Hearts of Iron sorozat (Paradox Development Studio,GSG)

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

T

Törölt tag 1711

Guest
Azért játszok HoI4-ral mert az minden idők legreal...
Modok!

Lhf6hSx.jpg
 

papi

Well-Known Member
2017. április 22.
1 584
4 670
113
Azért játszok HoI4-ral mert az minden idők legreal...
Modok!

Lhf6hSx.jpg

Mondjuk nekem a modok sokat dobtak rajta.
Road to 56, Apres Moi Le Déluge, In the name of the Tsar, Kaisserreich, Old World Blues, Modern Day 4, Millenium Dawn, Equestria at War, Führerreich.
Kisebbekből végignyomtam Hungarian Flavor, Italy Overhaul, Millenium downhoz valami spanyol kieget eszméletlen durva political treevel, OWB-hez az Enclave Reborn,
Kipróbáltam a Great Wart, de az még nagyon kezdetleges volt.
Illetve picit belekóstoltam a Cold War Iron Curtainba is, de az rettenetesen bugos és lassú volt.
Black Ice a szokásos rengeteg apró szarság gyártásával, számomra inkább idegesítő, mint szórakoztató volt.

Alapjátékból a legkedvesebb mókám Finnországhoz kötődik. Kivéreztettem a szovjeteket a Ladoga, Onyega meg a tengerek közötti szűk részekben, a friccek meg bedarálták őket nyugatról jövet. Utána őket is kivéreztettem ugyanitt, a szövetségesek ellenállás nélkül szálltak partra. Mikor stabilan megvetették a lábukat Nyugat Európában csak akkor támadtam ki. Mint kés a vajban úgy hatoltak előre a lerongyolódott német csapatok között dicsőséges perkele harcosaim.
Illetve egyszer játszottam egy nagyon érdekeset a "békés Japánnal" is. Ennek az volt a lényege, hogy baromira feltápoltam a báb Kuomintangot aki így bedarálta egész Ázsiát. Én csak gyártogattam neki a felszerelést meg rendet tartottam a tengereken ő meg nyomta a Zergrusht.
 
T

Törölt tag 1711

Guest
Már "csak" 58 óra hiányzik Hearts of Iron 4-ben az 1000 órához, de mióta megvan ez az achievement egyszerűen semmi motivációm nincs elindítani, úgy érzem nincs hova fejlődni.
Mod-ok közül egyedül az Old World Blues fogott meg, de abban is kipörgettem az összes népet...

Kt4xhkN.png
 
T

Törölt tag 1711

Guest
HOI4: Thousand Week Reich

Egyik kedvenc modom, sajnos eléggé félkész.
A mod 1952 január 1-én kezdődik, Németország győzött, de ennek ára volt. A hadiflotta tele van feleges és elavult hajókkal, mivel a Führer annyira retteg egy nyugati inváziótól, hogy nem hajlandó elbontani őket, a rogyadozó gazdaság viszont nem bírja már fenntartani, már csak a hadsereg tartja egyben az országot.
De a führer öreg és beteg...

Moszkva elbukott, az angolszászok Japán legyőzése után végül békét kötöttek.
India független, Japán amerikai felügyelet alatt demokrácia, Kínában felszámolták a kommunizmust.
A mod fókusza és egyetlen igazán kidolgozott része Zsukov, aki a szovjet haderő hozzá hű maradványaival Tannu köztársaságban húzta meg magát. Éheznek, fáznak, a helybéliek is utálják őket, de kitartanak. Körülöttük kisebb hadurak, azokon túl a távol-keleten az amerikai báb orosz köztársaság, nyugaton az Urálnál Berija szovjet köztársasága.
De a nép tábornoka nem adja fel, ha kell Germania-ig (Hitler terve volt Berlin átkeresztelése a háború után) menetel és bosszút áll.
 
  • Tetszik
Reactions: Bubu bocs
T

Törölt tag 1711

Guest
Ha már HOI IV @Ooorky , te láttál már modot, ami kifejezetten a mostani orosz-ukrán háborút dolgozza fel?
Nem és nem is érdekel, modern háborúk modellezésére eleve alkalmatlan.

Nálam ami fent van:
Old World Blues
Thousand Week Reich
Red Flood
Minor Nations Reborn
Kaiserredux: A Kaiserreich expansion
LVN: La Vittoria é Nostra!
 
  • Tetszik
Reactions: Bubu bocs
T

Törölt tag 1711

Guest
Kezdek pipa lenni, negyedszerre kezdem újra HOI 4-et a bocskorosokkal, hogy megszerezzem az árulós achievement-et, de németek mindig behúzzák Moszkvát, szövetségek meg 2* Afrikát se bírták elfoglalni az olaszoktól...
 
