A magyar haderő lehetséges fejlesztési irányai

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
18 067
31 001
113
1.)Nulla az esély arra amit a végén leírtál és valótlanság
2.)Pontosan eleget tudunk mi a különbség az export meg az ami M1 között
3.) ERA/NERA kb csak az RPG-t fogja meg , egy picivel modernebb ATGM ellen nem számít sokat pont mint az export M1 ami egy nulla az amikéhoz képest
1,Namos 0 rá az esély,vagy valótlanság?Azonkivűl mi az,mi valótlanság?Merthogy én nem irtam semmit arrol,hogy a romulánok mit is fognak csinálni,csak a lehetőségeket vázoltam fel.
2,Szerintem meg semmit nem tudunk róla,hogy kinek milyen kiépitetségű Abramsot adtak el.
3,Kontakt-5 azért maga korában elég jól megfogott mindent.És azóta az ERA/NERA is fejlődött.Az igazán modern ATGM meg úgyis felülről támad
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
47 342
76 991
113
Amit szintén Paladinnak hivnak.És van kidolgozva hozzá L/45 és L/52 cső is,csak nem rendelték meg.

Valójában gőzünk sincs,milyen az export Abrams(nameg melyik exportmodelbe mit?).Annyit tudunk,hogy a kazamatás páncélzatbol kiszedik az uránpáncél elemeket,dehogy mit raknak a helyére,azt nem.Amit tudni lehet,hogy ma már az M1-hez is van előtét páncélzat(NERA),rendelhető hozzá APS.

A készletkisöprésben F16 MLU gépeket vettek.Ezek harcelektronikája nem marad el a mi Gripenjeinktől,maguknak a gépeknek a harcértéke meg nagyobb.Ha a teljes tervezett 3századot beszerzik,és üzemeltetésbe is belejönnek.......Valamint az F16hoz van a V korszerűsités kidolgozva,Gripenhez egyenlőre nincs.
Az amik saját maguknak is a letárolt régi,"rozsdatemetői" járgányokat épitenek át a legújabb szintre.
Paladinhoz még annyit,hogy az amik az L/39 csővel kifejezetten a harccsoportok kisérőtüzérségének gyártják,mert arra az jobb,mint az L/52 cső.Kidolgozták az L/52 csövet a dd,ho szintű támogató tüzérség részére,de aztán úgy döntöttek,hogy inkább még nagyobbat akarnak.Belevágtak az L/58 fejlesztésébe-de közben úgy nézz ki,hogy ez már a dél afrikai nagyobb töltetűrű lesz,akárcsak a németek az L/60 tervezetében.A Denel T5-52 is ezt a nagyobb töltetűrméretet használja.Van hozzá kidolgozva egy moduláris töltetrendszer,ami a NATO szabványba és a dél afrikai szabványba is jó.Maguk a lövedékek csereszabatosak

Bármit raknak az urán helyére az egyengébb lesz jóval,hisz ha nem lenne egyengébb vagy csak kevéssel lenne gyengébb akkor nem csinálnák.Azért nem uránnal adják mert gyengébb exportterméket akarnak nem pedig azért mert nem lehet szegényített uránt(kvázi szemetet)exportálni.
 

enzo

Well-Known Member
2014. augusztus 4.
12 996
32 334
113
1,Namos 0 rá az esély,vagy valótlanság?Azonkivűl mi az,mi valótlanság?Merthogy én nem irtam semmit arrol,hogy a romulánok mit is fognak csinálni,csak a lehetőségeket vázoltam fel.
2,Szerintem meg semmit nem tudunk róla,hogy kinek milyen kiépitetségű Abramsot adtak el.
3,Kontakt-5 azért maga korában elég jól megfogott mindent.És azóta az ERA/NERA is fejlődött.Az igazán modern ATGM meg úgyis felülről támad

Az amcsifanok szokták felhozni a kilőtt szaúdi Abramsokra, hogy azok "export Abrams, a hülye araboknak, semmi köze a kilőhetetlen amcsi abramshez" stb.
Exportváltozata nincs az Abramsnek valójában, tudtommal az amcsi készleten lévő tankokból exportáltak. Talán a korai egyiptomi exportot leszámítva (azt még licencben is gyártotta Egyiptom).
Nem hiszem, hogy kiszedték volna a DU-t a páncélzatból, miért tették volna, mikor volt elég DU nélküli páncéllal gyártott is.
 

