[BIZTPOL] Afrika

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

kacsacsor

Well-Known Member
2015. március 15.
16 129
19 911
113
A Líbiában leszállt 2 drónról.
Az olasz egy fegyvertelen MQ-9A Predator-B volt, az amcsi meg vagy egy fegyvertelen RQ-4 Global Hawk vagy fegyverhordozó képes, de errefelé rendszerint enélkül repkedő MQ-9 Reaper.
Nem lelőtték őket, hanem leszálltak. A cikk szerint feltehetően az arrafelé előforduló orosz wágneresek elektronikus zavarásának eredményeképp.
Ha ez valóban így volt, akkor az oroszok ugyancsak sokat tudnak ezen drónok kommunikációs és vezérlési tulajdonságairól. Ami azért furcsa azok után, hogy már évekkel ezelőtt Iránban "leszállt" az amcsiknak egy Sentinel drónja. Ennek kapcsán nyilván komoly módosításokat végeztek, de úgy tűnik mérsékelt eredménnyel.
https://theaviationist.com/2019/11/...r-b-in-libya-new-jamming-capability-deployed/
 

igaziigaz

Well-Known Member
2019. február 11.
351
288
63
Ezt kifejtenéd? mi a baj a mostani pápával? szembe megy az Biblia tanításaival vagy mit rosszat követ el?
Semmi különös csak az ördögöt követi szolga kőmüves modón, de semmi extra XD

Emelett teljesen meghamisít mindent amennyire lehet. Egyértelműen politikai alapon a mai trendekhez viszonyítva pozicionálja magát és az egészet és leszarja az igazi kereszténységet.
Migráns és transznemű mániás és azt hiteti el, hogy a keresztényeknek semmilyen önvédelmük nem lehet. Ennek pedig semmi köze a kereszténységnek, ez egyértelműen a fehér ember irtásának egy terve és részese és burkolt libsi akna munka.

Van egy sablon duma, de igaz, hogy a szem a lélek tükre és elég ennek a pápának a szemében nézni és szépen mondva nem jót tükrözz...

az elődje se volt normális, aki hüllő szerű kígyós fallal pózolt....
 

BiancoGasto

Well-Known Member
2018. november 14.
759
918
93
Semmi különös csak az ördögöt követi szolga kőmüves modón, de semmi extra XD

Emelett teljesen meghamisít mindent amennyire lehet. Egyértelműen politikai alapon a mai trendekhez viszonyítva pozicionálja magát és az egészet és leszarja az igazi kereszténységet.
Migráns és transznemű mániás és azt hiteti el, hogy a keresztényeknek semmilyen önvédelmük nem lehet. Ennek pedig semmi köze a kereszténységnek, ez egyértelműen a fehér ember irtásának egy terve és részese és burkolt libsi akna munka.

Van egy sablon duma, de igaz, hogy a szem a lélek tükre és elég ennek a pápának a szemében nézni és szépen mondva nem jót tükrözz...

az elődje se volt normális, aki hüllő szerű kígyós fallal pózolt....
Olvastam ezt-azt Ferenc pápától. Nekem az az érzésem,hogy valami olyan ábrándja van miszerint az Európába betelepülő muszlim migránsok vallást fognak változtatni, ill. én azt gondolom,hogy a mélyen vallásos afrikai katolikusok is jól jönnének az egyháznak.
Én is csalódtam benne,azt gondoltam mivel jezsuita, bele fog csapni a lecsóba. Bele is csapot,csak nem úgy ahogy vártam. Gondolja szegény,hogy ha a másik orcáját is odafordítja,a muszlimok rájönnek,hogy milyen fasza vallás a milyenk,és tömegesen átigazolnak. Hát nem fognak.
Élet halál harcot vívunk. Most Churchill kell, nem egy Chamberlain.
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 413
44 021
113
Nekem az az érzésem,hogy valami olyan ábrándja van miszerint az Európába betelepülő muszlim migránsok vallást fognak változtatni, ill. én azt gondolom,hogy a mélyen vallásos afrikai katolikusok is jól jönnének az egyháznak.

S igaza is lesz! Vallást fognak változtatni Európában! A keresztény kultúrkört fogják megváltoztatni muzulmánra.
Én nem vagyok vallásos, de amit a mostani pápa csinál az szerintem biztonsági kockázat Európának, illegális migránsok lábát csókolgatja, mosdatja.
 

papajoe

Well-Known Member
2016. február 21.
16 933
53 497
113
Semmi különös csak az ördögöt követi szolga kőmüves modón, de semmi extra XD

Emelett teljesen meghamisít mindent amennyire lehet. Egyértelműen politikai alapon a mai trendekhez viszonyítva pozicionálja magát és az egészet és leszarja az igazi kereszténységet.
Migráns és transznemű mániás és azt hiteti el, hogy a keresztényeknek semmilyen önvédelmük nem lehet. Ennek pedig semmi köze a kereszténységnek, ez egyértelműen a fehér ember irtásának egy terve és részese és burkolt libsi akna munka.