  • Vicces
Reactions: Centquri prime
T

Törölt tag 1711

Guest
jön az Olasz DLC (meg Etipój és Svájci)

 
  • Tetszik
Reactions: Bubu bocs
M

molnibalage

Guest
jön az Olasz DLC (meg Etipój és Svájci)

Egy II. vh-s játékban svájci DLC egészen sajátos.
Elindítom a játékos és nem csinálok semmit, csak számolom a befolyó pénzt. XD
Már csak egy vatikáni DLC kéne. :)
 
T

Törölt tag 1711

Guest
Egy II. vh-s játékban svájci DLC egészen sajátos.
Elindítom a játékos és nem csinálok semmit, csak számolom a befolyó pénzt. XD
Már csak egy vatikáni DLC kéne. :)

Legutóbbi DLC óta minden kommunista állam tud military xp-ből heti 500 manpower-t kreálni (International brigades vagy vmi ilyesmi), de már most is játszható militarista Svájc, asszem instant el kell foglalni Ausztriát (ehhez át kell fordulni kommunistába vagy fasisztába, de manpower miatt az előbbi jobb), majd bevonulni a bunkerekbe mikor jönnek a németek.
 

mijki

Well-Known Member
2012. augusztus 12.
340
886
93
Egy II. vh-s játékban svájci DLC egészen sajátos.
Elindítom a játékos és nem csinálok semmit, csak számolom a befolyó pénzt. XD
Már csak egy vatikáni DLC kéne. :)

Ebben a DLC-ben nem az a lényeg, hanem az Airplane Designer, végre a repülőket is alakítgathatjuk. :D
 

Serathis

Well-Known Member
2018. április 30.
1 125
2 460
113
Egy II. vh-s játékban svájci DLC egészen sajátos.
Elindítom a játékos és nem csinálok semmit, csak számolom a befolyó pénzt. XD
Már csak egy vatikáni DLC kéne. :)
Hollandia, Mexikó, Törökország és Portugália után simán. Ha lesz következő kieg akkor gondolom az Uruguay lesz esetleg Namibia.
 
T

Törölt tag 1711

Guest
Ebben a DLC-ben nem az a lényeg, hanem az Airplane Designer, végre a repülőket is alakítgathatjuk. :D

A felszín alatt az is egy min-max-olós csúszkázás lesz, jelen formájában a Tank designer pl. nálam kimerül abban, hogy max. páncélzat és motor közepes tankra, meg a legjobb löveg amihez nem kell ötvözőanyag (asszem advanced autocannon).

Én HOI 3 óta legtöbbször olaszokkal tolom, még egyszer sem sikerül nyerni :D
Ott anno 600 óra után összejött.
 
  • Hűha
Reactions: Bubu bocs

Bubu bocs

Well-Known Member
2021. január 6.
3 674
15 326
113
A felszín alatt az is egy min-max-olós csúszkázás lesz, jelen formájában a Tank designer pl. nálam kimerül abban, hogy max. páncélzat és motor közepes tankra, meg a legjobb löveg amihez nem kell ötvözőanyag (asszem advanced autocannon).

Én HOI 3 óta legtöbbször olaszokkal tolom, még egyszer sem sikerül nyerni :D
Ott anno 600 óra után összejött.
Kíváncsi vagyok, hogy ez az új olasz focus tree segít-e majd valamit. Én is voltam velük párszor, de engem is mindig szétkaptak a németek vagy az angolszászok :(
 
T

Törölt tag 1711

Guest
Ezt az új HOI 4 DLC-t elég gyengusnak érzem.
2 Focus fa teljesen felesleges (Svájc, Etópia), az Olasz meg olyan hogyismondjam...
"Railroady"
Airplane designer meg olyan szinten fapados, hogy már fáj...
 

Bubu bocs

Well-Known Member
2021. január 6.
3 674
15 326
113
Ezt az új HOI 4 DLC-t elég gyengusnak érzem.
2 Focus fa teljesen felesleges (Svájc, Etópia), az Olasz meg olyan hogyismondjam...
"Railroady"
Airplane designer meg olyan szinten fapados, hogy már fáj...
Pedig 2016 óta várt mindenki egy normális olasz fókuszfára a Paradoxtól. Modok nyilván vannak, de azért a Paradox jó pénzeket tesz el a DLC-k után minden játékánál, szóval itt is jogos volt az elvárás, hogy összehozzanak egy olasz DLC-t. Akkor majd várok, amíg szépen le lesz akciózva.
 
  • Tetszik
Reactions: Centquri prime