Beszélgető

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

migfun

Well-Known Member
2013. május 28.
2 218
4 571
113
Ez kb. havi bruttó 41.600 forintos béremelésnek felelne meg. Csak így jövőre nem kell feltétlenül adni...
 
  • Tetszik
Reactions: minszk2

honved

Well-Known Member
2010. június 2.
9 924
18 378
113
Értem, csak nem tudom mennyire megbízható hírforrás az... kurucon valaki azt írta dk-sok.

A BM már kiadott egy közleményt, miszerint a 27-én megjelenő Magyar Közlönyben lesz minden, Az lesz a hivatalos. Részletekbe nem mentek bele. Majd meglátjuk.
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
47 759
80 814
113
@blogen
Ezek a öt-tíz fokos szíriai télben így nyomják? Oké, hogy oroszok, de nincs téli szerelőruhájuk?
Ezek régebbi képek, voltak már posztolva.
 
  • Tetszik
Reactions: blogen

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 512
44 783
113
Értem, csak nem tudom mennyire megbízható hírforrás az... kurucon valaki azt írta dk-sok.

Elég kamunak tűnik, inkább azért terjeszthették el, hogy elégedetlenséget szítsanak egyrészt a rendőrök között, akik majd csalódottan tudják meg, hogy kamu volt az egész, másrészt más szervezetek (honvédség, katasztrófavédelem, mentők) tagjai között, hogy ők miért nem. Az ünnepek között nyilván szinte mindenki szabadságon van a minisztériumban, aki ezt intézné, ugyanakkor cáfolni sem fogják a "szivárogtatást" legalább holnapig stb. szóval elég kétséges a valóságtartalma. Gyanús, hogy mely médiák kezdték el nyomni a hírt, kormánypárti egy sincs köztük.
Ez kb. havi bruttó 41.600 forintos béremelésnek felelne meg. Csak így jövőre nem kell feltétlenül adni...

Elvileg én már leírtam, hetekkel korábban kaptam körlevelet hivatalos gépre, hogy dolgoznak az év végi pénzosztáson, valamint bérrendezésen.

Mindenkit fog érinteni, szó sincs csak rendőrségről. Ha elolvassátok a kiszivárgott híreket, ott sem ez van leírva, az egy dolog hogy a húgyagyú portálok ezt rakták ki szalagcímnek, hogy zsaru így, zsaru úgy...

Ez még az előtt volt hogy a jobbik megtrollkodta volna az egész tervezetet a saját bérrendezéses komolytalan saláta közepébe bevágott törvénymódosításával, miközben hónapok óta folynak a tárgyalások a szakmai szervezetek és a felsővezetés+politikum közt.

Szerintem a hír amúgy valós, a zsaruellátó meg nem egységes, sok ember csinálja ahogy levettem s lehet hogy vannak DK-sok is köztük, de pl. mikor migránsfogdosós hírt hoznak le, vagy teljes joggal szétfikázták azokat az embereket akik köpködtek a határon "szegény elesett Ahmedéket agyonverő" rendőrt/katonát, akkor mondjuk pont nem tűnt DKs szekértolónak a zsaruellátó.

Maradjunk annyiban hogy függeten kis rendőrbarát, azt kb megadom.
 
  • Tetszik
Reactions: enzo

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
47 206
76 675
113
Valaki nálam sokkal ügyesebb!Hol lehet megtalálni a kormány 1806/2019-es határozatát?Mert a Magar Közlönyben nem találtam.
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 512
44 783
113
Na, gyerekek, bemondták, le is van írva. Kapja MINDENKI aki hivatásos. Most 500 kiló bruttó, 10% emelés januártól, és utána 3 évente 6 havi bónusz.

Azt gondolom korrekt.

Megint elment a Jobbik-DK-Momentum-MSZP esélye arra, hogy majd utcáról megdöntik Viktort...
UFF!
 

notaricon

Well-Known Member
2016. január 7.
3 678
12 475
113
Na, gyerekek, bemondták, le is van írva. Kapja MINDENKI aki hivatásos. Most 500 kiló bruttó, 10% emelés januártól, és utána 3 évente 6 havi bónusz.

Azt gondolom korrekt.

Megint elment a Jobbik-DK-Momentum-MSZP esélye arra, hogy majd utcáról megdöntik Viktort...
UFF!
Így is megy a fanyalgás. Ha toronyóra lett volna lánccal, akkor vagy a lánc lenne rövid, vagy a torony lenne alacsony...
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 512
44 783
113
Így is megy a fanyalgás. Ha toronyóra lett volna lánccal, akkor vagy a lánc lenne rövid, vagy a torony lenne alacsony...
Én belegondoltam hogy nekem mondjuk konkrétan 3 év múlva ha maradnak az a hat havi az most több mint 2 misi lenne. Én nem fanyalgok... Amúgy meg totálisan megértem, hogy olyan koncepciót dolgoztak ki, ahol oda akarják láncolni az állományt a helyére, ehhez meg valami ilyet kellett lépjenek.

Ez szerintem korrekt. Egy dolog van benne elbaszva szerény véleményem szerint, hogy megint az emelés az egységesen 10%. Azt leírtam már korábban többször is, hogy nem így kellett volna. Főtiszt, Tábornok, SEMMI, Tiszt 5%, alatta 20%.

