Beszélgető

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Status
Not open for further replies.

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 535
45 022
113
Ha utcán azzal mászkálsz rádugrik a TEK. Ha elcsomagolod a 175/2003 sz. kormányrendeletnek megfelelően akkor meg nem tudod vészhelyzetben használni.
Wakizashit könnyebb rejteni (bár az sem legális, mert 8 cm fölött van, de SHTFnél nem fogják nézni. Katana akkor is feltünő, szóval nem jó).
Beltérben meg katana túl hosszú. Szamurájok is wakizashival védekeztek beltérben.

Apropó, a leghosszabb nagytestvér az a Tachi. :)
Tachit lóról, vagy lovas ellen használták speciális képzés, és kiváló kondiban lévő mesterek. Az még az átlag ózdi kardforgató mesternek is sok lenne :D!
 

blitzkrieg

Well-Known Member
2015. február 10.
5 503
5 633
113
Én nem azt mondtam hogy a fegyverkezzünk mert Mad Max korszak jön, azt mondtam hogy erre utaló jelek vannak nem csak az USA-ban(ahol jönnek a hírek, videók hogy CSONTRA kifosztotta a lakosság az elérhető fegyverboltokat, nincs már kirakatban sem puska, a kiállítási darabokat is elvitték, lőszert mindent), de nálunk is folyamatosan azt hallom, hogy viszik a gumilövedékestől a bozótvágóig, csigás és számszeríjig az emberek amit csak tudnak.

Na ez viszont veszélyforrás, nem kicsi. Mert hiába van árubőség, HA egy helyre valamilyen ok miatt pár napig, tényleg csak pár napig nem jut alapvető fogyasztási cikk, és ott kicsúszik a rendvédelem kezéből az irányítás, annak csúnya munka lesz a vége.

Nem ezt várom, nem mondtam hogy ez lesz, figyelmet hívom fel rá hogy hogy gondolkodik a jelek szerint igen sok ember, meg mik a külföldi folyamatok.

Azt is leírtam, hogy bár szerintem a Covid-19 aki megnézi az Olasz, Spanyol videókat láthatja hogy nem tréfa, de messze nem a nagyobb probléma. Az igazi gond az, hogy mindenhol sok lesz az a kilátástalan helyzetbe akár 1-2 hónapon belül kerülő tartalékok nélküli család, akik nem akarnak majd nyugton otthon ülve fegyelmezetten éhezni. Ez az amire fel kell készülni.

Szerintem a fegyvervásárlós réteg pont azon paranoiás emberek, akik egész nap konteooldalakat bújnak, aztán meg úgy ér véget az egész járvány, hogy ki sem mozdult a gépe elől, vagyis senkire nem lesz veszélyes. Rá is max. egy másik ugyanilyen paranoiás lenne veszélyes, dehát az is épp a gép előtt kockul. :)

2008-ban amikor kezdödött a válság, 3,8 millióan dolgoztak, 400 ezer munkanélküli volt. Ma 4,5 millió dolgozó van és 160 ezer munkanélküli. Az államháztartás is fényévekkel jobb állapotban van. Ha akkor nyugton voltak az emberek, akkor most is nyugton lesznek.
 

silurusglanis

Well-Known Member
2012. augusztus 7.
7 501
5 593
113
Vidd vissza, a mol már tölti fel az állami dolgozók készleteit, lassan a civil szféra is kap.
Na az is egy érdekes dolog, egyes hangok szerint a nagyellátóktól lefoglalt anyagból van, amit a kis cégek ugyanúgy fertőtlenítőnek kevertek volna ki....most ezek munka nélkül állnak.
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 535
45 022
113
Szerintem a fegyvervásárlós réteg pont azon paranoiás emberek, akik egész nap konteooldalakat bújnak, aztán meg úgy ér véget az egész járvány, hogy ki sem mozdult a gépe elől, vagyis senkire nem lesz veszélyes. Rá is max. egy másik ugyanilyen paranoiás lenne veszélyes, dehát az is épp a gép előtt kockul. :)

2008-ban amikor kezdödött a válság, 3,8 millióan dolgoztak, 400 ezer munkanélküli volt. Ma 4,5 millió dolgozó van és 160 ezer munkanélküli. Az államháztartás is fényévekkel jobb állapotban van. Ha akkor nyugton voltak az emberek, akkor most is nyugton lesznek.
Ez pont kétesélyes azért véleményem szerint. Vagy igazad lesz, vagy nem.