fedett_mókus

Well-Known Member
2018. november 25.
3 692
6 465
113
Az amcsifanok szokták felhozni a kilőtt szaúdi Abramsokra, hogy azok "export Abrams, a hülye araboknak, semmi köze a kilőhetetlen amcsi abramshez" stb.
Exportváltozata nincs az Abramsnek valójában, tudtommal az amcsi készleten lévő tankokból exportáltak. Talán a korai egyiptomi exportot leszámítva (azt még licencben is gyártotta Egyiptom).
Nem hiszem, hogy kiszedték volna a DU-t a páncélzatból, miért tették volna, mikor volt elég DU nélküli páncéllal gyártott is.
Hogy ne lenne export változata?? Amit egyiptom gyárt az az pl , az amik réges rég nem gyártanak sajátot , úgyhogy már CSAK az export van gyártásban
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
47 342
76 991
113
Az amcsifanok szokták felhozni a kilőtt szaúdi Abramsokra, hogy azok "export Abrams, a hülye araboknak, semmi köze a kilőhetetlen amcsi abramshez" stb.
Exportváltozata nincs az Abramsnek valójában, tudtommal az amcsi készleten lévő tankokból exportáltak. Talán a korai egyiptomi exportot leszámítva (azt még licencben is gyártotta Egyiptom).
Nem hiszem, hogy kiszedték volna a DU-t a páncélzatból, miért tették volna, mikor volt elég DU nélküli páncéllal gyártott is.

Három fajta Abramset vehetsz:újgyártásút urán nélkül,amerikai raktárból olyat amiből kiszerelik az uránt vagy olyat a raktárakból amiben nem is volt tehát elég régi gyártásúak.Az,hogy melyiket veszed az pénztárca függő.
 

Robur

Well-Known Member
2018. április 9.
3 259
5 303
113
Lehet hogy a Lajtától nyugatra sokkal jobban működnek, de a 20 évvel korábbihoz képest nálunk is, ha zongorázni tudnám a különbséget ...!!
Nem így a bankokban! Ha bemegyek hogy ez-és-ez a problémám, akkor közli a hölgy hogy fel kell hívni y-részleget. Mondom csókolom, AZ a részleg esetleg ehhez a bankhoz tartozik? Persze, természetesen. Akkor kérem vegye már fel azt a sok gombos telefont az asztalán és intézkedjen, végül is itt tartom a pénzemet, ebből (is) élnek, én vagyok az ÜGYFÉL akinek állítólag maguk szolgáltatnak, szóval kérem intézkedni! Azt NEM LEHET!!! Önnek kell telefonálni!!! Szóval így ... kormányablaktól, önkormányzattól, APEH-től vagy más hivatali helyről engem így még sose küldtek el (tudtam hova kell menni?), de a bankokkal sose boldogulok, csak a befizetés megy simán ... azt nagyon szeretik!
Bankból van kismillió. Én is váltottam már, mert nem voltam elégedett. Államigazgatásból meg csak egy van.
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
25 870
91 386
113
Maróth süllyed mint a Titanic.

ps. Lehet asszociálni a megjelenését követő még kisded török beszerzésre, mint főpróbára egy hasonló sorozathoz!
Szerintem ez nem volt titok eddig sem, hogy nem becsület legnagyobb harcosa. ;)

https://zoom.hu/hir/2018/07/27/vede...rdos-kartellgyanuba-keveredett-kormanybiztos/
Ha jól értem nem az USA szája íze szerint alakulnak a beszerzések és beindult egy kis CIA-s nyomásgyakorlás.
 

blogen

Well-Known Member
2010. április 20.
16 050
26 599
113
Ha jól értem nem az USA szája íze szerint alakulnak a beszerzések és beindult egy kis CIA-s nyomásgyakorlás.
Nem értesz semmit. Maróthnak semmi köze nem volt az eddigi beszerzésekhez. Ő csak a nagy lóvé szagára jött és valószínűleg a Z26 istencsapása lesz.
 

enzo

Well-Known Member
2014. augusztus 4.
12 996
32 334
113
Hogy ne lenne export változata?? Amit egyiptom gyárt az az pl , az amik réges rég nem gyártanak sajátot , úgyhogy már CSAK az export van gyártásban

Exportra sem gyártanak már rég az amcsik, amiket azóta eladtak, azok a saját készletükből voltak tudtommal. Egyiptom exportált volna az általa gyártottakból?
 

