96К6 Pancir / Pantsir / SA-22 Greyhound (Oroszország)

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

DINAMO

Well-Known Member
2017. április 5.
3 476
1 826
113
Az lehet.
De ettől a válaszodtól nem lettem okosabb.
Az APAR Activ Phased Array szimplan azt jelenti ami oda van irva. Aktiv fazisvezerelt . Ez a radar fajtajat jelenti es nem az antennak szamat. Ugyanugy hasznaljak egy antennas repfedelzeti raddarra, vagy tavolfelderito szarazfoldi radarra mint tobb antennas radarrendszerekre.

itt a wiki szocikke angolul. Ebben is ugyanez van leirva. AESA = APAR

An active electronically scanned array (AESA) is a type of phased array antenna, which is a computer-controlled array antenna in which the beam of radio waves can be electronically steered to point in different directions without moving the antenna. In the AESA, each antenna element is connected to a small solid-state transmit/receive module (TRM) under the control of a computer, which performs the functions of a transmitter and/or receiver for the antenna. This contrasts with a passive electronically scanned array (PESA), in which all the antenna elements are connected to a single transmitter and/or receiver through phase shifters under the control of the computer. AESA's main use is in radar, and these are known as active phased array radar (APAR).
 
M

molnibalage

Guest
Jogos. A Pantsir S1-en két felderítő radar van .
Viszont a vita alapvetően a Pantsir SM-ről szólt, ahol a képek alapján már nem így néz ki a felderító lokátor. És ugye a vita arról ment, hogy APAR vagy nem APAR.
What? Két felderítő radar? Hol...?



j7Mm5eN.png


  • A Tor-M2-nől is 2 db közeli RPK antenna van. Itt is.
  • A tűzvezető radar ESA alapú, azért tud több célra működni. Alá Tor-M1/M2.
  • A felderítő radar felett az IFF rész. Ez meg a Patriot szerű elrendezés, csak ott alul van.
A Pantsir egy felbuffolt 2K22M. Nagyobb rakétával és a Tor féle megoldással még több célcsatorna, mert másfajta nagy radar van benne.
Tényleg ennyire nem látni az evolúciót...? És ehhez nem kell sok ész, csak a HTÖ-t kéne végre megérteni. Úgy 2+ év után...
 
  • Tetszik
Reactions: fip7

ghostface

Well-Known Member
2010. június 20.
2 845
9 665
113
Az APAR Activ Phased Array szimplan azt jelenti ami oda van irva. Aktiv fazisvezerelt . Ez a radar fajtajat jelenti es nem az antennak szamat. Ugyanugy hasznaljak egy antennas repfedelzeti raddarra, vagy tavolfelderito szarazfoldi radarra mint tobb antennas radarrendszerekre.

itt a wiki szocikke angolul. Ebben is ugyanez van leirva. AESA = APAR

An active electronically scanned array (AESA) is a type of phased array antenna, which is a computer-controlled array antenna in which the beam of radio waves can be electronically steered to point in different directions without moving the antenna. In the AESA, each antenna element is connected to a small solid-state transmit/receive module (TRM) under the control of a computer, which performs the functions of a transmitter and/or receiver for the antenna. This contrasts with a passive electronically scanned array (PESA), in which all the antenna elements are connected to a single transmitter and/or receiver through phase shifters under the control of the computer. AESA's main use is in radar, and these are known as active phased array radar (APAR).

Akkor mégis az van amire rákérdeztem.
Te az APAR-t használod az AESA radarokra is. Nyilván nem hibásan, mert ugyan azok, amint az a szövegből kiderül. Viszont ez egy kicsit megkavarta a dolgokat. De oké. Így már világos. :)
 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 119
45 450
113
Linkeljem, vagy magad is megtalálod?
Linkeljed, mert @DINAMO erre reagált.
A PESA fejletlenebb. Tehát nem állhat egy PESA rendszer AESA-ból.
AZ APAR=AESA (technológiai szinten). Ez a fejlettebb. Az APAR annyiban másabb, hogy alapvetően azonos felépítésű, csak 4 irányba fixen rögzített antennákkal oldja meg a 360 fokos lefedést. (A redundancia miatt általában kap valamilyen tartalék forgathatót is)
Csak telepített radarállomásoknál, vagy hajóknál van értelme, mert óriási az energia, hely és hűtési igénye. Viszont a folyamatos lefedés miatt folyamatos, és nagy pontosságú a helyzetkép.
AESA meg egy lap antenna, ami nagyjából 120 fokos lefedést tud (repülőgép fedélzeti radarként), vagy forgatva 360 fokot. Esetleg vannak olyan repülőfedélzeti radarok, amik mechanikus mozgatással (sweep) a 120 fokos szöget növelik.
 
