[BIZTPOL] Irán

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Leonidas

Well-Known Member
2019. október 16.
2 636
3 434
113
.
Ugyanis ha lenne olyan gépük, ami 400+kmről felderít, és azonosít egy lopakodó, erősen csökkentett RCS-sel rendelkező gépüket, azzal egyszerre lenulláznák, nem csak a hagyományos (értsd, nem lopakodó), de a lopakodó flottát is! ;) Hja és a Lockheednél szólni kellene valakinek, hogy az utolsó kapcsolja le a lámpát! Persze a jelenleg összeszerelés alatt álló gépeket már vihetik is beolvasztani!

Elfelejtettem, egy olyan fixen telepíthető rendszerük van, ami látja a lopakodókat, de én arra az új radartechnológiára gondoltam, amit most fejlesztenek mindenhol gőzerővel. :)

Erre gondoltam, a kvantumradarra. A kínaiak már 2016-ban bejelentették, hogy sikeresen kifejlesztettek egy 100km hatótávolságút belőle. Mindenki lázasan fejleszti, de nem verik nagydobra az eredményeket. Az oroszok, amik, kína, a nagyobb EU országok, mindenkinek izgatja a fantáziáját.:D:D Az oroszok az ősszel írtak tesztelésekről.
http://nol.hu/kulfold/ha-igaz-amit-kina-allit-akkor-lottek-a-lopakodo-vadaszgepeknek-1633275

Ez pedig egy wiki oldal az elvi működésről.
https://en.wikipedia.org/wiki/Quantum_radar

De ha el is veszik a lopakodó képesség, az új F-22 / F-35 vadászgépek akkor is le lesznek gyártva és üzembe lesznek helyezve. Csak az érvágás lenne nagy, hogy a beleölt pénz, a rengeteg munka, az elért előnnyel egyetemben simán megy a kukába.:) Ilyen az élet... (Babolcsai néni) :D:D
 

enzo

Well-Known Member
2014. augusztus 4.
12 827
31 839
113
Az ugye szajrol szajra terjed a forumban hogy allitolag az amcsik ki be kapcsolhatjak a magyar AMRAAMokat. Egyertelmu hogy ilyen mutatvany a Vilag Legnagyobb Teruletu Orszaganak se jelenthet gondot a sajat gyartasu raketaival.

Azt már régen felvetették bizonyos körökben, hogy a zsidók hekkelték meg, az oroszoktól kapott/kilopott kódok ismeretében. :)
Mindenesetre tény, hogy az USA-nak is remekül jött ez az esemény. Addig sem az amcsi bázisokra becsapódott iráni rakéták pontosságát feszegetik vagy hogy tényleg nem volt-e áldozat stb. Az iráni rendszer számára pedig Szolejmáni mártíromsága kifejezetten népszerűségnövelő hatású lett volna, ha nem rontják el azzal, hogy lelőnek egy utasszállítót tele iráni civilekkel, majd megpróbálják elsumákolni. Persze lehetnek véletlenek.
 
T

Törölt tag 008

Guest
Tényleg annyira nehéz elképzelni, hogy az irániak alulképzett, iq fighter, trigger happy idióták? Nem kellett ott hackelni egyszerűen vitte őket a vérük.
- Repülő
- Allah akbar
- Allah akbar,Allah akbar,Allah akbar,Allah akbar
- oooopps
:D
 

enzo

Well-Known Member
2014. augusztus 4.
12 827
31 839
113
Tényleg annyira nehéz elképzelni, hogy az irániak alulképzett, iq fighter, trigger happy idióták? Nem kellett ott hackelni egyszerűen vitte őket a vérük.
- Repülő
- Allah akbar
- Allah akbar,Allah akbar,Allah akbar,Allah akbar
- oooopps
:D

Az irániak nem arabok. Attól persze lehetnek idióták. Meghackelni szerintem sem hackelték meg, kétlem, hogy a Tor M1 olyan fejlett lenne, hogy egyáltalán meg lehetne "hackelni" főleg távolról (a Stuxnet ugyebár azért működott, mert az irániak ha jól emlékszem Siemens PLC-t használtak, Windowsos PC-kkel összekapcsolva, amik ugyan nem voltak a neten persze, csak ügynökök fertőzött pendrive-on bejuttatták a vírust, na most egy Tor M1 kabinban nem hiszem, hogy találsz USB portot vagy Windowsos PC-t:, azt sem hiszem, hogy a neten lóg az irányítás :)
 
