A magyar haderő lehetséges fejlesztési irányai

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 179
119 665
113
Istennek gondolod magad, de ez a te problémád, és az is hogy egy nap után kirúgtak, de az írásod szerint neked kellene oktatni az oktatókat. Ezek után egyáltalán nem csodálkozom. Megjegyzésed alapján tudásod nincs, de büszkeséged van, de szerencsére kevesen vagytok a fórumon ebből az eresztésből.
Hát mondjuk a szentendrei színvonal eléggé kétségbe vonható, a kiképzők nagyrészének ez az első és egyetlen beosztása amint bekerül a rendszerbe, leginkább lófasz valós tapasztalata van neki, tisztelet a kivételnek ami sajnos baromira kevés van.
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 179
119 665
113
Ez az első eresztés, mint tudjuk.
Attól még az elképzelés is hibás, főleg a szakosodásnál a nagyon technikai jellegű beosztásokra való felkészítés az alakulatoknál. Aki tudná majd oktatni, azt az alakulata nem tudja nélkülözni, hogy legyen is ideje oktatni.

De ezt ne itt tárgyaljuk ki szerintem. Ez a program sajnos jelenleg zsákutca.
 

Shadow

Well-Known Member
2018. október 29.
1 323
4 506
113
szerintem 40-es csúzlit rakni valamire felesleges , nagyon overkill , a 35 lenne a legmegfelelőbb kb , felette még felesleges gondolkodni

Nehéz megmondani mit hoz a jövő. 30-at szemből már szinte minden fog, miért ne ugorj egyből két méretet? Főleg ha a lőszer méretre akkora mint egy hagyományos 30 milis. Ugyanakkor 1500 méterről tud 140 mm RHA-t. Nagy átütőképesség ugyanakkor értelmezhető mennyiséget tud magával vinni. Szerintem ez a jövő. Így hogy KMW összebútorozott a NEXTER-rel kiváncsi lennék lehet-e ezzel kérni a Pumát.
 

fedett_mókus

Well-Known Member
2018. november 25.
3 679
6 444
113
Istennek gondolod magad, de ez a te problémád, és az is hogy egy nap után kirúgtak, de az írásod szerint neked kellene oktatni az oktatókat. Ezek után egyáltalán nem csodálkozom. Megjegyzésed alapján tudásod nincs, de büszkeséged van, de szerencsére kevesen vagytok a fórumon ebből az eresztésből.
nem az Ő hibája hogy szar a rendszer , én megfigyelőként voltam ott egy hetet , amikor szóvatettünk bármit azt mondták "majd javítják ha kapnak rá pénzt és látják a tapasztalatokat"
Ez az első eresztés, mint tudjuk.
ha valaminek az alapja szar akkor lényegtelen hogy hányadik eresztés

Nehéz megmondani mit hoz a jövő. 30-at szemből már szinte minden fog, miért ne ugorj egyből két méretet? Főleg ha a lőszer méretre akkora mint egy hagyományos 30 milis. Ugyanakkor 1500 méterről tud 140 mm RHA-t. Nagy átütőképesség ugyanakkor értelmezhető mennyiséget tud magával vinni. Szerintem ez a jövő. Így hogy KMW összebútorozott a NEXTER-rel kiváncsi lennék lehet-e ezzel kérni a Pumát.
azért ne mert a 35-ösöhöz is jelen pillanatban és kb a kövi 20 évben harckocsi szintű védettség kell , a 35 átvisz jelen pillanatban kb minden modern IFV-t , harckocsira meg amúgy is ATGM-el fogsz lőni , tehát a 40-es jelen pillanatban overkill és a lőszer mennyiségéről még akkor nem beszéltünk (vagy tűzgyorsaságról)
a jövőben lesz majd ez kérdés , de nem a kövi 15-20 évben szerintem (legalábbis a tapasztalatok ezt mutatják)
 

Király Fika

Well-Known Member
2019. március 22.
2 907
4 744
113
Szerinted mi a nehéz? Ami elbír egy Leopárd 2-t, vagy egy IFV-t, vagy egy mobil lokátort? A jelenlegi terminológia szerint az A 400M, és az IL 76 tartozik ebbe a kategóriába, de lehet, hogy tévedek.
 

Király Fika

Well-Known Member
2019. március 22.
2 907
4 744
113
Hát mondjuk a szentendrei színvonal eléggé kétségbe vonható, a kiképzők nagyrészének ez az első és egyetlen beosztása amint bekerül a rendszerbe, leginkább lófasz valós tapasztalata van neki, tisztelet a kivételnek ami sajnos baromira kevés van.
Lehet, hogy igazad van.
 

Király Fika

Well-Known Member
2019. március 22.
2 907
4 744
113
Voltam ott pár éve. Szakember.
1 napot.
Felvettek.
Nem mentem vissza.
Engem 110kg os 160cm-es zászlósasszonyok ne oktassanak.

Olyanok sem akik szerint a kgp9 jó fegyver. Ja de szétszedni nem tudják. A tatai szakaszvezetőnek kell megmutatni.

