Beszélgető

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

ladagrant

Well-Known Member
2019. január 30.
2 395
4 392
113
https://index.hu/techtud/2019/12/02...nyek_oktatas_magyarorszag_iskola_kompetencia/
Itt lép el mellettünk Kína, Lengyelország és Észtország, szomorú ez.
Bentlakásos foci van milliárdokért, a széket meg padot az iskolába meg megvehették a szülők ha nem akarták hogy a gyerek ugyanazt használja 5.-8. osztályban mint 1.-4. között. Kérdeztem hogy akkor ugye elvihetem majd négy év múlva, de úgy néztek rám mintha gyilkos lennék...
Ebben nincs semmi új, majd egy évtized munkája van ebben a PISA eredményben. Összeszerelő üzemeknek gyártunk összeszerelőrobotokat.
 

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
24 560
80 917
113
Most tényleg ez lesz? Megint a kormipropit kell olvasni az oldalon?

Hol kormipropi ez? Nem így van bakker? Hazudnék?

Tudom, hogy fáj ezt hallani, de ne gyere 10 millás gépekkel, amikor egy KO milla felett keres havonta, plusz az apró. Aztán a hómunkásoknál pedig 100 forintokon vitatkoznak úgy, hogy csak a költségtérítése 1-1 új mókusnak legalább havi 300 ezer ..., MINIMUM.

Tarlósék se voltak sokszor a helyzet magaslatán, meg is kapták a magukét, de legalább nem próbálták magukat szupernek bemutatni, csak próbálták tenni a dolgukat. De ezek a facebookon töltik az életüket és látványpolitizálnak egész nap.

De térjünk vissza az eredményekre másfél év múlva.

Addig pedig legalább akkor, ha TUDJÁK, hogy lesz hó, legyen már hómunkás és ne szopja már be a fél város, csak mert leáll a közlekedés, mert nem teszik a dolgukat.
 

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
24 560
80 917
113
Profi módon és gyorsan megszerveztek a hóesés előtt még egy klímatüncit a Kossuth térre, de a hóhelyzet már annyira nem érdekelte őket.
Gréta pedig idő közben szép csendben - és hatalmas meglepetésre - kibővítette a követeléseit. A mikroműanyagok helyett inkább a fasiszták ellen hirdetett harcot. Gyarmatosítás, patriarchátus, rasszizmus, blabla...

Azért engem érdekelne azoknak a naív fiataloknak is a véleménye, akik buta módon kimentek a nylon zacsó ellen lázadni a Kossuth térre (haha!), de egy ellenzéki adatbázisban találták magukat... :rolleyes:

Gréta hajóval jön haza, de a kapitányt azt odareptetik hozzá. Ennyit a klímavészhelyzetről. A németek beindítják a szénerőműveiket, hogy tartani tudják a lépést, Ázsiában szmog, szar, szutyok, és mi meg itt Európában bohóckodunk az ellen, ami több évszázadonként 1x1x bekövetkezik.
 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 119
45 437
113
Nem hát, de a fővárosi és az összes ellenzéki kézbe került önkormányzatnál az lesz mostantól a műsor, hogy "azért nem lehet, mert a kormány nem ad pénzt", vagy "az előző fideszes vezetés üres kasszát hagyott hátra" bla-bla. A hazai politika logikája szerint a mutogatósdi fog menni most 2 évig biztosan, persze a másik oldalról a fidesz sem fog kesztyűs kézzel bánni velük, bár meg kell gondolják, mennyire szívassák őket, mert az is visszaüthet. Bár nem szokták visszafogni magukat, nem jellemző rájuk.
AHAHAHHA
'Emútnyócév van még? :)
 
M

molnibalage

Guest
Hol kormipropi ez? Nem így van bakker? Hazudnék?

Tudom, hogy fáj ezt hallani, de ne gyere 10 millás gépekkel, amikor egy KO milla felett keres havonta, plusz az apró. Aztán a hómunkásoknál pedig 100 forintokon vitatkoznak úgy, hogy csak a költségtérítése 1-1 új mókusnak legalább havi 300 ezer ..., MINIMUM.

