[Kantin] Számítógépes játékok - általános topik

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

M

molnibalage

Guest
EOa2ITXW4AAbcag
 

flack

Member
2011. október 19.
59
24
18
érdekes, viszont nemcsak szovjet cuccok vannak benne, hanem csehszlovák és NDK-s járművek is :)
Nemcsak azok, magyar járművek is vannak benne, pl Ikarus buszok, de van Budapest skin pack is. Kb 300-320 órám van benne, azért vannak még hiányosságai, de akad benne potenciál is, persze még early acces, így bármi lehet belőle.
 
T

Törölt tag 008

Guest
A Google Stadia bukás után itt az Nvidia próbálkozása.
Bár nem jó, végülis single playerhez jó lehet.
Majd kipróbálom a semmitsemfuttató laptopomon, hogy nyáron tudok-e majd róla játszani :) Apropó 1 órát lehet free accountal játszani, szóval bárki kipróbálhatja.

 
M

molnibalage

Guest
A Google Stadia bukás után itt az Nvidia próbálkozása.
Bár nem jó, végülis single playerhez jó lehet.
Majd kipróbálom a semmitsemfuttató laptopomon, hogy nyáron tudok-e majd róla játszani :) Apropó 1 órát lehet free accountal játszani, szóval bárki kipróbálhatja.

Jól értem, hogy lényegében számítási kapacitást bérelsz?
A Google Stadiát már is temeted a gyenge kezdés után?
 
T

Törölt tag 008

Guest
Jól értem, hogy lényegében számítási kapacitást bérelsz?
A Google Stadiát már is temeted a gyenge kezdés után?
Valójában igen, ők játékot nem adnak csak kapacitást.
Hát a Stadia nagyon leégette magát. Azt teljesen át kellene dolgoznia a google-nek. Nem látom, hogy ebben a formában turn based játékon kívül bármire jó lenne.
 
  • Tetszik
Reactions: molnibalage

Ooorky

Well-Known Member
2016. szeptember 1.
9 779
44 959
113
A Google Stadia bukás után itt az Nvidia próbálkozása.
Bár nem jó, végülis single playerhez jó lehet.
Majd kipróbálom a semmitsemfuttató laptopomon, hogy nyáron tudok-e majd róla játszani :) Apropó 1 órát lehet free accountal játszani, szóval bárki kipróbálhatja.


Ég és a föld a 2 szolgáltatás, az nVidia-é müködik, ráadásul tablet-en is vele tolni a Steam-es játékokat úgy, hogy a mentések is megmaradnak a felhőben ha pc-n folytatnád.
 
  • Tetszik
Reactions: molnibalage

Cifu

Well-Known Member
2010. július 12.
3 047
10 153
113
Ég és a föld a 2 szolgáltatás, az nVidia-é müködik, ráadásul tablet-en is vele tolni a Steam-es játékokat úgy, hogy a mentések is megmaradnak a felhőben ha pc-n folytatnád.

Azért ég és földnek nehezen lehet nevezni. Mindkettő felhő alapon megy, bármit is csinálsz, a reakcióidő a szerver távolságától függeni fog.
Aki koca játékos, megelégszik az 1080p@60FPS-el és nem akar a gépére tölteni, van legalább 100MB/s sebességű stabil interete, illetve kielégíti a GeForce Now jelenleg szegényes játékfelhozatala megfelel számára, annak alternatíva lehet.

Akinek játékra alkalmas gépe van, annak max. érdekesség lehet...
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 416
44 029
113
Amúgy sosem értettem, hogy mi a baj a 1080p-s 60 fps-el? Mikor még játszottam rendszeresen, pont beszart volna tőle mindenki a gyönyörtől! Egy tabletes, laptos még ma is! Nem attól lesz jó egy játék, hogy 4K ban bámulod a félkész csillámporos szép köntösbe csomagolt szart...
 

