Szeretem Amerikát de nem szeretném hogy a jovőben minálunk is ilyen gettó legyen

Los Angeles : Az angyalok városa, Idézőjelben


Ez még brutálisabb





Hát,aki ott döglődik,az ne a rendszerben keresse csak a hibát...
Ott egy erős közepes szakmunkás simán meg kell tudjon élni alkalmazottként is,ki tud fizetni 1 normális lakásbérletet,rezsit,kaját,kocsit,ha nem rest napi 8-10 órát dolgozni, persze el lehet szívni,meg piálni,pókerezni is a fizut,de az nem a rendszer hibája.
Persze nem kevesen szívták meg ott is a válságot,meg a lakáshiteleket,de nem ennyien,mint ahányan az utcán élnek.
94-ben,mikor kint voltam,Miamiban 10$ kaptam illegális bevándorlóként óránként,igaz,öttel kezdtem egy kis bútor készítő üzemben,méretre vágtam a bútorlapokat,majd ragasztó,rá a borító,zárak,fülek,összeállítani stb.
2 hét után már rajz után 1 nap alatt összeraktam a mexi segéderővel 1 átlagos konyhát,2 hónap múlva már rajz sem kellett, séróból nyomtam a 16odokat,meg a 32eket,fél év után, mint önálló harci egység 2mexi segéddel 1 nap alatt összeraktam 1 rafkósabb konyhát,de becsomizva,felpakolva a tranyóba,másnap reggel felfejlödtünk a harctérre,és beépítettünk mindent a helyére,összepászítva,magunk után összetakarítva,este 6ra beérve a tranyóval a céghez.
1 év után, mikor mondtam a főninek,hogy hazamegyek,12őt ajánlott kapásból,meg fizeti a part time-os zöld kártyát,meg minimálra bejelent,nemet mondtam.
Lehet(?) már saját üzlethálózatom lenne.:D
Taktikusan hazajöttem óránként 300forintért kotrózni az autópályán 95ben.:confused::oops:
Nade...
 
R

rejsz felügyelő

Guest
Hát,aki ott döglődik,az ne a rendszerben keresse csak a hibát...
Ott egy erős közepes szakmunkás simán meg kell tudjon élni alkalmazottként is,ki tud fizetni 1 normális lakásbérletet,rezsit,kaját,kocsit,ha nem rest napi 8-10 órát dolgozni, persze el lehet szívni,meg piálni,pókerezni is a fizut,de az nem a rendszer hibája.
Persze nem kevesen szívták meg ott is a válságot,meg a lakáshiteleket,de nem ennyien,mint ahányan az utcán élnek.
94-ben,mikor kint voltam,Miamiban 10$ kaptam illegális bevándorlóként óránként,igaz,öttel kezdtem egy kis bútor készítő üzemben,méretre vágtam a bútorlapokat,majd ragasztó,rá a borító,zárak,fülek,összeállítani stb.
2 hét után már rajz után 1 nap alatt összeraktam a mexi segéderővel 1 átlagos konyhát,2 hónap múlva már rajz sem kellett, séróból nyomtam a 16odokat,meg a 32eket,fél év után, mint önálló harci egység 2mexi segéddel 1 nap alatt összeraktam 1 rafkósabb konyhát,de becsomizva,felpakolva a tranyóba,másnap reggel felfejlödtünk a harctérre,és beépítettünk mindent a helyére,összepászítva,magunk után összetakarítva,este 6ra beérve a tranyóval a céghez.
1 év után, mikor mondtam a főninek,hogy hazamegyek,12őt ajánlott kapásból,meg fizeti a part time-os zöld kártyát,meg minimálra bejelent,nemet mondtam.
Lehet(?) már saját üzlethálózatom lenne.:D
Taktikusan hazajöttem óránként 300forintért kotrózni az autópályán 95ben.:confused::oops:
Nade...
Na igen, van aki melléesik a széknek... nagymuter szomszédában volt egy tőlem pár évvel idősebb srác, ő 86-ban gondolta úgy hogy elég az elnyomó rezsimből(valami rock koncerten történt verekedés miatt vitték be és pofozták fel :D), ezért lelépett az osztrákokhoz(amúgy nem volt nehéz, egyszerűen nem jött haza valami rokonlátogatásból) hogy majd ő jól átszökik Júeszéjbe. Ez olyannyira nem sikerült neki hogy Bécsújhely mellett egy faluban lett véletlenül 4 gyereke. :D Azóta se járt Európán kívül.
 
R

rejsz felügyelő

Guest
Pozsonyi Ádám - No war!

