Filmek és sorozatok

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

M

molnibalage

Guest
star_wars_spoiler_generator.png
 
M

molnibalage

Guest
Az összwd Disneys egy kalap szar a zsivány egyest leszámítva...
A Solo-t ezért én már torrenten sem néztem meg.
A RO fantasztikus lenne, ha nem olyan történetről szólna, aminek ismert a vége. Ha hasonló színvonalon készülne egy SW film, aminek semmi köze nem lenne az eddigi SW filmekhez, az jó lenne.

Ha valakit érdekel.

Mi a baj az új trilógiával? Hogy nem látni azt, hogy mégis mi a f*sznak készült a pénznyomdán túl. Az Ep.1-3 elmesélte, hogy a jövőnek tekintett ember hogyan omlott összes és vált azzá, amivé. Az Ep 4-6 megmutatta, hogy ez hogyan került balanszba a fia által.

Ok. És mi az Ep-7-9 lényegi alapja? Az első két rész után sem látni semmi koncepciót. Csak disney mechandise hatását és rian johnson faszságait és a másik rendező és az írok biztonsági játéka... Eredetiség? Na, az semmi...
Nem szégyen az, csak akkor milyen jogon kap egy csapat barom több száz milliót filmre...? Mert egy rakás tehetség ebből sokkal többet tudna.

Egy random forgatókönyvíró és történetíró pályázat első 5 helyezettje ennél biztosan többet rakna össze. Ezt már akkor éreztem, amikor egy ember összevágta a meglevő anyaggal egy sokkal jobb GoT S8E2-őt. Akkor más is képes lehet arra, hogy hasonlót csináljon mással.

Elképesztő, hogy oda jutottunk, hogy azok, akik elvileg ebből élnek bénábbak, mint néhány egyszerű néző...
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
47 208
76 693
113
A Solo-t ezért én már torrenten sem néztem meg.
A RO fantasztikus lenne, ha nem olyan történetről szólna, aminek ismert a vége. Ha hasonló színvonalon készülne egy SW film, aminek semmi köze nem lenne az eddigi SW filmekhez, az jó lenne.

Ha valakit érdekel.

Mi a baj az új trilógiával? Hogy nem látni azt, hogy mégis mi a f*sznak készült a pénznyomdán túl. Az Ep.1-3 elmesélte, hogy a jövőnek tekintett ember hogyan omlott összes és vált azzá, amivé. Az Ep 4-6 megmutatta, hogy ez hogyan került balanszba a fia által.

Ok. És mi az Ep-7-9 lényegi alapja? Az első két rész után sem látni semmi koncepciót. Csak disney mechandise hatását és rian johnson faszságait és a másik rendező és az írok biztonsági játéka... Eredetiség? Na, az semmi...
Nem szégyen az, csak akkor milyen jogon kap egy csapat barom több száz milliót filmre...? Mert egy rakás tehetség ebből sokkal többet tudna.

Egy random forgatókönyvíró és történetíró pályázat első 5 helyezettje ennél biztosan többet rakna össze. Ezt már akkor éreztem, amikor egy ember összevágta a meglevő anyaggal egy sokkal jobb GoT S8E2-őt. Akkor más is képes lehet arra, hogy hasonlót csináljon mással.

Elképesztő, hogy oda jutottunk, hogy azok, akik elvileg ebből élnek bénábbak, mint néhány egyszerű néző...

A Solo konkréten még sci-finek is szar.
Kövezzetek meg nekem a masodik triológia is tetszett és kifelyezetten örültem,hogy CGI-nek is hisz ez azért még is csak egy sci-fi szóval hülyén nézne ki a lyukkártyás számítógép mint a Dűnében.A legnagyobb bűne ennek a 2 fimnek és a Solo-nak(nem láttam még a harmadikat),hogy nulla hozzáadott ötlet van benne.Semmi új nincs de még remakenek is gyengék.
 
