Beszélgető

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Status
Not open for further replies.

Veér Ispán

Well-Known Member
2011. február 14.
6 956
19 258
113
Ez tök jó, érdekes, tetszik a fizika, de nekem eredetileg eszembe sem jutott, hogy autópályán bárkit is utolérne a motoros. Naivan csak sima elesésre gondoltam. Mindenkit levillogok a belső sávból... :)
Én voltam már az autópályán, hogy láttam, hogy fékezni kell majd, kicsit lassabban ment előttem egy autó, fogyott a követési táv. Óvatosan elkezdtem fékezni, és visszapillantóba néztem, hogy lássam jobban fékezhetek-e, ha kell. Láttam egy hatalmas fehér suvot (X3 vagy X5) vagy 200+-al rohanni felém hátulról, viszont már fékeznem kellett, ha nem akartam az előttem levőt utolérni. Elkezdtem kicsit jobban fékezni, és ijedten üvölteni, mögülem iszonyat csikorgás, és párom hátranézett, mert kiabáltam, közben ijedten, mondta, hogy a szőke k**** aki vezette, akkor nézett fel a telefonjából. Az 99%, hogy a BMW automata fékasszisztense megmentett minket előtte menő két kisautót. Minket úgy meglökött volna, mint a billiárdgolyókat... Szóval sajna ez egy nagyon reális szkenárió.
 

Veér Ispán

Well-Known Member
2011. február 14.
6 956
19 258
113
Ez tök jó, érdekes, tetszik a fizika, de nekem eredetileg eszembe sem jutott, hogy autópályán bárkit is utolérne a motoros. Naivan csak sima elesésre gondoltam. Mindenkit levillogok a belső sávból... :)
Én a leseggelni-t értettem akkor félre utoléréses ütközésre valami szlengként (lásd fenti személyes érintettségem taglaló posztom). Igen, az általad vázolt dolog is irtó szívás.
 
  • Tetszik
Reactions: zeal
M

molnibalage

Guest
Hát nekem a teli van a tököm ezzel a felvásárlási izével.
Nagyhirtelen mindenki pék lett otthon b*zmeg vagy mi...?
Azok, akik eddig szart se sütöttek? És úgysem tudnak rendesen?

2+ hónap után pizzát csinálna az ember, de nincs miből. Ma már volt liszt, egy zacskó, kb. ennyi kell. De élesztő az még mindig nincs. Hús. Semmi. A sok felvásárló gyökér miatt biztos frankó lehet az EÜ dolgozónak, aki talán hullfadáradtan elér a boltba...
... és nem talál semmit.

Tökéletesen megmutatta ez az egész, hogy mennyi szellemi rövidnadrág szaladgál a nagyvilágban. Kurvára semmi ok nincs a felvásárlásra, de az összes barom, aki ebben részt vett, az most jól megszopatott sok más embert egy időre. Itt tart ma gyök2 állampolgár fejben.
Bár ez is elég szemléletes. Csak azért is...
 

arbalest

Well-Known Member
2011. január 11.
8 320
17 454
113
Hát nekem a teli van a tököm ezzel a felvásárlási izével.
Nagyhirtelen mindenki pék lett otthon b*zmeg vagy mi...?
Azok, akik eddig szart se sütöttek? És úgysem tudnak rendesen?

2+ hónap után pizzát csinálna az ember, de nincs miből. Ma már volt liszt, egy zacskó, kb. ennyi kell. De élesztő az még mindig nincs. Hús. Semmi. A sok felvásárló gyökér miatt biztos frankó lehet az EÜ dolgozónak, aki talán hullfadáradtan elér a boltba...
... és nem talál semmit.

Tökéletesen megmutatta ez az egész, hogy mennyi szellemi rövidnadrág szaladgál a nagyvilágban. Kurvára semmi ok nincs a felvásárlásra, de az összes barom, aki ebben részt vett, az most jól megszopatott sok más embert egy időre. Itt tart ma gyök2 állampolgár fejben.
Bár ez is elég szemléletes. Csak azért is...
Ja, elég hihetetlen. Meg az a szándékosan az első ajtónál a sofőrrel balhézó kretén...
Úgy tűnik, ez lesz a megoldás az első üléses problémára. Vicc.
90207739_2749854325130136_4856442877342908416_o.jpg
 

FilcTroll

Well-Known Member
2017. december 18.
1 757
4 687
113
Ma bringáztam egy jót munkából haza az esti Budapesten. Bírnám, ha mindig csak ennyi autó lenne. :D

Viszont az fura, hogy fullosra ki van díszvilágítva a Vár meg a többi nevezetesség. Biztos van takarékosabb program, ami még mindig szép. Ha már úgyis ránk fér a spórolás, itt lehetne fogni egy kis pénzt. Sztem a BKV-ritkítás is jó lépés, azt nemtom, hogy a Bubi meg a rollerek mennyire mennek, mert amúgy is alig van forgalom. Szerda este hétkor töküres Clark Ádám tér... Fura.
 