" Nézem a képet. Szemüveges, oldalt lenyalt hajú fiatalember tart egy táblát. „NO WAR!” Mellette fiatal és középkorú emberek. Arcuk eltökélt. Ők a háborút tényleg nem akarják. (Atyaég! Ki akarja? Pár elmebeteg legfeljebb.)

Az a baj, hogy a XX. század túl jól sikerült. A kisember túl jól él, túl nagy a szabadsága – Nyugaton, mondjuk, egyre kevésbé –, és túl sokat hisz magáról. Nem azt mondom, hogy ez okvetlen rossz, fene se nyirbálná az emberek jólétét, bár most egy Tesco-árufeltöltő él úgy, mint egykor egy herceg.

És azt, hogy „mindennapi kenyerünket”, már senki nem érti, csak ismételgeti, mint egy mondókát. Valaha a kenyér tényleg, az étel volt.

„No war!” Ez éppolyan jóléti hiszti, mint az oltásellenesség. Meg a vegánság. Meg az összes ilyen elmebaj. És az ember tényleg elhitte, hogy neki beleszólása van, miközben a természete nem változott. Nem változott az irigység, a rosszindulat és a képmutatás. Komolyan elhiszi valaki, hogy a szemüveges ifjú aggódik X. Y. Z. kurd emberért? Ha ott ülne a nappalijában, és negyedóráig viselkedne úgy, ahogy természetes környezetében, az ajtón hajítaná ki, pontosabban rimánkodna, hogy menjen már. Félne tőle és rühellené. Mert a kurd csak a táblán szép, a valóságban ellenkezik mindennel, amit ő helyesnek és kényelmesnek tart.

Az ember nem változott abban sem, hogy nem tud mit kezdeni a kozmikus méretekkel. Mint a gyerek. „Nekem ezermillió billió legóm lesz.” Ez elhangzik, majd elillan. Száz dobozzal nem tudna mit kezdeni. Túl emberközeli. „Ezermillió billió.” Ez van a humanistával is. Ő sajnálja a kurdot, és meg akarja menteni. Vagy az örményt. Vagy az indiánt.

Megfigyeltem valamit.

A népekért és emberekért való aggodalom mértéke hatványozottan növekszik aszerint, hogy az illető népcsoport vagy egyén minél messzebb van tőlünk, és minél kevesebb közünk van hozzá. A kurdokért vagy Tibetért aggódni hősi tett, a csángók ehhez képest már érdektelenek, ám Dönci bácsi elpatkolhatna már a szomszédban, mert mindig hangosan hallgatja a rádiót."
 
R

rejsz felügyelő

Guest
c5dd1f168c8df1a2f82df1928390bf7fbc48fc7d.jpg
 

milagro

Well-Known Member
2019. szeptember 28.
11 781
25 331
113
"Minden reális előrejelzés szerint 2050-re 8 millióra csökken a most 9,8 milliós magyarországi lakosság..."
Kezdi a szokásos riogatásos felütéssel ezúttal a Portfolio!
https://www.portfolio.hu/unios-forr...tak-napvilagot-a-ciganysag-helyzeterol-408493
..
Úgy látom a gondolkodás és a józan ítélőképesség náluk is kiveszőfélben van!
Vecsei Miklós vehetné a fáradságot, hogy számol és gondolkodik mielőtt átvesz minden légbőlkapott ostobaságot!
30 év alatt 1,8 millió minusz azt jelentené, hogy évente átlagosan 60 ezerrel fogynánk (30 x 60 ezer = 1,8 millió!)
Mitől, kérdem én? Jóllehet jelentős volt a népességfogyásunk az elmúlt 40 év! alatt, de így - keresztbeverve ezt a 40 évet egy rendszerváltás okozta társadalmi sokkal - sem érte el az 1 milliót!
tények: 1980-ban a csúcson ~10,7 millió, 2019-ben ~9,8 millió!
http://www.ksh.hu/docs/hun/xstadat/xstadat_hosszu/h_wdsd001a.html
..
Eurostat előrejelzése egyébként 2090-re, majd fél évszázaddal későbbre kalkulál csak 8 milliós népességgel Magyarországra!
http://www.ksh.hu/docs/hun/eurostat_tablak/tabl/tps00002.html
..
Na ebből az látszik, hogy mennyit érnek ezek az előreszámítások!
Érdemes visszanézni a 20 évvel ezelőtti előrevetítéseket a jelenre! Óriási a szórás, hogy mi jött be, s mi nem!
Megéri felkutatni ezeket, mert egészen elképesztő felsülések is láthatóak bennük!
..
Jó lenne, ha legalább a szakmai konferenciákon nem az "egymás hülyítése menne"...
A várható életkilátások sokkal jobban javulnak, mint azt sejtettük korábban és a termékenység ezzel párhuzamosan nem zuhan
szabadesésben, hanem éppenhogy stabilizálódik, sőt enyhén növekszik Magyarországon!
 