  • Tetszik
Reactions: ghostface

ghostface

Well-Known Member
2010. június 20.
2 845
9 665
113
What? Két felderítő radar? Hol...?



j7Mm5eN.png


  • A Tor-M2-nől is 2 db közeli RPK antenna van. Itt is.
  • A tűzvezető radar ESA alapú, azért tud több célra működni. Alá Tor-M1/M2.
  • A felderítő radar felett az IFF rész. Ez meg a Patriot szerű elrendezés, csak ott alul van.
A Pantsir egy felbuffolt 2K22M. Nagyobb rakétával és a Tor féle megoldással még több célcsatorna, mert másfajta nagy radar van benne.
Tényleg ennyire nem látni az evolúciót...? És ehhez nem kell sok ész, csak a HTÖ-t kéne végre megérteni. Úgy 2+ év után...

Nekem ezen a képen úgy tűnik, hogy két antenna van egymásnak "háttal".
maxresdefault.jpg

Csak a felderítő antennákról beszélünk tudtommal, szóval a többit tök felesleges volt ide hozni most.
 

ghostface

Well-Known Member
2010. június 20.
2 845
9 665
113
Linkeljed, mert @DINAMO erre reagált.
A PESA fejletlenebb. Tehát nem állhat egy PESA rendszer AESA-ból.
AZ APAR=AESA (technológiai szinten). Ez a fejlettebb. Az APAR annyiban másabb, hogy alapvetően azonos felépítésű, csak 4 irányba fixen rögzített antennákkal oldja meg a 360 fokos lefedést. (A redundancia miatt általában kap valamilyen tartalék forgathatót is)
Csak telepített radarállomásoknál, vagy hajóknál van értelme, mert óriási az energia, hely és hűtési igénye. Viszont a folyamatos lefedés miatt folyamatos, és nagy pontosságú a helyzetkép.
AESA meg egy lap antenna, ami nagyjából 120 fokos lefedést tud (repülőgép fedélzeti radarként), vagy forgatva 360 fokot. Esetleg vannak olyan repülőfedélzeti radarok, amik mechanikus mozgatással (sweep) a 120 fokos szöget növelik.

Ez tök világos volt eddig is.:)
Egyedül az zavart meg, hogy a két, a témában nálam jóval okosabb ember(DINAMO és molni), nem teljesen ugyan azt írta.
 

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
17 787
30 563
113
BIG_0002235169.jpg

Ez a Kabina felderitő lokátor.Akárcsak az S1nél,ennek is két antennája van(valójában 4),de attól még ez egy lokátor.Dupla trackképzést tesz lehetővé.Közelkörzeti légvédelmi rendszernek ez kifejezetten hasznos.Az egyoldalas antenna ebböl a szempontbol visszalépés.(Kabinánál magsságosztás is van,mint a P-37-nél,de ezzel most ne törödjünk)
Ami érdekesebb,hogy a képen az SM tüzvezető lokátora tükörtányérosnak látszott,mig az régebbi változat sikantennás,fixen rögzitve,ergo elektronikus legyezésű.Mondjuk az SzT-68 is tükörtányéros,de magasságban elektronikus legyezésű,viszont oldalszögben nem.
Nekem egy kicsit furcsa ez a fejlesztés
 
  • Tetszik
Reactions: ghostface
M

molnibalage

Guest
Nekem ezen a képen úgy tűnik, hogy két antenna van egymásnak "háttal".
maxresdefault.jpg

Csak a felderítő antennákról beszélünk tudtommal, szóval a többit tök felesleges volt ide hozni most.
Ez sem két felderítő radar. Azonos forgási sebesség mellett 2 db antennát tettek fel. Segítek, az Sz-300 RLO (Big Bird) is ilyen. Egy radar-rendszer akárhány antennából állhat. Az Sz-25-nél is 6 db antenna volt 2x3 db kiosztásban, hogy gyorsan pásztázzon két síkban.

Nem értem továbbra sem, hogy a HTÖ-t miért nem lehet elolvasni és megérteni. Minden benne van, abból ezt gyerekjáték levezetni.
 