Tarlósék se voltak sokszor a helyzet magaslatán, meg is kapták a magukét, de legalább nem próbálták magukat szupernek bemutatni, csak próbálták tenni a dolgukat. De ezek a facebookon töltik az életüket és látványpolitizálnak egész nap.

De térjünk vissza az eredményekre másfél év múlva.

Addig pedig legalább akkor, ha TUDJÁK, hogy lesz hó, legyen már hómunkás és ne szopja már be a fél város, csak mert leáll a közlekedés, mert nem teszik a dolgukat.
  • Nehéz gépeket nem csettintésre szerez be semmilyen cég/szervezet.
  • A Bp. főpolgármesternek nincs teljhatalma.
  • A fővárosban kerületek is vannak.
  • Arra is kíváncsi lenné, hogy egyáltalán azt meg tudod-e mondani, hogy a főpolgármesternek milyen utasítási joga van afelett a szervezet felé, aminek az utakat kell takarítani. Az melyik is lenne? Vajon ezt meg tudod egyáltalán nevezni?
  • Az, hogy KO mennyit keres és milyen teljesítmény van mögötte az hogyan jön ide? Ja, hogy most találnak olyan szerződéseket a leváltott narancsos bandánál, ahol nincs mögötte semmilyen teljesítés?
  • A szupernek bemutatást nem értem, hogy hogyan jön ide.
  • 1 hónap is alig telt el a választások óta.
Egyébként meg reggel tényleg rossz volt, de 5-kor hazamenve ahol én jártam a mellékutak is le voltak takarítva, nemhogy a főbb vonalak. Szóval miről megy a rugózás?
Fogalmazzunk úgy, hogy téged sem az eszedért szerethetnek és ezt már számtalanszor bebizonyítottad itt műszaki és más téren is. De azért keltsed csak flémet.

Nem hát, de a fővárosi és az összes ellenzéki kézbe került önkormányzatnál az lesz mostantól a műsor, hogy "azért nem lehet, mert a kormány nem ad pénzt", vagy "az előző fideszes vezetés üres kasszát hagyott hátra" bla-bla. A hazai politika logikája szerint a mutogatósdi fog menni most 2 évig biztosan, persze a másik oldalról a fidesz sem fog kesztyűs kézzel bánni velük, bár meg kell gondolják, mennyire szívassák őket, mert az is visszaüthet. Bár nem szokták visszafogni magukat, nem jellemző rájuk.
+
Nem látom be, hogy miért kormipropi, amit írtam, mások hozzászólásaiért meg nem vagyok felelős.
Kénylemes hozzállás. A belpolbűnözés miatt nem válaszolok másra már.
Az külön vicc, hogy a jövőről úgy beszélsz, mintha az már biztos lenne és már ezen előre felháborodsz.

Akkor esetleg magyarázhatnátok az, hogy az közpénből működő közszolgák (képviselőknek) gyakorlatilag kérdéseket sem lehet feltenni, mert a médiát kiszorították a Parlamentből. Majd nagy pofával jelenti be a fideszes debreceni görény, hogy az ember eldönti kit enged be a házába. egy közpénzből fizetett ember és intézményről beszél (kósa, szigorúan kisbetűvel).

Undorító, hogy egyesek mit művelnek egyesek a topikban. Göbbels csak csettinteni tudna azon amit itt lát és műveltek, az fix. A Pravda ehhez képest az igazság bajnoka volt.

Remélem modi jön és takarít. A tököm teli van, hogy két rendszeresen propit posztoló mellett most még két ember baromságait kell itt olvasni.

Esetleg akkor magyarázzátok meg, hogy kormányzati 2/3 és 9 év után miért van az, hogy 10-15 év múlva gyakorlatilag az ország felében nem lesz se háziorvos, tanár, óvodába nevelő stb. Ja, hogy nem adnak bért.

A munkaerőhiány közepette meg senki nem megy szar pénzért esete havat lapátolni? Nahát...
Elmentek ti a búsba.
 

