A magyar haderő lehetséges fejlesztési irányai

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

mindenen kívül

Well-Known Member
2019. szeptember 18.
6 540
18 829
113
Ez mikori írás? Csak mert 2019-ben Talán valami V4 csúcs után azt nyilatkozták hogy Cseh gépekkel újraindul az országban a lőporgyártás. Most hirtelen nem találok forrást... de tavaly év elején mindenhol a tervezett lőporgyárról írtak. Akkor az most bukott?
Pár éve Balatonfűzfőn újra próbálkoztak, de rövidtávú politikai haszon reményében valakik ellene hangolták a helyieket, hogy robbanásveszélyes, stb.
 
  • Tetszik
Reactions: honved

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
26 909
95 134
113
Ez mikori írás? Csak mert 2019-ben Talán valami V4 csúcs után azt nyilatkozták hogy Cseh gépekkel újraindul az országban a lőporgyártás. Most hirtelen nem találok forrást... de tavaly év elején mindenhol a tervezett lőporgyárról írtak. Akkor az most bukott?
Sztem 2019-es.
 

emel

Well-Known Member
2013. február 11.
9 085
15 029
113
Brazília mire Jas 39-E-t fog gyártani addigra az is elavult lesz. Nem fogják tudni tartani a lépést, nem beszélve a kész F35, meg a majdnem kész Szu-57 a 39E felett van már most. Szóval ha ebben a pillanatban elkezdenék már nem a csúcsot csinálnák. De ez a majd fogunk valamikor gyártani katégória. (Nem vitatom, ők is fognak tudni valamilyet gyártani, de a csúcs gép gyártását, jelenleg max. 3 ország tudja elérni.)
Azért ezen még gondolkozz egy kicsit, de előtte nézz rá a térképre és próbálj tájékozódni, Brazília melyik szomszédja fog ennél ütősebb típussal rendelkezni a következő 30 évben?! Mert azt nehezen tudom elképzelni, hogy Pedróék Kína, Oroszország vagy az USA/NATO ellen készülnének ...
 
  • Tetszik
Reactions: Király Fika

leplezo

Well-Known Member
2017. február 3.
2 640
5 492
113
Azért ezen még gondolkozz egy kicsit, de előtte nézz rá a térképre és próbálj tájékozódni, Brazília melyik szomszédja fog ennél ütősebb típussal rendelkezni a következő 30 évben?! Mert azt nehezen tudom elképzelni, hogy Pedróék Kína, Oroszország vagy az USA/NATO ellen készülnének ...

Még mindig nem ebben a függvényében beszéltük, hanem ez egy válasz volt, hogy Magyarország mit tudna gyártani, mit érdemes, és mit tudnak a többiek. Olvassátok már el mire válaszoltam.
Brazília benne van abban aki tud gyártani, de nem 5-ik generációt. De minek tépem a számat, ha lusták vagytok elolvasni mire írok mit. Te vagy a harmadik aki nem összefüggésében nézi, hanem kiragadva.

És nem kell kioktatgatni, hogy kik ellen készülnek a brazilok, mert ismerem a térképet, én is írhatnék olyat, hogy iratkozz be 4-ik osztályba értő olvasásra, de nem teszem, mert tudom, hogy nem szükséges, és nem vagyok bunkó.
 

borisz

Well-Known Member
2012. május 25.
8 495
11 632
113
Igazából a Leopárd és a PZH 2000 ami fix megrendelés. Semmit többet nem tudunk. Persze, a Honvédséget illetően, elképzelhető, hogy egy külföldi civil, katonai fórumon többet tudnbak, mint mi idehaza.
Úgy láttam, a Portfóliótól szemléztek. Az meg, háát...
 

Terminator

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
2010. április 19.
40 169
77 500
113
83285817_2634776216633986_1308636484521164800_o.jpg


82302413_2619525251492416_346298909519249408_o.jpg
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
26 909
95 134
113
Most olvasom a tavalyi kiadásokat.

"Látványos felülteljesítés volt a költségvetési szervek kiadásainál: 6220 milliárd forintot költöttek tavaly, ami 38%-kal haladja meg az előirányzatot. Itt a Pénzügyminisztérium a nagyobb összegű kifizetéseket is kiemelte. Ilyen volt a Honvédelmi Minisztérium haditechnikai beszerzése (130 milliárd forint), az ORFK-nak adott 50 milliárd forintot szintén eszköz beszerzésre, 24 milliárd forintot számoltak el itt a rezsiutalványok kifizetésére."

Ez vajon mi???
 
  • Tetszik
Reactions: mindenen kívül

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 832
47 154
113
Az ami rakéták ára lehet ez a kábé 500 millió $.
Dehogy! Arra még nincs semmi aláírás.
Arról tudni fogsz! Azt mindenhol reklámozni fogják! De ha mégis kuss lesz róla, az amerikaiak legalább az aláírás tényét nyilvánosságra hozzák. Egy 500M USD volumenű szerződésről a Raytheon nem fog kussolni. ;)
Ezzel a PM az összes HM beszerzési kiadást akarta szerintem szemléltetni. Annak ellenére, hogy tavaly kevesebb volt a bejelentés a fizetés része viszont több dolognak akkor volt esedékes. De olyan tételeknek is ebben kell szerepelnie, mint a különböző létesítmény (laktanya, repülőtér) felújítások, meg a Gripen bérlet + az upgrade-jei, a CG4-ek, a CZ-k szállításai, Vitarák, Skodák, buszok, műszaki járművek, de a naszádok felújítása, meg a ruházati beszerzések, meg minden!