A magyar haderő lehetséges fejlesztési irányai

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

beta

Well-Known Member
2011. október 26.
5 368
8 535
113
"Magyar tankbeszerzés: félelmetes ragadozó vagy fogatlan oroszlán?"

https://mfor.hu/cikkek/szubjektiv/felelmetes-ragadozo-vagy-fogatlan-oroszlan.html

Nyilván laikusoknak íródott a cikk. A felvetései - szállíthatósági problémák, állomány - viszont érdekesek. A darabszámot viszont itt sem említik, mint problémát. Ennyi hk inkább csak lokális konfliktushoz elég, regionálisra már nemigen.
 

ladagrant

Well-Known Member
2019. január 30.
2 395
4 391
113
Nem migránsra, hanem ha berobban a határtól 100km-re lévő bosznia, és megérkeznek a papucsos-turbánosok AK-val a szomszédba. Netán kedvük támadna 1-2x portyázni a jelenlegi határ innenső oldalára.
Bosznia? Láttál te már bosnyákot? Volt szerencsém párhoz, még nálunk is Európaiabbnak néznek ki.
 
  • Tetszik
Reactions: fedett_mókus

Király Fika

Well-Known Member
2019. március 22.
2 904
4 743
113
"Magyar tankbeszerzés: félelmetes ragadozó vagy fogatlan oroszlán?"

https://mfor.hu/cikkek/szubjektiv/felelmetes-ragadozo-vagy-fogatlan-oroszlan.html

Nyilván laikusoknak íródott a cikk. A felvetései - szállíthatósági problémák, állomány - viszont érdekesek. A darabszámot viszont itt sem említik, mint problémát. Ennyi hk inkább csak lokális konfliktushoz elég, regionálisra már nemigen.
Soha nem fogom megérteni, hogy a harci technikához nem értő, analfabéta népek miért írnak ilyen dolgokat. A darabszám nem stimmel, a hadgyakorlattal kapcsolatos megjegyzés légből kapott. A probléma gyökere az, hogy olyan dilettánsok fognak tollat, kiknek halvány gőzük sincs arról a témáról, amiről nyilatkoznak. Ennél már csak az rosszabb, amikor "szakértőnek" állítják be magukat.
 

mindenen kívül

Well-Known Member
2019. szeptember 18.
6 471
18 371
113
Soha nem fogom megérteni, hogy a harci technikához nem értő, analfabéta népek miért írnak ilyen dolgokat. A darabszám nem stimmel, a hadgyakorlattal kapcsolatos megjegyzés légből kapott. A probléma gyökere az, hogy olyan dilettánsok fognak tollat, kiknek halvány gőzük sincs arról a témáról, amiről nyilatkoznak. Ennél már csak az rosszabb, amikor "szakértőnek" állítják be magukat.
Politikai lejáratas, hangulatkeltés, nem kell vele foglalkozni, a 168 órában már lekozoltek.
 
  • Tetszik
Reactions: honved

BiancoGasto

Well-Known Member
2018. november 14.
759
918
93
Bosznia? Láttál te már bosnyákot? Volt szerencsém párhoz, még nálunk is Európaiabbnak néznek ki.
Ez azért erős túlzás. A többség európai mentalitással rendelkezik,de van egy réteg amely visszazuhant az ottomán időszakba.
A háború után még csak kendőt kezdtek hordani egyesek ( egy klaszikust idézve:
Most azok a nők hordanak kendőt,akik a jugó időkben a legnagyobb kurvák voltak!),manapság vidéken egyre jobban terjed a burka.
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
25 687
90 781
113
Ez azért erős túlzás. A többség európai mentalitással rendelkezik,de van egy réteg amely visszazuhant az ottomán időszakba.
A háború után még csak kendőt kezdtek hordani egyesek ( egy klaszikust idézve:
Most azok a nők hordanak kendőt,akik a jugó időkben a legnagyobb kurvák voltak!),manapság vidéken egyre jobban terjed a burka.
Ezektől a szatyorfejű nőktől herótom van...
Azt se látni melyik jó csaj!!! :p
 

hlln

Well-Known Member
2019. május 17.
310
1 001
93
https://jetplanes.blog.hu/2019/12/1...bmPXtB6rtjPDSR1emXQ4r8IiOQVnrHNK8wLxGZ8qB3R18

Újra német gépek a szolnoki hangárban

dsc_8860.jpg
 
  • Tetszik
Reactions: anonim999

beta

Well-Known Member
2011. október 26.
5 368
8 535
113
Soha nem fogom megérteni, hogy a harci technikához nem értő, analfabéta népek miért írnak ilyen dolgokat. A darabszám nem stimmel, a hadgyakorlattal kapcsolatos megjegyzés légből kapott. A probléma gyökere az, hogy olyan dilettánsok fognak tollat, kiknek halvány gőzük sincs arról a témáról, amiről nyilatkoznak. Ennél már csak az rosszabb, amikor "szakértőnek" állítják be magukat.

