Filmek és sorozatok

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
28 584
63 951
113
Miért szar a sztori?Kevés olyan fontos karakter van az SW univerzumban mint Yoda és semmit nem tudunk a fajáról(még a nevét sem),erre fog fényt deríteni a 2. éved.Az pedig,hogy kicsit belelátunk a Mandaloriak életébe megint jó.A fejvadász nekem sem a szívem csücske de ez van,ez a szükséges rossz a Star Warsban.
Yoda 1000 eves, szoval a mandalorian sorozat YE kb 1000 korul jatszodik.
 

kelepisti

Well-Known Member
2010. május 5.
2 880
8 096
113
Yoda 1000 eves, szoval a mandalorian sorozat YE kb 1000 korul jatszodik.

Szerintem a Mandalorian egy Sergio Leone Western fejezetekre bontva az SW világában. Nagyságrenddel jobb, mint a Disney féle három részes saga... (sajnos egyetlen normális SW film készült el náluk a Rouge One... ) Ami a Disney kezében van az mind szarrá válik, lásd a Tranformers univerzum is (persze az sehol sincs szerintem a Lucas féle SW világtól..)
No ennyit a sci-firől :)
 

zeal

Well-Known Member
2014. április 9.
8 064
23 139
113
Yoda 1000 eves, szoval a mandalorian sorozat YE kb 1000 korul jatszodik.
A Baby Yoda nem az a Yoda, csak egy fajba tartoznak.
Wiki: "...The Child is a member of the same alien species as Yoda, a popular character from previous Star Wars films, but is not a younger version of Yoda himself. ..."
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
46 786
75 821
113
FB-IMG-1578926712779.jpg
 
  • Tetszik
Reactions: fishbed and Pocok75

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
28 584
63 951
113
Mert az az ize nem lehet Yoda. De ettol megmindenki Yodazik. Ez a sorozat meg valamikor YU 5-ben jatszodik.
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
28 584
63 951
113
Adtak volna egy nevet neki inkabb... Majd otszaz evesen is Yodazni fogjak? Ehh Disney... Mindent elbaxnak ujabban.
 

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
24 559
80 899
113
Szerintem a Mandalorian egy Sergio Leone Western fejezetekre bontva az SW világában. Nagyságrenddel jobb, mint a Disney féle három részes saga... (sajnos egyetlen normális SW film készült el náluk a Rouge One... ) Ami a Disney kezében van az mind szarrá válik, lásd a Tranformers univerzum is (persze az sehol sincs szerintem a Lucas féle SW világtól..)
No ennyit a sci-firől :)

 
  • Tetszik
Reactions: gacsat
M

molnibalage

Guest
Skacok, ha ennyi baromságra adnak pénz esküszöm felcsapok filmsztori / forgatókönyvírónak. Úgy látszik ehhez szart sem kell tudni. :)

 
  • Tetszik
Reactions: Luthero

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
28 584
63 951
113
Hat ez a 7-8-9 egy rakas xar volt. Ettol a haromtol minden korabbi resz jobb. Tegnap megneztem a Szevasztopolt, na az orosz film letere magasan veri ezt a tobb milliardos produkciot. Aztan utana megneztem delutan a Solot, meg a Zsivany 1-et, mindketto pont teljesen jo film. De hogy ezt a harmat hogy tudtak igy elbaxni? Meg minek is forgattak le, mikor cgi- vel mar a fiatal Lejla hercegno is megy... Inkabb csinaltak volna valami jo Thrawn vagy Daala admiralis filmet mert az a csoro birodalom nem tudom mitol olyan felelmetes ha folyton hulyet csinal belole egy marek civil...
 

gacsat

Well-Known Member
2010. augusztus 2.
16 696
14 667
113
Hat ez a 7-8-9 egy rakas xar volt. Ettol a haromtol minden korabbi resz jobb. Tegnap megneztem a Szevasztopolt, na az orosz film letere magasan veri ezt a tobb milliardos produkciot. Aztan utana megneztem delutan a Solot, meg a Zsivany 1-et, mindketto pont teljesen jo film. De hogy ezt a harmat hogy tudtak igy elbaxni? Meg minek is forgattak le, mikor cgi- vel mar a fiatal Lejla hercegno is megy... Inkabb csinaltak volna valami jo Thrawn vagy Daala admiralis filmet mert az a csoro birodalom nem tudom mitol olyan felelmetes ha folyton hulyet csinal belole egy marek civil...
Ezt?
https://videa.hu/videok/film-animacio/csata-szevasztopolert-2015-feliratos-x8plbASy4GbpYwtS
 

Roni

Well-Known Member
2010. június 30.
16 427
18 844
113
https://sg.hu/cikkek/film/139537/jol-halad-a-holnap-hatara-2-itt-a-kepi-bizonyitek

"Ez most komoly?