  • Tetszik
Reactions: fip7 and alali77

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
47 208
76 693
113
Egyébként aki nagyon kiábrándult a Star Warsból az nézzen Mandaloriant mert nagyon jó és játszon a Fallen Orderrel mert abban benne van minden ami hiányzik a Disney kreálmányok nagy részéből.Jó történet,érdekes helyszínek,fasza kardozós hentelés bár van par idegesítő játékelem(mint pl a gyakorlatilag használhatatlan minimap)de ezt leszámítvan nagyon jó feelingje van az egésznek.

És már látjuk a fényt az alagút végén a The Clone Wars hamarosan érkezik!!!
 

alali77

Well-Known Member
2011. szeptember 19.
4 027
10 053
113
A Solo-t ezért én már torrenten sem néztem meg.
A RO fantasztikus lenne, ha nem olyan történetről szólna, aminek ismert a vége. Ha hasonló színvonalon készülne egy SW film, aminek semmi köze nem lenne az eddigi SW filmekhez, az jó lenne.

Ha valakit érdekel.

Mi a baj az új trilógiával? Hogy nem látni azt, hogy mégis mi a f*sznak készült a pénznyomdán túl. Az Ep.1-3 elmesélte, hogy a jövőnek tekintett ember hogyan omlott összes és vált azzá, amivé. Az Ep 4-6 megmutatta, hogy ez hogyan került balanszba a fia által.

Ok. És mi az Ep-7-9 lényegi alapja? Az első két rész után sem látni semmi koncepciót. Csak disney mechandise hatását és rian johnson faszságait és a másik rendező és az írok biztonsági játéka... Eredetiség? Na, az semmi...
Nem szégyen az, csak akkor milyen jogon kap egy csapat barom több száz milliót filmre...? Mert egy rakás tehetség ebből sokkal többet tudna.

Egy random forgatókönyvíró és történetíró pályázat első 5 helyezettje ennél biztosan többet rakna össze. Ezt már akkor éreztem, amikor egy ember összevágta a meglevő anyaggal egy sokkal jobb GoT S8E2-őt. Akkor más is képes lehet arra, hogy hasonlót csináljon mással.

Elképesztő, hogy oda jutottunk, hogy azok, akik elvileg ebből élnek bénábbak, mint néhány egyszerű néző...
Csak egy dolog hiányzik belőlük: a Star Wars világ szeretete. Ez amiben elbukik, a Marvel Universe egy sokkal szarabb világból jobbat hoz ki, mert szereti aki kitalálja a sztorit, és konzekvens, nincsenek benne egymással ellentétes buktatók, amivel az SW-t tele rakják.
 
M

molnibalage

Guest
A Solo konkréten még sci-finek is szar.
Kövezzetek meg nekem a masodik triológia is tetszett és kifelyezetten örültem,hogy CGI-nek is hisz ez azért még is csak egy sci-fi szóval hülyén nézne ki a lyukkártyás számítógép mint a Dűnében.A legnagyobb bűne ennek a 2 fimnek és a Solo-nak(nem láttam még a harmadikat),hogy nulla hozzáadott ötlet van benne.Semmi új nincs de még remakenek is gyengék.
Hóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóó...
Az SW soha nem volt sci-fi. Kalandfilm volt. Mindig. A tudományos fantasztikumhoz semmi köze nincs. Az egész kb. egy vadnyugat vs mágia világ fura mixe, ami a jövőben játszódik, mert lovakkal és szekerekkel egy bolygón kevésbé lenne érdekes.
 