Kicsit lassabban! :)

44 db A7-es, 12 db A4-es, 3 db Leguan az 59 db, mint amit írt a cikk. 2017-ben volt mozgás a német-lengyel határon, és biztosan volt logisztikai probléma is. Tehát megtörténhetett az említett eset. A cikkben szereplő haditechnikai megfontolások (Kurksz, Irak stb) közül melyikkel nem értesz egyet?

A cikk érdemi része amúgy, hogy a magyar infrastruktúra fel van-e készülve a járművek hazai szállításra és van-e elég személyzet. Meg persze olyan kérdéseket is hozzá lehetne csapni, hogy tárolás, karbantartás, lőszer-ellátás stb terén mi hogy lesz. Ezek valós problémáknak tűnnek.
 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 116
45 427
113
Kicsit lassabban! :)

44 db A7-es, 12 db A4-es, 3 db Leguan az 59 db, mint amit írt a cikk. 2017-ben volt mozgás a német-lengyel határon, és biztosan volt logisztikai probléma is. Tehát megtörténhetett az említett eset. A cikkben szereplő haditechnikai megfontolások (Kurksz, Irak stb) közül melyikkel nem értesz egyet?
Jah, csak vannak még a Wiesentek, meg a 12+ logisztikai jármű, vontatók.
Jah volt logisztikai probléma....
Csak nem úgy, .....nem tankokkal.... és nem ott. :hadonaszos:
A cikk érdemi része amúgy, hogy a magyar infrastruktúra fel van-e készülve a járművek hazai szállításra és van-e elég személyzet. Meg persze olyan kérdéseket is hozzá lehetne csapni, hogy tárolás, karbantartás, lőszer-ellátás stb terén mi hogy lesz. Ezek valós problémáknak tűnnek.
Egy nagy lóbránert tűnnek valós problémának! Különösen jelenidőben!
Tehát már most elkezdünk olyan dolgok miatt aggódni, hangulatot kelteni, ami leghamarabb 2023-24-ben jöhet elő.
Nagyon meg lennék lepve, ha egyáltalan az új A7-esek ágyúit 2024 előtt elsütnék.
Ez a cikk egy szimpla marhaság.
Az A4-ek pedig pont azért érkeznek, hogy a személyzeti problémákat orvosolhassuk.
 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 116
45 427
113
Ezek altisztek lesznek ? Mert aki a PKM-el lő, azt az "én időmben" kegyetlenül talpon rúgta volna egy sorállományú tisztes hátulról.
Én azon röhögtem, ahogy legalább 4-5mp-es snittben arra vártak, hogy a célalak lefeküdjön, majd végül a cél előtt vagy 3-5 méterre csapódott a földbe. :p:D:D
Nem értem, hogy az ilyen bénázásokat miért kell belevágni. :rolleyes:
Mint annak idején a CG4 első lövészetén. Persze, hogy ilyenek vannak. Hogyne lennének!
De ne ebbol gyártsunk tartalmat! :):):)
Nincs elég felvett nyersanyag? Tessék már odafigyelni! Ezek promó anyagok!
 

Ocses

Well-Known Member
2018. szeptember 29.
6 075
13 704
113
Ezek altisztek lesznek ? Mert aki a PKM-el lő, azt az "én időmben" kegyetlenül talpon rúgta volna egy sorállományú tisztes hátulról.


Ne légy ilyen szigorú.
Lehet életében először lőtt pkm-mel. Lehet logusztikus,eüs vagy valahol egy radart kezel.

Az elhízott tiszthelyettes jelölt szomorúbb a szememben. Hogy mutat példát.

Ráadásul még mindíg itt tartunk. Nem lőkiképzők oktatjak az állományt lőni. Hanem olyan emberek akik lehet maguk sem tudnak igazán.

Tatán 2010 elött volt egy szakszi, késöbb örmester.
A Simonyi lőkiképzô suliját végezte el.
Ma a teknél lőkiképző.
De a zászlóaljnál nem használták ki a tudását.
Én egyszer voltam nála civil lőtéren, 1 nap alatt rohadt sok mindent tanultam tőle.
Húszezrembe fájt a lőszer (2010ben )de minden forintja megérte.

Más alkalommal az ő segítségével hívtak másik lőkiképzőt a nemzeti nyomozó iroda tanuvédelmi szolgálatától.

Hát ott is zongorázni lehetett a különbséget a sima lövészetek, és az ő álltala végrehajtatottak között.

Legalább a lövész alakulatoknál rá kellene feküdni, és megreformálni.
Amíg valaki 100m-en nem tud normális szórást lőni, addig nem kell vele mást lővetni.
Hamár ilyen kevés harcolónk van.
 

honved

Well-Known Member
2010. június 2.
9 892
18 278
113
Én azon röhögtem, ahogy legalább 4-5mp-es snittben arra vártak, hogy a célalak lefeküdjön, majd végül a cél előtt vagy 3-5 méterre csapódott a földbe. :p:D:D
Nem értem, hogy az ilyen bénázásokat miért kell belevágni. :rolleyes:
Mint annak idején a CG4 első lövészetén. Persze, hogy ilyenek vannak. Hogyne lennének!
De ne ebbol gyártsunk tartalmat! :):):)
Nincs elég felvett nyersanyag? Tessék már odafigyelni! Ezek promó anyagok!