T

Törölt tag 008

Guest
Az irániak nem arabok. ....
Csak fele perzsa és már ők is a jó kis iszlám mentalitás szerint élnek. Lehet a koránból tanulták meg kezelni a TOR-t. Mert ugye ha egy könyvben nem az van ami a koránban akkor hazudik, ha meg ugyanaz akkor minek van. :p
Nem kell fényezni az irániakat. Semmivel sem jobbak mint a többi muszlim. Most csak azért teszik a szépet, mert sarokba vannak szorítva.
 

enzo

Well-Known Member
2014. augusztus 4.
12 827
31 839
113
Csak fele perzsa és már ők is a jó kis iszlám mentalitás szerint élnek. Lehet a koránból tanulták meg kezelni a TOR-t. Mert ugye ha egy könyvben nem az van ami a koránban akkor hazudik, ha meg ugyanaz akkor minek van. :p
Nem kell fényezni az irániakat. Semmivel sem jobbak mint a többi muszlim. Most csak azért teszik a szépet, mert sarokba vannak szorítva.

Azért a szankciók ellenére képesek üzemeltetni 40+ éves amerikai repülőgépeket és helikoptereket, van hadiiparuk, bár korlátozott képességű, de pl. rakétákat, drónokat gyártanak. Melyik arab ország lenne erre képes? Talán Egyiptom igen...
 
  • Tetszik
Reactions: shornet24
T

Törölt tag 008

Guest
Azért kíváncsi lennék hány orosz, kínai és észak koreai mérnök fordult meg arrafelé mérőszalaggal a kezében az elmúlt 40 évben. :)
 
  • Tetszik
Reactions: fip7 and Leonidas

emel

Well-Known Member
2013. február 11.
9 085
15 027
113
Minden szavad arany! :rolleyes:
Viszont majd figyelj oda rá, hogy a központból már szóltak, hogy az indokolatlan "sorosozás" kontraproduktív! :)
Akkor téged melyik központból irányítanak?!! (kevés dolgot utálok annál jobban, mint ha valakinek valamiben eltér a véleménye akkor azonnal felcímkézik valamivel, mintha egy más véleményen lévőnek nem lehetne önálló véleménye, csak külső utasítást teljesítene!!)
 

emel

Well-Known Member
2013. február 11.
9 085
15 027
113
Azért a szankciók ellenére képesek üzemeltetni 40+ éves amerikai repülőgépeket és helikoptereket, van hadiiparuk, bár korlátozott képességű, de pl. rakétákat, drónokat gyártanak. Melyik arab ország lenne erre képes? Talán Egyiptom igen...
Arab??!! MI meg még tán teherautót se tudnánk olyan önállóan tervezni és gyártani mint Irán a "csotrogányait" ...
 
  • Tetszik
Reactions: fishbed

emel

Well-Known Member
2013. február 11.
9 085
15 027
113
Az ugye szajrol szajra terjed a forumban hogy allitolag az amcsik ki be kapcsolhatjak a magyar AMRAAMokat. Egyertelmu hogy ilyen mutatvany a Vilag Legnagyobb Teruletu Orszaganak se jelenthet gondot a sajat gyartasu raketaival.
Az elsőre van valami bizonyítékod, vagy csak pletykálkodsz?!! Mert ha nincs, akkor ugyanennyit ér a szöveged második fele is!! Ráadásul azt azért tudhatjuk, hogy az USA sok olyant meg tud csinálni, amit az oroszok nem nagyon ...
 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 119
45 447
113
Akkor téged melyik központból irányítanak?!! (kevés dolgot utálok annál jobban, mint ha valakinek valamiben eltér a véleménye akkor azonnal felcímkézik valamivel, mintha egy más véleményen lévőnek nem lehetne önálló véleménye, csak külső utasítást teljesítene!!)
Várjál- várjál! :) Én már voltam Airbus ügynök, Rheinmetall ügynök, hja még talán amerikai is! :DKonkrétan azért lettem annak idején kitiltva, mert a leügynöközésemre viccesen (smileval!!) vissza kulákoztam (ami a ugye max a kommunizmusban volt pejoratív).
Én per pillanat senkit nem ügynököztem.
Én az "indokolatlan sorosozásról" állítottam, hogy már a központ is kontraproduktívnak minősítette. Szerintem pedig már minden központ így van vele!
A "sorosozásnak" megvan a helye! De hogy egy iráni topicban mit keres, speciel fingom sincs! o_O
Szóval peace! Alapvetően VELED semmi bajom, még ha le is "ügynököztél" is ... és még egy smile sem volt kéznél. :)
 