Van egy sablon duma, de igaz, hogy a szem a lélek tükre és elég ennek a pápának a szemében nézni és szépen mondva nem jót tükrözz...

az elődje se volt normális, aki hüllő szerű kígyós fallal pózolt....



B+,mi mást szolgálna?
Ott van a könyvükben,a Jóska srác mondta rájuk,hogy ördög atya gyermekei vagytok,meg azt is mondta,hogy ördöggel nem lehet ördögöt űzni,s szerintem nem tévedett.
Ehhez képest a Jóskara hivatkoznak,kb annyi köze van a kereszténységnek a Jóska sráchoz,mint nekem a HTÖ-höz,mármint ha kiadnám a saját nevem alatt.
 

Halfdan

Well-Known Member
2019. január 9.
2 030
2 706
113
Semmi különös csak az ördögöt követi szolga kőmüves modón, de semmi extra XD

Emelett teljesen meghamisít mindent amennyire lehet. Egyértelműen politikai alapon a mai trendekhez viszonyítva pozicionálja magát és az egészet és leszarja az igazi kereszténységet.
Migráns és transznemű mániás és azt hiteti el, hogy a keresztényeknek semmilyen önvédelmük nem lehet. Ennek pedig semmi köze a kereszténységnek, ez egyértelműen a fehér ember irtásának egy terve és részese és burkolt libsi akna munka.

Van egy sablon duma, de igaz, hogy a szem a lélek tükre és elég ennek a pápának a szemében nézni és szépen mondva nem jót tükrözz...

az elődje se volt normális, aki hüllő szerű kígyós fallal pózolt....

Olvastam ezt-azt Ferenc pápától. Nekem az az érzésem,hogy valami olyan ábrándja van miszerint az Európába betelepülő muszlim migránsok vallást fognak változtatni, ill. én azt gondolom,hogy a mélyen vallásos afrikai katolikusok is jól jönnének az egyháznak.
Én is csalódtam benne,azt gondoltam mivel jezsuita, bele fog csapni a lecsóba. Bele is csapot,csak nem úgy ahogy vártam. Gondolja szegény,hogy ha a másik orcáját is odafordítja,a muszlimok rájönnek,hogy milyen fasza vallás a milyenk,és tömegesen átigazolnak. Hát nem fognak.
Élet halál harcot vívunk. Most Churchill kell, nem egy Chamberlain.

A valóságban a mostani pàpa semmi újat nem mond, sem a migrànsok sem a "transzneműek" ügyében, amit az elődei ne mondtak volna, csak a jobb ès baloldali vèlemènycikkekben ez másképp jön le.
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 413
44 021
113
A valóságban a mostani pàpa semmi újat nem mond, sem a migrànsok sem a "transzneműek" ügyében, amit az elődei ne mondtak volna, csak a jobb ès baloldali vèlemènycikkekben ez másképp jön le.
Persze, csak mikor II. János Pál csókolgatta meg a világ távoli faszán az elesetteket, épp nem akartak bejönni Európába belőlük néhány milliónyian évente. Ha kell erőszakkal is.

Ez feltűnt azért, hogy közben pöttyet megváltozott a világ képe - helyzete?

Most nem Teréz anya pápákra van szükség, hanem lassan olyanra aki elkezdi szervezni a defenzív keresztes háborút!
Mondom ezt megrögzött ateistaként!
 
  • Tetszik
Reactions: vilmoci

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 413
44 021
113
Az ugye megvan, hogy a kereszténység egyik legfőbb parancsa, a "Ne ölj!"?
immersion_items_18850.jpg

No és ez megvan?
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 413
44 021
113
Szerintem ez itt a legfőbb baj.
Olyan ez, mint a közlekedési szabályok be nem tartása.
Mindig elkezdik magyarázni a KRESZ-t, hogy "de csak 53-al mentem, meg különben is, a másik meg 57-el ment.".
Nem nem, ez csúsztatás így. Tök jó dolog amit mondasz, HA mindenki hithű keresztény LENNE a földön, és mindenki betartaná a "ne ölj" parancsolatot.

A gond az hogy az ellenfél a túloldalon azt tanulja a koránból, hogy nyugodtan megölhet minket, mert az úgy jó, várják majd a hősies cselekedetéért a szüzek!

Így aki be akarja tartani a ne ölj parancsot, ilyen kondíciók mellett, annak már most vége van.
 

Árpicsek

Well-Known Member
2016. október 7.
2 762
11 960
113
Én mindig minden önvédelmet, maradék életösztönt támogatni fogok.

Aki simogatni akarja illegális migráns lábát, és megcsókolni, az pakoljon össze, és költözzön oda közéjük, be a sűrűjébe!
Akkor is ha éppen egy pápáról van szó.

Nekem a keresztes háború hirdetésével van gondom.
Aki ide befogadást nyer, be kell, hogy tartsa az itteni törvényeket. Ha nem, viszlát.