A magyar haderő lehetséges fejlesztési irányai

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Király Fika

Well-Known Member
2019. március 22.
2 877
4 709
113
Hát amilyen ismereteim vannak Szentendréről, az egy rosszúl sikerült origami papírkocka.
Szakember?
Azt csak szakemberek tudnak képezni.
Ott abból hiány van.
Miért nem felvételizel oda kedves szakember? Egész biztosan jobban felkészítenéd az altiszt jelölteket.
 

Terminator

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
2010. április 19.
39 711
76 730
113
Hova a frászba akarod vinni a páncélost?

Én sehová. Csak a volt a HM kommunikáció, hogy akkora szállítógépet akarnak venni, amivel bármit el tudnak vinni bárhová.
De ha akkora kerekes járművet rendszeresítenek, hogy az sem fér be, akkor a "bármit" elég kevés értelmes dologra korlátozódik.
 

Király Fika

Well-Known Member
2019. március 22.
2 877
4 709
113
Én sehová. Csak a volt a HM kommunikáció, hogy akkora szállítógépet akarnak venni, amivel bármit el tudnak vinni bárhová.
De ha akkora kerekes járművet rendszeresítenek, hogy az sem fér be, akkor a "bármit" elég kevés értelmes dologra korlátozódik.
Erről szó sem volt. Olyan gép, amit említettél nem létezik. Közepes, rámpás szállító kapacitásról volt szó.
 
  • Tetszik
Reactions: honved

fedett_mókus

Well-Known Member
2018. november 25.
3 810
6 885
113
  • Tetszik
Reactions: rejsz felügyelő

Ocses

Well-Known Member
2018. szeptember 29.
6 642
15 005
113
Miért nem felvételizel oda kedves szakember? Egész biztosan jobban felkészítenéd az altiszt jelölteket.


Voltam ott pár éve. Szakember.
1 napot.
Felvettek.
Nem mentem vissza.
Engem 110kg os 160cm-es zászlósasszonyok ne oktassanak.

Olyanok sem akik szerint a kgp9 jó fegyver. Ja de szétszedni nem tudják. A tatai szakaszvezetőnek kell megmutatni.

Olyan sem akinek a szolnoki szakszi mutatja meg robbantási gyakorlaton, mi hogy működik.

Vagy olyan aki az ott lévő képzésen szálításbiztosítóval dobja el 3 szor a kézigránátot, aztán ott tartják kiképzőnek.


Sorolhatnám még.

Fogalmad sincs a viszonyokról.
 

Király Fika

Well-Known Member
2019. március 22.
2 877
4 709
113
Voltam ott pár éve. Szakember.
1 napot.
Fel vettek.
Nem mentem vissza.
Engem 110kg os 160cm-es zászlósasszonyok ne oktassanak.

Olyanok sem akik szerint a kgp9 jó fegyver. Ja de szétszedni nem tudják. A tatai szakaszvezetőnek kell megmutatni.

Olyan sem akinek a szolnoki szakszi mutatja meg robbantási gyakorlaton, mi hogy működik.

Vagy olyan aki az ott lévő képzésen szálításbiztosítóval dobja el 3 szor a kézigránátot, aztán ott tartják kiképzőnek.


Sorolhatnám még.