M

molnibalage

Guest
Ma bringáztam egy jót munkából haza az esti Budapesten. Bírnám, ha mindig csak ennyi autó lenne. :D

Viszont az fura, hogy fullosra ki van díszvilágítva a Vár meg a többi nevezetesség. Biztos van takarékosabb program, ami még mindig szép. Ha már úgyis ránk fér a spórolás, itt lehetne fogni egy kis pénzt. Sztem a BKV-ritkítás is jó lépés, azt nemtom, hogy a Bubi meg a rollerek mennyire mennek, mert amúgy is alig van forgalom. Szerda este hétkor töküres Clark Ádám tér... Fura.
Most lehet városfotózni, nem zavar be a sok ténfergő ember.
 
  • Tetszik
Reactions: FilcTroll

Laci1970

Well-Known Member
2016. július 23.
1 781
3 235
113
Hát nekem a teli van a tököm ezzel a felvásárlási izével.
Nagyhirtelen mindenki pék lett otthon b*zmeg vagy mi...?
Azok, akik eddig szart se sütöttek? És úgysem tudnak rendesen?

2+ hónap után pizzát csinálna az ember, de nincs miből. Ma már volt liszt, egy zacskó, kb. ennyi kell. De élesztő az még mindig nincs. Hús. Semmi. A sok felvásárló gyökér miatt biztos frankó lehet az EÜ dolgozónak, aki talán hullfadáradtan elér a boltba...
... és nem talál semmit.

Tökéletesen megmutatta ez az egész, hogy mennyi szellemi rövidnadrág szaladgál a nagyvilágban. Kurvára semmi ok nincs a felvásárlásra, de az összes barom, aki ebben részt vett, az most jól megszopatott sok más embert egy időre. Itt tart ma gyök2 állampolgár fejben.
Bár ez is elég szemléletes. Csak azért is...
Eszem megall! Ki van írva es nem értik.
 
T

Törölt tag 1711

Guest
Hát nekem a teli van a tököm ezzel a felvásárlási izével.
Nagyhirtelen mindenki pék lett otthon b*zmeg vagy mi...?
Azok, akik eddig szart se sütöttek? És úgysem tudnak rendesen?

2+ hónap után pizzát csinálna az ember, de nincs miből. Ma már volt liszt, egy zacskó, kb. ennyi kell. De élesztő az még mindig nincs. Hús. Semmi. A sok felvásárló gyökér miatt biztos frankó lehet az EÜ dolgozónak, aki talán hullfadáradtan elér a boltba...
... és nem talál semmit.

Tökéletesen megmutatta ez az egész, hogy mennyi szellemi rövidnadrág szaladgál a nagyvilágban. Kurvára semmi ok nincs a felvásárlásra, de az összes barom, aki ebben részt vett, az most jól megszopatott sok más embert egy időre. Itt tart ma gyök2 állampolgár fejben.

Nálunk 2 napja áll a malom, nincs nyersanyag. Hála az égnek.
 

FilcTroll

Well-Known Member
2017. december 18.
1 757
4 687
113
Nagyhirtelen mindenki pék lett otthon b*zmeg vagy mi...?
Azok, akik eddig szart se sütöttek? És úgysem tudnak rendesen?
XX. századi, háborús lakossági reflex lehet a lisztvásárlás. Kell a tartalék, mert már nem számíthatunk friss lódögökre Budapest utcáin. Legalább is remélem. :D
 

papajoe

Well-Known Member
2016. február 21.
17 014
54 009
113
Láttátok a videót amin a kedves vezetonk bejelenti az új intézkedéseket?
Nem semmi, aki ezek után sem szavaz rájuk az 1......, össze lehet vetni a fleói válság kezeléssel, lesz kontraszt, uzenném karigeri szavazóinak.
 