  • Tetszik
Reactions: ghostface

ghostface

Well-Known Member
2010. június 20.
2 845
9 665
113
Ez sem két felderítő radar. Azonos forgási sebesség mellett 2 db antennát tettek fel. Segítek, a Big Bird is ilyen. Egy radar-rendszer akárhány antennából állhat. Az Sz-25-nél is 6 db antenna volt 2x3 db kiosztásban, hogy gyorsan pásztázzon két síkban.

Nem értem továbbra sem, hogy a HTÖ-t miért nem lehet elolvasni és megérteni. Minden benne van, abból ezt gyerekjáték levezetni.

Te csak az adott választ látod, amit neked címeznek? Van valami ilyen funkció a fórumon?:rolleyes:
Léccci olvass vissza, hogy miről is beszélgettem DINAMO-val és Pöcshuszárral, és akkor megérted, hogy mi volt a gondom(már persze, ha érdekel):)

Egyébként két antennára gondoltam az S1 esetében, de két radart írtam.
 
  • Tetszik
Reactions: molnibalage

DINAMO

Well-Known Member
2017. április 5.
3 476
1 826
113
Nekem ezen a képen úgy tűnik, hogy két antenna van egymásnak "háttal".
maxresdefault.jpg

Csak a felderítő antennákról beszélünk tudtommal, szóval a többit tök felesleges volt ide hozni most.
Az orosz Pntsir olyan mint a teve. "Teve van egy pupu van ket pupu....." Van neki egy radaros ketradaros verzioja . Dolgoznak rajta probalgatjak a meglevo illetve konyen fejlesztheto elerheto rendszereket mert a reakcioidot leakarjak csokkenteni. Ehez vagy tobb antennara van szukseguk vagy nagyobb forgasi sebessegu antennara de ez utobbinal lecsokken az aonos idoben egy iranyba kuldheto impulzus energiaszintje es igy vele a detektalas kepessege. Az igazi megoldast szerintem az Ausztral/Amerikai CEA Technologies talalta meg. Ok mar reszelik a NASAMS hoz a tobbantennas AESA / APAR radart. Onjaro lesz es nem csak felderit de nyomon koveti a raketat is es korrekcios jeleket is kuld neki.

https://www.cea.com.au/News+Media/Attachments/2019-0004.pdf

Rohadtul birom a rendszeruket. Mikor RIMPAC en tt vannak vagy mindig a CVN melle kerulnek beosztasra mint goalkeeper .Korabban az IRST vel is volt egy kozos rendszeruk.

http://defenseupdates.blogspot.com/2013/01/diehl-defense-successfully-tested-iris.html
 
  • Tetszik
Reactions: ghostface

DINAMO

Well-Known Member
2017. április 5.
3 476
1 826
113
Az orosz Pntsir olyan mint a teve. "Teve van egy pupu van ket pupu....." Van neki egy radaros ketradaros verzioja . Dolgoznak rajta probalgatjak a meglevo illetve konyen fejlesztheto elerheto rendszereket mert a reakcioidot leakarjak csokkenteni. Ehez vagy tobb antennara van szukseguk vagy nagyobb forgasi sebessegu antennara de ez utobbinal lecsokken az aonos idoben egy iranyba kuldheto impulzus energiaszintje es igy vele a detektalas kepessege. Az igazi megoldast szerintem az Ausztral/Amerikai CEA Technologies talalta meg. Ok mar reszelik a NASAMS hoz a tobbantennas AESA / APAR radart. Onjaro lesz es nem csak felderit de nyomon koveti a raketat is es korrekcios jeleket is kuld neki.

https://www.cea.com.au/News+Media/Attachments/2019-0004.pdf

Rohadtul birom a rendszeruket. Mikor RIMPAC en tt vannak vagy mindig a CVN melle kerulnek beosztasra mint goalkeeper .Korabban az IRST vel is volt egy kozos rendszeruk.

http://defenseupdates.blogspot.com/2013/01/diehl-defense-successfully-tested-iris.html
Talaltam rola fotot is.

https://www.dreamstime.com/editoria...-june-exhibition-ila-berlin-air-image74840736
 

DINAMO

Well-Known Member
2017. április 5.
3 476
1 826
113
What? Két felderítő radar? Hol...?



j7Mm5eN.png


  • A Tor-M2-nől is 2 db közeli RPK antenna van. Itt is.
  • A tűzvezető radar ESA alapú, azért tud több célra működni. Alá Tor-M1/M2.
  • A felderítő radar felett az IFF rész. Ez meg a Patriot szerű elrendezés, csak ott alul van.
A Pantsir egy felbuffolt 2K22M. Nagyobb rakétával és a Tor féle megoldással még több célcsatorna, mert másfajta nagy radar van benne.
Tényleg ennyire nem látni az evolúciót...? És ehhez nem kell sok ész, csak a HTÖ-t kéne végre megérteni. Úgy 2+ év után...
Kovezz meg de szerintem ez ket osszeepitett radar. Mar csak azert is mert ha meghalna a CPU akkor az egesz menne a kukaba mig ket radar eseten csak egy oldal esne ki ami kepesseg csokkenes de meg mindig harkepes szitut jelent.