Most nagyon magabiztos, meg okos mindenki még itt nálunk. Olaszoknál már kevésbé!
Mi van ha a halálozási mutató a kínai papíron 3,4%, olaszoknál gyanúsan 10% környékéről elkezd felfelé csúszni?
Visszajön, vagy csak menet közben mutálódik egy faszább második kör?

A konteót is lehet fogyasztani értelmes kritikával, meg vakon.
A raktározást és az elővigyázatosságot is lehet csinálni ésszel, meg túlkompenzálva is.

Nyilván az a legjobb ha valóban semmiség lesz nem csak nálunk, de a világon is a végére ez az egész dolog, jót nevetünk majd rajta 1 év múlva, hogy kevesebben haltak bele mint egy szokásos influenzába, azt hogy beparáztunk a semmitől!

Ha nem az lesz, akkor néhány konteós hülyének meg lesz a falon egy kiélezett díszkardja, amit ha kell azért meg is lehet lóbálni fej felett vagányabbul, mint a klaviatúrádat, ami neked jut majd ha jön a Wild Wild West :p.
 
T

Törölt tag 1711

Guest
Tegnap asszony hallgatott vmi orvost facebook-on, hogy nálunk az egyik gyerekkori légúti betegségek elleni oltás miatt terjedhet ilyen lassan a vírus, mivel ezt a fajtát egész Európában csak nálunk adják.

Tud erről vki vmit?
 

blitzkrieg

Well-Known Member
2015. február 10.
5 503
5 633
113
.
Ez pont kétesélyes azért véleményem szerint. Vagy igazad lesz, vagy nem.

Most nagyon magabiztos, meg okos mindenki még itt nálunk. Olaszoknál már kevésbé!
Mi van ha a halálozási mutató a kínai papíron 3,4%, olaszoknál gyanúsan 10% környékéről elkezd felfelé csúszni?
Visszajön, vagy csak menet közben mutálódik egy faszább második kör?

A konteót is lehet fogyasztani értelmes kritikával, meg vakon.
A raktározást és az elővigyázatosságot is lehet csinálni ésszel, meg túlkompenzálva is.

Nyilván az a legjobb ha valóban semmiség lesz nem csak nálunk, de a világon is a végére ez az egész dolog, jót nevetünk majd rajta 1 év múlva, hogy kevesebben haltak bele mint egy szokásos influenzába, azt hogy beparáztunk a semmitől!

Ha nem az lesz, akkor néhány konteós hülyének meg lesz a falon egy kiélezett díszkardja, amit ha kell azért meg is lehet lóbálni fej felett vagányabbul, mint a klaviatúrádat, ami neked jut majd ha jön a Wild Wild West :p.

Olaszban a meghalt emberek átlagéletkora 80 év. Tényleg nagyon sajnálom őket, de be kell látni, hogy túlnyomórészt azok halnak meg, akik amúgyis bármikor meghalhatnak már.

Szóval ha a járvány nem fog alább hagyni, akkor is a legrosszabb ami történhet az, hogy idén extrém mértékben megugrik a halálozások száma, utána meg pár évig alig lesz temetés.

Jah, és a klaviatúrámon kívül ha a vasvilla, kasza nem lenne elég, akkor van egy íjam is (no nem mostanában vettem), azt is lóbálhatom. :p
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 535
45 022
113
.


Olaszban a meghalt emberek átlagéletkora 80 év. Tényleg nagyon sajnálom őket, de be kell látni, hogy túlnyomórészt azok halnak meg, akik amúgyis bármikor meghalhatnak már.

Szóval ha a járvány nem fog alább hagyni, akkor is a legrosszabb ami történhet az, hogy idén extrém mértékben megugrik a halálozások száma, utána meg pár évig alig lesz temetés.

Jah, és a klaviatúrámon kívül ha a vasvilla, kasza nem lenne elég, akkor van egy íjam is (no nem mostanában vettem), azt is lóbálhatom. :p
Jól van, ha van a klaviatúrádon kívül legalább egy vasvillád is, máris jobb vagy mint a városlakók 99%-a.
 

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
18 106
31 050
113
Jobbat érdemelne! Egyet értünk!

Mutass rá valakire, valakikre! Az hogy a szart még szarabbal lehetne váltani, akik ellenzékből ahol igazából nincs semmi kötöttség, is olyan hülyeségeket mondanak hogy néha tolok egy hátra leszúrt Rittbergert félcsavarral, az nekem nem opció!
Jelen helyzetben barátom, bár én sem szeretem a korrupciót, stadionokat, Borkai féléket, egyre többször jut eszembe hogy mekkora hatalmas mákja van az országnak, hogy nem egy EU felé bólogató migránssimogató, kelet felé köpködő - öklöt rázó liberális - baloldali kormányunk van 10 éve!