A HM íróasztal főokosai nagyon értenek hozzá, hogyan csináljanak többször bohócot a Honvédsgéből. Nem túl rég, valami műveleti taretalékos, vagy sima újonc kiképzésről raktak fotókat fel. Itt kiveséztük, talán emlékeztek, bár lehet több mint 1 éve történt. Volt a hivatalos képeken egy szemüveges srác, aki valami elképesztő módon nézett ki és gyalázatosan fogta az AK-t. Természetesern, arról raktak fel több képet a honvédelem.hu oldalra.
 

honved

Well-Known Member
2010. június 2.
9 892
18 278
113
Ne légy ilyen szigorú.
Lehet életében először lőtt pkm-mel. Lehet logusztikus,eüs vagy valahol egy radart kezel.

Az elhízott tiszthelyettes jelölt szomorúbb a szememben. Hogy mutat példát.

Ráadásul még mindíg itt tartunk. Nem lőkiképzők oktatjak az állományt lőni. Hanem olyan emberek akik lehet maguk sem tudnak igazán.

Tatán 2010 elött volt egy szakszi, késöbb örmester.
A Simonyi lőkiképzô suliját végezte el.
Ma a teknél lőkiképző.
De a zászlóaljnál nem használták ki a tudását.
Én egyszer voltam nála civil lőtéren, 1 nap alatt rohadt sok mindent tanultam tőle.
Húszezrembe fájt a lőszer (2010ben )de minden forintja megérte.

Más alkalommal az ő segítségével hívtak másik lőkiképzőt a nemzeti nyomozó iroda tanuvédelmi szolgálatától.

Hát ott is zongorázni lehetett a különbséget a sima lövészetek, és az ő álltala végrehajtatottak között.

Legalább a lövész alakulatoknál rá kellene feküdni, és megreformálni.
Amíg valaki 100m-en nem tud normális szórást lőni, addig nem kell vele mást lővetni.
Hamár ilyen kevés harcolónk van.

Nem vagyok szigorú, de ezt a zrikát nem hagyhattam ki. Talán 2 másodperc a vágókép., amin látszik, de egyből kiszúrtam. Lehet hogy nem harcoló katona, de akkor is ez egy lövészet, amire elvileg előtte felkészítik. Hogy feküdhet a lőállásba egy géppuska mögé, ha azt sem tudja hogy kell megfogni ? :) Pontosabban, hogyan készítették fel erre a lövészetre ?
 

kaktusz

Well-Known Member
2010. december 7.
2 279
7 745
113
Ne légy ilyen szigorú.
Lehet életében először lőtt pkm-mel. Lehet logusztikus,eüs vagy valahol egy radart kezel.

Az elhízott tiszthelyettes jelölt szomorúbb a szememben. Hogy mutat példát.

Ráadásul még mindíg itt tartunk. Nem lőkiképzők oktatjak az állományt lőni. Hanem olyan emberek akik lehet maguk sem tudnak igazán.

Tatán 2010 elött volt egy szakszi, késöbb örmester.
A Simonyi lőkiképzô suliját végezte el.
Ma a teknél lőkiképző.
De a zászlóaljnál nem használták ki a tudását.
Én egyszer voltam nála civil lőtéren, 1 nap alatt rohadt sok mindent tanultam tőle.
Húszezrembe fájt a lőszer (2010ben )de minden forintja megérte.

Más alkalommal az ő segítségével hívtak másik lőkiképzőt a nemzeti nyomozó iroda tanuvédelmi szolgálatától.

Hát ott is zongorázni lehetett a különbséget a sima lövészetek, és az ő álltala végrehajtatottak között.

Legalább a lövész alakulatoknál rá kellene feküdni, és megreformálni.
Amíg valaki 100m-en nem tud normális szórást lőni, addig nem kell vele mást lővetni.
Hamár ilyen kevés harcolónk van.
Hát, egy ilyen kiképzésre én is befizetnék. Nem is értem, megy itt a nagy szövegelés néha, hogy húú de profik a fiuk, s aztán kiderül nem is tudnak rendesen lőni, ami azért lássuk be mégiscsak egy "alap" dolog lenne egy katonánál, még ha logisztikus, vagy iroda kukac is.
 
  • Tetszik
Reactions: antigonosz

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
28 584
63 954
113
Borisz megválaszolta.
A Korányi utca meg valami türelmi zóna is, mert folyamatosan tele volt (van?) prostikkal.
De nézz szét magad a környéken: Link
Az komoly, megneztem. Putri. Onkormanyzat helyeben szanaszet buntetnem az ilyen omlasveszelyes hazak tulajdonosait, aztan csak eladogatnak oket szepen lassan, vagy hivatalbol bontatni el.