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
24 560
80 917
113
AHAHAHHA
'Emútnyócév van még? :)

Most tényleg a két csapat közötti különbséget kellene lezongoráznom? Ezek tényleg ennyit tudnak. Miután véletleül nyertek mindent a fővárosban, kitalálták, hogy a Patás majd úgysem ad pénzt, erre ők meg öt éven át ebből tök jól megélnek és ájvékolnak. Erre bakker ad, csak hozzanak döntést, hogy kell-e? Így lett stadionstopból kórházstop, ill. klímavészhelyzetből hóvészhelyzet. És mindezt öt évig. Nekem 8!

Van tervem arra, ha ezek tényleg visszajönnének 2022ben, semmi sem kötelező. Csináltam már ilyet korábban is és tök jól elvoltam nélkülük.

A hóhelyzetre meg ennyi kell:
20191202katona.gif


Hol a kétheréjű zebra, megálló és egyébfestő macskapárt ilyenkor?
 

Laci1970

Well-Known Member
2016. július 23.
1 781
3 235
113
  • Nehéz gépeket nem csettintésre szerez be semmilyen cég/szervezet.
  • A Bp. főpolgármesternek nincs teljhatalma.
  • A fővárosban kerületek is vannak.
  • Arra is kíváncsi lenné, hogy egyáltalán azt meg tudod-e mondani, hogy a főpolgármesternek milyen utasítási joga van afelett a szervezet felé, aminek az utakat kell takarítani. Az melyik is lenne? Vajon ezt meg tudod egyáltalán nevezni?
  • Az, hogy KO mennyit keres és milyen teljesítmény van mögötte az hogyan jön ide? Ja, hogy most találnak olyan szerződéseket a leváltott narancsos bandánál, ahol nincs mögötte semmilyen teljesítés?
  • A szupernek bemutatást nem értem, hogy hogyan jön ide.
  • 1 hónap is alig telt el a választások óta.
Egyébként meg reggel tényleg rossz volt, de 5-kor hazamenve ahol én jártam a mellékutak is le voltak takarítva, nemhogy a főbb vonalak. Szóval miről megy a rugózás?
Fogalmazzunk úgy, hogy téged sem az eszedért szerethetnek és ezt már számtalanszor bebizonyítottad itt műszaki és más téren is. De azért keltsed csak flémet.


+

Kénylemes hozzállás. A belpolbűnözés miatt nem válaszolok másra már.
Az külön vicc, hogy a jövőről úgy beszélsz, mintha az már biztos lenne és már ezen előre felháborodsz.

Akkor esetleg magyarázhatnátok az, hogy az közpénből működő közszolgák (képviselőknek) gyakorlatilag kérdéseket sem lehet feltenni, mert a médiát kiszorították a Parlamentből. Majd nagy pofával jelenti be a fideszes debreceni görény, hogy az ember eldönti kit enged be a házába. egy közpénzből fizetett ember és intézményről beszél (kósa, szigorúan kisbetűvel).

Undorító, hogy egyesek mit művelnek egyesek a topikban. Göbbels csak csettinteni tudna azon amit itt lát és műveltek, az fix. A Pravda ehhez képest az igazság bajnoka volt.

Remélem modi jön és takarít. A tököm teli van, hogy két rendszeresen propit posztoló mellett most még két ember baromságait kell itt olvasni.

Esetleg akkor magyarázzátok meg, hogy kormányzati 2/3 és 9 év után miért van az, hogy 10-15 év múlva gyakorlatilag az ország felében nem lesz se háziorvos, tanár, óvodába nevelő stb. Ja, hogy nem adnak bért.

