Hardver sarok (telefon, PC, konzol, tablet, stb)

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

M

molnibalage

Guest
Akkor miért kért tőlem pénzt a rendszer? Amíg ingyen tette volna, addig még talán frissítettem volna korábban. De így...

Cserébe a frissített rendszer tele lesz szemetelve a régi maradványaival.
Mondjuk ha aktivál rajta egy Ms account-ot utána már csinálhat egy tiszta telepítést.
Egyre jobb. Nevetséges az, amit ma az IT művel. Hogy egy szájbavert intallállást sem lehet csinálni úgy, hogy aztán ne te takarítsál le manuálisan 30GB szemetet.
 
T

Törölt tag 008

Guest
Akkor miért kért tőlem pénzt a rendszer? Amíg ingyen tette volna, addig még talán frissítettem volna korábban. De így...
...
Ezzel a tool-al próbáltad?
https://www.microsoft.com/en-us/software-download/windows10

Elvileg a teljesen jogtiszta Win7-et ez simán upgradeli. Én csak Win8 ról upgradeltem ezzel az ment de youtube tele van vele, hogy Win7-et is ugyanígy upgradelik, meg PH-n is mindenhol azt írják, hogy a 7-es kulcsokat elfogadja a Win10 install.
 
M

molnibalage

Guest

Kurfürst

Well-Known Member
2017. szeptember 14.
4 762
14 691
113
Meg a win-nek nincs beépített vírusirtója sem.

Win10-nek van és jól működik amennyire én tudom. Eggyel kevesebb szar fut a háttérben.

Jó a Win10, az első normális Windows ami létezik, stabil, a korábbi rendszerekhez képest villámgyors és baromi gyorsan bootol, sok olyan kényelmi funkció van (pl. ha újra akarod rakni lehet úgy hogy elindítod és megtartja az összes beállítást, mappát, ott hagyod és csinálja, bár elsőre én is inkább ledarálnám az egész rendszert).

A Win7/8 közötti átmenetet képező GUI-tól meg a csempéktől mondjuk az elején idegrángást kaptam de pár hónap alatt meg lehet szokni és utána már jól használható. Váltani kell, nincs mese,a frissítések hiánya miatt.


Én úgy tudom hogy ez kb. 1,5 évvel ezelőttig volt így, akkor lehetett 10-re váltani ha volt valamilyen legálisnak tűnő Win 7-ed. Megváltozott valami?
 
  • Tetszik
Reactions: Ooorky
M

molnibalage

Guest
Win10-nek van és jól működik amennyire én tudom. Eggyel kevesebb szar fut a háttérben.
Jó a Win10, az első normális Windows ami létezik, stabil, a korábbi rendszerekhez képest villámgyors és baromi gyorsan bootol, sok olyan kényelmi funkció van (pl. ha újra akarod rakni lehet úgy hogy elindítod és megtartja az összes beállítást, mappát, ott hagyod és csinálja, bár elsőre én is inkább ledarálnám az egész rendszert).

A Win7/8 közötti átmenetet képező GUI-tól meg a csempéktől mondjuk az elején idegrángást kaptam de pár hónap alatt meg lehet szokni és utána már jól használható. Váltani kell, nincs mese,a frissítések hiánya miatt.

Én úgy tudom hogy ez kb. 1,5 évvel ezelőttig volt így, akkor lehetett 10-re váltani ha volt valamilyen legálisnak tűnő Win 7-ed. Megváltozott valami?
Na igen, a csempéktől is a falnak megyek. Az NVidia felülete is emiatt egy vicc. Okostelefon kinézetű szutyok. Persze nem fér rá mind, ezért egyes funkciók meg egy szinttel lentebb vannak, hagyományos módon. Katyvasz az egész. A kényszeres újítási próbálkozások sokszor nem vezetnek jóra. A Wn7-emet is kb. 98 kinézettel használom mínusz a tényleg hasznos és amúgy nem kikapcsolható újdonságok.

Arra is kíváncsi leszek, hogy a Office 2007-em működni fog-e. Igen, azt használok, mert nekem elég volt eddig... Peresze kellett hozzá kompatibilitási tapasz, de működik úgy, hogy a cégnél Office 365-ben írt doksi sem csesződik szét.
 
T

Törölt tag 008

Guest
Win10-nek van és jól működik amennyire én tudom. Eggyel kevesebb szar fut a háttérben....
Nem fut kevesebb szar. Ha a Windows Defender fut vagy a third party vírusírtó, tök mindegy. 1 db extra alkalmazás.
A thrid party letiltja a windefendert. Nem futhat 2 security suit együtt, mert összeakadnak.

...Én úgy tudom hogy ez kb. 1,5 évvel ezelőttig volt így, akkor lehetett 10-re váltani ha volt valamilyen legálisnak tűnő Win 7-ed. Megváltozott valami?
Hivatalosan. Valójában nincs letiltva az opció. Az MSnek érdeke, hogy kitolja a Win7-et ergó inkább megengedi a váltást.
Kérdés meddig. Pár hete még működött az biztos. Mivel most nagyon megy a kampány, hogy válts így nem hiszem, hogy pont most tiltanák le.
Szerintem Jan 14-ig biztos marad az opció. Hogy utána vérszemet kap-e az MS és megveteti minden Win7 tulajjal újra azt nem tudom. Nem vagyok MS alkalmazott, de talán még ők sem tudják.