Szerintem ket osszeepitett radar egy combinerrel ami a ket radar kepet dolgozza egye.
 
M

molnibalage

Guest
Kovezz meg de szerintem ez ket osszeepitett radar. Mar csak azert is mert ha meghalna a CPU akkor az egesz menne a kukaba mig ket radar eseten csak egy oldal esne ki ami kepesseg csokkenes de meg mindig harkepes szitut jelent.

Szerintem ket osszeepitett radar egy combinerrel ami a ket radar kepet dolgozza egye.
Mi a túró az, hogy összeépített radar...?
Ez két db antenna. Az egy darab radar-rendszer.
Az, hogy a mögötte levő CPU vagy villbetáp mennyire osztott és redundánst azt nem látni, de elhiheted, hogy aki összerakta ennyire nem hülye. Ha elvárás az osztott táp vagy dedikált CPU / antenna oldal, akkor megetszi. Ha nem, akkor nem.


Egy külön 360 fokos felderítő radar (hagyományos nevén SzOC, így hívták a Tor, Osza, Krug és a Kub-on is). Az pörög. A torony alján levő kisebb radar meg a tűzvezető. Pont ahogy a Tunguska, Tor és az Oszán az előre néző antennaerdő.

Hogyan jön ide a CPU? Az antennák MINDIG funkció szerint vannak szétválasztva. Mert a 360 fokos célfelderítés és a szűk nyalábbal szélmegvilágítás az két külön feladat, ha nem ARH rakétád van.


Az az új radar, amit láttok semmi mást nem csinált. hogy két antennát tett le a SzoC-ra, mert kisebb forgási sebességgel csökken a célfrissítés ideje. Ala Big Bird, csak kisebben. Nézd meg, hogy milyen sebességgel pörög a Tunguzkán és a Tor-on a SzOC.



Na, ezek után van még kérdésed, hogy miért nem akarják növeli a forgási sebességet? Elég fincsi perdületnyomatékok vannak ott, amikor forog a radar forog a torony és éppen terepen mennek.

Ne haragudj, de mulatságos, hogy ahogy húzod az ívet dudi felé aztán képes vagy ilyen hülyeséget leírni...
Egy 2x2 = 4 szintű problémánál. Mert az antenna darabszám és funkció tökéletesen tiszta. A szerkezet belsejében nem látsz be.

Megint azt érzem, hogy a HTÖ felesleges volt. Vagy idei írni bármit. A végén inkább abbahagyom a cikkírást és akkor mennyi időm lesz másra...
 
  • Tetszik
Reactions: Bleroka

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
17 787
30 563
113
Hogy ezek a fránya óhitüek mindenre gondolnak..még ilen 4oldalas radarra is egy SHORADon...
8b72d5d28ca4298b38dcce37ee6b2412.jpg

Kovezz meg de szerintem ez ket osszeepitett radar. Mar csak azert is mert ha meghalna a CPU akkor az egesz menne a kukaba mig ket radar eseten csak egy oldal esne ki ami kepesseg csokkenes de meg mindig harkepes szitut jelent.

Szerintem ket osszeepitett radar egy combinerrel ami a ket radar kepet dolgozza egye.
Följebb betettem a K-66 képét.2 antenna kocsi,4 böszme nagy antennával,mégis 1radar.
 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 119
45 450
113
Kovezz meg de szerintem ez ket osszeepitett radar. Mar csak azert is mert ha meghalna a CPU akkor az egesz menne a kukaba mig ket radar eseten csak egy oldal esne ki ami kepesseg csokkenes de meg mindig harkepes szitut jelent.