A munkaerőhiány közepette meg senki nem megy szar pénzért esete havat lapátolni? Nahát...
Elmentek ti a búsba.
Ne politizalj kérlek! Többször irtam mar neked hogy nem értesz hozzá! Nyomod ezt a ballib szöveget. A te temad: gripen, f16 meg a többi repülő ize es egyeb haditeknika!
 

enzo

Well-Known Member
2014. augusztus 4.
12 826
31 832
113
AHAHAHHA
'Emútnyócév van még? :)

Egyértelmű, hogy az ellenzék hadállásoknak tekinti a megszerzett önkormányzati pozíciókat a kormányhatalom megszerzéséhez 2 év múlva, de ez a politikai logika.
Szóval ezt a 2 évet "harcolással" fogják tölteni, nem a települések működtetése lesz az elsődleges (legalábbis a DK-soknak, szociknak, akik az egész "faltól falig összefogást" mozgatják ténylegesen a kapcsolatrendszerükkel), kifizetőhelyekként fognak funkcionálni az embereiknek, persze az anyagi lehetőségeik messze vannak attól, amit a kormány tud biztosítani az embereinek. Szóval maradnak a havi egymilliós fizetésű "hasznos" tanácsadók, baráti ügyvédi irodák megbízásai stb. Nyilván lehet mondani ezekre, hogy nevetséges tételek a fideszközeli "oligarchák" gazdagodásához stb-hez képest. Egyelőre ennyi lehetőségük van. De persze az "elmúltnyolcévben" sem azzal okozták a legtöbb kárt, hogy volt akkor is korrupció. Egyszerűen szarul kormányoztak a mozgásteret figyelembe véve is. Szerintem a Bourbonokhoz hasonlóan ők semmit sem tanultak, semmit sem felejtettek, de majd elválik (ha úgy adódik). Az "új generációt" pedig nyugodtan lehetne "SZDSZ Legújabb Generációnak" nevezni ("Új Generáció" már volt, bár nem lett belőlük semmi nagyrészt, ma már azok is "középkorúak"). Csak persze az aktuális nyugati trendek szerint frissítve, most az LMBT és az isztambuli mellett a klíma is fontos nekik, meg importálták az amerikai demokraták oroszellenes hisztériáját is (az oroszok megszállták hazánkat, lassan kötelező lesz az iskolában is az orosz nyelv! Trump a KGB bábja, ahogy a haverja a zorbán is stb.). De ezek jönnek ismét, 12 év alatt egy kevésbé gátlástalan kormányra is ráunna a nép többsége, bejönnek azok a fiatal szavazók, akiknek emlékeik sincsenek arról, ami a zorbán előtt volt (nekik a Feri csak egy vicces jófej bácsi), 50% feletti támogatottsága sosem volt egy rövid pillanatot leszámítva, csak megosztott volt az ellenzékük. Most épp összeállt, egyben is fog maradni, annyi pénzt rászánnak még azok 2 évig, akiknek ez fontos (fejenként bagatell összegekkel, megemelt képviselői fizetéssel, pár misis tanácsadói szerződésekkel is meg lehet venni a szükséges emberkéket, nem kell hozzá egy Mészáros Lőrinc nagyságrend).
Az "elmúltnyolcévben" meg a fideszes önkormányzatok vettek fel devizahiteleket, hogy a válságot és a megszorításokat kihúzzák, aztán az állam mentette ki őket '10 után az összes adófizető pénzén. De Bp adósságával is ez volt a helyzet, amennyire emlékszem.
De mindegy, részemről befejezem, van akit ennyi belpol is irritál, politizálni lehet számos helyen a 444-től a polidilin át a kurucig, aki azt akar.
 

BiancoGasto

Well-Known Member
2018. november 14.
759
918
93
Drága fórumtársak! Kár vitatkozni. Valakinek vagy van ,,politikai intelligenciája", vagy nincs.
1919 óta ugyanazt benyalni azt jelenti,hogy nincs.
Itt senki nem fog megtéríteni senkit.
Ne is legyen cél.
Akit meg zavar a komipropi,azt zavarja a ballibpropi is.
 

