UFO / UAP (Unidentified Aerial Phenomena)

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Roni

Well-Known Member
2010. június 30.
16 427
18 841
113
Nem azt kérdeztem ,hogy van-e kedve valakinek trollkodni.
Ha azt akartam volna, öcsémet kérem meg, nem ide írok


Te mit vádolsz engem trollkodással személyeskedéssel ?
Szerinted poénból írtam azt amit? :mad::mad::mad:

3D hologramot én nem láttam még ilyen tisztán
 
T

Törölt tag 008

Guest
Ez jól fog jönni az összeesküvés elméleteidhez milagro. Ide teszem, mert a Járványok topicban megkért mindenkit Tcat, hogy nem kéne telepolitizálni meg összeszemetelni, ez meg politika, elméletek. (engem mondjuk nem érdekelnek az elméleteid, de van aki szeret ezzel foglalkozni, mint te is)


Inkább ide kellett volna, meg egy TLDR mert mürkül-ül van azt meg sokan nem értjük és fácsén még auto-felirat sincs mit YT-n.
 

Leonidas

Well-Known Member
2019. október 16.
2 636
3 434
113
Inkább ide kellett volna, meg egy TLDR mert mürkül-ül van azt meg sokan nem értjük és fácsén még auto-felirat sincs mit YT-n.
Az a baj, hogy ebbe a témába sem igazán illik. Azért az UFO témát azt sokkal komolyabbnak gondolom az összeesküvés elméleteknél. Persze a megfelelő személyes tapasztalataim miatt a témában, tehát nem "blintre" és/vagy "elméletekre" alapozva gondolom így. :) Szóval a itt is a topic teleszemetelésének tartom az összeesküvés elméleteket, ha ide postolja valaki. ;)
 
  • Tetszik
Reactions: fip7

zeal

Well-Known Member
2014. április 9.
8 064
23 139
113
ez valódi?
mármint valódi hologram? hogy?
Nem. Ez nem valódi és csak utólag van a képre szerkesztve a hologram.

Ne feszítsetek keresztre ha tévedek, már nem emlékszem pontosan, de ezek pár éves videók és akkor utána is néztem a dolognak, mert nem akartam elhinni, hogy ilyen lehetséges. Asszem ezek valamilyen reklám célból készült kamuvideók.
 
  • Tetszik
Reactions: FilcTroll

milagro

Well-Known Member
2019. szeptember 28.
11 781
25 331
113
Nem. Ez nem valódi és csak utólag van a képre szerkesztve a hologram.

Ne feszítsetek keresztre ha tévedek, már nem emlékszem pontosan, de ezek pár éves videók és akkor utána is néztem a dolognak, mert nem akartam elhinni, hogy ilyen lehetséges. Asszem ezek valamilyen reklám célból készült kamuvideók.

Márpedig lehetséges. Meg még olyanabb is...
A jútúbon nincs ám kinn minden.
És, igen, jól mondod, kamu. Minden hologram az! ;)
SZIMULÁKRUM!
..
 

Roni

Well-Known Member
2010. június 30.
16 427
18 841
113
Timesnak több pilóta is beszámolt a „furcsa tárgyakról”, amiknek nem volt látható hajtóművük, mégis hiperszonikus sebességgel haladtak, és olyan manővereket hajtottak végre, amiket az emberi szervezet nem tudna elviselni.

Az lehet még csak komoly technológia o_O

Ha valami összetűzés lett volna ott az még aim-9x sem segít és ez félelmetes:eek:
 
  • Tetszik
Reactions: Leonidas and gacsat

milagro

Well-Known Member
2019. szeptember 28.
11 781
25 331
113
Inkább ide kellett volna, meg egy TLDR mert mürkül-ül van azt meg sokan nem értjük és fácsén még auto-felirat sincs mit YT-n.

Ez nagyjából ugyanez a vonal, csak picit más kacskaringókkal; kozmikus közzététel és karantén alóli feloldása a Földnek, vagyis a "búra" levétele...
Kronológikusan angolul:
https://thewebmatrix.net/disclosure/
..
Némileg ennek elágazása a 17 perces Orion Conspiracy is, amit linkeltem fentebb.
De az X-akták évadokon átívelően is ezt mesélte el, csak átvariálva néhány elemet, de lényegileg azonos toposzok vannak abban is...
..
Szóval hiszem, ha látom! Vagy akkor sem (lásd Project Blue Beam) :D:D
 

papajoe

Well-Known Member
2016. február 21.
16 933
53 497
113
Ez nagyjából ugyanez a vonal, csak picit más kacskaringókkal; kozmikus közzététel és karantén alóli feloldása a Földnek, vagyis a "búra" levétele...
Kronológikusan angolul:
https://thewebmatrix.net/disclosure/
..
Némileg ennek elágazása a 17 perces Orion Conspiracy is, amit linkeltem fentebb.
De az X-akták évadokon átívelően is ezt mesélte el, csak átvariálva néhány elemet, de lényegileg azonos toposzok vannak abban is...
..
Szóval hiszem, ha látom! Vagy akkor sem (lásd Project Blue Beam) :D:D



Nem volt erom megnézni az orionos videót, mi van benne?
 