Amitől még falnak megyek az az évente 10 000-ftos office. Anno a laptophoz kaptam egy office 365-öt. Beaktiváltam, mert asszony kapott valami word doksit.
Mikor következőnek elindítottam már ki is írta, hogy hát lejárt, újabb 10k HUF.
MIvan??? 10k-t fizessek, hogy évente 1 doksit megnyissak? Nevettséges az egész.
 
  • Tetszik
Reactions: Kurfürst

Kurfürst

Well-Known Member
2017. szeptember 14.
4 762
14 691
113
Office 2003 nekem anno működött rajta gond nélkül, sőt úgy általában kompatibilitási gondok nem volt nekem eddig. Kezdéskor is lehetett használni hozzá minden drivert, amit Win 8-hoz írtak, max. a nagyon régi és/vagy Sound Blaster :p cuccokkal volt gebasz, de az már SB szánalmas supportjának sara..
 

Kurfürst

Well-Known Member
2017. szeptember 14.
4 762
14 691
113
Nem fut kevesebb szar. Ha a Windows Defender fut vagy a third party vírusírtó, tök mindegy. 1 db extra alkalmazás.
A thrid party letiltja a windefendert. Nem futhat 2 security suit együtt, mert összeakadnak.

Ja, csak a Windef lábnyoma az kb. észrevehetetlen, egy Kaspersky vagy pláne Norton meg lefogja az egész gépet.

Amitől még falnak megyek az az évente 10 000-ftos office. Anno a laptophoz kaptam egy office 365-öt. Beaktiváltam, mert asszony kapott valami word doksit.
Mikor következőnek elindítottam már ki is írta, hogy hát lejárt, újabb 10k HUF.
MIvan??? 10k-t fizessek, hogy évente 1 doksit megnyissak? Nevettséges az egész.

Ha 10 000 lenne az jó volna, de havi 3000 ez a szutyok. Ha volna legális 10 ezres opció az érdekelne :)
 
T

Törölt tag 008

Guest
.....Ha 10 000 lenne az jó volna, de havi 3000 ez a szutyok. Ha volna legális 10 ezres opció az érdekelne :)
Meeeennnnnnyyyyiiiiiii? WTF!!! Mikor emelték ezt így meg? Nem normálisak. :hadonaszos::hadonaszos::hadonaszos::hadonaszos::hadonaszos:
Hardveraprón szoktak legális kulcsokat árulni 8-10k körül. Az Office 2019 elvileg nem lejárós, szóval csak 1x kell kifizetni.
 

Kurfürst

Well-Known Member
2017. szeptember 14.
4 762
14 691
113
Office 2019-hez nincs cloud szolgáltatás meg talán több licenc sem tabletre, telefonra. Plusz igazából vagy 70 ezer forint, az 2-3 éves licenc a 365-el, de egy idő után meg úgyis jön az újabb amit megint megvehetsz szóval eh.

Most rákeresve kering a neten valami "Personal" változat ami egy évre 16, úgy még kijön egy ezres körül.
https://www.lizengo.hu/office-csoma...MI5I6UrbzB5gIVSMayCh0QPgITEAQYBSABEgKvTPD_BwE

Vállalati 365-tel lehet annyi trükközni, hogy EU adószámmal megspórolod az ÁFA-t, mert ugye proudly registered in the Republic of Ireland. :D
 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 106
45 398
113
Nem fut kevesebb szar. Ha a Windows Defender fut vagy a third party vírusírtó, tök mindegy. 1 db extra alkalmazás.
A thrid party letiltja a windefendert. Nem futhat 2 security suit együtt, mert összeakadnak.
Nem a 3rd party tiltja le a Defendert, hanem a Windows iktatja ki ideiglenesen. De 3., 4. vírusirtót lazán feltelepíthető probléma nélkül. A "probléma nélkül" ez természetesen csak a saját futásukat jellemzi. A gép meg megpusztul. Volt pár ügyfélgép amin 3-4 is futott párhuzamosan... ;)
 

papajoe

Well-Known Member
2016. február 21.
16 932
53 493
113
Huawei 30pro,átállítottam emberi nyelvre, úgy is írja az appokat pl, de nem akar emberi billentyúzet le ní hozzá, meg elore megírja a szavakat, Otlet?
Ismer valaki olyan appot amit be lehet állítani, hogy pl 5percenként rezegjen, vagy csipogjon?
Pl sportoláshoz?
 

papajoe

Well-Known Member
2016. február 21.
16 932
53 493
113
Huawei 30pro,az android fút Magyarul, de a billentyúzet en a fele magánhangzóhoz van ékezet, a másik feléhez nincs, Otlet?
 

Kurfürst

Well-Known Member
2017. szeptember 14.
4 762
14 691
113
Notebook helyett iPad.

https://prohardver.hu/teszt/ipad_notebook_helyett/bevezeto.html

hordozható laptop helyett én is iPadet használok egy külön megvett tok / billentyű kombóval és nagyon bevált.
Egészen kicsi hátitatyóbq is elfèr, észre sem veszed hogy nálad van.

Könnyű, 10 órát bír, a kijelző szuper és lehet tapizni is, és nagyon könnyű megszokni, minden vaj siman működik. A cloudos rendszerrel mindent el tudsz érni ami szükséges. És ugyanannyiba kerül mint egy fele annyit se tudó alap laptop.

Persze aki spec programokat használ annak nem megfelelő, de mindenki másnak szuper választás.