alali77

Well-Known Member
2011. szeptember 19.
4 001
9 976
113
  • Tetszik
Reactions: Ooorky

zeal

Well-Known Member
2014. április 9.
8 064
23 139
113
Nehéz gépeket nem csettintésre szerez be semmilyen cég/szervezet.
Azok sem indultak el amik már megvannak.
A Bp. főpolgármesternek nincs teljhatalma.
Azért legalább egy ilyen reggelen 10 óra előtt is felkelhetett volna...
Arra is kíváncsi lenné, hogy egyáltalán azt meg tudod-e mondani, hogy a főpolgármesternek milyen utasítási joga van afelett a szervezet felé, aminek az utakat kell takarítani.
Azt mondta Karácsony, hogy azért nem indította el a takarítást, mert a munkagépek csak még nagyobb dugót okoztak volna. :)
Az, hogy KO mennyit keres és milyen teljesítmény van mögötte az hogyan jön ide?
Hómunkások bérére is el lehetett volna költeni a kamu állásokra elvert pénzeket.
Ja, hogy most találnak olyan szerződéseket a leváltott narancsos bandánál, ahol nincs mögötte semmilyen teljesítés?
Te még hiszel nekik? És szerinted ezért nem volt eltakaritva a latyak?
1 hónap is alig telt el a választások óta.
Majdnem 2, de ott amúgy is szakik vannak, vagy nem?
Egyébként meg reggel tényleg rossz volt, de 5-kor hazamenve ahol én jártam a mellékutak is le voltak takarítva, nemhogy a főbb vonalak. Szóval miről megy a rugózás?
Mert felmelegedett az idő és elolvadt a hó, szerencsére még a tavasz előtt. :)
Fogalmazzunk úgy, hogy téged sem az eszedért szerethetnek és ezt már számtalanszor bebizonyítottad itt műszaki és más téren is. De azért keltsed csak flémet.
Ezt pont te mondod? Haha! :D
Akkor esetleg magyarázhatnátok az, hogy az közpénből működő közszolgák (képviselőknek) gyakorlatilag kérdéseket sem lehet feltenni, mert a médiát kiszorították a Parlamentből.
Terelsz.
Visszaéltek az országos ellenzéket támogató újságírók a korábbi szabad rendszerrel és ezért lekorlátozták őket.
Majd nagy pofával jelenti be a fideszes debreceni görény, hogy az ember eldönti kit enged be a házába. egy közpénzből fizetett ember és intézményről beszél (kósa, szigorúan kisbetűvel).
Megint terelsz és csak az ellenzéki hazugságokat büfized fel.
Undorító, hogy egyesek mit művelnek egyesek a topikban. Göbbels csak csettinteni tudna azon amit itt lát és műveltek, az fix.
Már vártam a nácizást. :D
A Pravda ehhez képest az igazság bajnoka volt.
Amilyen szépen a jobbikot is kimosdattátok, úgy a Pravdával sem lehet baj. :p
Remélem modi jön és takarít. A tököm teli van, hogy két rendszeresen propit posztoló mellett most még két ember baromságait kell itt olvasni.
Vagy ha ő nem, akkor a csekatka' úgyis behívta már a NATO-t rendett tenni. :)
Esetleg akkor magyarázzátok meg, hogy kormányzati 2/3 és 9 év után miért van az, hogy 10-15 év múlva gyakorlatilag az ország felében nem lesz se háziorvos, tanár, óvodába nevelő stb. Ja, hogy nem adnak bért.
Ez hazugság. :rolleyes:
A munkaerőhiány közepette meg senki nem megy szar pénzért esete havat lapátolni? Nahát...
Nem a haveroknak kell nagy pénzt fizetni a kamu helyettesi állásban, hanem a többi dolgozónak.
Elmentek ti a búsba.
Nyenyenye...!:rolleyes:
 
M

molnibalage

Guest
79106146_2832920676759028_5832339749997641728_n.jpg

Tudom, tudom, ez jó pénz...
2005/6 táján - laza 13 éve - majdnem ennyi diákmelósként a bérem éjszakai műszakban a TESCO-ban. Úgy, hogy 1x30 és 1x15 perc pihenőm volt és nem hidegben végeztem kemény fizikai munkát. Na jó, ha éppen olyan részre tettek, akkor azért pakolgattam tonnás tömeget is egy műszak alatt, de azért a hólapátolás 8 órán keresztül pihivel is más.