A magyar haderő lehetséges fejlesztési irányai

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Terminator

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
2010. április 19.
37 535
72 533
113
83285817_2634776216633986_1308636484521164800_o.jpg


82302413_2619525251492416_346298909519249408_o.jpg
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
25 694
90 795
113
Most olvasom a tavalyi kiadásokat.

"Látványos felülteljesítés volt a költségvetési szervek kiadásainál: 6220 milliárd forintot költöttek tavaly, ami 38%-kal haladja meg az előirányzatot. Itt a Pénzügyminisztérium a nagyobb összegű kifizetéseket is kiemelte. Ilyen volt a Honvédelmi Minisztérium haditechnikai beszerzése (130 milliárd forint), az ORFK-nak adott 50 milliárd forintot szintén eszköz beszerzésre, 24 milliárd forintot számoltak el itt a rezsiutalványok kifizetésére."

Ez vajon mi???
 
  • Tetszik
Reactions: mindenen kívül

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 120
45 463
113
Az ami rakéták ára lehet ez a kábé 500 millió $.
Dehogy! Arra még nincs semmi aláírás.
Arról tudni fogsz! Azt mindenhol reklámozni fogják! De ha mégis kuss lesz róla, az amerikaiak legalább az aláírás tényét nyilvánosságra hozzák. Egy 500M USD volumenű szerződésről a Raytheon nem fog kussolni. ;)
Ezzel a PM az összes HM beszerzési kiadást akarta szerintem szemléltetni. Annak ellenére, hogy tavaly kevesebb volt a bejelentés a fizetés része viszont több dolognak akkor volt esedékes. De olyan tételeknek is ebben kell szerepelnie, mint a különböző létesítmény (laktanya, repülőtér) felújítások, meg a Gripen bérlet + az upgrade-jei, a CG4-ek, a CZ-k szállításai, Vitarák, Skodák, buszok, műszaki járművek, de a naszádok felújítása, meg a ruházati beszerzések, meg minden!
 

ms07

Well-Known Member
2012. október 19.
3 590
5 197
113
Ez valami pr esemény volt, vagy megint taktikai oktató videó készül?
Nagyon kíváncsi leszek - már ha nyilvánosak lesznek az eredmények - a BR teljesítményére.
Akkor valószínűleg a BR lesz a Dragunov helyett rendszeresítve?
Mert ugye a különlegesek - tudtommal - nem ezeket a fegyvereket használják.

Ők különlegesek, kb mindig így néznek ki, Joci képein, ő közéjük tartozik, sok hasonló képe van Face-en.

130 milliárd: Airbus helik részlete, Samoc részlete, Leo +Pzh részlete, plusz amiket te is említettél
 
  • Tetszik
Reactions: fedett_mókus

Ocses

Well-Known Member
2018. szeptember 29.
6 076
13 706
113
Ők különlegesek, kb mindig így néznek ki, Joci képein, ő közéjük tartozik, sok hasonló képe van Face-en.

130 milliárd: Airbus helik részlete, Samoc részlete, Leo +Pzh részlete, plusz amiket te is említettél


Pöcshuszár arra gondolhatott, hogy az terjedt az amcsikkal való együttműködés miatt náluk marad az eddig alkalmazott fegyverzet.
 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 120
45 463
113
Ők különlegesek, kb mindig így néznek ki, Joci képein, ő közéjük tartozik, sok hasonló képe van Face-en.

130 milliárd: Airbus helik részlete, Samoc részlete, Leo +Pzh részlete, plusz amiket te is említettél
Félreértettél. A furvsaság az volt, hogy talpig CZ-ben virítottak. Az interoperabilitas jegyében tudtommal ők elsősorban amerikai fegyvereket használnak.
Volt már ilyen, hogy vadiúj CZ-kel dolgoztak terepen, de akkor egy taktikai oktatóanyagot készítettek kisalegység témakörben a MH-nak.
Ezért gondoltam, hogy itt is erről van szó.
Ugyanakkor Bren 2 BR - ami a magában szereplő katona kezében van, azt elsősorban DMR feladatokra szánják. Ez már a rajta lévő optikából is látszik. Viszont erről a fegyverről eddig csak említés/pletyka szinten esett szó. Állítólag nálunk is fogják gyártani ( ha ez is már nem itt készült ), de ez nem volt sehol sem hivatalosan kommunikálva.
Azért vagyok kíváncsi, hogy milyen feladatot szánnak neki, és hogy hogyan válik be.
Nagyon remélem, hogy egynél több lesz belőle a lövész szakaszban. A trend inkább az, hogy rajonként van 1, + 1 a szakasztörzsben.
 