  • Tetszik
Reactions: fip7

Kurfürst

Well-Known Member
2017. szeptember 14.
4 862
15 265
113
2+ hónap után pizzát csinálna az ember, de nincs miből. Ma már volt liszt, egy zacskó, kb. ennyi kell. De élesztő az még mindig nincs. Hús. Semmi. A sok felvásárló gyökér miatt biztos frankó lehet az EÜ dolgozónak, aki talán hullfadáradtan elér a boltba... és nem talál semmit.

Ugye volt az az elmélet a nagybevásárlás fölöslegességéről és hogy minden nap van a boltban kaja. :p

Hát most nincs. Előre lehetett tudni, hogy ez lesz a reakciója a népeknek.

Amúgy a nagy áruházakban szerintem találsz. Tesco, Auchan, ilyenek. Rogyásig láttam húst, a liszt mondjuk verziós, azt tényleg tök értelmetlenül vásárolják fel. Az oké, hogy vesznek pár kilót. De van aki tucatjával, mintha világvége lenne. Aztán ott rohad rá.

Kurvára semmi ok nincs a felvásárlásra, de az összes barom, aki ebben részt vett, az most jól megszopatott sok más embert egy időre. Itt tart ma gyök2 állampolgár fejben. Bár ez is elég szemléletes. Csak azért is...

Ez nem teljesen igaz. Ha nem kell mindennap lemenned a boltba venni (már ha van), akkor csökken az expozíciód a fertőzésre. Mert rohadtul nem kell ki sem mozdulnod a lakásból. Amúgy meg láttunk már karón varjút, ilyenkor mindenki csak magára gondol. Van aki túlzásba viszi. Én is láttam családot három bevásárlókocsit telepakolni. Ez fölösleges. De egy egészséges buffer kell ha beüt a krach.

Én napok óta pizzát sütök, pastat csinálok és sörözök itthon. Király a home office. Ma kirándultunk is a természetbe, oda ahol nincs devla, hogy ne csavarodjunk be teljesen. Istenien lehet közlekedni a városban is (átváltottam wc-re is kocsival menő módra, bocs, ez van, tömegközlekedés most nem lesz). Este filmmaraton.

Bejön ez a dögvész eddig, legalábbis amíg el nap kapom.
 

Veér Ispán

Well-Known Member
2011. február 14.
6 956
19 258
113
Ugye volt az az elmélet a nagybevásárlás fölöslegességéről és hogy minden nap van a boltban kaja. :p

Hát most nincs. Előre lehetett tudni, hogy ez lesz a reakciója a népeknek.

Amúgy a nagy áruházakban szerintem találsz. Tesco, Auchan, ilyenek. Rogyásig láttam húst, a liszt mondjuk verziós, azt tényleg tök értelmetlenül vásárolják fel. Az oké, hogy vesznek pár kilót. De van aki tucatjával, mintha világvége lenne. Aztán ott rohad rá.



Ez nem teljesen igaz. Ha nem kell mindennap lemenned a boltba venni (már ha van), akkor csökken az expozíciód a fertőzésre. Mert rohadtul nem kell ki sem mozdulnod a lakásból. Amúgy meg láttunk már karón varjút, ilyenkor mindenki csak magára gondol. Van aki túlzásba viszi. Én is láttam családot három bevásárlókocsit telepakolni. Ez fölösleges. De egy egészséges buffer kell ha beüt a krach.

Én napok óta pizzát sütök, pastat csinálok és sörözök itthon. Király a home office. Ma kirándultunk is a természetbe, oda ahol nincs devla, hogy ne csavarodjunk be teljesen. Istenien lehet közlekedni a városban is (átváltottam wc-re is kocsival menő módra, bocs, ez van, tömegközlekedés most nem lesz). Este filmmaraton.

Bejön ez a dögvész eddig, legalábbis amíg el nap kapom.
BP. Külvárosban kisbolt, kínai, hentes feltöltve. Auchan, TESCO, ALDI, LIDL, nagy helyek lerabolva. Élesztő sehol, minden mást be tudtam szerezni, bár a rizs pár napig hiánycikk volt, de a 4. boltban (egy kis CBA) végül találtam. Igen, még WC papír is van! :)
 
T

Törölt tag 1711

Guest
Utánfutós személyautók állnak sorban a malomnál, hogy vihessenek 1-1 raklap lisztet...
Tényleg itt a világvége.
 
T

Törölt tag 1711

Guest
Komárom kellős közepén :D

Goodsmarket-ben akciós a 24 tekercses wc papír, láttam olyan autót amibe 10 csomaggal volt bezsufolva legalább...
 
  • Tetszik
Reactions: Kurfürst
Status
Not open for further replies.