Így megint csak nyílik az olló. Legalább a mostani prompt 500bruttó az mindenkinek annyi, Tábornoknak, őrvezetőnek egyaránt, az jó.
 

Shed

Well-Known Member
2016. október 7.
820
4 159
93
Hát, megjött a hivatalos tájékoztató Pintér Sanyitól. 10% emelés jövőre és 3 évente 6 havi bruttó. Jah és a bruttó 500k is jön 30-án.

Érdekes lesz, mert a járőr nettó 150k-ra 10% emelés nem tűnik soknak. Meg a három év múlva kapunk bruttó 6 havit is erősen meglátjuk kategória. Mert az pont választások után lesz.

Ezzel együtt jobb mint a semmi.
 
  • Tetszik
Reactions: zsolti

Shed

Well-Known Member
2016. október 7.
820
4 159
93
Ne azokra a véleményekre figyelj oda. A többség most örülni fog, ebben biztos vagyok. A pofa az jár, de azért főleg a legénységi állománynak igen jól fog esni ez az 5 kiló bruttó is.

Én örülök, mert nekem jó, meg sokan mások is örülnek. De kicsit felemás a dolog, mert a járőr 150k-s fizetését nem nyomták meg nagyon. Ott meg problémák lesznek, az tuti.
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 512
44 783
113
Hát, megjött a hivatalos tájékoztató Pintér Sanyitól. 10% emelés jövőre és 3 évente 6 havi bruttó. Jah és a bruttó 500k is jön 30-án.

Érdekes lesz, mert a járőr nettó 150k-ra 10% emelés nem tűnik soknak. Meg a három év múlva kapunk bruttó 6 havit is erősen meglátjuk kategória. Mert az pont választások után lesz.

Ezzel együtt jobb mint a semmi.
Okosak voltak szerintem, nagyon. A 10% legénységi vonalon lószar. Viszont most hozzávágnak mindenkihez egységesen egy tiszti fizut 13.-haviban, ami ugye kb. őrmi szinten olyan mint ha kapnának egy 13, meg egy 14. havi fizut is pluszban a decemberi mellé, és belengetik a 3 év múlva 6 havi bónuszt.

Nyilván rájuk kell szavazz ha akarod a nagy zsetont, és NYILVÁN addig is itt kell maradj. Szerintem nagyon ügyesen csinálták, mert úgy adnak valamit, hogy közben kapnak is, nem is keveset.

Megmondom őszintén, mikor 2 sec után átláttam hogy ebben az igazi lényeg az a 3 évente 6 havi zseton, ami mondom nálam több mint két misi lenne most, ördögi mosoly ült ki az arcomra, mert az EB ott van elásva.

Akárki akármit mond, Viktorék három szinttel rafináltabbak, dörzsöltebbek, magasabban kvalifikáltak mint az összes többi együttvéve. Ezek nagyon nem hülyék.
 

Shed

Well-Known Member
2016. október 7.
820
4 159
93
  • Tetszik
Reactions: zsolti

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
47 206
76 675
113
Valamiért rendvédelmet irtak, pedig kimondták hogy a katonák hivatásos és szerződéses állománya is kap.
https://www.origo.hu/itthon/2019122...s-testuletek-tagjai.html?utm_source=hirkereso

Bár amennyit a határon vagytok, inkább tartoztok a rendvédelem alá, mint a honvédelemhez :D

Mindenki Pintért idézi ő pedig csak hivatásosokról beszél(ugye a rendőröknél csak hivatásosak vannak,nincs szerződéses állományuk),ez lehet a kétségek forrása.
 

blogen

Well-Known Member
2010. április 20.
16 020
26 548
113
Okosak voltak szerintem, nagyon. A 10% legénységi vonalon lószar. Viszont most hozzávágnak mindenkihez egységesen egy tiszti fizut 13.-haviban, ami ugye kb. őrmi szinten olyan mint ha kapnának egy 13, meg egy 14. havi fizut is pluszban a decemberi mellé, és belengetik a 3 év múlva 6 havi bónuszt.

Nyilván rájuk kell szavazz ha akarod a nagy zsetont, és NYILVÁN addig is itt kell maradj. Szerintem nagyon ügyesen csinálták, mert úgy adnak valamit, hogy közben kapnak is, nem is keveset.

Megmondom őszintén, mikor 2 sec után átláttam hogy ebben az igazi lényeg az a 3 évente 6 havi zseton, ami mondom nálam több mint két misi lenne most, ördögi mosoly ült ki az arcomra, mert az EB ott van elásva.

Akárki akármit mond, Viktorék három szinttel rafináltabbak, dörzsöltebbek, magasabban kvalifikáltak mint az összes többi együttvéve. Ezek nagyon nem hülyék.
Az általam ismert rendőrök közül akik eddig nyilatkoztak, azok csak morogtak, hogy nem fizetésemelés. Ez csak arra volt jó, hogy a jobbikos harminc százalék leszavazása miatti felzúdulást leszerelje. Semmilyen hosszú távú hatása nem lesz. Ha viszont a harminc százalékot nem kapják meg jövőre, akkor a prémiumról már a leszavazás fog eszükbe jutni, hogy ezt a tisztességes bér helyett kapják!