fedett_mókus

Well-Known Member
2018. november 25.
3 692
6 465
113
Exportra sem gyártanak már rég az amcsik, amiket azóta eladtak, azok a saját készletükből voltak tudtommal. Egyiptom exportált volna az általa gyártottakból?
Így akartam érteni igen , amit egyiptom gyárt abból kaphatnak vagy ahigy dudi írta ami tartalékból csak abból is kiszedik az uránt VAGY amiben mem is volt urán ( az amiknak meg van bőven raktáron)
 
  • Tetszik
Reactions: Hegylakó and enzo

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
18 067
31 001
113
Ennek a kijelentésednek utána néztél? Radar ( PS-05 MK3 vs. APG-66) önvédelmi elektronika (EWS-39 vs. semmi aktív csak besugárzásjelzők).
PS-05 MK3 vs APG-66V4,kb ugyanaz a teljesitmény(de majd Molni mindjár jön,és diagrammok sokaságával eligazit minket)És vettek hozzá zavarókonténereket is.Meg felderitő és célmegjelölőt is rendeltek.De a MiG korszerűsitésböl is maradt még ELTA REH konténerük.
Azt M109A6 PIM-nek hívták, Paladin Integrated valami. De újabban soha nem láttam úgy,hogy M109A7 Paladin.
Lehet én maradtam le. Köszi
Há,mikor elkezték az A7 variáció fejlesztését,még Paladin Improvernek hivták,aztán malami PIN-Paladinnak,most minek,nemtudom.
Három fajta Abramset vehetsz:újgyártásút urán nélkül,amerikai raktárból olyat amiből kiszerelik az uránt vagy olyat a raktárakból amiben nem is volt tehát elég régi gyártásúak.Az,hogy melyiket veszed az pénztárca függő.
Tudtommal az USAban jelenleg nem gyártanak tankot.
Viszont én úgy tudom,hogy anno azért választották a DU páncélzat erősitést,mert olcsóbb volt mint wolfrámbol,titánbol,meg a fene tudja miféle fém/kompozit kerámiákbol megcsinálni.Egyszerűen kéznél volt,és megfelelt a célnak.Amúgy meg csak atomipari hulladék.
De közben eltelt 30 év,fejlődött az anyagtechnológia,alighanem ma már olcsóbban is lehet DU erősségű páncélt csinálni.És van már használatban hozzá rátét és előtét páncélzat is
 
  • Tetszik
Reactions: mindenen kívül

mindenen kívül

Well-Known Member
2019. szeptember 18.
6 484
18 395
113
Lehet,hogy egyidősek de a két német egyértelműen modernebb nagyobb harcértékű masina.
És könnyebben üzemeltethető!
Gázturbina szerelő szakembereket nehezebb keríteni, mint dízelmotor szerelőket. Úgy, hogy az egyik tankból kb 2500 darab van Európában tizenvalahány országban, a másikból meg csak a birodalmiaknak..... szóval alkatrész szempontjából sem mindegy.
 
  • Tetszik
Reactions: fedett_mókus

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
47 342
76 991
113
PS-05 MK3 vs APG-66V4,kb ugyanaz a teljesitmény(de majd Molni mindjár jön,és diagrammok sokaságával eligazit minket)És vettek hozzá zavarókonténereket is.Meg felderitő és célmegjelölőt is rendeltek.De a MiG korszerűsitésböl is maradt még ELTA REH konténerük.

Há,mikor elkezték az A7 variáció fejlesztését,még Paladin Improvernek hivták,aztán malami PIN-Paladinnak,most minek,nemtudom.

Tudtommal az USAban jelenleg nem gyártanak tankot.
Viszont én úgy tudom,hogy anno azért választották a DU páncélzat erősitést,mert olcsóbb volt mint wolfrámbol,titánbol,meg a fene tudja miféle fém/kompozit kerámiákbol megcsinálni.Egyszerűen kéznél volt,és megfelelt a célnak.Amúgy meg csak atomipari hulladék.
De közben eltelt 30 év,fejlődött az anyagtechnológia,alighanem ma már olcsóbban is lehet DU erősségű páncélt csinálni.És van már használatban hozzá rátét és előtét páncélzat is

De nem akarnak ugyanolyan vagy erősebb anyagot betenni az urán helyett,direkt van butítva az export Abrams(mint ahogyan az F-35 is butítva kerül exportálásra).Nem is írtam olyat,hogy gyártanak amerikában Abramset.
 
  • Tetszik
Reactions: tonyo

tonyo

Well-Known Member
2017. június 23.
5 376
7 860
113
Lényegében egyiptom se gyárt mindent az abramshoz. A fő elemeket továbbra is az usa ban gyártják. Egyiptom inkább csak össze legoza.