Fogalmad sincs a viszonyokról.
Istennek gondolod magad, de ez a te problémád, és az is hogy egy nap után kirúgtak, de az írásod szerint neked kellene oktatni az oktatókat. Ezek után egyáltalán nem csodálkozom. Megjegyzésed alapján tudásod nincs, de büszkeséged van, de szerencsére kevesen vagytok a fórumon ebből az eresztésből.
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 951
123 548
113
Istennek gondolod magad, de ez a te problémád, és az is hogy egy nap után kirúgtak, de az írásod szerint neked kellene oktatni az oktatókat. Ezek után egyáltalán nem csodálkozom. Megjegyzésed alapján tudásod nincs, de büszkeséged van, de szerencsére kevesen vagytok a fórumon ebből az eresztésből.
Hát mondjuk a szentendrei színvonal eléggé kétségbe vonható, a kiképzők nagyrészének ez az első és egyetlen beosztása amint bekerül a rendszerbe, leginkább lófasz valós tapasztalata van neki, tisztelet a kivételnek ami sajnos baromira kevés van.
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 951
123 548
113
Ez az első eresztés, mint tudjuk.
Attól még az elképzelés is hibás, főleg a szakosodásnál a nagyon technikai jellegű beosztásokra való felkészítés az alakulatoknál. Aki tudná majd oktatni, azt az alakulata nem tudja nélkülözni, hogy legyen is ideje oktatni.

De ezt ne itt tárgyaljuk ki szerintem. Ez a program sajnos jelenleg zsákutca.
 

Shadow

Well-Known Member
2018. október 29.
1 325
4 519
113
szerintem 40-es csúzlit rakni valamire felesleges , nagyon overkill , a 35 lenne a legmegfelelőbb kb , felette még felesleges gondolkodni

Nehéz megmondani mit hoz a jövő. 30-at szemből már szinte minden fog, miért ne ugorj egyből két méretet? Főleg ha a lőszer méretre akkora mint egy hagyományos 30 milis. Ugyanakkor 1500 méterről tud 140 mm RHA-t. Nagy átütőképesség ugyanakkor értelmezhető mennyiséget tud magával vinni. Szerintem ez a jövő. Így hogy KMW összebútorozott a NEXTER-rel kiváncsi lennék lehet-e ezzel kérni a Pumát.
 

fedett_mókus

Well-Known Member
2018. november 25.
3 810
6 885
113
Istennek gondolod magad, de ez a te problémád, és az is hogy egy nap után kirúgtak, de az írásod szerint neked kellene oktatni az oktatókat. Ezek után egyáltalán nem csodálkozom. Megjegyzésed alapján tudásod nincs, de büszkeséged van, de szerencsére kevesen vagytok a fórumon ebből az eresztésből.
nem az Ő hibája hogy szar a rendszer , én megfigyelőként voltam ott egy hetet , amikor szóvatettünk bármit azt mondták "majd javítják ha kapnak rá pénzt és látják a tapasztalatokat"
Ez az első eresztés, mint tudjuk.
ha valaminek az alapja szar akkor lényegtelen hogy hányadik eresztés

Nehéz megmondani mit hoz a jövő. 30-at szemből már szinte minden fog, miért ne ugorj egyből két méretet? Főleg ha a lőszer méretre akkora mint egy hagyományos 30 milis. Ugyanakkor 1500 méterről tud 140 mm RHA-t. Nagy átütőképesség ugyanakkor értelmezhető mennyiséget tud magával vinni. Szerintem ez a jövő. Így hogy KMW összebútorozott a NEXTER-rel kiváncsi lennék lehet-e ezzel kérni a Pumát.
azért ne mert a 35-ösöhöz is jelen pillanatban és kb a kövi 20 évben harckocsi szintű védettség kell , a 35 átvisz jelen pillanatban kb minden modern IFV-t , harckocsira meg amúgy is ATGM-el fogsz lőni , tehát a 40-es jelen pillanatban overkill és a lőszer mennyiségéről még akkor nem beszéltünk (vagy tűzgyorsaságról)
a jövőben lesz majd ez kérdés , de nem a kövi 15-20 évben szerintem (legalábbis a tapasztalatok ezt mutatják)
 

Király Fika

Well-Known Member
2019. március 22.
2 877
4 709
113
Szerinted mi a nehéz? Ami elbír egy Leopárd 2-t, vagy egy IFV-t, vagy egy mobil lokátort? A jelenlegi terminológia szerint az A 400M, és az IL 76 tartozik ebbe a kategóriába, de lehet, hogy tévedek.