Szerintem ket osszeepitett radar egy combinerrel ami a ket radar kepet dolgozza egye.
Ennek lenne értelme. AESA esetén tulajdonképpen nagyon sok radarról beszélünk. ;)
DE hogy megpróbáljam tisztába rakni a dolgot:
A 2 oldalú radar (RLM-SOC) az a Pantsir S2,
A Pantsir SM viszont valószínűleg már célbefogónak is AESA-t kapott, ahogy @Negan -nal sejtettük. 75km-re felderít, és 40km-re tud célt befogni. Szerintem ilyen duplázás (20--40km) csak technológiai váltással elérhető.
Gondolom, az S2 kétoldalisága pedig azért lett erre leváltva, mert a 75km már nem igényel akkora mintavételezést. Az egy irányba rendelkezésre álló antennafelület nőt, viszont az összes energia igény csökkent. Cserében csökken a redundancia, és a mintavételezés.

És rohadtul nem magamtól gondoltam mindezt ki, hanem erről a nagyon hasznos tai oldalról vettem.
Elképesztő részletességgel és összeszedett információ forrás ez! Korábban máshol használtam már. Gondoltam hátha van a Pantsirről is bejegyzés...És láss csodát! :)
Az SM viszont így már nem kimondottan SHORAD...
 
  • Tetszik
Reactions: gacsat

DINAMO

Well-Known Member
2017. április 5.
3 476
1 826
113
Mi a túró az, hogy összeépített radar...?


Egy külön 360 fokos felderítő radar (hagyományos nevén SzOC, így hívták a Tor, Osza, Krug és a Kub-on is). Az pörög. A torony alján levő kisebb radar meg a tűzvezető. Pont ahogy a Tunguska, Tor és az Oszán az előre néző antennaerdő.

Hogyan jön ide a CPU? Az antennák MINDIG funkció szerint vannak szétválasztva. Mert a 360 fokos célfelderítés és a szűk nyalábbal szélmegvilágítás az két külön feladat, ha nem ARH rakétád van.


Az az új radar, amit láttok semmi mást nem csinált. hogy két antennát tett le a SzoC-ra, mert kisebb forgási sebességgel csökken a célfrissítés ideje. Ala Big Bird, csak kisebben. Nézd meg, hogy milyen sebességgel pörög a Tunguzkán és a Tor-on a SzOC.



Na, ezek után van még kérdésed, hogy miért nem akarják növeli a forgási sebességet? Elég fincsi perdületnyomatékok vannak ott, amikor forog a radar forog a torony és éppen terepen mennek.

Ne haragudj, de mulatságos, hogy ahogy húzod az ívet dudi felé aztán képes vagy ilyen hülyeséget leírni...
Egy 2x2 = 4 szintű problémánál. Mert az antenna darabszám és funkció tökéletesen tiszta.
Ket
Mi a túró az, hogy összeépített radar...?
Ez két db antenna. Az egy darab radar-rendszer.
Az, hogy a mögötte levő CPU vagy villbetáp mennyire osztott és redundánst azt nem látni, de elhiheted, hogy aki összerakta ennyire nem hülye. Ha elvárás az osztott táp vagy dedikált CPU / antenna oldal, akkor megetszi. Ha nem, akkor nem.



Egy külön 360 fokos felderítő radar (hagyományos nevén SzOC, így hívták a Tor, Osza, Krug és a Kub-on is). Az pörög. A torony alján levő kisebb radar meg a tűzvezető. Pont ahogy a Tunguska, Tor és az Oszán az előre néző antennaerdő.

Hogyan jön ide a CPU? Az antennák MINDIG funkció szerint vannak szétválasztva. Mert a 360 fokos célfelderítés és a szűk nyalábbal szélmegvilágítás az két külön feladat, ha nem ARH rakétád van.


Az az új radar, amit láttok semmi mást nem csinált. hogy két antennát tett le a SzoC-ra, mert kisebb forgási sebességgel csökken a célfrissítés ideje. Ala Big Bird, csak kisebben. Nézd meg, hogy milyen sebességgel pörög a Tunguzkán és a Tor-on a SzOC.



Na, ezek után van még kérdésed, hogy miért nem akarják növeli a forgási sebességet? Elég fincsi perdületnyomatékok vannak ott, amikor forog a radar forog a torony és éppen terepen mennek.

Ne haragudj, de mulatságos, hogy ahogy húzod az ívet dudi felé aztán képes vagy ilyen hülyeséget leírni...
Egy 2x2 = 4 szintű problémánál. Mert az antenna darabszám és funkció tökéletesen tiszta. A szerkezet belsejében nem látsz be.