Itt állnánk német dicséretek közepette, egy valag visszaosztott agysebésszel kerítés és álarcok, álarc alapanyag nélkül.
De szép alternatíva a jelenlegi helyett!
Te egyik királyról,ellentengernagy ről, főtitkár elvtársrol.vajdarol beszélsz,
Én meg egy jobb államszervezet kívánnak
Nagy különbség
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 535
45 022
113
Te egyik királyról,ellentengernagy ről, főtitkár elvtársrol.vajdarol beszélsz,
Én meg egy jobb államszervezet kívánnak
Nagy különbség
NINCS.

Érted?

Nincs jobb vajda, király, főtitkár, ellentengernagy sem, MEG jobb államszervezet sem!

Mit nem értesz ezen? Te sírsz hogy minden szar, egész Magyarország egy szarkupac, bezzeghmindenki, de alternatívát azért mondani nem tudsz!

Köszönjük a spec. kórházi cucchoz szükséges vegyi alapanyagot, ezzel legalább hozzájárultál TE is valami jóhoz, de ez sajnos még mindig kevés lesz ahhoz amit szeretnél, egy tökéletes államszervezethez. Ahogy elnézem amúgy a világot mostanában, olyan sehol sincs!
 

blogen

Well-Known Member
2010. április 20.
16 087
26 661
113
Nincsen nekem bajom a vajdasággal. Az a bajom, hogy túl sokat lopnak ahhoz képest amit produkálnak! A félfeudális rendszert organikus úton hozták létre és fejlesztették tökélyre a puritán kádári abszolutizmus szovjet bábállamába belefáradt rendszerváltók. A rendszerváltásunk egyfajta magyar fronde volt. Ez a valóságosan létező kulturális igényünk, ezzel nincs mit kezdeni. Vagy feudalizmus, vagy az azt letörő abszolutizmus. A vajda rendszere átmenet a kettő között. A rendszerváltók korrupcióját vegyíti a bábállam centralizmusával és alapvetően a rendszerváltás öröksége a rossz benne!
 

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
18 106
31 050
113
NINCS.

Érted?

Nincs jobb vajda, király, főtitkár, ellentengernagy sem, MEG jobb államszervezet sem!

Mit nem értesz ezen? Te sírsz hogy minden szar, egész Magyarország egy szarkupac, bezzeghmindenki, de alternatívát azért mondani nem tudsz!

Köszönjük a spec. kórházi cucchoz szükséges vegyi alapanyagot, ezzel legalább hozzájárultál TE is valami jóhoz, de ez sajnos még mindig kevés lesz ahhoz amit szeretnél, egy tökéletes államszervezethez. Ahogy elnézem amúgy a világot mostanában, olyan sehol sincs!
Már hogyne lenne jobb államszervezet a mostani magyarnál. Persze aki ebből él,annak ez a jó.De nekünk,kik fizetik,az adófizetőknek már nem annyira.

Azért Már Max egyenlőre maradhat a moziban..Csúnya világ lesz,de nem annyira.Ha elhúzódik a járvány,,inkább bealdozzah a vírusra fogékonyakat,minthogy megkochaztadsak az osszemlast.
Mert azt mindenképpen el kell kerülni.
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 535
45 022
113
Nincsen nekem bajom a vajdasággal. Az a bajom, hogy túl sokat lopnak ahhoz képest amit produkálnak! A félfeudális rendszert organikus úton hozták létre és fejlesztették tökélyre a puritán kádári abszolutizmus szovjet bábállamába belefáradt rendszerváltók. A rendszerváltásunk egyfajta magyar fronde volt. Ez a valóságosan létező kulturális igényünk, ezzel nincs mit kezdeni. Vagy feudalizmus, vagy az azt letörő abszolutizmus. A vajda rendszere átmenet a kettő között.
Nekem van! Lopnak, jó sokat, korruptak mint az öreg ördög!

Jobb nincs. Szerényebben, ájtatosabban - nem ilyen arrogánsan kommunikáló az van, lenne. Olyan aki ne hozná ránk csőstül a bajt, meg jobb lenne az életszínvonal? Na ilyet én nem látok!
 
  • Tetszik
Reactions: Törölt tag 1711
Status
Not open for further replies.