Olyan sem akinek a szolnoki szakszi mutatja meg robbantási gyakorlaton, mi hogy működik.

Vagy olyan aki az ott lévő képzésen szálításbiztosítóval dobja el 3 szor a kézigránátot, aztán ott tartják kiképzőnek.


Sorolhatnám még.

Fogalmad sincs a viszonyokról.
Az acélkocka 2019-es találmány.
 

Király Fika

Well-Known Member
2019. március 22.
2 907
4 744
113
Voltam ott pár éve. Szakember.
1 napot.
Felvettek.
Nem mentem vissza.
Engem 110kg os 160cm-es zászlósasszonyok ne oktassanak.

Olyanok sem akik szerint a kgp9 jó fegyver. Ja de szétszedni nem tudják. A tatai szakaszvezetőnek kell megmutatni.

Olyan sem akinek a szolnoki szakszi mutatja meg robbantási gyakorlaton, mi hogy működik.

Vagy olyan aki az ott lévő képzésen szálításbiztosítóval dobja el 3 szor a kézigránátot, aztán ott tartják kiképzőnek.


Sorolhatnám még.

Fogalmad sincs a viszonyokról.
Lehet, hogy túlképzett voltál.
 
  • Tetszik
Reactions: honved

Terminator

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
2010. április 19.
37 931
73 369
113
Szerinted mi a nehéz? Ami elbír egy Leopárd 2-t, vagy egy IFV-t, vagy egy mobil lokátort? A jelenlegi terminológia szerint az A 400M, és az IL 76 tartozik ebbe a kategóriába, de lehet, hogy tévedek.

Így van. És a C-17 és az ennél nagyobb gépek. Ezért nem értettük a kommunikációból, hogy mit akarnak venni és mit akarnak szállítani. A KC-390 és a C-130 nem nehéz szállító. A páncélozott terepjáró meg nem nehéz katonai eszköz. Csak kicsit nagyobb/nehezebb, mint amit eddig a AN-26-ossal el tudtak vinni.
 

Ocses

Well-Known Member
2018. szeptember 29.
6 248
14 114
113
Istennek gondolod magad, de ez a te problémád, és az is hogy egy nap után kirúgtak, de az írásod szerint neked kellene oktatni az oktatókat. Ezek után egyáltalán nem csodálkozom. Megjegyzésed alapján tudásod nincs, de büszkeséged van, de szerencsére kevesen vagytok a fórumon ebből az eresztésből.


Szakaszvezetőként voltam ott.

Tiszthelyettesi képzés felvételién.

Ami 1 napos. ;)

Utána megy vissza az ember. 50% volt akit felvett ék.

Melyik része a megjegyzésemnek ami szerint tudásom nincs?

Az alakulattól volt úgy küldték az embereket, bírják ki az idiotizmust a csillagért. Nekem ahoz nem volt kedvem.
1 nap alatt lejött milyen színvonalú lessz az oktatás.
Olyan amiről a többiek akik voltak ott már hallottam. Csak nem akartam elhinni.

De ha szerinted a 40 kg túlsúlyal rendelkező kiképző a jó példa, akkor gratulálok.

Vagy az akinek a szállításbiztosítónál lóbálva viszik vissza a gránátot. És megint eldobja ugyanúgy. Azzal együtt. 3 szor. És ez az ember utánna kiképző lesz!
Na őnáluk tényleg fényévekkel jobb voltam.


Van olyan barátom aki Szentendrei képzés miatt szerelt le. Félidőben.
Amerikai ejtőernyős képzése után elsőként őt visszahívták 2 éves sf képzésre. Sajnos inkább kijött afgánba velünk.
Európa bajnok 2. helyezett sportlövő.
ECL nyelvvizsgán 98 százalék.
Ultrafutó.
Úgyhogy mondhatni jó képességű ember volt.
De azt mondta ezt a színvonaltalan képzést nem csinálja végig.

Én 11 évig voltam a rendszerben.
6 külszolgálat.( ott ha jött miniszter, tábornok, fontos ember, mindíg benne volta az őt kísérő csapatban, nem azért mert ügyetlen voltam)
Úgyhogy van fogalmam a dolgokról.
Főleg mivel a mai napig beszélek még 1-2 volt kollégámmal aki bent van.

És Te?

Én nem minősítettetelek. Nem kellett. Megtetted magad. :)
 

Ocses

Well-Known Member
2018. szeptember 29.
6 248
14 114
113
Attól még az elképzelés is hibás, főleg a szakosodásnál a nagyon technikai jellegű beosztásokra való felkészítés az alakulatoknál. Aki tudná majd oktatni, azt az alakulata nem tudja nélkülözni, hogy legyen is ideje oktatni.

De ezt ne itt tárgyaljuk ki szerintem. Ez a program sajnos jelenleg zsákutca.


Ez is a magyar haderő fejlesztéséhez tartozik.
Nem csak a kézzel fogható felszerelés.
 
  • Tetszik
Reactions: Loken and honved