Ooorky

Well-Known Member
2016. szeptember 1.
9 779
44 959
113
Nekem mobilon stabilan futott a Kingdom Come 1080p-ben, más pillanatnyilag nem érdekel :)
 
  • Tetszik
Reactions: zsolti
T

Törölt tag 008

Guest
Amúgy sosem értettem, hogy mi a baj a 1080p-s 60 fps-el? Mikor még játszottam rendszeresen, pont beszart volna tőle mindenki a gyönyörtől! Egy tabletes, laptos még ma is! Nem attól lesz jó egy játék, hogy 4K ban bámulod a félkész csillámporos szép köntösbe csomagolt szart...
Amikor még játszottál nem volt e-sport.
Ma 60 FPS-el már hátrányba vagy. 4K-val is. Senki sem játszik kompetitív játékot 4Kban.
2K(1440p) esetleg FullHD max24" 144 FPS kell hogy ne legyél hátrányba. De mostmár a 240 Hz is elérhető.


Persze a game streaming szolgáltatásokat nem esportra találják ki, de amikor a gomb lenyomása és a bekövetkezett akció között 0,5-1 sec van akkor az élvezhetetlen. Pl platform játékoknál az ugrás nem fog sikerülni, lövöldözésnél mindig mellé lősz, autósnál pont kicsúszol.

Van amire jó, de semmi olyanra ahol gyors akció van.
Farmot építeni, kockát tologatni jó lesz. :)

@Ooorky tableten hogy implementálták a PC-s irányítást?
 
  • Tetszik
Reactions: nyugger

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 416
44 029
113
Amikor még játszottál nem volt e-sport.
Ma 60 FPS-el már hátrányba vagy. 4K-val is. Senki sem játszik kompetitív játékot 4Kban.
2K(1440p) esetleg FullHD max24" 144 FPS kell hogy ne legyél hátrányba. De mostmár a 240 Hz is elérhető.


Persze a game streaming szolgáltatásokat nem esportra találják ki, de amikor a gomb lenyomása és a bekövetkezett akció között 0,5-1 sec van akkor az élvezhetetlen. Pl platform játékoknál az ugrás nem fog sikerülni, lövöldözésnél mindig mellé lősz, autósnál pont kicsúszol.

Van amire jó, de semmi olyanra ahol gyors akció van.
Farmot építeni, kockát tologatni jó lesz. :)

@Ooorky tableten hogy implementálták a PC-s irányítást?
Én stratégiát toltam, nekem nem ezen múlt sosem, volt aki 3x annyit kattintott mint én statisztika szerint percenként, aztán mégis meg lett majkázva... WCG meg rohadt régóta van, igaz azon a szinten sosem toltam, viszont bőven kompetitív szinten voltam több játékban is, nemzetközi mezőnyben.
 
M

molnibalage

Guest
Azért ég és földnek nehezen lehet nevezni. Mindkettő felhő alapon megy, bármit is csinálsz, a reakcióidő a szerver távolságától függeni fog.
Aki koca játékos, megelégszik az 1080p@60FPS-el és nem akar a gépére tölteni, van legalább 100MB/s sebességű stabil interete, illetve kielégíti a GeForce Now jelenleg szegényes játékfelhozatala megfelel számára, annak alternatíva lehet.

Akinek játékra alkalmas gépe van, annak max. érdekesség lehet...
Most akkor nem értem. Ezt a szolgáltatást nem lehet tetszőleges játékhoz igénybe venni? Ha nem, akkor ezt kb. semmit sem ér.
Nekem mobilon stabilan futott a Kingdom Come 1080p-ben, más pillanatnyilag nem érdekel :)
Az hagyján, de amikor 24 meg 28 colos monitoron megy a 4K, ahol még állóképen is kb. 40 centirő bámulva esetleg látod a difit. De azt is csak akkor, ha nem felskálázott 4k van, hanem natív. Játék közben meg a mozgás miatt gyakorlatilag azonnal eltűnik a 2560x1440 de még a full HD közötti difi is, mert agy nem részletekre koncentrál.
 
T

Törölt tag 008

Guest
Most akkor nem értem. Ezt a szolgáltatást nem lehet tetszőleges játékhoz igénybe venni? Ha nem, akkor ezt kb. semmit sem ér....
A saját steam librarydat rendeled hozzá + rengeteg ingyenes játék van benne. Valószínűleg később a többiekkel is leszerződnek.
Rákerestem amikkel játszom azok közül egyedül az Age of sorozat nem megy.
Itt lehet keresni: https://www.nvidia.com/en-eu/geforce-now/games/