Csináltak egy filmet, ami teljesen kerek, lezárt, és bár az "idétlen időkig" zsenialitásához nem ér fel, alapvetően teljesen rendben van.
Erre most akarnak egy izzadságszagú második részt? Ráadásul úgy hogy az előzményeket gyakorlatilag már elsütötték, hiszen a narrátor szépen elmondja, hogy hogyan mi történt korábban."

Egyet értek a taggal
 

angelsoul

Well-Known Member
2016. február 13.
2 315
13 358
113
Hat ez a 7-8-9 egy rakas xar volt. Ettol a haromtol minden korabbi resz jobb. Tegnap megneztem a Szevasztopolt, na az orosz film letere magasan veri ezt a tobb milliardos produkciot. Aztan utana megneztem delutan a Solot, meg a Zsivany 1-et, mindketto pont teljesen jo film. De hogy ezt a harmat hogy tudtak igy elbaxni? Meg minek is forgattak le, mikor cgi- vel mar a fiatal Lejla hercegno is megy... Inkabb csinaltak volna valami jo Thrawn vagy Daala admiralis filmet mert az a csoro birodalom nem tudom mitol olyan felelmetes ha folyton hulyet csinal belole egy marek civil...

Ez így kultúrált, mivel nem feszegetsz sokkal mélyebb és nem népszerű dolgokat, melyek nagyon is hozzájárulnak a filmet övező utálathoz.
-Említve vannak mindenhol a hulladék karakterek - kevéssé a rettenetesen ócska casting. A szereplők totál ellenszenvesek, ahogy ahogy a karakterek maguk is (a Witcher szintjén van a casting - azt is HC mentette meg).
- Nem, egy nő ilyen formában NEM jó főhős. Pont. Női főhősnek is megvan a maga helye (igen bizony Alien, stb...), de ebben a formában nem.
- A fehér férfi a legalja ebben a trilogiában - Po (vagy mi a retek a neve) egy borzalmasan ellenszenves karakter (a színész arcra is), az összes többi meg POC/nő. Pedig az SWt fehér pasik emelték fel és tartották el (bár elismerem, Abrams próbált itt szentségtörni, betett fekete nőt csillagromboló kapitánynak, nem csupa fehér fazon volt a rosszak gyülekezete).
- Az meg már csak hab a tortán, hogy az egyik fő vonal, hogy a feka gyerek meg akarja dugni a kiscsajt - ahogy az összes feka csóka fehér nőt akar dugni a világban. Ez tetszik vagy sem, fehér nézőkből hányingert vált ki.

Szóval ez nem film, hanem a Disney megvett 4 milliárdért egy settinget (Star Wars világát), hogy abba belecsomagolhassák az üzenetet (tudjukmit). Nem pénz kell nekik, abból korlátlan mennyiség van. Csakhogy a dolog kezd kifutni, és a Solo volt az első, ami beleállt a földbe - de már ezeket is csak a név viszi előre, semmi más. Parkolópályára is teszik egy időre, akkora a fail. Mert a 4 milliárdos névvétel fullad ki, mára az SW a régi rajongókon kívül másnak már csak egy tucatbrand, mert nem történetmesélésre használják, hanem ideológia átadásra.

Ezért nézek jóformán már csak távol-keleti filmeket/játékokat. Azokban van még tartalom.

https://sg.hu/cikkek/film/139537/jol-halad-a-holnap-hatara-2-itt-a-kepi-bizonyitek

"Ez most komoly?

Csináltak egy filmet, ami teljesen kerek, lezárt, és bár az "idétlen időkig" zsenialitásához nem ér fel, alapvetően teljesen rendben van.
Erre most akarnak egy izzadságszagú második részt? Ráadásul úgy hogy az előzményeket gyakorlatilag már elsütötték, hiszen a narrátor szépen elmondja, hogy hogyan mi történt korábban."