  • Tetszik
Reactions: antigonosz

milagro

Well-Known Member
2019. szeptember 28.
11 781
25 331
113
Felmérések szerint pedig az itt élő hajléktalanok 39 százalékának vannak mentális problémái, és 42 százalékuk drog- vagy alkoholfüggő. Az opiátok, a fentanyl és a metamfetamin mind pusztítanak itt.

A város közben valóban dollárszázmilliós nagyságrendben költ szociális tételekre, a hajléktalan-politika pedig kifejezetten liberális itt. Hatósági fellépés helyett például tűcsere-program működik. A probléma megoldásához viszont egy új tanulmány szerint sokkal több pénzre, 12,7 milliárd dollárra lenne szükség a teljes Bay Areában.

És ez nem túlzás: London Breed demokrata polgármester, aki egy szegény lakótelepen nőtt fel, mondta azt, hogy soha nem látott annyi emberi ürüléket az utcán, mint most. Az elmúlt tíz évben 400 százalékkal nőtt az ezzel kapcsolatos lakossági panaszok száma, egy riportban pedig egy utcán hagyott, tíz kilós, színültig teli zsákot mutogattak a forgó gyomrú nézőknek.
920x920.jpg


A helyiek egy részében egyre nő az ellenérzés, egy felmérés szerint az itt lakók harmada tervezi, hogy elköltözik a városból. És arról is érkeznek már hírek, hogy lakosok falakat emelnek az utcáikba.

Ez a drogozás-dolog ráadásul annyira terjed a jenkiknél, hogy több demográfus felvetette már, hogy emiatt állt meg a születéskor várható átlagos élettartam növekedése az Egyesült Államokban!
Jól láthatóan ott tartanak mint tíz éve:
http://www.ksh.hu/docs/hun/xstadat/xstadat_eves/i_int008b.html
..
Fejlett országokban ilyen sehol sincsen, ez példátlan jelenség a modern kori amerikai történelemben!!!
Többen a fentanil származékokat teszik felelőssé, ami rengeteg fiatalkori halálesetet okoz...!
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 412
43 989
113
Na igen, van aki melléesik a széknek... nagymuter szomszédában volt egy tőlem pár évvel idősebb srác, ő 86-ban gondolta úgy hogy elég az elnyomó rezsimből(valami rock koncerten történt verekedés miatt vitték be és pofozták fel :D), ezért lelépett az osztrákokhoz(amúgy nem volt nehéz, egyszerűen nem jött haza valami rokonlátogatásból) hogy majd ő jól átszökik Júeszéjbe. Ez olyannyira nem sikerült neki hogy Bécsújhely mellett egy faluban lett véletlenül 4 gyereke. :D Azóta se járt Európán kívül.
Jobban járt, Ausztria a világ egyik legjobb helye, meg közelebb is maradt a szülőföldjéhez!
 

aamen

Well-Known Member
2015. november 28.
1 414
6 894
113
közelítsük meg másképp
2050-ben mi már nem nagyon fogunk itt netezni, az akkori derékhad nagyjából a ma születő gyerekek lesznek
aszonnya a ksh hogy 2018-ban születtek magyarországon 89.800-an
https://www.ksh.hu/docs/hun/xstadat/xstadat_hosszu/h_wdsd001a.html
ez ugye már nem fog nőni visszamenőleg, de az előző években is ennyi körül volt, utoljára '97-ben voltunk 100 ezer felett
kerekítsük ezt fel százezerre mert pártunk és kormányunk olyan szülési boomot fog elérni a fiatalságnál mint még senki, és a kivándorlással se foglalkozzunk mert majd hazajönnek
tehát évi 100.000, és nagyon optimistán
évi 100.000-ből a nyolc milliós lakosság úgy jön ki hogy nyolcvan éves átlag élettartam
opsz
lehet hogy azok a kiváló statisztikusok bevándorlással számolnak? mert a mostanság inkább optimista 70-nel az egy hét millás ország
 
