[BIZTPOL] Szíriai helyzet

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Leonidas

Well-Known Member
2019. október 16.
2 636
3 434
113
Akkor idézzük fel a dolgot: belinkeltem egy cikket a kurd helyzetről, erre te habzó szájjal anyáztál mindenkire aki nem értett egyet a véleményeddel és folyamatosan minősítgettél mindenkit aki nem a cikk szerzőjével hanem a mondanivalójával foglalkozott. (A slusszpoén hogy a cikk egyik vezérfonala az volt hogy tárgyilagosan és higgadtan kell értékelni a történéseket.)

A yt egy fos, érdemes egyből felrakni valami más videómegosztóra ha szükség van rá később is. Pl. BitChute.

1., Akkor ragaszkodjunk a mocskos tényekhez, mert az az IGAZSÁG !!! Te NEEEM linkelted be a Zöldi cikéét, mert attal semmi bajom nem lett volna, AKKOR SEM, HA KEDVCSINÁLÓNAK BEMÁSOLSZ BELŐLE 3-4-5-6 SORT !!!!!
De a tény, hogy te bizony bemásoltad az egész cikket az utolsó betűig !!!!!!!!!!!
2., Nem én töltöttem fel a videot a youtube-ra, úgy hogy EZT A HAMIS VÁDAT IS legyél szíves visszavonni, és nem DESINFORMÁCIÓKAT terjeszteni rólam !!!! (mondhatjuk másképp is, például hazugságokat terjesztesz rólam, és azt is hamisan írod le ami történt !!!!)

Egyébként pedig van katonai múltam, sokat tettem ezért az országért, és mi még nagyobb csapást is mértünk gyakorlótéren mint ami videokon látható. Az információim pedig megállták a helyüket az időben is !!! (másrészt az EU és NATO érdekű infokat IS hoztam, ami szintén gyomorgörcsöt okozott nálad)
Ha folytatod "ignore" a részemről, minden további jelzés nélkül. Egyébként az OV kormánynak is nyújtottam infokat, amikor az ország érdekei ezt kívánták meg !!!
 
R

rejsz felügyelő

Guest
Akkor ragaszkodjunk a mocskos tényekhez, mert az az IGAZSÁG !!! Te NEEEM linkelted be a Zöldi cikéét, mert attal semmi bajom nem lett volna, AKKOR SEM, HA KEDVCSINÁLÓNAK BEMÁSOLSZ BELŐLE 3-4-5-6 SORT !!!!!
Tényleg bemásoltam, rosszul emlékeztem. De ez nem lényeges, a kurd történésekről szólt a cikk. Ki a faszt érdekel hogy ki írta? Az a lényeges hogy mi van benne.

Ki vagy te hogy megmondd ki és mit posztolhat ezen a fórumon?
2., Nem én töltöttem fel a videot a youtube-ra, úgy hogy EZT A HAMIS VÁDAT IS legyél szíves visszavonni, és nem DESINFORMÁCIÓKAT terjeszteni rólam !!!! (mondhatjuk másképp is, például hazugságokat terjesztesz rólam, és azt is hamisan írod le ami történt !!!!)
Semmilyen vád nem volt, egy tanácsot adtam más videómegosztó használatáról, de te úgy tűnik már megint valami frusztrációból eredően elkezdtél tüzetokádni.
másrészt az EU és NATO érdekű infokat IS hoztam, ami szintén gyomorgörcsöt okozott nálad
Valakivel összekeversz, én gyomorgörcsöt nem kaptam. Olvass vissza mit és mennyi hozzászólásban reagáltam a szösszenetedre.
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
25 685
90 776
113
Javul a szíriai hangulat

"A videón az látható, hogy a templomi látogatásuk alatt Aszad elmeséli Putyinnak Pál apostol történetét, aki a damaszkuszi úton vált kereszténnyé (ez a pálfordulás), és viccelődve hozzáteszi: „Ha Trump is eljönne erre az útra, minden normális lenne megint.”

Putyin nevetve így válaszol: „Hívd meg, el fog jönni!” Aszad erre azt mondja, kész arra, hogy meghívja Trumpot, mire Puytin mosolyogva annyit mond:
„Megmondom neki.”
 

papajoe

Well-Known Member
2016. február 21.
16 933
53 495
113
Javul a szíriai hangulat

"A videón az látható, hogy a templomi látogatásuk alatt Aszad elmeséli Putyinnak Pál apostol történetét, aki a damaszkuszi úton vált kereszténnyé (ez a pálfordulás), és viccelődve hozzáteszi: „Ha Trump is eljönne erre az útra, minden normális lenne megint.”

Putyin nevetve így válaszol: „Hívd meg, el fog jönni!” Aszad erre azt mondja, kész arra, hogy meghívja Trumpot, mire Puytin mosolyogva annyit mond:
„Megmondom neki.”



Azzal a 4-5000 atomtoltettel a tatyóban nem nagyon kell idegeskednie. :D
 

vata

Well-Known Member
2015. december 5.
590
2 495
93
Artillery-in-Daraa-Province.jpg

Szíriai Arab Hadsereg (SAA) csütörtökön erőteljes támadást indított Aleppo kormányzóság délnyugati vidékén.

https://www.almasdarnews.com/article/syrian-army-launches-wide-scale-attack-on-southwestern-aleppo/
 

leplezo

Well-Known Member
2017. február 3.
2 640
5 491
113

Leonidas

Well-Known Member
2019. október 16.
2 636
3 434
113
Ez jó alkalom a szíreknek suttyomban ildib tartományt visszafoglalni, amíg nem velük foglalkoznak.
A szírek elérték és átlépték az 5-ös főutat. Ha tovább tudnak menni és a 4-est is átlépik, akkor gyakorlatilag már csak rövid idő lesz különálló részekre vágni a megmaradt részeket. Aztán jön a lassú felőrlés, vagy távoznak önszántukból. Az SAA igyekszik minimalizálni az emberveszteségeiket.
 

mentuhotep

Well-Known Member
2016. december 20.
372
1 059
93
https://syria.liveuamap.com/en/2020/27-january-the-mass-exodus-of-civilians-from-the-idlib-and

The mass exodus of civilians from the Idlib and Aleppo countryside continues due to the brutal shelling and military operations by pro-Assad forces, as civilians head to the northern Aleppo countryside and the northern Idlib countryside near the Turkish border

hát én nem sajnálom ezeket, mégha olyan "brutális" az SAA tüzérsége stb - dajkálták a fejlevágókat évekig..