Érdekességek a világ országaiból

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Halfdan

Well-Known Member
2019. január 9.
2 031
2 711
113
@boki Szabad mozgás, szabad tőke, szabad áru. Mindenki azt csinált amit akart. Loptak, raboltak, csaltak, hazudtak, gyilkoltak. Semmi szabályozás nem volt.


Biztos hogy Uli és Lada itten a ruszofób?
 
T

Törölt tag 1526

Guest
A szabad mozgás, szabad tőke, szabad áru az Európai Unió vívmánya, az soha nem volt Oroszországban, pláne nem a rendszerváltáskor.
Az összeomló diktatúrák után maradó anarchiában szokott mindenki azt csinálni amit akar. (Putyin után is ez lesz)
Lopás, rablás, csalás, hazugság, gyilkosság, jobb esetben hamar véget ér az anarchikus korszak, rosszabb esetben elhúzódik...
 
T

Törölt tag 1526

Guest
Putyinnak az a mentsége a szabad demokráciára, hogy az Jelcin volt és milyen rossz volt, de itt vagyok én és ez milyen jó. De ő is meg fog halni és akkor majd felmerül a kérdés, hogy akkor most jöjjön még egy diktátor vagy legyen inkább egy olyan vezető akit akár le is lehet váltani ha öregkorára kezd egyre hülyébben viselkedni.
 

KoviUbi

Well-Known Member
2016. szeptember 1.
1 834
6 693
113
Valószinü KoviUbi megtévedt. Oo-ban nincsenek hatalmon nacionalisták. Nincsenek fáklyás(SS) felvonulások. Nem fenyegetik a jogállamiságot. Ezek Ukrajnáról nem mondhatók el.

Bocsánat, de szerintem félreértesz.A nacionalizmus nem csak a fáklyás menetekből áll és nem következménye a jogállamiság megszűnése....
Különbség van nacionalizmus és sovinizmus között, az ukránoknál utóbbi van.
 
  • Tetszik
Reactions: ghostrider

KoviUbi

Well-Known Member
2016. szeptember 1.
1 834
6 693
113
Szóval ha az orosz nacionalista az nem baj, ha az ukrán nacionalista az baj, ha a magyar nacionalista az nem baj, ha a román nacionalista az baj. Ebben rejlik a nacionalizmus feloldhatatlan ellentmondása.

Ha a nacionalisták egyszer összefognának hatalmas pusztítást vihetnének végbe. Még az a szerencse, hogy soha nem fognak összefogni, mert egymást gyűlölik a legjobban. :p

És persze mindig ott van a másik sarokban a másik zavaros fejű nacionalista, aki ugyanolyan ellentmondásosan látja a dolgot csak fordítva: ha az orosz nacionalista az rossz, ha az ukrán nacionalista az jó, ha a magyar nacionalista az rossz, ha a román nacionalista az jó.

Az ukrán nem nacionalista, hanem soviniszta.
 
T

Törölt tag 1526

Guest
A nacionalista szótárban kétféle nacionalizmus található. Van a mi nacionalizmusunk, ami egy habkönnyű hazafiság, szelíd patriotizmus, ezzel nincs is semmi baj. Meg van az ő nacionalizmusuk, ami soviniszta fasizmus meg rasszista nácizmus, hát ez aztán tényleg tűrhetetlen.

És ezeket dobálják egymás felé a nacionalisták persze pepitában, mert nincs jobb dolguk, de hát zsák a foltját megtalálja.
 

KoviUbi

Well-Known Member
2016. szeptember 1.
1 834
6 693
113
A nacionalista szótárban kétféle nacionalizmus található. Van a mi nacionalizmusunk, ami egy habkönnyű hazafiság, szelíd patriotizmus, ezzel nincs is semmi baj. Meg van az ő nacionalizmusuk, ami soviniszta fasizmus meg rasszista nácizmus, hát ez aztán tényleg tűrhetetlen.

És ezeket dobálják egymás felé a nacionalisták persze pepitában, mert nincs jobb dolguk, de hát zsák a foltját megtalálja.

Add a hülyét, az úgyis jobban megy neked.
Egyébként igen is különbség van nacionalizmus és nacionalizmus között, még ha kedveled is a gúnyolódást, mint liberális békegalamb, akit nem értenek meg a csúnya náczykok, pedig vért és verejtéket (meg regisztrációt) nem spórolva mutatod nekünk a kiutat a sötét középkorból.