emel

Well-Known Member
2013. február 11.
9 085
15 027
113
Várjál- várjál! :) Én már voltam Airbus ügynök, Rheinmetall ügynök, hja még talán amerikai is! :DKonkrétan azért lettem annak idején kitiltva, mert a leügynöközésemre viccesen (smileval!!) vissza kulákoztam (ami a ugye max a kommunizmusban volt pejoratív).
Én per pillanat senkit nem ügynököztem.
Én az "indokolatlan sorosozásról" állítottam, hogy már a központ is kontraproduktívnak minősítette. Szerintem pedig már minden központ így van vele!
A "sorosozásnak" megvan a helye! De hogy egy iráni topicban mit keres, speciel fingom sincs! o_O
Szóval peace! Alapvetően VELED semmi bajom, még ha le is "ügynököztél" is ... és még egy smile sem volt kéznél. :)
Részemről nem konkrétan a kulákozás vagy a sorosozás stb. az elítélt forma, hanem érvként használni BÁRMILYEN CÍMKÉZÉST. Ezért ebben a témában nálam nincs smiley, és nekem se a személyeddel van bajom, a központ véleményezéséről meg én nem tudok. Te lehet hogy csak jobban informált vagy ...
 
  • Tetszik
Reactions: notaricon
R

rejsz felügyelő

Guest
Akkor téged melyik központból irányítanak?!! (kevés dolgot utálok annál jobban, mint ha valakinek valamiben eltér a véleménye akkor azonnal felcímkézik valamivel, mintha egy más véleményen lévőnek nem lehetne önálló véleménye, csak külső utasítást teljesítene!!)
Nevetséges és tönkreteszi az értelmes beszélgetés lehetőségét.
 

emel

Well-Known Member
2013. február 11.
9 085
15 027
113
Nevetséges és tönkreteszi az értelmes beszélgetés lehetőségét.
Részemről nem nevetséges hanem undorító és elönti a vér az agyamat, égig szökik miatta a vérnyomásom - kivéve persze ha a címkézést valaki dokumentummal tudja alátámasztani. Csak ilyennel itt még nem találkoztam ...
 

enzo

Well-Known Member
2014. augusztus 4.
12 827
31 839
113
Azért kíváncsi lennék hány orosz, kínai és észak koreai mérnök fordult meg arrafelé mérőszalaggal a kezében az elmúlt 40 évben. :)

Lehet, hogy megfordult, de azért az oroszok és a kínaiak is meghaladták már régen azt a szintet, hogy még érdekes legyen nekik (a SZU pedig a nyolcvanas évek végéig elég fasírtban volt Iránnal, nem hiszem hogy odaengedték őket méricskélni, az amerikaiak ugyan azt feltételezték, hogy az R-33 légiharc-rakétát a Phoenixről másolták a szovjetek, amit szerintük Irán adott át nekik méricskélésre, meg netán az F-14-est is, de ezt azóta sem támasztotta alá semmi konkrétum, az R-33 pedig csak külsőre hasonlít a Phoenixre, de nem ARH hanem SARH az eredeti jenki feltételezéssel szemben). Észak-Korea állítólag kapott technikai segítséget Irántól a rakétákért egyebekért cserébe, de ez korlátozott lehetett az észak-koreai ipar képességei miatt.
Kína meg 1989-ig legális csatornákon kapott hozzáférést nyugati hadi technológiákhoz, többek között UH-60 helikopterekhez, francia, olasz légvédelmi rakétákhoz, radarokhoz stb... Irán nekik szintén nem tudott valószínűleg sok érdekeset mutatni már.