Veér Ispán

Well-Known Member
2011. február 14.
6 847
18 961
113
Márpedig lehetséges. Meg még olyanabb is...
A jútúbon nincs ám kinn minden.
És, igen, jól mondod, kamu. Minden hologram az! ;)
SZIMULÁKRUM!
..
Augmented Reality. Microsoft Hololens. Egy féligáteresztő tükör-prizma-rendszer van az ember szeme előtt, amire a kivetítik a 3d renderelent 2d képet. A kép a valódi térhez igazított 3D "színpad" (scene) egy 2D vetítése, mint egy számítógépes játékban, a sisak térbeli helyzetét érzékelik, és az alapján állítják elő a képet. Van rászerkesztéses funkció. A sisakban egy nagyteljesítményű számítógép van sok érzékelővel, és maga képes előállítani ezt a szintetizált képet. Vannak megoldásaik a hagyományos kamerák képére rárakni a színtér más nézőpontból renderelt képét. Így készülnek az iylen videók:


Mindezt valós időben. A sisak érzéeli akezünket, külön controllerek nélkül, a korábbi kinect technológia továbbfejlesztéseként.

Még nem tudunk foton-foton szóródás alapon a semmiben világító 3d képet csinálni, a most 3d-ként érzékelt dolgok általában forgó prizmákkal dolgoznak, amik nagyobbak mint a 3D kijelző "térszelete"
 

milagro

Well-Known Member
2019. szeptember 28.
11 781
25 331
113

Timesnak több pilóta is beszámolt a „furcsa tárgyakról”, amiknek nem volt látható hajtóművük, mégis hiperszonikus sebességgel haladtak, és olyan manővereket hajtottak végre, amiket az emberi szervezet nem tudna elviselni.

Az lehet még csak komoly technológia o_O

Ha valami összetűzés lett volna ott az még aim-9x sem segít és ez félelmetes:eek:

Itt van néhány plusz infó az AATIP-vel kapcsolatban:
https://www.theblackvault.com/casef...onge-and-the-secret-dod-ufo-research-program/
..
de ez is izgalmas:
https://www.theblackvault.com/documentarchive/operation-highjump/
 

Leonidas

Well-Known Member
2019. október 16.
2 636
3 434
113
Timesnak több pilóta is beszámolt a „furcsa tárgyakról”, amiknek nem volt látható hajtóművük, mégis hiperszonikus sebességgel haladtak, és olyan manővereket hajtottak végre, amiket az emberi szervezet nem tudna elviselni.

Az lehet még csak komoly technológia o_O

Ha valami összetűzés lett volna ott az még aim-9x sem segít és ez félelmetes:eek:
Nincs ebben semmi félelmetes, eddig is azt csináltak amit akartak. Annyival le vagyunk maradva tőlük, hogyha a következő 300 évben azt a fejlődési* ütemet produkáljuk amit az elmúlt 30 évben, még akkor is nagyon le leszünk maradva tőlük. Ezek tények. Aki látta már hogy mire képesek,annak nincsenek kétségei. Sok esetben fogalmunk sincs a fizikájáról annak amit művelnek, de még csak elképzelés szinten sem. Én tudom, mert volt alkalmam átélni egy ilyen hihetetlen dolgot. Egy területről eltüntettek minden elektromos energiát. Ha ez válogatás nélkül megy, elvileg az élőlényeket is érinti a bioáramok miatt. De én semmit nem éreztem. Mivel ez városban volt, tele emberrel, de másokat sem láttam hogy feküdnének vagy rosszul lennének. Ez a fajta elekromos energia élszívásuk vagy blokkolásuk jól ismert, a világ több részén is előfordult már többször, nem csak itt. Még csak halovány lila gőzünk sincs a fizikai alapjairól, hogy vajon milyen alapokon működhet, a részleteiről meg pláne nincs. Azóta amióta átéltem minden áramszünetkor kimegyek és körülnézek (nappal is, amúgy itt már láttak napközben szikrázó napsütésben is UFO-t), meg mekkora részt érint, nem-e látok valami furcsát megint. :D:D:D Ne röhögj, mert tényleg így van. :) De itt még sosem láttam semmit ahol lakom, viszont mások igen, egészen közelről is. Na az a biztos, amikor úgy látod, de előszeretettel bujkálnak, nem szeretik mutogatni magukat. Tapasztaltam én is.