Megint azt érzem, hogy a HTÖ felesleges volt. Vagy idei írni bármit. A végén inkább abbahagyom a cikkírást és akkor mennyi időm lesz másra...
Az osszeepitett radar egy olyan radar ahol onalloan mukodni kepes tehat power supply sig gen, antenna, CPU val rendelkezo radarokat egy nagyobb radarrendszerre epitik ossze. Ilyen pl a SPY is ahol minden egyes antenna egyben egy onallo radar amit egy kozponi egyseg vezerel. De rentgeteghasonloval talalkozhatsz pl navradaroknal ahol ket slotted antennaju de onallo rendszert epitenek ossze az antennakat egymasnak hattal de van olyan is ahol az antennak teljesen onalloak a sajat rendszereikkel megis kozosen mukodnek. ilyen pl a Brit Kelvin Hughes SharEye rendszere amit pl nagy tankhajokra pakolnak hogy ne legyen holtter.

Tehat en ilyenrol beszelek. Szerintem a Pantsiron ami van az ket onallo radar egybeepitve. De ez persze csak tipp.
 

DINAMO

Well-Known Member
2017. április 5.
3 476
1 826
113
Ennek lenne értelme. AESA esetén tulajdonképpen nagyon sok radarról beszélünk. ;)
DE hogy megpróbáljam tisztába rakni a dolgot:
A 2 oldalú radar (RLM-SOC) az a Pantsir S2,
A Pantsir SM viszont valószínűleg már célbefogónak is AESA-t kapott, ahogy @Negan -nal sejtettük. 75km-re felderít, és 40km-re tud célt befogni. Szerintem ilyen duplázás (20--40km) csak technológiai váltással elérhető.
Gondolom, az S2 kétoldalisága pedig azért lett erre leváltva, mert a 75km már nem igényel akkora mintavételezést. Az egy irányba rendelkezésre álló antennafelület nőt, viszont az összes energia igény csökkent. Cserében csökken a redundancia, és a mintavételezés.

És rohadtul nem magamtól gondoltam mindezt ki, hanem erről a nagyon hasznos tai oldalról vettem.
Elképesztő részletességgel és összeszedett információ forrás ez! Korábban máshol használtam már. Gondoltam hátha van a Pantsirről is bejegyzés...És láss csodát! :)
Az SM viszont így már nem kimondottan SHORAD...
Az a nagyon sok radar AESA eseten onalloan lepkefingot sem er/ Azoknak cca minimum az 1/4 e kell hogy uzemeljen hogy valami ELFODADHATO szolgaltatast kapj.

Ilyen meretu hagyomanyos tanyerantennas tuzvezeto radarok 75 km ert mar cca 20-30 eve tudnak. Meg az oroszoknal is kicsit nagyobb kicsit nehezebb de tudja. Itt inkabb a kovetesbe vett celok szama es valtas kozotti ido csokkentese az igazi "gyozelem" mert megtobszorrozi a rendszer kepessegeit.

Szerintem az oroszok egyelore meg csak kiserletezgetnek es egy csomo marketing dumaval etetik a piacot hogy ;lassak micsoda szuper fegyverrendszer lesz majd ha elkeszul.

Varni kell es majd meglatjuk.
 
  • Tetszik
Reactions: pöcshuszár

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
17 787
30 563
113
Ennek lenne értelme. AESA esetén tulajdonképpen nagyon sok radarról beszélünk. ;)
DE hogy megpróbáljam tisztába rakni a dolgot:
A 2 oldalú radar (RLM-SOC) az a Pantsir S2,
A Pantsir SM viszont valószínűleg már célbefogónak is AESA-t kapott, ahogy @Negan -nal sejtettük. 75km-re felderít, és 40km-re tud célt befogni. Szerintem ilyen duplázás (20--40km) csak technológiai váltással elérhető.
Gondolom, az S2 kétoldalisága pedig azért lett erre leváltva, mert a 75km már nem igényel akkora mintavételezést. Az egy irányba rendelkezésre álló antennafelület nőt, viszont az összes energia igény csökkent. Cserében csökken a redundancia, és a mintavételezés.

És rohadtul nem magamtól gondoltam mindezt ki, hanem erről a nagyon hasznos tai oldalról vettem.
Elképesztő részletességgel és összeszedett információ forrás ez! Korábban máshol használtam már. Gondoltam hátha van a Pantsirről is bejegyzés...És láss csodát! :)
Az SM viszont így már nem kimondottan SHORAD...
Olvasd el a Kfir Block 60 ismertetőjüket.Mindjárt megérted,hogy miért veszem számitásba,mint támogató tipust.(Pl a frissitett ajánlatban már az Elta 2052 GaNi AESA radar van)
 
  • Tetszik
Reactions: gacsat