Nézd meg, hogy ki mit követ el nacionalizmusra hivatkozva és utána mondd azt, hogy nincs különbség közöttük.
Mikor láttál te olyat, hogy a magyarok román hadisírokat gyaláznak meg magyar zászlót lobogtatva?
Az is egy téves következtetés, hogy egyik nacionalista gyűlöli a másikat.A lengyelek meg a magyarok eléggé elvannak egymással.Annak ellenére, hogy egyikük épp közeledik az oroszokhoz, míg a másik a gondolattól is irtózik, hogy egyáltalán egymás mellett kelljen élni velük.Hovatovább:a második világháború során a magyarok annak ellenére segítették a lengyeleket például Varsónál, hogy a németek szövetségesei voltunk hivatalosan.
 
  • Tetszik
Reactions: ghostrider and emel
T

Törölt tag 1526

Guest
Állítólagos, a KGB archívumából előkerült anyagokból összeállított terjedelmes írást közöl a nyíltan magyar ellenes zakarpattya.net.ua a kárpátaljai magyarok múlt századi „titkairól”.

https://karpathir.com/2020/02/06/kg...-karpataljai-magyarok-mult-szazadi-titkairol/
"Állítólagos", ez már jól kezdődik, de még jobban folytatódik: "a szovjet titkosszolgálat már akkor attól rettegett, hogy a magyarok csendben a terület visszaszerzésén munkálkodnak".

Megpróbáltam elképzelni a magyaroktól rettegő szovjet titkosszolgálatot, de nem sikerült.
 
  • Tetszik
Reactions: Kurfürst

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
47 731
80 571
113
"Állítólagos", ez már jól kezdődik, de még jobban folytatódik: "a szovjet titkosszolgálat már akkor attól rettegett, hogy a magyarok csendben a terület visszaszerzésén munkálkodnak".

Megpróbáltam elképzelni a magyaroktól rettegő szovjet titkosszolgálatot, de nem sikerült.

Szokásos magyar ellenes hangulat erősítése azukránok részéről. Tény, hogy sokkal nagyobb jogokkal rendelkeztek a magyarok a SZU-ban, mint most Ukrajnában.
 

emel

Well-Known Member
2013. február 11.
9 085
15 027
113
Állítólagos, a KGB archívumából előkerült anyagokból összeállított terjedelmes írást közöl a nyíltan magyar ellenes zakarpattya.net.ua a kárpátaljai magyarok múlt századi „titkairól”.

https://karpathir.com/2020/02/06/kg...-karpataljai-magyarok-mult-szazadi-titkairol/
Hát ez tényleg felháborító, képesek voltak a rokonaikkal levelezni, nyugati rádiót hallgatni (gondolom a Szabad Európát, mert mást úgyse értettek volna) magyar TV-adást nézni???!! Micsoda szégyentelenek, ilyen brutálisan visszaéltek a Szú. jóságával. Az ukránok bezzeg örültek mikor ajándékba kapták a nagy Hruscsov elvtárstól a Krímet, meg is tartották a felbomláskor az összes kisebbséggel együtt - a demokrácia örök dicsőségére/kigúnyolásával népszavazás nélkül!!
 
T

Törölt tag 1526

Guest
Szokásos magyar ellenes hangulat erősítése azukránok részéről. Tény, hogy sokkal nagyobb jogokkal rendelkeztek a magyarok a SZU-ban, mint most Ukrajnában.
Ja, amikor a Donbaszban ásták a szenet rabszolgaként azok voltak csak a szép szovjet idők.
 
  • Tetszik
Reactions: Bleroka

emel

Well-Known Member
2013. február 11.
9 085
15 027
113
"Állítólagos", ez már jól kezdődik, de még jobban folytatódik: "a szovjet titkosszolgálat már akkor attól rettegett, hogy a magyarok csendben a terület visszaszerzésén munkálkodnak".

Megpróbáltam elképzelni a magyaroktól rettegő szovjet titkosszolgálatot, de nem sikerült.
Akkor szólj már néhány szót az ukrán haverjaidnak, hogy ne irkáljanak ilyen hülyeségeket ... mert ez tényleg az!!
 