  • Tetszik
Reactions: Robur

milagro

Well-Known Member
2019. szeptember 28.
11 781
25 331
113
közelítsük meg másképp
2050-ben mi már nem nagyon fogunk itt netezni, az akkori derékhad nagyjából a ma születő gyerekek lesznek
aszonnya a ksh hogy 2018-ban születtek magyarországon 89.800-an
https://www.ksh.hu/docs/hun/xstadat/xstadat_hosszu/h_wdsd001a.html
ez ugye már nem fog nőni visszamenőleg, de az előző években is ennyi körül volt, utoljára '97-ben voltunk 100 ezer felett
kerekítsük ezt fel százezerre mert pártunk és kormányunk olyan szülési boomot fog elérni a fiatalságnál mint még senki, és a kivándorlással se foglalkozzunk mert majd hazajönnek
tehát évi 100.000, és nagyon optimistán
évi 100.000-ből a nyolc milliós lakosság úgy jön ki hogy nyolcvan éves átlag élettartam
opsz
lehet hogy azok a kiváló statisztikusok bevándorlással számolnak? mert a mostanság inkább optimista 70-nel az egy hét millás ország

Világos, amit levezetsz, ezt én is így látom, de van két nagy nagy tévedés a gondolatmenetedben.
Nevezetesen az, hogy az évi születésszámot csak 2050-ig terjedően vetítsd ki, ha már egyszer a 2050-es vélt állapot az, amit cáfolni akarsz.
(ha 70 éves várható élettartammal és konstans születésszámmal számolsz, akkor is az általad említett 7 millió,
az a 2090-re vonatkozó feltételezett helyzet, ~2020 + 70 év = 2090!)
Másfelől, igen, egy-két évtized távlatában nyugodtan kalkulálhatsz a 80 éves átlagéletkorral, de inkább még többel!
Amit, te "inkább optimista 70-nek" gondolsz, az a valóságban már most, 2019-ben is ~76 év!
http://www.ksh.hu/docs/hun/xstadat/xstadat_hosszu/h_wdsd001b.html?down=748
 

aamen

Well-Known Member
2015. november 28.
1 414
6 894
113
(ha 70 éves várható élettartammal és konstans születésszámmal számolsz, akkor is az általad említett 7 millió,
a születésszám ugye nem konstans hanem folyamatosan csökkenő:
https://www.ksh.hu/thm/2/indi2_1_3.html
és a ma megszülető korosztályok húsz év múlva még kevesebbet fognak szülni mert a 2 alatti tfr az csökkenés, és egyáltalán nem látszik esély arra hogy az európai - és a magyar - nőt bárki is rávegye arra hogy hármakat szüljön átlagban
a fehér ember ideje lejárt
a születéskor várható átlagos élettartamra az általad hozott tábla számomra meglepő, főleg hogy a '90-es születésűekre még az általam is ismert és reálisnak vélt 69 évet hozza - nem tudom mitől van ennyivel jobb esélye a ma születőnek, én inkább pesszimista lennék az egészségügy kilátásai alapján
de biztos tudnak valamit azok a derék statisztikusok amit én nem
 

gergo55

Well-Known Member
2014. július 16.
4 075
10 210
113
"Minden reális előrejelzés szerint 2050-re 8 millióra csökken a most 9,8 milliós magyarországi lakosság..."
Kezdi a szokásos riogatásos felütéssel ezúttal a Portfolio!
https://www.portfolio.hu/unios-forr...tak-napvilagot-a-ciganysag-helyzeterol-408493
..
Úgy látom a gondolkodás és a józan ítélőképesség náluk is kiveszőfélben van!
Vecsei Miklós vehetné a fáradságot, hogy számol és gondolkodik mielőtt átvesz minden légbőlkapott ostobaságot!
30 év alatt 1,8 millió minusz azt jelentené, hogy évente átlagosan 60 ezerrel fogynánk (30 x 60 ezer = 1,8 millió!)
Mitől, kérdem én? Jóllehet jelentős volt a népességfogyásunk az elmúlt 40 év! alatt, de így - keresztbeverve ezt a 40 évet egy rendszerváltás okozta társadalmi sokkal - sem érte el az 1 milliót!
tények: 1980-ban a csúcson ~10,7 millió, 2019-ben ~9,8 millió!
http://www.ksh.hu/docs/hun/xstadat/xstadat_hosszu/h_wdsd001a.html
..
Eurostat előrejelzése egyébként 2090-re, majd fél évszázaddal későbbre kalkulál csak 8 milliós népességgel Magyarországra!
http://www.ksh.hu/docs/hun/eurostat_tablak/tabl/tps00002.html
..
Na ebből az látszik, hogy mennyit érnek ezek az előreszámítások!
Érdemes visszanézni a 20 évvel ezelőtti előrevetítéseket a jelenre! Óriási a szórás, hogy mi jött be, s mi nem!
Megéri felkutatni ezeket, mert egészen elképesztő felsülések is láthatóak bennük!
..
Jó lenne, ha legalább a szakmai konferenciákon nem az "egymás hülyítése menne"...
A várható életkilátások sokkal jobban javulnak, mint azt sejtettük korábban és a termékenység ezzel párhuzamosan nem zuhan
szabadesésben, hanem éppenhogy stabilizálódik, sőt enyhén növekszik Magyarországon!