Egyet értek a taggal

Az eredet köny, az "All you need is kill" ugyan eléggé más volt, ahogy a manga is, de ja, lezárt, kerek volt. Ennek ellenére nem bánom, mivel van benne potenciál - HA nem valami nyálas szar lesz, hanem a japán írót is beveszik. Alapvetően innováció már csak keletről érkezik, a nyugati világ szórakoztatóipara teljesen kiégett tartalmilag.

A manga akit érdekel, itt elolvashatja, szerintem üti a filmet (pl. rendes exoskeleton páncélzat), a Death Note rajzolójának munkája:
https://mangadex.org/title/10854/all-you-need-is-kill
 
M

molnibalage

Guest
-Említve vannak mindenhol a hulladék karakterek - kevéssé a rettenetesen ócska casting. A szereplők totál ellenszenvesek, ahogy ahogy a karakterek maguk is (a Witcher szintjén van a casting - azt is HC mentette meg).
Ha az egész egyszerűen inkoherens logikátlan szar az egész, azon a casting sem segít. A bibi az, hogy mivel trilógia a film, ha az első film el van baszva, akkor a többi kettő ezen nehezen javít. Nem sikerült. Igazából lövésem sincs, hogy miért ezek a színészek kerültek be a filmbe. Egy 300+ milliós blockpusternél nem telik normális színészre? Mindenképpen ismeretlenekkel kell, akik láthatólag kb. B filmes szinten vannak?

De a történetírók még azon sem. Remake, reciklált szar ötletek. A galaxist átszelő flották, de a kibaszott hajók nem tudják, hogy merre van a fel...?
Kész, én kb. itt gondolom azt, hogy ezt valami 6 éves hülyegyerek írta.

Az egész alkotás azért is volt egy rakás szar, mert képtelen volt elszakadni az egész 1-6 karaktereitől. 40 éve ugyanazt a néhány évtizedet és karaktereket ugrálja körbe ez a széria.
Tetszettek volna akkorát ugrani, hogy minden karakter halott és csak emlékek. Na, az lett volna valami ha hozzá vesszük a RO szintjét, amivel azt megcsinálták. Az ért is volna valamit. Ez így fostaliga a köbön.

-- A fehér férfi a legalja ebben a trilogiában - Po (vagy mi a retek a neve) egy borzalmasan ellenszenves karakter (a színész arcra is), az összes többi meg POC/nő. Pedig az SWt fehér pasik emelték fel és tartották el (bár elismerem, Abrams próbált itt szentségtörni, betett fekete nőt csillagromboló kapitánynak, nem csupa fehér fazon volt a rosszak gyülekezete).
Ő szerintem latino, de nem mintha ez számítana. Kb. leszarom a bőrszínét.

- Az meg már csak hab a tortán, hogy az egyik fő vonal, hogy a feka gyerek meg akarja dugni a kiscsajt - ahogy az összes feka csóka fehér nőt akar dugni a világban. Ez tetszik vagy sem, fehér nézőkből hányingert vált ki.
Szerintem hiba általánosítani. A baj az, hogy igazából a két ebbe a kategóriába eső szereplő karakter történetszála volt a legröhejesebb és OFF irány a 2. részben. Ott az ember azt hitte, hogy valami PETA - disney filmet néz...

Szóval ez nem film, hanem a Disney megvett 4 milliárdért egy settinget (Star Wars világát), hogy abba belecsomagolhassák az üzenetet (tudjukmit).
Több üzenetet + merchandise. 1 mrd+ dollárból nem sikerült egyetlen filmet sem még átlagosra sem megcsinálni. Mindhárom film egy szájbavert remake volt, amiből egészen elképesztő, de még az 7. rész volt a legjobb. Nem hittem volta azután, hogy azután lefelé megy majd az egész.
Kb. olyan szintű hibákat vét el a sorozat, ami után kezdő egyetemi hallgatók is filmszakon jobb, ha pályát módosítanának. 30 éves képregény, mint alapanyag, főgonosz logikátlan feltámasztása, amivel a TELJES 6 részes előd narratívája kuka. Mert így DV feláldozása és fordulása teljesen jelentéktelen lett. Semmi értelme nem volt az egésznek...

Ezért nézek jóformán már csak távol-keleti filmeket/játékokat. Azokban van még tartalom.
Temérdek jó korábbi filmet nem láttam a 90-es évekből sem. Vagy akár a 80-asból. Sorozat meg van dögivel. Szomorú, de moziba lassan már csak csalódni járok...