  • Tetszik
Reactions: ms07 and endre

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 120
45 463
113
A SAMOC már talán tavaly is lett fizetve, de szerintem KMW ügylet csak idén kezdődik. Hacsak nem kezdődött tavaly el valami át/kiképzésféle.
Szerintem különben a BW a rájuk eső képzésért nem hiszem, hogy pénzt kérne. Ezért van a BW vezetőkkel ekkora smúzolás nyilvánosan.
 

Király Fika

Well-Known Member
2019. március 22.
2 904
4 743
113
Oké, tábornokom, fussunk neki még egyszer.

Csak, hogy kontextusba helyezzem:
milagro #64768 : "Nyilván, SAJÁT harckocsi/repülő/rakéta gyártás kellene, saját márkák! De ettől évszázados távolságra vagyunk..."
leplezo #64770 : "A rakéta megoldható, ha valami kis hatótávolságú licenset vásárlunk, vagy bevásároljuk valami cégbe magunkat. Kérdés, szükségünk van-e erre? "

Erre írtam, hogy amire szükségünk volna - ha valamire - az olyan közepes hatóávolságú rakéta gyártása, amit több célra is használnánk, kiegészítve azzal, hogy "hogy a potens platformok licensze ebben a kategóriában nem nagyon eladó". Mindezt azzal zártam, hogy "álmodj királylány". Ez azt akarta jelezni, hogy a diskurzus hipotetikus szcenáriókról folyik.

Örülök, ha segíthettem.

De ha már felhozta a (hagyományos karabély-)lőszert, az azért nem _rocket_science_ (csak hogy stílszerű maradjak), annak mégis - Ön szerint - melyik alkotórésze megugorhatatlan a magyar tudomány/technika/ipar számára, ha úgy döntünk, hogy gyártjuk?
Ne hasonlítsuk már össze azt amit nem akarunk azzal, amit ha akarnánk, sem tudnánk.
Szerintem még néhányszor nekifuthatsz, ha a saját bejegyzésedre sem emlékszel. "A légierô meg (ha NASAMS - vagy ahhoz hasonló megoldással operáló rendszer - lesz) a megújuló légvédelem által elsôsorban használni kívánt levegô-levegô rakéta sajátmaguknak való gyártása - szerintem - nem lenne hülyeség." Amit említettél, nem lövész lőszer, ezt talán még te is elismerheted. Lehet, hogy mindent is magunknak kellene gyártani, csak hát a technológiai háttér és a pénzügyi keret kicsit hiányos. Remélem ezzel én is segíthettem.
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
46 794
75 854
113
Félreértettél. A furvsaság az volt, hogy talpig CZ-ben virítottak. Az interoperabilitas jegyében tudtommal ők elsősorban amerikai fegyvereket használnak.
Volt már ilyen, hogy vadiúj CZ-kel dolgoztak terepen, de akkor egy taktikai oktatóanyagot készítettek kisalegység témakörben a MH-nak.
Ezért gondoltam, hogy itt is erről van szó.
Ugyanakkor Bren 2 BR - ami a magában szereplő katona kezében van, azt elsősorban DMR feladatokra szánják. Ez már a rajta lévő optikából is látszik. Viszont erről a fegyverről eddig csak említés/pletyka szinten esett szó. Állítólag nálunk is fogják gyártani ( ha ez is már nem itt készült ), de ez nem volt sehol sem hivatalosan kommunikálva.
Azért vagyok kíváncsi, hogy milyen feladatot szánnak neki, és hogy hogyan válik be.
Nagyon remélem, hogy egynél több lesz belőle a lövész szakaszban. A trend inkább az, hogy rajonként van 1, + 1 a szakasztörzsben.

Mit csináltak ők meg mivel?
 

Irsai Olivér

Well-Known Member
2019. június 7.
1 698
5 675
113
  • Tetszik
Reactions: Király Fika

mindenen kívül

Well-Known Member
2019. szeptember 18.
6 471
18 371
113
Most olvasom a tavalyi kiadásokat.

"Látványos felülteljesítés volt a költségvetési szervek kiadásainál: 6220 milliárd forintot költöttek tavaly, ami 38%-kal haladja meg az előirányzatot. Itt a Pénzügyminisztérium a nagyobb összegű kifizetéseket is kiemelte. Ilyen volt a Honvédelmi Minisztérium haditechnikai beszerzése (130 milliárd forint), az ORFK-nak adott 50 milliárd forintot szintén eszköz beszerzésre, 24 milliárd forintot számoltak el itt a rezsiutalványok kifizetésére."

Ez vajon mi???


Ebben nem látom, ez a november végi állapotot mutatja. De az eredeti irányzat meg lett emelve. Lehet, hogy decemberben volt egy pénzügyi manőver. (XIII. fejezet)
http://www.allamkincstar.gov.hu/fil...ajtásának adatai 2019.11. hó (2020.01.17).pdf