Az a 8 milliós előrejelzés, még hamarabb is megvalósulhat, mert addigra a Ratkó gyerekek megtérnek teremtőjükhöz, és ettől megnő a halá
lozás/születés arány.
 
  • Tetszik
Reactions: Robur

milagro

Well-Known Member
2019. szeptember 28.
11 781
25 331
113
a születésszám ugye nem konstans hanem folyamatosan csökkenő:
https://www.ksh.hu/thm/2/indi2_1_3.html
és a ma megszülető korosztályok húsz év múlva még kevesebbet fognak szülni mert a 2 alatti tfr az csökkenés, és egyáltalán nem látszik esély arra hogy az európai - és a magyar - nőt bárki is rávegye arra hogy hármakat szüljön átlagban
a fehér ember ideje lejárt
a születéskor várható átlagos élettartamra az általad hozott tábla számomra meglepő, főleg hogy a '90-es születésűekre még az általam is ismert és reálisnak vélt 69 évet hozza - nem tudom mitől van ennyivel jobb esélye a ma születőnek, én inkább pesszimista lennék az egészségügy kilátásai alapján
de biztos tudnak valamit azok a derék statisztikusok amit én nem

Tudom, hogy nem konstans. Én csupán a "7 millás országra" utaló megjegyzésed kapcsán próbáltam arra rávilágítani, hogy ha az lenne, amit felhoztál (évi százezer születés folyamatosan, ahogy feltételezted + 70 éves várható élettartam), akkor is 2090-re állna elő a 7 milliós országméret csak!
Mindegy...
..
A lényeg, hogy szerencsére ennél sokkal kedvezőbb a helyzetünk! Ugyan nem konstans a születésszám, de mivel a termékenység növekszik (ha lassan is) + növekszik a várható élettartam (dinamikusabban viszont mint vártuk), így e két tényezőből adódóan előbb-utóbb elérünk egy egyensúlyi állapotot, amit követően már nominálisan sem fog csökkenni a születésszám!
..
Egyébként meg ne legyél pesszimista, mert ha nem lesz nagy társadalmi megrázkódtatás a következő évtizedekben, akkor sokkal egészségesebbek leszünk!
Alkoholfogyasztás, dohányzás már most is jelentősen visszaszorult az 1990-es évek közepéhez viszonyítva és jó a trend!
Mozgásra, sportolásra való ösztönzés, élj egészségesen, táplálkozz egészségesen, figyelj oda magadra, járj időnként orvoshoz, na ezek az impulzusok folyamatosan érik az embereket! Ez jó! Egyre kevesebb vörös húst, egyre több halat, kevesebb gabonát fogyasztunk, terjed a vegetarianizmus!
Ennek lesz mérhető hatása 20-30 éves távlatban! Akik ilyen életmódban nőttek már föl, azoknak a kohorszai jelentősen meg fogják dobni fölfelé a várható élettartam alakulását, lesz ebben egy "boom" egy generációnyi idő múlva! Plusz az orvostudomány, egészségügy is fejlődik, még a magyar is, hiába sajnálod le!
Szóval összességében jó a trend, de térjünk erre vissza másfél évtized múlva pl.! :)
 

milagro

Well-Known Member
2019. szeptember 28.
11 781
25 331
113
Az a 8 milliós előrejelzés, még hamarabb is megvalósulhat, mert addigra a Ratkó gyerekek megtérnek teremtőjükhöz, és ettől megnő a halá
lozás/születés arány.

Az állításod második fele ugyan igaz, de ennek lesz majd másik oldala is, amikor a mostani alacsony létszámú kohorszok öregszenek meg és élnek jóval-jóval hosszabb ideig mint száz éve, akkor viszont a halálozási ráta is meredeken esni fog! Szóval amit, írsz az átmeneti negatív helyzet lesz csak!
A 8 milliós létszám 2050-re vagy hamarabb viszont teljesen irreális - ha nincs háború, dögvész, vagy valami rendkívüli!
Ez évi 60 ezres fogyást feltételezne! Tavaly ezzel szemben - köszönhetően a visszatelepüléseknek - csak 5 ezerrel csökkent az ország népessége!
 
Status
Not open for further replies.