  • Tetszik
Reactions: zeal and KoviUbi
T

Törölt tag 1526

Guest
Akkor szólj már néhány szót az ukrán haverjaidnak, hogy ne irkáljanak ilyen hülyeségeket ... mert ez tényleg az!!
De ezt a szovjetek írták. Vagy már a szovjetek is ukránok voltak? Meg a nácik is ukránok voltak? Meg a zsidók is?
 

emel

Well-Known Member
2013. február 11.
9 085
15 027
113
zakarpattya.net.ua
Szerintem ez úgy orosz mint te vagy én, és "állítólag" szovjet dokumentumok alapján ők írták. Lehet hogy te elhiszed hogy a Szú. attól tartott, hogy a Magyar Néphadsereg lerohanja Kárpátalját és visszacsatolják Magyarországhoz??!! Én nehezen tudom ezt elhinni ... sőt, nehezen se!
 
T

Törölt tag 1526

Guest
zakarpattya.net.ua
Szerintem ez úgy orosz mint te vagy én, és "állítólag" szovjet dokumentumok alapján ők írták. Lehet hogy te elhiszed hogy a Szú. attól tartott, hogy a Magyar Néphadsereg lerohanja Kárpátalját és visszacsatolják Magyarországhoz??!! Én nehezen tudom ezt elhinni ... sőt, nehezen se!
Az eredeti hírt persze nem linkeli be jó álhíres szokásként, meg gondolom a közismert kamuoldal Kárpáthír jól átírt valamit ami eleve egy állítólagos szovjet dokumentumról szóló kamuhír volt, így most már van egy duplaálhírünk olyan baromságokkal, hogy a szovjet titkosszolgálat rettegett a magyaroktól.

Én ezen csak nevetni tudok annyira abszurd. De te dühöngj csak, azért teszi be neked boki az ilyen szennyoldalak kamuhíreit, hogy felmenjen benned a pumpa, jól csinálod.
 

Littlejohn

Well-Known Member
2010. április 20.
3 479
14 756
113
Kedves Cinikus....
A like-ot megkaptad.....
Talán annyi kiegészítéssel, hogy Putyint nem tartom puhapöcsnek, csak tehetségesebb az orosz átlagnál. Nem végeztek rossz munkát KGB-s kiképzői. Csendben, a "fű alatt" intézi, intézteti a dolgokat. Kifinomult despotának tartom, de csak azért, mert szerintem ő is látja, Oroszországban másként nem megy.
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
47 731
80 571
113
Az eredeti hírt persze nem linkeli be jó álhíres szokásként, meg gondolom a közismert kamuoldal Kárpáthír jól átírt valamit ami eleve egy állítólagos szovjet dokumentumról szóló kamuhír volt, így most már van egy duplaálhírünk olyan baromságokkal, hogy a szovjet titkosszolgálat rettegett a magyaroktól.

Én ezen csak nevetni tudok annyira abszurd. De te dühöngj csak, azért teszi be neked boki az ilyen szennyoldalak kamuhíreit, hogy felmenjen benned a pumpa, jól csinálod.

Erdeti hírt -original ukrán- ott van a cikk alján. Másik dolog, hogy emel ért oroszul és eltudja olvasni a besúgó ukrán kommunista párt jelentését Moszkvának.

https://zakarpattya.net.ua/News/199...XbzISBzuHD3-arZFuRG5TRiKiAcsvoGBQ10n9HIOjYVVw
 

emel

Well-Known Member
2013. február 11.
9 085
15 027
113
Az eredeti hírt persze nem linkeli be jó álhíres szokásként, meg gondolom a közismert kamuoldal Kárpáthír jól átírt valamit ami eleve egy állítólagos szovjet dokumentumról szóló kamuhír volt, így most már van egy duplaálhírünk olyan baromságokkal, hogy a szovjet titkosszolgálat rettegett a magyaroktól.

Én ezen csak nevetni tudok annyira abszurd. De te dühöngj csak, azért teszi be neked boki az ilyen szennyoldalak kamuhíreit, hogy felmenjen benned a pumpa, jól csinálod.
Már miért dühöngenék, én csak jót röhögök rajtad!! :D:D:p:p

De ezt a szovjetek írták. Vagy már a szovjetek is ukránok voltak? Meg a nácik is ukránok voltak? Meg a zsidók is?
Hát bizony a szovjetek egy jelentős része is ukrán volt, vagy az ukránok egy jelentős része is szovjet, nem véletlen kapták ajándékba a Krímet a kommunista elvtársaktól!! És azért el ne feledkezzünk arról, hogy a mostani ukránok egy része meg náci - vagy nagyon jól álcázzák hogy nem azok?!.