  • Tetszik
Reactions: Loken

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
28 722
64 889
113
Hóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóó...
Az SW soha nem volt sci-fi. Kalandfilm volt. Mindig. A tudományos fantasztikumhoz semmi köze nincs. Az egész kb. egy vadnyugat vs mágia világ fura mixe, ami a jövőben játszódik, mert lovakkal és szekerekkel egy bolygón kevésbé lenne érdekes.
Vannak benne lofelek, hat hogy is mondjam... Vegul is a 40 evvel ezelotti diszleteket ujra felhasznalhattak. :D Moziban nem erdemes megnezni, jo volt a megerzesem, az ero sugallta, megneztem neten inkabb, tobb bort talan mar nem huznak le errol. Gyakorlatilag a 4-5-6 ujraforgatasa volt szinte. Kiabrandito...
Nekem mondjuk a Solo bejon, de a RO jobb.
 
  • Tetszik
Reactions: Terminator

KoviUbi

Well-Known Member
2016. szeptember 1.
1 834
6 693
113
Hóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóó...
Az SW soha nem volt sci-fi. Kalandfilm volt. Mindig. A tudományos fantasztikumhoz semmi köze nincs. Az egész kb. egy vadnyugat vs mágia világ fura mixe, ami a jövőben játszódik, mert lovakkal és szekerekkel egy bolygón kevésbé lenne érdekes.

"Réges-régen...."

:hadonaszos:
 
  • Tetszik
Reactions: fip7 and zsolti

szuvorov

Well-Known Member
2014. május 16.
7 376
23 017
113
Hóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóó...
Az SW soha nem volt sci-fi. Kalandfilm volt. Mindig. A tudományos fantasztikumhoz semmi köze nincs. Az egész kb. egy vadnyugat vs mágia világ fura mixe, ami a jövőben játszódik, mert lovakkal és szekerekkel egy bolygón kevésbé lenne érdekes.

A múltban :D
"Réges régen egy messzi messzi galaxisban........"
 
  • Tetszik
Reactions: fip7 and zsolti

Lator

Well-Known Member
2017. március 7.
2 452
10 532
113
Elkezdtem à witcher sorozatot. Eddig csalódás... A történet szinte követhetetlen, talán csak a legelvetemültebb rajongók tudják mi is történik. A legtöbb jelenet teljesen teátrális, valahogy nem jön át a feszültség, nem érzem hogy valóban boldogok vagy szomorúak, hogy a karaktereknek nehézségek, érzelmeik vannak. Ez amúgy érdekes, mert a színészek nem mondhatóak rossznak.(mondjuk Geralt eddig csak szigorúan néz) Talán a rosszul felépített dialógusok miatt, esetleg eredeti angolban kellene nézni.
A harcjelenetek rendben vannak, a CGI is elmegy szódával.
Összességében nézhető de néha unalmas, nem méltó sem a regényekhez sem pedig a játékokhoz.
Folytatni fogom persze, remélem jobb lesz. Optimista vagyok mást nem tehetek:)
 
M

molnibalage

Guest
Elkezdtem à witcher sorozatot. Eddig csalódás... A történet szinte követhetetlen, talán csak a legelvetemültebb rajongók tudják mi is történik. A legtöbb jelenet teljesen teátrális, valahogy nem jön át a feszültség, nem érzem hogy valóban boldogok vagy szomorúak, hogy a karaktereknek nehézségek, érzelmeik vannak. Ez amúgy érdekes, mert a színészek nem mondhatóak rossznak.(mondjuk Geralt eddig csak szigorúan néz) Talán a rosszul felépített dialógusok miatt, esetleg eredeti angolban kellene nézni.
A harcjelenetek rendben vannak, a CGI is elmegy szódával.
Összességében nézhető de néha unalmas, nem méltó sem a regényekhez sem pedig a játékokhoz.
Folytatni fogom persze, remélem jobb lesz. Optimista vagyok mást nem tehetek:)
Én még nem kezdtem el, de egy kommentet láttam az SG.hu-n a játék fórumában.

Akinek zavaros lenne három szálon, három különböző idősíkon kezd a történet (Geralt, Yennefer, Ciri). Így világos lesz minden. Az amit az első rész(ekben) látunk, az nem egy időben történik a karakterekkel.